V

Binbaşı
27 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
235 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
10 ay
Corsair Rm750x Start Almıyor
Arkadaşlar merhabalar. 1-2 hafta önce Amazon TR (Germany Satıcı) üzerinden Rmx750 almıştım. Bir kaç gün önce elime ulaştı. Kurulumunu da anca yapabildim ama sistemi bir türlü start aldıramadım. Sorunu video olarak ekliyorum. Kaçırdığım, atladığım, unuttuğum bir nokta varsa belirtirseniz sevinirim. Aksi taktirde sanırım güç kaynağı problemli.

Sistem Özellikleri

Ryzen 1600 (14nm)
16 Gb Gskill 3000 mhz
Xfx 6600
3 adet Hdd + 1 adet Ssd
5 adet fan
V
2 yıl
[973TL] MSI B450I Gaming Plus (ITX)
Arkadaşlar uzun süredir sepetimdeydi. 1100 lü fiyatlardan bu fiyata düşmüş. Sıcak olabileceğini düşündüm. Mini itx sistem kuracaklar için güzel bir anakart.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07FNMLCTCAMAZON20 koduyla 20 TL daha indirim sağlayabilirsiniz. Tabi bu kod sadece uygulama üzerinden alımlarda geçerli.
V
2 yıl
Access Point Önerisi
Arkadaşlar merhabalar, bu konuda net bilgim olmadığı ve ilgilendiğim konuyu da öğrenmek için sizlere soruyorum.

İstediğim özellikler;

  • Kabloyla gelen interneti kablosuz dağıtabilsin (2.4 - 5 Ghz)
  • Kablolu gelen interneti kablolu şeklinde devam ettirebilsin (Switch)
  • Kablosuz gelen interneti kablolu verebilsin.
  • Kablosuz gelen interneti kablosuz devam ettirebilsin.

Bu özellikleri kapsayacak uygun fiyatlı önerebileceğiniz bir access point var mıdır?
V
2 yıl
[973TL] MSI B450I Gaming Plus (ITX)
Arkadaşlar uzun süredir sepetimdeydi. 1200 lü fiyatlardan bu fiyata düşmüş. Sıcak olabileceğini düşündüm. Mini itx sistem kuracaklar için güzel bir anakart.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07FNMLCTC


Edit : Ürün 972 TL olmuş. Hepsiburada da 973 TL.

AMAZON20 koduyla 20 TL indirim sağlayabilirsiniz. Tabi bu kod sadece uygulama üzerinden alımlarda geçerli.
V
2 yıl
Baseus GaN (65W) Şarj Cihazı
Arkadaşlar merhabalar,

Başlıkta yazan cihazı kullanan var mı? Kullananlar görüşlerini yazabilirler mi?

Benim durumum şöyle. Bir adet matebook bilgisayar, 2 adet Samsung C7 telefon(biri eşimin) kullanıyoruz. Bunların hepsi için ayrı ayrı şarj aleti taşımaktansa bu tip bir şarj cihazı ile taşıdığımız şarj cihazlarını teke indirebilir miyiz.

Bir de Baseus Gan ve Gan2 diye modelleri var. Aralarındaki fark nedir bilgisi olanlar yanıtlarsa çok sevinirim.
V
2 yıl
Kablolu ve Kablosuz Hız Farkı
Arkadaşlar merhabalar, evimde ttnetin verdiği AirTies 5650 Modem bulunmakta. Kablolu olarak hattıma verilen hızı (24Mbit) maksimum olarak alabiliyorum. Fakat modemin yanında olsa bile kablosuz olarak bu hızın 10'da birini anca alabiliyorum (yaklaşık 2-3 Mbit bazen bu rakat 1'in altına bile düşebiliyor)

Modemin kablosuz dağıtıcısı artık verimsiz diye düşünüyorum. Çünkü sorun sadece kablosuzda. Modemi değiştirmekten başka deneyebileceğim şeyler var mıdır.

Not: Modem'de herhangi bir ısınma yok.
V
2 yıl
Telefon İnternetini Bilgisayarda Kullanmak
Arkadaşlar enteresan bir şey ile karşılaşıyorum 2-3 gündür. Tarifem "Sınırsız Redli" değil öncelikle onu belirteyim.

Telefonumun internetini usb kablosu ile bilgisayara paylaştırıyorum. Gündüzleri genellikle 20 mbitin altına düşmüyor. Yani bağlantı ve sinyal kalitesi gayet iyi. Hatta "Network Cell İnfo Lite" uygulamasında "RSRP" değerim -75 ile -85 arasında geziyor.

Gelelim enteresanlığa. Valorant oynarken evin internetinden (ttnet) hanım dizi ya da sosyal medyada gezerken haliyle ping artıyor. Ben de pingden etkilenmemek için telefonumun internetini bilgisayara usb kablosu ile paylaştırıyorum. Bir süre gayet iyi şekilde oyun içinde 50-60 ping ile oynuyorum. Tabi telefonda da aynı anda sinyal kalitesini gösteren "Network Cell İnfo Lite" uygulaması da açık. Ortalama -80 ile -77 arasında geziyorken birden bire -105 , -110 seviyelerine çıkıyor ki bu sinyal kalitesi epey azalmış anlamına geliyor. Bunun sonucu olarak da ping epey yükseliyor ve geceleri 40-50 mbite kadar çıkan hızım 3-5 mbite düşüyor.

Şimdi diyeceksiniz ki sinyalde dalgalanma olur, işin enteresanlığıda buradan geliyor. Telefon ile bilgisayarın bağlantısını kestiğimde yani usb kablosunu çıkardığımda 30 sn - 1 dakika içinde sinyal yine eski kaliteli haline dönüyor.

Acaba vodafone bu tür internet haklarını farklı platformda kullanmaları engellemek için bir önlem almış olabilir mi? Ki böyle bir şey olursa "Sınırsız Redli" tarifesinin de pek bir önemi kalmıyor.

Bu konuda fikri olan var mı?
V
2 yıl
Termosifon önerisi
Arkadaşlar merhabalar. Daha önce termosifonlar hakkında bilgim olmadığı için sizlere soruyorum.

Yeni bir eve taşındık ve burada su için hidrofor kullanılıyor ve suyun tazyiki ara ara çok azalıyor. Şohben ile bazen sorun oluyor. Ve sanirim bu sorunu termosifon ile aşabiliriz diye düşünüyorum. Bu konuda bana önerebileceğiniz orta yollu bir termosifon var mıdır.
V
2 yıl
HDD Problemi
Arkadaşlar merhabalar, ST30000DM001 model Seagate 3TB kapasiteli hdd'm var. Hd Sentinel programında bu şekilde gözüküyor. Depolama amaçlı kullanıyorum.

Kullanım süresi ve üzerine yazılan veri miktarı az olmasına rağmen neden sağlık ve performans kısmı bu kadar düşmüş gözüküyor. Bu normal midir sizce.

Ayrıca bad sector taramasından da herhangi bir sorun gözükmüyor. Okuma yazma hızları gayet iyi ama performans ve sağlık kısmı bu şekilde.
Bu konuda fikri olan var mı?

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
V
3 yıl
Usb Bluetooth'lar Hakkında
Arkadaşlar merhabalar, QCY T5 model kulaklığımı masaüstü bilgisayarıma bağlamak için bir adet şu meşhur "CSR V4,0" diye tabir edilen usb üzerinden bağlanan bluetooth edindim. Kasanın arkasına takıp bağlantılarını yaptım ama kasa ayağımın altında olmasına rağmen bilgisayardan gelen ses sürekli kesik kesik geliyor.

Arada sadece masa olmasına rağmen bu tür kesilmeler normal midir?
CSR V4,0 denilen cihazlar mı kalitesiz?

Eğer bu tür cihazlar kaliteli ise tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.