P

Binbaşı
14 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
6 ay
Maske ve Sokağa çıkma cezası yiyenler
Maske mesefe ve sokağa çıkma kısıtından ceza yiyen arkadaşlar nasıl süreçler yaşıyor, ödemeyi düşünüyorlar mı?

Ceza eve mi geliyor, geliyorsa kaç günde bu işlem gerçekleşiyor. Aramızda itiraz eden oldu mu?
P
geçen yıl
s10+ mı düz s20 mi
4 seneyi aşkın süredir kullandığım S7 edge telefonumu önümüzdeki 1-2 ay içinde emekli etmeyi düşünüyorum. Bataryasıyla, perfromansıyla beni 4 sene boyunca üzmemiş bir cihaz oldu kendisi.

Yerine S10+ mı alsam yoksa S20 mi mi karar veremedim.
P
2 yıl
16gb dan 32 gb ram a geçmenin vakti geldi mi?
Evet arkadaşlar ne diyorsunuz, geçip fark hisseden oldu mu ?
P
3 yıl
Monitor kablo seçer mi?
Selamlar bugün dell ultrasharp serisinden profesyonel bir monitore geçiş yaptım. Eski monitorun display port kablosunu kullandım fakat. Yeniden başlattığımda bilgisayar düzgün açılmıyordu usblere bile düzgün güç gitmiyordu.


Ekrankartından gücü kesip bilgisayarı tekrar açıp windows un açılmasını göz kararı bekleyip kabloyu taktığımda güç geliyordu. Mini display porttan bağladım sorun ortadan kalktı.Acaba neden böyle bişey yapıyor ?
P
3 yıl
İşlemcim mi bozuldu?
Selamlar,


i7 7820x işlemci kullanıyorum. Alalı 1 yıldan fazla oldu. Bilgisayar dün oyun oynarken mavi ekran verip kapandı ve tekrar açtığımda da dondu. Her seferinde farklı mavi ekran hataları veriyordu. Windows 10'u sıfırladım sonuç yine aynı. Tekrar tekrar açmayı denediğimde kısa süreli masaüstünü görebiliyorum. Bazen ise bios'a atıp "rom image is not loaded" diyor M.İ.T. kısmında.

Ramleri de teste soktum hata çıkmadı. Bir de zaten ısınan bir işlemciydi bu ara haddinden fazla ısınıyor.

Sorun nerede olabilir.
P
3 yıl
Bedelli askerlik randevu
Selamlar bedelli askerlik için randevu alanlar olmuş.Bu işlem nasıl yürüyor, bilgisi olan arkadaşlar varsa ayınlatabilirse çok sevinirim teşekkürler.
P
4 yıl
xigmatek scylla water cooling 240 fan sesi
Dün itibariyle, i7 7820x almış bulunuyorum, soğutucu olarakta xigmatek scylla water cooling 240 soğutucu mevcut, bilgisayar biraz yüke girince ani yükselip düşünüyor, bunu nasıl düzenleyebilirim.
P
4 yıl
Core x i7 7820x mi Ryzen 1700x mi?
Evet arkadaşlar hangisini seçmeliyim
P
4 yıl
Neden hayır diyorum.
En basitinden şu şekilde düşünüyorum.

İş arıyorsunuz. Nerelere başvursam diye düşünüyorsunuz.

Önünüze 2 seçenek geliyor. Kurumsal ve küçük, orta ölçekte patron şirketleri.

Hepsine başvuru yaptınız diyelim. Kurumsal bir firmadan da dönüş geldi, patron şirketinden de. Muhtemelen kurumsalı tercih edersiniz.

Neden çünkü patron şirketlerinde çalışmak kolay değildir, yanar dönerli olurlar, bir gün öyle bir gün böyle. İçtiğiniz fazladan 2 bardak su adamın gözüne batabilir vs.

Sigortanı geciktirebilir, kafası attımı anında kapının önüne de koyar. Zam zamanın geldimi senden kaçar, maaşın geç yatar, bayramda çalıştırır mesai vermez. Mobing uygulayabilir. İstediği gibi at koşturabilir.

En önemlisi şirketi belli bir yere kadar büyüyebilir.

Kurumsal firmalarda hakkınızın yenmeyeceğini herşeyin mümkün mertebe adaletli bir şekilde işleyeceğinden emin olabilirsiniz(çoğunlukla). Bu şirketlerde patron yoktur. Yönetim kurulu ve üyeleri vardır. Buna bir kişi başkanlık eder.

Apple
Microsoft
Samsung
Coca-cola...vs Bu liste uzayıp gider.

Yani başkanlık sistemi, patronluk. Parlementer sistem ise, kurumsal şirket kategorisine girer, yönetim kurulu tarafından kararlar alınır(parlementer sistem)
P
4 yıl
Son 20 yılda tarımda yaşadığımız çarpıcı düşüş.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.