H

Yarbay
27 Ocak 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
31 üye
Görüntülenme (?)
89 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
5 ay
Acer Swift serisi uyku problemi
Merhaba,
Acer Swift serisinde genel bir sorun olduğunu düşündüğüm için bu şekilde başlık açmayı uygun gördüm. Forumda, Google'da, Acer Destek forumlarında arama yaptım fakat sorunun çözümüne ulaşamadım.

Sorun şudur;
Bilgisayar uyku moduna geçtiğinde hiç bir şekilde açılmamaktadır, klavye de herhangi bir tuşa basıldığında uyku modundan çıkıp açılması gerekirken klavye aydınlatması çalışmakta fakat bilgisayar açılmamaktadır. Belli bir süre sonra klavye aydınlatması da kapanmaktadır ve bilgisayar başka bir tepki vermemektedir. Bu esnada batarya şarj ışığı fişte takılı ise mavi, değil ise turuncu yanmakta ve diğer ışık sürekli yanmaktadır.

Denediğim veya tavsiye edilen yöntemler ise;
1-BIOS update önerildi, şu anda en güncel versiyondadır.
2-Windows update önerildi, son güncellemeler yapıldı.
3-Ekran kartı driver tamamen kaldırıldı ve dosyaları silindi. Intel sitesinden güncel olanı yüklendi.
4-Güç seçenekleriyle alakalı komut satırında "pwrcfg / h on" denendi, faydası olmadı.

Önerilerinize açığım.
H
3 yıl
Ford Kuga mı? Toyota Rav4 mü?
Merhaba,

ÖTV indirimli olarak baktığımız zaman Ford Kuga'nın 1.5 dizel otomatik başlangıç paketi ile Toyota Rav4 4x2 2.5 hybrid otomatik başlangıç paketi yakın fiyatlara gelmekte.

Tip olarak fazla fark yok fakat ikisinin başlangıç paketleri arasında Toyota'nın üstünlüğü var.

Risk olarak bakıldığında ise Toyota Rav4 genel olarak bayilerde bulunmamakta ve yakında gelecek zam ile ÖTV indirimi listesinden çıkabilmekte. Bu durum düşünüldüğünde bayiler ortalama 1-2 ay içerisinde dediğimiz model aracın gelebilme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmekte. Fakat yine belirtiyorum ki kur farkından dolayı problem çıkabilir.

1.5 dizel mi 2.5 hybrid mi bu da çekinceli olduğum bir konu.

Görüşlerinizi bekliyorum. Yönlendirebileceğiniz İstanbul ve Ankara'ya yakın bayilere de gidebilirim.
H
3 yıl
İspanya'da yaşam ve çalışma
Malumunuz TR de yaşam ve özgürlük kısıtlanır hale geldi. İspanya'da 1 yıl oturum alma ihtimalim var. Araştırdığım kadarıyla çalışma izni almak imkansıza yakın. İspanya'da kalıcı olabilmek için tavsiyesi, önerisi olan var mı?
Forum içi araştırma yapmadım çünkü günden güne devamlı bilgiler değişiyor, güncel bilgi olması açısından konu açıyorum.
H
4 yıl
iPhone 10. Yıl cihazı efsane mi gerçek mi?
Hep forumlarda, haberlerde sözü geçiyor fakat yanlış hatırlamıyorsam apple tarafında resmî bir açıklama yok. Sizce efsane mi gerçek mi? Gerçekse ne Zaman?
H
4 yıl
Yardım: iPhone 5s anakart tamir için öneri
iPhone 5s telefonun ekran soket veya çipinde sanırım problem var. Fiyat konusunda üzmeyecek, donanım konusunda deneyimli, kargoyla ürün kabul edebilecek birine ihtiyacım var. Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
H
5 yıl
(YARDIM) Samsung Ativ Tab 3 driver aranıyor
Samsung tablete format atma hatasında bulundum, yaklaşık 12 saattir aralıksız driver arıyorum fakat bulamadım. Samsung kendi yazılımı var fakat hata vermekte.

Samsung Ativ Tab 3 XE300TZC-K01TR

Sadece kablosuz lan driver i bulsam yetecek.
H
5 yıl
Ikea'dan kargo ödemeden alışveriş mümkün mü?
Ikea'dan kargo ödemeden alışveriş mümkün mü? 499 TL lik ürün alacağım fakat 65 tl kargo ücreti çıkıyor, kargoyu bedavaya getirmenin yolu yok mu?
H
5 yıl
Saç kurutma makinesi tavsiye
Orta halli ve uzun ömürlü tavsiyeleriniz nelerdir? Forumda arama yaptım yeni tarihli konu bulamadım.

Öncelikli olarak güçlü, uzun süre kullanımda kapanmayan bir makina düşünüyorum.

Piyasada iyon ve difüzyon özellikli olanlar var ama tam olarak ne işe yarıyor anlayamadım.
H
5 yıl
LG TV de her Açılışta kanal arama
Uydu alıcılı olan tv de her kapanıp açılmada kanal listesi siliniyor. 2-3 gün önce böyle bir problem yoktu. Sanırım tv nin garantisi de bitti
H
5 yıl
iphone 5s dokunmatik sorunu
iOS 8.4.1 sürümünü kullanıyorum. Cihazda dün itibariyle dokunmatik çalışmamaya başladı. Bazen geldi, bazen gitti. Uzun süre dokunmatik çalışmadığı da oldu. Şu anda yine çalışmamaya başladı. Telefon Türkiye çıkışlı fakat garantisi bitik. Telefonculara verip yaptırmak da istemiyorum.

Yan sanayi şarj kablosu baya süre kullandım. Araştırdığım kadarıyla kabloyla alakalı olabileceğini de söylüyorlar. Yazılım güncellemesi ile çözülebileceğini de söylüyorlar.

Nasıl bir çözüm önerirsiniz? İstanbul'da ki apple servisine gitsem garantisi bitmiş olmasına rağmen tamir edilir mi? Üretici kaynaklı bir problemse değişim imkanı olabilir mi?

Ekleme: Yazıyı yazarken bir yandan home + ses kısma + güç tuşuna ara ara basıp yeniden başlatıyordum. Telefonun dokunmatiği düzeldi. Yine bozulmayacağı garanti değil.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.