H

Teğmen
01 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
17 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
7 yıl
Şebeke elektiriği ile bunu yapmak mümkün mü?
Dizide seyrettiğim bölümde kahramanımız plastik kelepçeyi şebeke elektiriği ile eritebiliyordu, kafama takıldı burdaki olay kısa devre değilmi sigortanın devreyi açması gerekmez mi , benim anladığım adam kendi vücut direncini kullandığı için ve kabloyuda tam temas ettirmeyerek amacına ulaşıyor bu olay pratikte geçerlimidir
< Resime gitmek için tıklayın >

Videoyu izlemek için tıklayınız
H
9 yıl
Bitmeyen Kartuş Zararları Almadan Önce Mutlaka Okuyun !!!
Bitmeyen Kartuş Zararları (CİSS)
Sistem ilk bakışta göze hoş görünüyor, elbette faydaları var ancak zararlarının da olduğunu bilmelisiniz. İnternette araştırırsanız bir çok sitede DMBS (ciss) ****ığını görürsüz. Elbette satıcı firmalar bu sistemin zararlarından bahsetmeyeceklerdir, bulacağınız bilgiler hep olumlu yönde olacaktır. Sisteme objektif bakarak sizlerle izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Sistemin rahatlığı sizi tüketmeye zorlamaktadır. Gerekli – gereksiz tüm resimlerin çıktılarını almaya başlarsınız. Böylece hem mürekkep hem de kağıt israfını en üst seviyeye çıkartırsınız.

Normal sistemlerde kartuşlar, yer çekimi etkisiyle mürekkebi süngerden yavaş yavaş ateşleme odasına indirir. DMBS’de ise, tanktaki mürekkebi sürekli olarak ateşleme odasına göndermek için baskı yapan bir hava basıncı söz konusudur. Bu yüzden DMBS sistemlerindeki atık mürekkep miktarı, normal çalışan sistemdekine oranla yaklaşık 100 kat daha fazladır. Yani mürekkep kullanılmadan sürekli olarak atık haznesine gönderilmektedir. Bu durumu aşağıdaki fotoğraflarda daha iyi görebilirsiniz. Bu sistemi kullanan kişi, yazıcısının arka tarafına fazladan atık deposu yapmak zorunda kalmıştır. Bu atık deposunu yapmayan kişilerin yazıcıları ise kısa sürede atık mürekkeple dolacak ve kullanılmaz hale gelecektir.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Bütün bu israflar göz önüne alınarak bir hesap yapılacak olursa, aslında çıktı maliyetinin hiçte söylendiği kadar düşük olmadığını göreceksiniz.

Sizlere tavsiyem, dünya çapında çok büyük bir kitlenin tercih ettiği gibi, biten orijinal kartuşları doldurma yöntemini tercih edin. Bu sayede, uzun vadede DMBS (ciss) sistemine göre daha avantajlı olacaksınız.

Alıntıdır
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.