C

Teğmen
29 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
8 yıl
Kullanılmayan araca trafik sigortası gerekli mi?
Merhaba arkadaşlar,

Sigorta uzmanlarının acil tavsiyesine ihtiyacımız var.
Köyde boş bir arazide usulca yatmakta olan 19 yaşında Kartal marka bir aracımız var, kesinlikle trafiğe çıkmıyor. Muhtemel bir 20 yaş hurda indiriminden faydalanmak için elimizde tutuyoruz. Sigortası yarın doluyor. Bu araca trafik sigortası yaptırmak gerekli mi?
Yaptırmazsak, önümüzdeki sene hurda kanunu çıktığında problem olur mu?
C
14 yıl
C'Mon 1.4 Otomatik
0 Jazz bulamadığım için Corsa'ya dönmüş durumdayım. Otomatik vites şart, ama Easytronic'i arkadaşımda deneyip de beğenmedim için 1.4 motorlu normal otomatik vites almayı düşünüyorum. Opel'in (normal) otomatiği hakkında bilgisi olan var mı? Internet'te bu konuda pek bilgi bulamadım. Genelde herkeste Easytronic var galiba. Yakıt tüketiminin daha fazla olmasına razıyım. Önemli olan sorunsuz olması ve azıcık da performans, hiç olmazsa uzun yolda sollamalarda zor durumda bırakmasın. Yardımcı olanlara şimdiden tşk.
C
14 yıl
İstanbul'da 0 km Jazz Elite CVT ?
Merhaba arkadaşlar. Fanatik Honda'cıyım, Civic AT almayı planlıyordum. Ama şu an ekonomik nedenlerle Jazz düşünüyorum. Yalnız bu sefer de başka bir sorun başgösterdi. Hiçbir yerde Elite CVT yok. Anadolu yakasındaki bayilere sordum, Mayıs sonu ya da Haziran dediler. Elinde otomatik Jazz olan bir bayi var mı acaba?
C
15 yıl
Bu Gskill'ler beni kanser edecek
190$'a 2*1GB DDR2-800 üstelik bir de heatsinkli RAM bulunca hemen atlayıp fazla araştırmadan satın aldım. Ama sonuç benim için hüsran oldu. Önce MSI 965 Neo bunları tanımadı. Hadi bunu MSI'ın dandikliğine verdim (Başka sorunları da vardı çünkü)

Sonra ASUS P5B aldım. Yeni Bios 309'la hiç bir şekilde açılmıyor. Eski Bios 211'le de default olarak açılmıyor. Ama Corsair RAM'le boot edip voltajı 2.0V ve CAS değerlerini de "SPD ile otomatik tanı" yerine 5-5-5-15 yapınca çalışıyor. Ama overclock denemeleri sırasındaki bir başarısızlıkta anakart kendi kendine "parameter recall" yapınca yeniden RAM'leri görmüyor. Hadi tekrar Corsair'leri takıyorum, parametreleri ayarlıyorum sonra Gskilleri yeniden takıyorum. Dün akşam en az 50 kere RAM takıp çıkardım.

Bu RAM'leri başarıyla çalıştırabilen var mı? Hangi anakart kullanıyorsunuz? (Tabii burada bahsettiklerim kırmızı heatsinkliler, Micron D9 çipliler değil yani)
C
15 yıl
Gigabyte DQ6-Conroe 6400. Sistem sürekli reset alıyor
Merhaba arkadaşlar,

Dün akşam E6400, Gigabyte DQ6, GSKILL 2*1 GB RAM'li bir sistem topladım. Ama çalıştırmak bir türlü nasip olmadı. Power tuşuna bastığımda fanlar 2 saniye kadar çalıştıktan sonra sistem reset alıyor. (Güç kaynağı fanları da dahil olmak üzere.) Sorunu izole etmek için ekran kartı-harddisk-cdrom gibi tüm parçaları çıkarttım, sadece anakart-CPU ve RAM kaldı. Sorun yine devam etti. Ama anakart üzerindeki 4 pinlik 12V ekstra CPU güç soketini çıkartınca reset olayı ortadan kalkıyor (yani en azından SMPS ve işlemci fanları sürekli çalşıyor). O soketi takınca sonsuz reset döngüsü tekrar başlıyor. Bu arada güç kaynağı TAGAN, sorunun ondan kaynaklandığını pek sanmıyorum.

Yabancı forumları biraz karıştırdım. DS3 ve DQ6'nın OC yapıldıktan sonra sonsuz reset döngüsüne girdiği ve ancak CMOS reset ile düzeldiği yazıyordu. Maalesef CMOS erase de işe yaramadı. Zaten ben hiç çalıştıramadım ki overclock yapayım.

Şu an ben kopmuş durumdayım, elimde Conroe var ve ben onu çalıştıramıyorum.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.