E

Yüzbaşı
02 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
7 yıl
Yeni Konu İkonları (Mobil)
Çözünürlük artmış ve eski stile sadık kalınmış,ben beğendim Smileylere de bi revamp gelse aslında hoş olur
E
7 yıl
Argent Dawn (EU) - Role Playerlar Aranıyor
Herkes merhabalar,bu konuyu aranızda hala Lore - Role Playing sevenler olduğu umuduyla açıyorum fazla aktif değildim bu forumda genel olarak ama eskiden forumda açılan hararetli lore konuları dikkatimi çekti açıkçası

Arkadaşlar Argent Dawn EU realminde aktif olarak yıllardır Role Playing işinde olan bir grubuz,daha önce;
Sinners of Ravenholdt (Gerçi o kadro baya dağıldı ama olsun)
Aegis of the South
Blinnes Brotherhood
The Robed Ones
The Broken Compass
The Gilneas Sovereignity
Crusade of The Lion

Gibi Role Playing projeleriyle çalışmalar yaptık.Soylusundan haydutuna / süikastçisine,Şövalyesinden büyücüsüne bütün rolleri canlandırdık.Bazen topluluğumuz tek bir askeri taburdu,bazen birbiriyle kan davalı iki soylu aile,hatta üç farklı büyü sınıfı üzerine çalışmalar yapan bir grup bile olduk.

Çok güzel zamanlarımız oldu,guild içi samimiyetin dibine vurduk açıkçası,bu oluşum sayesinde kendi adıma söylüyorum çok iyi insanlar tanıdım ve bu samimiyetimiz tek oyuna bile bağlı değildi,şu an world of warcraft oynamamama rağmen birçoğu ile skype dan görüşüyorum. @dogabeey ile hele ki bu sene wowdan çok hearthstone oynadık diyebilirim açıkçası

Ama tabi her güzel şeyin de bir sonu(?) vardır ki,guildin büyük bir çoğunluğu özellikle genel olarak MoP paketinin beğenilmemesi sebebiyle oyunu bırakıp hayatlarına bakmaya başladılar,ve hatta yine de deli gibi Role Playing yapmak isteyenlerimiz bile Üniversite Sınavı nedeniyle (bunlardan biri ben oluyorum :/ ) artık oyuna girememekte.

Ben de guildin kalanından mevcutun bu kadar düşmesi haberini aldıktan sonra desteğimi vermeye karar verdim.Kendim ancak Haziran-Temmuz gibi katılabilecek olsam da yine boş vakitlerimde size yardımcı olmaya çalışıcam. (Kim bilir belki birkaç hikaye karalarım )

Evet şu anda en büyük sorunlarımıza gelelim,arkadaşlar en büyük sorunumuz ;

1.Role Player sayısı

2.Hikaye konusu

Bu ikisi birbiriyle orantılı şeyler.Örneğin mevcut yeterli olursa bölünebilme ve Faction RP dediğimiz gruplaşmalı Rp projelerinin imkanları açığa çıkar ve bu olasılıkları arttırmasının yanı sıra,Genel rp zevkine de katkıda bulunur,5 kişilik bir asker grubu olarak alacağınız zevk başkadır,25-30 kişilik bir küçük ordu olarak alacağınız zevk başkadır.

Hikaye konusuna gelince,öncelikle herkesin ortaya sunduğu şey şuydu ki,kimse klasik RP yapmak istemiyordu.Klasik RP olarak kast edilen şey,Alliance ise hiyerarşi sistemi olan askeri bir guild,Horde ise bir grup Horde askerinin Alliance köylerine saldırıp üstünlüklerini kanıtlaması,baltaların havada uçuştuğu bir guild .

Kurgulu bir guild oynamak istiyoruz artık,belli bir ana hikayenin üzerinde dönen ve alışılmışın dışında olan,bunun için hepimizin kafa patlatması gerekiyor tabi.


Şimdi diyeceksiniz ki ; Guildin daha kendine has belirli bir hikayesi bile yok,ayrıca ben RP tecrübesine sahip değilim.Yıllardır rp yapıyormuşsunuz gerinizde kalma gibi bir durumum olur mu ?

Sırayla cevaplıyıcam,guildin kendine has belirli bir hikayesi yok ve tartışmaya açık. Size şunu sorayım, Stormwind / Orgrimmar'da karakterinizi bineğiyle anlamsızca sağa sola uçururken,veya karakterinize realistik bir transmog seti yaparken karakterinizi ne olarak hayal ettiniz ? "Keşke Azeroth'da bir büyü okulu olsa.." veya "Keşke Skyrim deki Dark Brotherhood tarzı bir oluşum olsa" diye aklınızdan hiç geçmedi mi ? Geçmediyse de artık düşünebilirsiniz

Guild oluşumunda yeni fikirlere hepimiz açığız,yani siz yeni katıldınız diye fikirlerinizin taraflı değerlendirilmesi gibi bir durum olmayacak,artılarıyla eksileriyle tartışılacak çok absürd bişey olmadığı sürece.Şu aşamada daha Horde / Ally konusunda bile emin değiliz,güzel bir kurgu yaratabilirsek Horde / Ally kısmı fark etmez zaten :)

RP bilmeyen kesime gelince,hiçbir şey için geç değil,ben RP nin R sini bilmezken bu oluşuma katıldığımda adeta bir kitap karakteri gibi oynayan arkadaşlarımız vardı guildde. Ve inanın izleye izleye gayet iyi bir seviyeye geldim. Konu olmayışı şu an bu arkadaşlarımız için büyük avantaj çünkü Casual dediğimiz rastgele konu üzerine prova tarzı RP'ler daha yaygın olucak konu bulunana kadar.Bu süre içerisinde guildden arkadaşlarım aramıza yeni Role Playerlar yetiştirmek için ellerinden geleni yapacaktır :)

Uzun lafın kısası,sizi de aramızda görmek istiyoruz :)

İletişim için,bu konunun altına yazabilir veya dogabeey#1180 battletag ine arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.Ya da oyun içinden Jedrix'e whisper atabilirsiniz.

Guild bir düzene oturduğunda bir websitesi açmayı,eventlardan görüntüler ve kısa özetleri orada paylaşmayı düşünüyoruz.

Hepinize iyi eğlenceler ve iyi forumlar :)


Edit 5 Haziran : An itibariyle guildda toplanmaya başlamış bulunmaktayız. Yeterli çoğunluğa ulaşırsak projenin başlaması 21'ine bile kalmayabilir,Bu aralar RP konusu konuşuluyor,eğer siz de fikrinizi beyan etmek istiyorsanız dogabeey#1180 battletag'ini ekleyip guilda girebilirsiniz
E
8 yıl
Sistem görüntüsü kurtarma iptali
Arkadaşlar merhaba,

Bu sabah laptopım mavi ekran verip bir süre sonra başlangıç onarma ekranına atıyordu,sistem geri yükleme noktası aradım ama yoktu,bu yüzden bir arkadaşıma danıştım sistem görüntüsü kurtarma belgeleri siler mi diye ama yanlış anlamış olacak ki silmez dedi ben de başlattım sonradan belgeleri sildiğini öğrenip iptal ettim ve şu an tahmin edebileceğiniz gibi onarma diski istiyor.

Sorum şu ki,diski takabilirsem command prompt a erişip verilerimi kurtarabilir miyim ? Küçük bir word dosyası var önemli sadece.Verilere bir şey olmuş mudur ona göre windows cd si bulmaya çalışıcam.

Şimdiden teşekkürler :)
E
9 yıl
Astronomi yardim
Yarin astronomi yazilim var,ama astronomide fizik isliyoruz.Hoca kitaptan 1. Unite degerlendirme sorularina calisin dedi,arkada cevaplari var ama 5 tane klasik soru var cevabi olmayan,bu konuda DH Astronomi Uzmanlarindan yardim bekliyorum

1. Ilk caglardan beri insanlarin astronomiyle ilgilenmelerinin nedeni ne olabilir ?

2.Astronominin hangi bilim dallariyla iliskisi vardir?

3.Astronomide kullanilan temel gozlem araclari nelerdir?

4.Gok cisimlerini nasil gozlemleyebiliriz?

5.Astronominin bilgi kaynaklari nelerdir?
E
10 yıl
Diablo 3 İnstaller hızlandırma yöntemi
Arkadaşlar hızımın sadece diablo indirirken normalden yavaş oldugunu farkettim ve bu durumu araştırdım.Bunları yapmamız yeterli oluyor:
Internet explorer'dan internet seçenekleri'ne girin.
Bağlantılar sekmesine tıklayın.
Ordan Yerel ağ ayarları'na girin.
iki tane kutucuk seçili olması lazım normalde bu ikisinin işaretini kaldırıyoruz.
Şimdi de Diablo 3 installer dan preferences'e giriyoruz.
Peer to peer transfer i de kaldırıyoruz.

Bu yöntem bende işe yaradı bi anda 200 den 1 mb e fırladı umarım sizde de işe yarar :)
E
10 yıl
Diablo 3 Installer
Arkadaşlar oyunu dijital olarak almıştım.İndireli çok oldu.Install dedigimde Unexpected Error diye hata veriyor.Blizzard'ın fix ini de indirdim birşey değişmedi.Belki yanlış inmiştir diye tekrar denedim bu sefer 4 gb dan sonra indirmeye başladı oyunu.Çıktım tekrar yaptım bu sefer 60 mb den sonra indirmeye başladı.Hala aynı hatayı veriyor.7 GB de tekrar indirmek istemiyorum.Sizden çözüm bekliyorum :)

edit:İnstallerlar yüklenenei silmiş baştan indirmek zorundayım şimdi
E
10 yıl
iPod umun camı kırıldı
iPod Touch 4 8gb sahibiyim.Geçen gün aleti fayansa düşürdüm ve home tuşunun solundaki yerde kırık oluştu.Apple ın 1 yıllık garantisi devam ediyor.Birkaç sorum olacak:
1.Apple garantisinden yararlanmak için illa yurtdışına mı göndermeliyim ?

2.Eğer Türkiye'de yaptırmaya kalksam ne kadar tutar ?


şimdiden teşekkürler :)
E
10 yıl
Karakter transferini yanlışlıkla iptal ettim [silinebilir]
Merhaba arkadaşlar,Scroll of ressurection'dan gelen bedava karakter transferi'ni yanlışlıkla iptal ettim.hemen saniyeler sonra ticket attım yanlışlıkla iptal ettim geri getirir misiniz diye.Böyle bir olay başına gelen oldu mu ve düzelttiler mi ?

Edit:Gerek kalmadı tekrar claim diyince çıkıyormuş acayip korktum bi an
E
10 yıl
.
Server kapalı
E
10 yıl
Age Of Empires 3 Windows 7 Sorunu
Arkadaşlar Age of Empires 3 yükledim,oyun single player olarak güzel çalışıyor.Ancak Hamachi üzerinden multiplayer oynamaya çalıştığımda Version Mismatch hatası aldık.Versiyonu kontrol etmek için About a tıkladım.Versiyonun yazması gereken yer boş oyunda.Ancak arkadaşıma sorduğumda 1.02 dedi.1.14 e update yapalım dedik.1.14 e update yapmaya çalıştığımda There is a problem with your game installation.You may reinstall the game to fix it. Hatası aldım.Arkadaşım sorunsuz 1.14 e geçti.Yabancı forumlarda bu hatayı araştırdım ancak bulamadım.Aynı zamanda yüklerken mesela Cancel yazacağı yerde ID_gamecancel yazıyor.Bu sorundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.1.14 ü manuel yüklemeye çalıştım ancak dosyalarını bulamadım.Sizce sorunumun kaynağı nedir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.