Tek PC kasasından, aynı özelliklerde olan iki monitöre display porttan bağlantı yapcam. Ama sorun şu ki; ne kadar arasamda PC kasasının içini açmadan bunu yapan çift display portlu kasa bulamadım![]() |
Bi arkadaş Thermaltake core v71 modelini önerdi. RGB olmayabilir. ![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() |
arçelik 72 ekran 4/3 oranlı flatline düz kare bi tüplü tv aldım. bi mühendis arkın yaptığı emülatörden eski oyunları oynuyorum.emülatörün görüntü ayarları otomatik olduğundan ve tüplü tv 4/3 oranlı olduğundan eski oyunlar cam gibiydi.neyse ancak; gecen bi sf 3rd strike atayım dedim.ancak otomatik ayarlarda oyun dar oluyor.yanlar siyah.oyunun dikey görüntüsünde sorun yok.yatayde sorun var.ekranı emulatörün 16/9 ayarlarına aldığımda ise oyun genişliyor ve tv ekranından görüntü taşıyor:(( ekranı kaça-kaç olarak ayarlamalıyım ?? bilen arkadaşlar vardır diye başlık açtım.kusur etmişsem affola... tv şu:https://www.letgo.com/tr-tr/i/arcelik-72-ekran-tv-4472-av-silver-renkli-tv_86891c94-c470-4cc4-a7e7-d539ab87b71d özellikleri şu: < Resime gitmek için tıklayın > |
öncelikle merhabalar cümleten. youtube ta, altyazı dosyası olmayan videolar için ,otomatik oluşturulan Türkçe altyazı seçeneği var. altyazısı olmayan bir videoyu izlemek istediğimde ANLIK olarak videodaki sesler Türkçe altyazılı olarak neredeyse hatasız bir şekilde ANLIK oluşturuluyor.. ANCAAK bu videonun Türkçe oluşturulan altyazısını hiç bir programla veya web sayfasına o izlenilen videonun linkini ekleyerek yapıştırarak .srt uzantılı haliyle edinemiyorum... OYSA böyle bişey mümkünmüş youtube için. ancak bu durum ing almnca ve fransızca dilleri için henüz mümkünmüş.yani henüz dilimiz için bu destek kapalıymışş:((( bir diğeri ise: videoyu yükleyen kişinin bazı ayarlar yaparak videoyu yüklerken (sanırım )sesini yada bu altyazıyı tanımlatmasıysmış yutuba.. zaten buna benzer bir sürü video görmüşsünüzdür diye düşünüyorumm...o durumda yükleyenin onayıyla oluşturulan altyazıyı edinmek zor değil.. ancak altyazı desteği olmayan otomatik oluşturulan altyazıları maaleseff hiçbir şekilde edinemiyorumm:((( şöyle alternatifler de varmış. ekran kaydedici programlar sayesinde o oto oluşturulan altyazılı video dosyasını ocr gibi programlar aracılığıyla tekrar srt haline çevrilebiliyormuşş....buda mümkünmüş ancakkk bu işlemlerde bile çok uzun ve garanti olmayan bir işlemmiş ..(yanılıyor olabilirim) hani kısa videolar olsa uğraşırım ancak altyazılarını edinmek istediğim videolar ortalama 30 dakika ve eğitim amaçlı hepside.. yardımlarınız için şimdiden çokk tşkr ederim.. ![]() sağlıkla kalın.. ![]() |
merhaba efendim videodan gif yapamıyorum.lütfen yardım edermisiniz kişisel amaçlı kullanacağım full hd gif yapsa yeterli olur. masaüstü için hangi programımı almam lazım acaba?? birde android telefon için mobilde hangi fiyat/performans programı önerirsiniz? ilgi ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler ![]() |
selamlar beyler işim gereği whatsapp kullanmak durumundayım ancak dokunmatik telefonları sevemedim. whatsapp kullanulabilen tuşlu telefon modelleri nelerdir? q klavyeli de olmasın lütfen. basit sade mümkünse batarya ömrü uzun vede kamerası iyi olsun bunlar benim işimi fazlasıyla görür. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler ![]() saygılar ![]() |
anker bluetooth hoparlör aldım bu hoparlörden, kendi sesimi duymak istiyorum... yani; konuştuğumda, ses , bluetooth hoparlörden çıkmalı.. bunu nasıl yapabilirim?? pc ile eşleştirilmeyecek. android telle eşleştirilecek bunun için bluetooth Yaka Mikrofonu mu almam lazım ?? eğer bu çözüm olacaksa ,aldığımda cep telefonundan nasıl eşleştirmeliyim? hangi uygulama buna çözüm olur?? şimdiden çok tşkrler sevgiler ve saygılar |
Ancak epey sıkıntılarım var sanırım.. şöyleki 2fanli 3060ti ,3070 ,1650 gtx gibi ddr4 pcler toplatmistim yakın zamanda. Sanıyordum ki bu 4070ti superde hemen tak çalıştır modunda olcak.
Sıvı soğutmasız kasalar kullanıyordum. Esas sorum : 4070 ti süper için sıvı soğutma almalı mıyım? Hiç bilgim olmadığı için soruyorum. Ddr4 anakartlarda bu yeni gpulari (4070ti superleri) kullanmamda bir sorun olurmu?
Çünkü hep Ddr5 li sistemlerde kullanmışlar internetteki videolarda bu kartı ve genelde de 7500f işlemci var.
Elimde japon kapasitörleri olan yeterli sayıda psular ,ramlar ve ssdler ve hddler var.
13400f, ryzen 5 5600, i7 9700k işlemciler var.
Anakart olarakta Asus prime b550m-k , b550 plus wifi 2 , MSI mb mpg z790 edge wifi 1700 soketli anakartlar var.
Ddr4 lu bu anakartlar varken, Ddr5 li bir anakarta geçmeli miyim?
Elimdeki 7500f dengi 13400f işlemciyle ,4070ti süper, sıvı soğutmasız çalışır mı?
Eğer sıvı soğutma alcaksam; 240mm ödül almış arktik likid 2 freezer markalı olan sıvı soğutma işimi görür mü? Yoksa 360 mm olanmi gerekir?
Ddr5 anakart önerisi olarak 4070ti süper için neyi önerirsiniz?
Oyun öncelikli amacım. 2k ve 1080p monitörlerim var.
birde mk serisi anakartlara 1650 gtx takip emülatör amaçlı kullanmak istiyorum? Ekran kartı gücü yetermi yoksa 3060ti mi takmalıyım?
Kasa olarakta Led şeritli kasalarim var ama sıvı soğutmaya uygun olurmu? bu durumu önceden düşünemedigim için haliylede bilmiyorum.
Dark maxima v20 , dark x-force , nzxt elite , nzxt 510, rampage castle, frisby gibi atx boyutlu rgb ağırlıklı kasalarim var. Lian li gibi büyük kasalarda çok fan var. Sıvı soğutma olmadan,Hava soğutmalı bu 4070ti superli sistem soğurmu?soğursa nasıl soğuyabiliyor?..
Sonuç olarak emülatörler için ayrı ayrı 2 kasa, oyun için superli 1 kasa, YZ için yine superli 1 kasa toplamayı hedefledim.
Ancak soğutma olayında çakıldım.. değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler. Saygılarımla.< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >