H

Çavuş
24 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
19 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
3 yıl
Balkona TV tavsiyesi
Arkadaşlar çok fazla konu var elimden geldiğince baktım bu konu hakkında bir yazı bulamadım. Araştırmalarımda çok fazla kafam karıştı bu yüzden en son çare sizlere sorayım dedim.

Öncelikle bahçe katında üstü kapalı etrafı açık ışık alan biryer. Genelde direkt ışık almıyor buna rağmen gündüzleri kullanacağımız için bir TV aramaktayım. Kafama takılan sorulara başlayayım...

1-LCD,LED,PLAZMA hangisinin parlaklığı daha iyi olur
2-HD veya FHD almayı düşünüyorum sizce 100 ekran için FHD değermi?
3-Sizce küçük TV almak yerine oturma odasındaki 130 ekran FHD tvyi balkona koyup Oturma odasına yeni bir 4K TV almak mantıklı mı yoksa daha 1 sene daha bekleyip daha da gelişsin mi?

Önerdiğiniz TVler var ise kod veya link paylaşımı yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
H
4 yıl
Anakart Kısa Devre Yaptı SSD Yandı,Yeni Anakart Sonuç Aynı
Öncellikle eski sistemimi yazayım
1-Msi Z170-A GAMİNG PRO CARBON
2-ASUS STRİX GTX 1070
3-İ7 6700K
4-TRANSCED 512GB SSD
5-1TB SEAGET
6-RM750X PSU
Bilgisayarı kendim topladım geçen sene kurulum yaptım tek sorun hdd gözükmüyordu iade ettim kabul edildi gittim yeni wdblue hdd aldım. 1 ay geçti mavi ekranlar başladı eskiden tek tük gelen mavi ekranlar artık her açılışta geliyordu. Lakin proje teslimlerimden dolayı pek kafaya takmıyordum çünkü iş sırasında yani bilgisayar yoğun yük sırasında çok çok az mavi ekran veriyordu o da göz ardı edilebilirdi..3 ay geçtikten sonra bilgisayarı açmaya çalışıyordum mavi ekran veriyor sonra tekrar mavi ekran tekrar en son recovery menüsü geldi baktim ssdye birşey dahii yazılmıyor sorun yok idi herşeyimin yedeği var dedim hemde sevindim bi daha mavi ekran vermiyecek diye verdim 300tl ssd aldım yeni hdd de sorun yok dedim. 2 ay daha geçti bilgisayar o kadar çok mavi ekran vermeye başladı ki aha gene bu ssd de gidicek diye korktum çünkü açılışta değil herşeyde mavi ekran verip duruyordu hemen teknik servise verdim tanıdık birisi. Gönderdim format attım abi halloldu dedi :D. Bende anlattım sorunu o bilgisayara ben 4-5 kere format attım geçmiyor mavi ekranlar dedi o da bende mavi ekran vermedi dedi iyi tamam dedim. Açtım baktım ki sıvı soğutucumuda bozmuş acayip bir ses geliyor mavi ekranlar ise devam ediyor. 2 gün sonra ise bi açtım bilgisayarı anakarta güç gitmiyor kısa devre yapıyor açılıp kapanıyor.. Neyse anakartı da yolladım teknik servise gittim o sırada işlerim olduğundan yeni anakart aldım sevinçliyim sorun anakartta dedim.Vatandaki adamda dedi hem msi almışsın hem de z170 serisi bu seride çok sorun var ondandır dedi. Aldım Asus Z270-a prime mutluyum 850 tl gitti. Ama mutluyum bi daha sorun yaşamayacağım dedim. Ve anakartı kendi ellerimle değiştirdim tek tek uğraştım kimseye güvenim kalmadı çünkü. Zaten w10 olduğundan anakart değişse kendini optimize etti. Format atmayacaktım ama lan tekrar uğraşmayım dedim tekrar format attım uğraştım edindim. Bitirdim tam restart atayım dedim. Tekrar mavi ekran hatası...
Usandım arkadaşlar lütfen yardımcı olun ramlerde sorun var mı bilmiyorum 2 tane var birini çıkartıp 1 hafta kullandım her gün hata almaya devam ettim sonra öteki çıkartıp kullandım tekrar hatalar devam etti kısaca ya ramlerde sorun yok yada ikisindede sorun var..

Gördüğünüz üzere performansdan çok premium ürünler almaya gayet ediyorum ki sorun çıkmasın uğraştırmasın lakin bu sorunlarla genede boğuşuyorum.
dmp dosyalarını yüklüyorum birazdan ekleyeceğim bu ise ekran görüntüsü..

Yaptıklarım
1-Driverları tek tek güncelledim
2-SSD değiştirdim
3-HDD değiştirdim
4-Ramleri değiş tokuş yaptım
5-Anakart kısadevre olduğundan Değiştirdim

Gözlemlerim
Geforce Experince programından kaynaklı bir sorun olabilir mi? Çünkü birtek o programı kurmamıştım sorun yoktu onu kurduktan sonra başlamıştı sorunlar..Lakin forumlarda bu programdan kaynaklı bir sorun bulamadım..

DMP
< Resime gitmek için tıklayın >https://we.tl/j0MQC83WJy
H
6 yıl
3 klavye arasında hangisi? (zalman,g105,cerberus)
Arkadaşlar 3 klavye arasında takıldım bütçem sınırlı olduğundan bunlar arasında karar kılıcam yardımcı olursanız sevinirim.
1)zalman ZM-K500
+mekanik siyah switch
-aydınlatma yok
-numpad yok (fazlada kullanmam belki autocad çizimlerinde)
-kasa falan kalitesiz yorumlar var yurtdışı yorumlarında
2)logitech g105
+aydınlatma
+gamerlar tarafından beğenilen bir klavye olduğundan seçtim
ekstra tuşlar varda ben çok mmporg oynayan bir insan değilim genelde fps tps ve single oyunlar oynarım

3)asus cerberus
+Tuşlar mekanik kadar sağlam diyorlar
+aydınlatma çok iyi
+kaliteli sağlam gözüküyor abartı yok

Hepsinin kullancısına mesaj attım forumdan falan hepside kendi klavyesini kötülemedi.Sizce bu 3 ünden arasında hangisi iyi yardımcı olursanız çok sevinirim
H
11 yıl
Orjinal Windows 7 home premium kaçak win7 ile format
Arkadaşlar biliosunuzdur lisans baskınları var iş yerlerinde :) benim bilgisayarımda win7 home premium orjinal var ona bu kaçak dvd ile format atarsam sorun olurmu
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.