S

Teğmen
25 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
216 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
2 ay
CS:GO Envanterim Satılık (M9 Doppler, Jade Gloves FT,AWP Asiimov,USP-S Kill Confirmed,AK-47 Empress)
Konu geçici olarak inaktiftir.
S
geçen yıl
MNG Kargo Rezilliği 25.03.2020
Merhabalar. MNG kargo ile yaşadığım sorunlar bir değil iki değil üç değil derken iyice can sıkıcı hale gelmeye başladı ve belki birisi bir çözüm önerisi sunabilir diye bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. Antalya'nın bir ilçesinde görev yapmaktayım. MNG kargoya verilen kargolarım bugüne kadar bir kere bile ne vaktinde ulaştı nede bana ulaştı. Her seferinde şubeyi arayıp kavga etmem, aracını kovalayıp bulup teslim almam yada kargolarımı yollardan toplamam gerekti. Bu konuyu defalarca MNG kargo çağrı merkezine bildirmeme rağmen hiçbir aksiyon alınmadığı gibi lakaytlıkları iyice artarak devam etti. Peki nedir bu olaylar ?

1- 18 martta Trendyol üzerinden iş yerine sipariş verdiğim sağlık ve temizlik ürünleri hiçbir şekilde bana bilgi verilmeden EVİMİN(EVET iş yerine verdiğim ve üstünde iş yerinin adresi yazan kargo ev adresime getiriliyor) güvenlik kulübesinin önüne atılıp gidiliyor. Sonrasında personele oradan alamayacağımızı, üstünde yazan adrese teslim etmesini rica ediyoruz. Kendisi telefonu suratımıza kapatıyor ve sonra aradığımızda da açmıyor. Şube müdürünü arayıp durumu bildiriyoruz. Tamamdır halledeceğiz diyor. Personel tekrar binanın önüne fırlatıp attığı kargoları gelip araca alıyor ve gidiyor. Aradan 2 gün geçiyor. Adreste bulunamadığınızdan teslim edilemedi diye bir mesaj geliyor ve kargom için iade faturası kesiliyor. Şube müdürüyle görüştüğümüzde 2 parçanın geldiği diğer 2 parça gelmediğinden tek tek teslim edemeyeceklerini bu yüzden iade edeceklerini söylüyorlar.
Gelen mng kargo mesajları : < Resime gitmek için tıklayın >
Evimin kapısının önüne atılan ve sonrasında iş yerinde adreste bulunamadığımızdan geri gönderilen kargolar(Ayrıca bir kamu kurumu mesai saatleri içerisinde adreste bulunamıyoruz ne kadar mantıklı değil mi?) : < Resime gitmek için tıklayın >
25 inde gelip 26 sında iade faturası kesilen kargo : < Resime gitmek için tıklayın >
İade faturası kesildiğine dair ekran görüntüsü : < Resime gitmek için tıklayın >
2- MNG kargonun adrese teslim kargoları hiçbir şekilde adrese getirmeme gibi bir huyu var. Merkezleri buna da hiçbirşey yapmıyor yada umursamıyor. Ben böyle bir saçmalık görmedim. İlçede bir yere aracı yanaştırıp arka kapakları açıp millete mesaj atıyorlar gelin alın kargonuzu diye. Erzak dağıtır gibi kargo dağıtıyorlar.
MNG Kargo dağıtıcıları tarafından gelen anlamlı mesajlar : < Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >Bu kadar sorumsuzluğu, saygısızlığı ve görevini böylesine kötü bir şekilde yapmayı şikayet edebileceğim başka bir mercii bilgisi olan var mı ? Ben illallah ettim artık bu kargonun şubesinden. Ve inanın nereyi arayıp bildirdiysem de kimsenin zerre gram umurunda değil.
S
2 yıl
Superbox Sınırsız Paket Kaldırıldı (Yeni paketler geldi.)
Superbox ile ilk kurulum aşamasında her ne kadar sorun yaşasam da uzun süredir gayet mutlu ve huzurlu bir şekilde kullanıyorum. Hız değerlerim gündüz saatleri 180-250mbit download - 20-50 arası upload olarak değişirken akşam saatlerinden geceye kadar 120-150 mbit download - 20-40 arası upload olarak değişiyor.

Bugün bir arkadaşım sorduktan sonra fark ettim ki Turkcell sınırsız 4.5G paketini sessiz sedasız kaldırmış. Onun yerine 10mbit ve 20mbit sınırsız paketler getirmiş. Turkcell çağrı merkezini aradığımda müşteri hizmetleri yetkilim de aynı bilgiyi teyit etti. Yaklaşık 5 gün önce kaldırılmış. Yeni paketler iyice avantajsız hale gelmiş. Benim gibi altyapısı olmayan kişiler için yine ideal olacak ama fiyatlar biraz üzücü oldu sanki.

Yeni Superbox paket fiyatları şu şekilde :

< Resime gitmek için tıklayın >
S
2 yıl
[ÇÖZÜLDÜ] TURKCELL SUPERBOX REZİLLİĞİ AYDA 300 TL YE 1MBİT İNTERNET
15.06.2019 GÜNCELLEME : Sorunum 6 ay sonrasında BTK nın da desteğiyle sonunda çözüldü. Yetkili birimlere aktarılması 6 ay sürmüş. Ne diyeyim... Aktivasyonum yapıldı. Aktivasyon işlemi yapıldığından beri bir kere kopma sorunu yaşamadım yada internetimde hız düşüşü olmadı. Herhalde geçici bir talihsizlik yaşamışım. Yaşadığım sorunların aktivasyon yapılsa dahi düzeleceğine inancım yoktu. Fakat işin aslı aboneliğim aktif görünmediğinden baz istasyonu interneti kaçak olarak kullandığımı düşünüp her 5 dakikada bir atıp hız vermiyormuş. O kadar ödediğim faturaya yapacak birşey yok artık. IMEI numaramı baz istasyonlarına tanımladıktan ve aktivasyon yapıldıktan sonra sabit olarak 200 mbit civarı download , 80 mbit civarı upload alıyorum. Şu an oldukça memnunum.


Merhabalar. 21 Aralık 2018 tarihinde yeni taşındığım binamda altyapı olmamasından dolayı(Antalya-Gazipaşa da nasıl altyapı yok onu da çözemedim) TTNET aboneliğimi iptal ederek Turkcell ile görüştüm. İlk başlarda herşey toz pembe tabi. Yok 150 mbit download garanti yok akşamları 250 mbit download garanti vs. Yalan da değil 1 ay boyunca download 150-250 arası upload ım 45-60 arası gidip geldi sürekli. Hiç kopma da yaşamadım. Tabi cicim ayları biter bitmez sorunlar da baş göstermeye başladı. Daha ikinci ayımda bir baktım ki kopmalar var. Oyun oynuyoruz hop birden internet kopuyor, geri geldiğinde ölmüş oluyorum. Çağrı merkezi desteği veriyoruz, hop birden internet gidiyor yediğimiz küfürün haddi hesabı yok.

Asıl rezillik bundan sonra başlıyor. Turkcell Çağrı merkezi'ni bir arıyorum bu sorunlar için, bana diyorlar ki beyefendi sizin aboneliğiniz aktif değil ???? Nasıl aktif olmaz 3 ayda 900 lira para almışsınız ! Hatta bağlanırken güvenlik sorusu olarak ödemelerimi hangi bankadan yaptığımı soruyorsunuz??? Nasıl olur diyorum. Yapacak birşey yok ben şikayet kaydınızı açayım diyorlar. Tamam diyorum vardır bir hata anlayışlı olalım. Şikayet kaydı açıyor ne arayan var ne soran. Ertesi gün arıyorum bayide sorun diyorlar. Bayiyle görüştürüyorlar konferans olarak sorun Turkcell de çıkıyor. Ya şundadır ya bunda derken bütün sorun sıkıntı da bana tabi. Maddi olarak ettiğim zararın haddi hesabı yok. Sonrasında nasılsa aktif görünmüyor internetim diye herhalde internetim kesildikçe kesilmeye başlıyor. Her bir dakikada bir (evet yanlış duymadınız her dakika) internetim bir gidiyor 20 sn sonra geliyor. Bu ne demek ? 1 gün 1440 dakika ise bunun sadece 960 dakikasında internetim var demek. Ve bu iş iyice kabak tadı vermeye başladı. Sorun modemdendir belki dendi. Bugün biraz önce teknik destek ekipleri geldi. Hattınız aktif görünmüyor diyerekten modem değişikliğini de yapmadan gittiler :D (Birde kurulumu yapan personel geldi şansıma. Nasıl kurulum yaptınız nasıl aktif değil diye düşünüyor insan.) Velhasıl kelam 1 aydır internetim yok. Yine 300 lira fatura ödeyeceğim ama internetim yok. Bana bir çıkar yol gösterecek yardımcı olacak kim varsa çok sevinirim. Yapacak gerçekten hiçbirşeyim kalmadı artık.Gerekli resimleri konuya ekliyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
S
3 yıl
Araç Ruhsat basımı için yazıcı tavsiye (Samsung SL-M2020W - Brother HL-1211W)
Merhabalar. Ay sonu itibari ile araç ruhsat basımları noterliklere devrediliyor. Yani araç satışı yapıldıktan sonra ruhsat basımı için ilgilinin sigorta yaptırıp trafiğe gitme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Bu sebeple çalıştığım noterlikte sadece ruhsat basımında kullanılacak bir yazıcıya ihtiyaç var. Alınacak yazıcının uzun süreli kullanımı göz önünde bulundurularak şu anda sorunsuz olarak ruhsat basımı yapan birkaç model arasından tavsiyenizi rica edeceğim. Bu modeller şu şekildedir ;


1- Samsung SL-M2020W

2- Brother HL-1211w

3- HP LaserJet Pro P1102 (Piyasada sıfırını bulmak pek mümkün değil. Olanlar da çok fahiş fiyatlardan satılmakta.)


Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.
S
3 yıl
Rainbow Six Siege Yeni Operatörler Hakkında (Vigil, Zofia, Dokkaebi )
Herkese iyi geceler. Rainbow 6 de yeni gelecek operator tanıtımları yapıldı malum. Yeni operatorlerle alakalı düşünceleriniz nelerdir ?
Eğer izleyemeyen veya kaçıran varsa youtube'a upload ettim. Yüklediğim videolardaki acemiliğim için şimdiden kusura bakmayın.
Zofia :https://youtu.be/TZvQp9fOZik
Vigil :https://youtu.be/6dg21-A7BGc
Dokkaebi :https://youtu.be/DjsvYrEp2FE
S
5 yıl
Clash Royale Hesap Satın Alınacaktır.
Maksimum bütçe 30TL. En az 1 efsanevi ve 50 kart olmak zorunda. Ödeme yöntemleri : Denizbank havale yada istediğiniz bankaya eft, kontör, steam kodu, lol rp vs. ne isterseniz.
S
7 yıl
Satılık Origin Hesabı(BF4+BF4 Premium+BF3+BF3 premium+Bf2142+Tüm C&C serileri ve daha fazlası!)
Merhabalar.Origin hesabımı oyunlara uzunca bir süre ara verecek olmamdan dolayı satmaktayım.Hesaptaki oyunları tek tek aldığınız zaman 450-500 arası tutacaktır.Fakat benim istediğim fiyat sadece satın aldığım ve hala taksitini ödediğim Battlefield 4 ve Battlefield 4 Premium'un fiyatından fazlası değildir.Yani hesabı 200'ye satmaktayım.Pazarlık pek düşünmüyorum çünkü 2 oyunun fiyatına 30'a yakın oyun veriyorum ve hepsi kaliteli oyunlar.Bu fiyata bu oyunları verebilecek başka birisi olabileceğini sanmıyorum çünkü ciddi anlamda zararı göze alarak satıyorum. Yeter ki oyunlar elimden gitsin diye. Gelen para ile de en azından taksitlerini bitireyim niyetindeyim. Herkese iyi alışverişler diler saygılarımı sunarım.

Hesap içerisinde mevcut bulunan oyunlar :
1-) Battlefield 4 (Şu an 100'den satılmaktahttp://www.playstore.com/#!/oyun/battlefield-4)
2-) Battlefield 4 Premium (100'den satılmaktahttp://www.playstore.com/#!/oyun/bat...ium-membership)


Paket özelliği :Battlefield 4 Premium üyeliği ile daha fazlasına sahip olun, daha fazlası olun. Beş genişleme paketinin tamamına iki hafta önce erişin, ve haftalık içerik ve 12 ek Battlepack ile aksiyonun tüm yıl sürmesini sağlayın. Server'lardaki önceliğiniz sayesinde savaşlara daha hızlı girin ve Premium etkinliklere dahil olun. Özel kamuflajlar, boyalar, amblemler, künyeler ve daha fazlası ile Battlefield 4 tecrübenizi kişiselleştirin.


Öne çıkan özellikler

Yeni multiplayer haritalar ve oyun içi içerikler sunan beş dijital genişleme paketi.
Bütün genişleme paketlerine iki hafta erken erişim sayesinde rekabette bir adım önde olma şansı.
Özel kamuflajlar, boyalar, amblemler, künyeler ve daha fazlası ile oyunu kişiselleştirme imkânları.
Server sıralarında öncelik.
Her hafta yeni içerik.
12 bonus Battlefield 4 Battleback.

3-) Battlefield 3 (Şu anki fiyatı 36 ama bir zamanlar humblebundle de 6 dolara satıldığı için 12 diyelim)
4-) Battlefield 3 Premium (Fiyatı 72 http://www.playstore.com/#!/oyun/bat...remium-service)
5-) Battlefield 2142 ( 10 euro yani 30 diyelim.https://www.origin.com/en-ie/store/s...uctID=85062100
6-) Battlefield 1942 ( Ücretsize düşmüş bunu hiç saymıyorum)
7-) Command And Conquer Ultimate Collection (Şu anki fiyatı 72 ama 50 ye almıştım 50 den sayıyorum. )

Command & Conquer The Ultimate Collection PC

Bu muhteşem koleksiyon paketi 17 farklı Command&Conquer oyununu içeriyor.
Command & Conquer
Command & Conquer The Covert Operations
Command & Conquer Red Alert
Command & Conquer Red Alert Counterstrike
Command & Conquer Red Alert The Aftermath
Command & Conquer Tiberian Sun
Command & Conquer Tiberian Sun Firestorm
Command & Conquer Red Alert 2
Command & Conquer Red Alert Yuris Revenge
Command & Conquer Renegade
Command & Conquer Generals
Command & Conquer Generals Zero Hour
Command & Conquer 3 Tiberium Wars
Command & Conquer 3 Kanes Wrath
Command & Conquer Red Alert 3
Command & Conquer Red Alert 3 Uprising
Command & Conquer 4 Tiberian Twilight
Ayrıca bir sonraki Command&Conquer oyunu için erken erişim imkanı sağlar

8-)Burnout Paradise Ultimate (Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi)
9-)Mirrors Edge(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi
10-) Dead Space(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
11-) Dead Space 3(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
12-) Crysis 2(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
13-) The sims 3 ve 2 adet dlc'si(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
14-) Medal Of Honor(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
15-) Populous(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )Ödeme yöntemleri : Ziraat Bankası , İş Bankası , Paypal , Enpara , Yapı Kredi bankası , HSBC , Finansbank , ininal kart


İletişim adresi :
Skype : serhatural35

Hesaptan alınmış bir ekran görüntüsü :

http://puu.sh/6M9dW/5d1934e3f1.jpg
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.