Z

Yüzbaşı
20 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Z
12 ay
Petlas PT 525 ya da F/P lastik önerisi
Merhaba herkese.

5 yıl 55000 km kullandığım Nexen lastiklerin artık değişim zamanı geldi. Ebat, 185 60 R15

kullanım yeri İstanbul, karlı ve buzlu havalarda arabayı çıkartmıyorum o yüzden 4 mevsim lastik düşünmedim, zaten okuduğum yorumlarda da farklı yorumlar var hakkında.

bugün uğradığım lastikçiler petlas pt 525 önerdiler, seti yaklaşık 1550 lira. Yorumlarda memnun olanlar da var, sakın almayın diyen de o yüzden kafam çok karıştı.

başka marka model f/p ürünü diyebileceğimiz lastik öneriniz var mıdır acaba? Şimdiden çok teşekkürler.
Z
2 yıl
Bir Anda Başlayan WİFİ Hatası (NW-31291-6)
Merhaba,

Yıllardır aynı modem ve aynı makina olarak kullandığım Ps4’üm, NW-31291-6 hatası vermeye başladı, WİFİ ağı sinyali zayıf olabilir diye. modeme reset atınca düzeliyor ancak ertesi gün tekrar aynı hatayı veriyor, reset istiyor.

Dediğim gibi yıllardır aynı şekilde sorunsuz kullanırken bir anda böyle olmaya başladı. Diğer aletlerde ve Wi-Fi Sinyalinde herhangi bir sorun yok.

Makinayı sıfırlamayı düşündüm ancak içeriğini tekrar indirmek istemediğim için şimdilik yapmadım. Başına daha önce bu problem gelen ya da çözüm hakkında bilgisi olabilecek var mıdır acaba?

Teşekkürler.
Z
2 yıl
Liseyi 1 Sene Yurtdışında Okuyan Birisinin OBP Puanı?
Merhabalar.

Elimizde 10. Sınıfı yurtdışında okumuş bir öğrencimiz var diyelim. E okulda 9,11 ve 12. Sınıf ortalamaları var ama 10. Sınıfın yok doğal olarak.

Bu arkadaşın OBP puanı nasıl hesaplanır? 3 yılda aldıkları puan üzerinden mi yoksa o yıla 0 yazılarak mi?

ÖSYM kılavuzuna şöyle bir göz attım ama bulamadım. Bilgisi olan varsa sevinirim.
Z
7 yıl
Note Edge vs. Note 4
Elimdeki İphone 5'ten hem sıkılmam, hem büyük ekran isteği hem de kalemle kullanma istekleri yüzünden Note serisine geçmek istiyorum.

Edge ile Note 4 arasında kaldım. 4'e göre iyileştirme olmadığı ve hatta batarya ve SD konusunda geriye gittiği için Note 5'i eledim.

Şimdi bu Edge ile 4 arasında donanımsal ya da gündelik kullanımı etkileyecek aman aman farklar bulunmuyor değil mi? Edge tasarımı çok hoş, yan ekran işlevsel duruyor, gerçi kullanımda nasıl olur kestiremiyorum? Bi de herkeste olmaması farklı olması da bi avantaj.

Öteki yanım da oldukça ucuzlamış olan Note 3 al diyor ama 2 senelik ürüne de yönelmek istemiyorum.

Biraz uzun oldu ama velhasıl kelam, Edge mi 4 mü sizce?
Z
9 yıl
İstanbul Park Bisiklet Günleri (6 Ekim) Giriş Ücretsiz
http://www.intercitypark.com/etkinlikler/06-ekim-2013-intercity-istanbul-park-pist-gunleri/

6 Ekim Pazar günü saat 06.00-10.00 arası İstanbul Park pisti ücretsiz olarak tüm bisikletçilere açık olacak.

Çok güzel bir organizasyon. İmkanı olan katılmalı kesinlikle.
Z
9 yıl
Sony V55 ve Fiio Amfi Sorunsalları
Arkadaşlar bir süredir evde laptopta ve İphone'numda kullanabileceğim kafaüstü kulalık arayışındayım. Fiyat aralığım 200, hadi üst düzey bir modelse 250. Almakta önceliğim yurtiçinden elden, tabi eğer olmazsa internet ve yurtdışını da düşünebilirim. Ama dediğim gibi öncelik elden :)

Aradığım kulaklıktan öyle yüksek bas beklentim yok. Sahne genişliği ve çeşitli müzik türlerinden kaliteli ses alayım yeter. Ağırlıkla indie, alternative, rock ve pop dinleyen birisiyim.

Bu bilgiler ışığında forumda da incelemesini okuduğum Sony MDRV-55 ilk önceliğim gibi. Bu dediğim beklentileri karşılayacak ve önerebileceğiniz bir kulaklık mı? Eğer değilse başka model önerebilir misiniz?


2. ve asıl sorum ise amfi ile ilgili. Forumda birkaç konuda Fiio markasını görünce araştırdım biraz ancak doyurucu bilgi bulamadım. Genelde kulaklık amfisi olarak geçiyor ancak laptoplarda da kullanılıyor diye biliyorum. Kullandığım laptopta özel ekstra bir ses sistemi yok ve takdir edersiniz ki pek kaliteli değil çıkışı. Şimdi bu Fiio amflerden alıp kullansam fark yaratır mı? Benim istediğim ses seviyesini yükseltmek değil, laptopdan alabileceğim ses kalitesini olabildiğince yükseltmek. Bu konuda önerebileceğiniz bir amfi var mı?

Aynı kulaklığı arada İphone'da da kullanacağım ve yine forumdan okuduğuma göre İphone ve iyi bir kulaklık ikilisinden sonra amfiye pek gerek kalmıyor. Doğru mu anlamışım acaba?


Özet geç diyeler için; yaklaşık 200 liralık bir kafaüstü kulaklık (aklımdaki ilk model V55 ancak başka önerilere de açığım) ve bu kuılaklığı laptopta kullanmak için Fiio amfilerden arıyorum. Nasıl bir kombinasyon önerirsiniz?
Z
9 yıl
Sub40 - Escape1 - 7.2 - Q4... Hangisi?
Genelde bisiklet öneren ben bu sefer kendim için öneri almaya geldim. Şehir içinde kullanmalık amortisörsüz bir bisiklet bakmaktayım. Kadro kaitesi olraka üst düzey markaları tercih etmek istediğimden ortaya bu modelleri çıkardım. Dün tek tek gittim ve hepsini inceledim. Bu modeler arasından sizden de tavsiye almak isterim.- Scott Sub 40

http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=14&PID=1022&probrand=&prosize=&procolour=

Vites sistemi Acera 24 vites, maşası aluminyum (bunu soramadım ama öyle olduunu zannediyorum). fiyatı 1330 TL. Aktarıcısı diğer modellere göre düşük ve görünüm açısından bence diğerlerinden bir adım geride. Gerçi herkesin de tavsiye ettiği bir model. Kafamı karıştıran bu.


- Giant Escape 1

http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=14&PID=1136&probrand=&prosize=&procolour=

Vites sistemi Alivio 27 vites, maşası karbon. Fiyatı 1300 TL. Görünüm olarak güzel bir mavi. Ancak bisiklet araştırırken kendimi hep Trek, Speciliazed, Scott ve Cannondale olarak 4 markaya endekslediğim için sanki biraz soğuk yaklaşıyorum. Kötü bir marka değil elbette bunun farkındayım. Diğer 4 markayla aynı seviyede kendisi. Ama işte dediğim gibi...


- Trek 7.2

http://www.velespit.com/asp/product/726/Trek-7-2-fx

Vites sistemi Alivio 24 vites, maşası aluminyum. Fiyatı 1450 TL. Fiyat olarak en pahalısı. Gittiğim Velespit'te de istediğim siyah rengi bulamadım. Mavi olan model kalmış sadece. En başından beri kafamda olan bisikletti ama 150 TL'lik fark soru işareti yaratıyor. İstediğim rengi bulamamış olmam da cabası.


- Cannondale Quick 4

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5746,OdesisMc

Vites sistemi Alivio 24 vites. Maşası karbon. Fiyatı 1300 TL. Aslında mağazaya giderken kafamda Quick 5 vardı, ancak gittiğimde Q4'ü daha uygun buldum. Hem donanım hem de fiyat açısından.


Kafamda Cannondale ve Giant var. Karbon maşadan dolayı. Giant daha öncelikli gibi. Siz ne dersiniz :)
Z
9 yıl
İstanbul Etabı [Bol SS'li]
Bugün kardeşimle Caddebostan'a giderek yarışı yerinde takip ettik. Öncelikle ortamı anlatırsak, genci yaşlısı bisiklet seven sevmeyen herkes oradaydı. Bisikletçilerin geçişi sırasında da baya destek verdiler. Yine çok sayıda kişi kendi bisikletleriyle gelerek yarışı takip etti. Bu tür yarışlar ülkemizde bisiklet kültürünün gelişmesi ve halkın bilinçlenmesi adına çok güzel hareketler. Bisikletle çok ilgili olmayan kardeşim de bu yarışın ardından bisiklet almaya karar verdi :)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu Cofidis'deki Fransız abiyle muhabbetimiz oldu biraz. Kendisi bisikletçilere su ve gerekirse gıda takviyesi yapan kişi.


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Sondan 2. yada 3. tur geçişleri. 3 kişilik bi kaçış grubu vardı 1-2 dk. farkla gidiyorlardı. Ana grup ise kendi aralarında muhabbet eden bisiletçilerle doluydu :) Son turda ise hızları iyicene arttı. Bu sefer yolun öteki tarafında minibüslerin yanında, bisikletlerden sadece bikaç cm uzak olunca o hızları baya bi hissettik. Gereğinden biraz fazla yakınında durduk galiba, o hızla yanımızdan geçtiklerinde tırsmadım değil :)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Bunlar da yarış bitiminde sıcağı sıcağına çektiğim 'canavarlar'. Hakikatten muhteşem bisikletler. Hele ki yanında durunca, her yerini inceleme fırsatı bulunca daha da beğeniyor insan. İlk 2'si Sojasun takımının bisikletleri. Mekanikerleriyle sohbet etme şansım oldu ve adam baya bi anlattı bisikleti. 6.8 kilo ve değeri yaklaşık 15.000 euro. İlgiyle ve büyük bi hevesle herşeyini göstermeye çalıştı bisikletin sağolsun. İstesek biraz kullanmaya bile izin verecek durumdaydı nerdeyse :) Alttakiler ise Lotto Belisol.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Bunlar ise bizim Konya Torku'nun Salcano'ları.< Resime gitmek için tıklayın >

Bunlar ise günün ganimeti :) Suluk toplamaya çalıştım ve 7 kulüpten aldım. İstediklerimden Saxo Bank ve GreenEdge'den alabildim sadece. Astana kimseye bişey vermedi, çantayı da şansa minibüsün içinden aldım. Katusha dağıttı suluk ama yetişemedim, çantayla yetindim. Lampre'yi özellikle istiyordum ama denk gelemedim. Lotto Belisol ve Omega Pharma da isteyip denk getiremediklerimden. Yine bikaç takımdan forma istedim ama vermediler.
Z
10 yıl
Citizen'in Akbil'le İmtihanı [Hesap Mak. SS'i İle] [Citi Konuda]
Otobüsü: 21B Kadıköy-Taçspor

Durağı: Cami

Tarih: 08.02.2013 15.30 civarları

Küçükbakkalköy'de Cami durağından Kadıköy otobüsüne binen masum Citi, biner binmez otobüse akbili olan var mı diye bi seslenişte bulunur. Zaten bir avuç olan yolcudan olumlu cevap alamayınca şöföre dönerek ileriki duraklardan binecek yolculardan akbil isteyeceğini beyan eder. İlk birkaç durakta Citi istediğini bulamaz. Citi'nin şansı Küçükbakkalköy Çarşı durağında sonunda döner. Bu durakta otobüse binen orta yaşlı bir amcamız akbilini Citi ile paylaşır, Citi de mutlu mesut olarak kapının önündeki ilk koltukta yolculuğuna devam eder.

Citi'nin yolculuğu Kozyatağı durağına kadar sürer yani Donanımhaber'in genel merkezine. Durağa yaklaşırken ayaklanan Citi, yavaş hareketlerle inme düğmesine basarak otobüsün durmasını bekler. O sırada ayaktayken elinde tuttuğu tablet ve siyah kapşonlu kabanı gözlerden kaçmaz. Otobüsten indikten sonra kapşonunu başına çeken Citi, hafif yağan yağmurda ıslanmamak için hızlı adımlarla altgeçide ilerleyerek gözden kaybolur.

Bakkalların hesaplarında kullandığı hesap makinesinden çekilen ama Citi olduğu her halinden belli, otobüsten inerkenki fotoğrafı; < Resime gitmek için tıklayın >

Based on a true story !!
Z
10 yıl
Dershane Tavsiyesi [11. Sınıf]
Öncelikle bu sene üniversite sınavlarına çalışan bütün arkadaşlara başarılar dilerim. İnşallah hepiniz istediğiniz puanı alır ve istediğiniz bölümlerde okursunuz.

11. sınıfa giden kardeşimi dershaneye yazdıracağız şubat tatilinde, hem erken kayıt avantajları hem de şimdiden başlasın artık. Ama ben dersaneye 7 sene önce gittiğimden şimdi dershaneler nasıl, hangileri iyi hangileri kötü pek bilgim yok. O yüzden size danışayım dedim.

İstanbul'da bir Anadolu Lisesi'nde 11. sınıfta okuyor kendisi. Eşit ağırlık öğrencisi. Sözel dersleri sayısala göre daha iyi. Ortalama bir öğrenci diyelim yani. Ne çok iyi ne çok kötü.

Fikir edinmek istediğim dershaneler;

- Fen Bilimleri: Sayısal ağırlıklı eğitim veriyormuş. TM'ci için doğru tercih mi?
- Birey: Bu da sayısal ağırlıklıymış.
- Fem: Taa benim dönemden beri en iyisi belki de ama sadece en iyilere yoğunlaşma durumu hala var mı? En iyi sınıftakiler dışında diğer öğrencilerle ilgilenmeme? Bir de birebir ders yokmuş sanırsam varsa da 15 dk imiş.
- Uğur: Benim zamanımda iyiydi ama şimdi pek tavsiye etmiyorlar.
- Kültür: Özellikle metheden çok oldu.


Kendi bildiklerimi kısaca yazdım. Bunlara eklemek ve tavsiye edeceğiniz başka şeyler var mı? Bir de Kadıköy şubesine gidecek. Eğer tavsiye edeceğiniz yada etmeyeceğiniz dershanenin Kadıköy şubesi hakkında yorum yaparsanız ayrıca memnun olurum.

Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.