Spider-man Fan club


Çizgi roman severler, birçoğumuzun çocukluk kahramanı kimimizinse kahramandan öte sıkı hayranı olduğu dost canlısı komşunuz örümcek adam/Spider-man hayran konumuzu açmış bulunuyorum.Önce bir karakterimizi tanıyalım sonrada çizgiroman tavsiyeleriyle ilerleriz...
.
.
.
.


Örümcek Adam, Marvel Comics tarafından yaratılmış bir çizgi karakterdir. Türkçeye Örümcek Adam olarak çevrilmiştir. Orijinal ismi Spider-Man olan kurgusal kahraman beyaz perdeye uyarlanmış ve oldukça başarılı olmuştur.

Peter Benjamin Parker'ın gizli kimliği olan Örümcek Adam, Marvel Comics'e bağlı Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılmış kurgusal bir kahramandır. İlk kez Marvel Comics'in "Amazing Fantasy" isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yazında ortaya çıkmıştır. O günden bu yana, dünyanın en popüler süper kahramanları arasındadır.

Örümcek Adam, kendi duygusal ve kişisel problemlerini süper güçleriyle çözemeyen, süper güçlerinin çoğu zaman ilişkilerini olumsuz yönde etkilediği bir kahramandır. Kariyerinin ilk yıllarında "Daily Bugle" gazetesine Örümcek Adam fotoğrafları satarak yaşamını sürdürmüş ve adını yaygınlaştırmıştır. Birçok sorunu olmasına karşın, suçla mücadeleye büyük önem atfeder. Örümcek Adam'ın amcası Ben Parker'dan aldığı ilkesi "Büyük güç büyük sorumluluk getirir"dir. Bu ilke, tüm çizgi romanın temel konusunu özetler. Örümcek Adam karakterinin insani boyutları ve yaşadığı iç çatışmalar çizgi romanının popülerliğini artırmıştır.

Örümcek Adam, günümüzde Superman ve Batman (Yarasa adam) ile birlikte en tanınan çizgi kahramanlar arasındadır. Yıllar boyunca, Örümcek Adam karakteri çizgi roman ve dizilerde, çizgi filmlerde ve 70'li yıllarda Tv filmi olarak, son yıllarda ise büyük bütçeli üç başarılı Hollywood filminde kullanılmıştır. TV filmlerinde Örümcek Adam'ı Nicholas Hammond, Hollywood'da ise Tobey Maguire canlandırmıştır.Yakınlarda gösterime giren yeni filminde spidey'i Andrew Garfield canlandırmıştır.

Yaratılışı

1960'lı yıllarda süper kahraman çizgi romanlarının çok satması nedeniyle yeni bir kahraman yaratmak isteyen Marvel Comics editörü Stan Lee, okuyucuların genelde gençler olmasından da faydalanmak için yaşı küçük bir süper kahraman yaratmak ister. Steve Ditko ve kısmen Jack Kirby'nin de katkılarıyla, eski fakat kullanılmayan karakterlerden esinlenerek Örümcek Adam isminde karar kılarlar. Aslında ilk başlarda Stan Lee Şöyle düşünmektedir "güçlü bir karakterim var (Hulk), güzel bir takımım var (fantastik dörtlü) " ancak artık hepsini birleştirmenin zamanı gelmiştir yani güçlü müthiş reflekslere sahip ve neredeyse uçabilen bir karakter olabilen ÖRÜMCEK ADAM! Bu fikri ilk başda Marvel'ın başkanı beğenmez "İnsanlar örümcekden nefret eder!" diye düşünür. Zaten Daily Bugle daki J.Jonah Jameson karakterinde ondan alıntı yapılmıştır. Örümcek-Adam sıradan bir derginin son sayfalarında çok popüler olur bunun üzerine 2 yıl sonra Marvel Örümcek-Adamın patentini satın alır.

Şu anda Marvel'da Örümcek adamın 1000'den fazla çizgiromanı vardır.

İlk çıkış tarihi

Amazing Fantasy #15 (ilk görünmesi 1962'de)DÜŞMANLARI
Akrep (Mac Gargan) (Scorpion)
Dr. Ahtapot (Dr. Otto Octavius) (Doc Ock/Doctor Octopus)
Carnage (Cletus Kassady)
Hobgoblin (Gulyabani)
Kum Adam (Flint Marco) (Sandman)
Mysterio (Quentin Back)
Gergedan (Alexander'O Hirn) (Rhino)
Şokçu (Shocker)
Dormamu
Baron Mordo
Kingpin (Wilson Fisk)
Venom(Edward Brock Junior)
Yeşil Cin (Norman Osborn)
Akbaba (Adrian Toomes)
Kertenkele (Dr. Connors)
Morlun
Vermin
Kraven
Electro (Maxvell Dillon)
Tombstone
Hammer head
Cameleon
Hydro-man
New Venom(Mac Gargan)
İron Patriot (Norman Osborn)
Beetle
Trapster

.
.
.

Çizgi romanları

Spidey çizgi romanları birçok isim ve farklı seride hayat bulmuştur.Bunlardan en çok bilinenleri Ultimate Spider-man,Peter Parker:Spider-man,Spectacular Spider-man,Web of Spider-man ve günümüzede devam eden en köklü serisi The Amazing Spider-man dir..Örümcek adam çizgi romanları ülkemizde birçok yayın evi tarafından çeşitli zamanlarda yayınlanmıştır.

--Bilka yayınları tarafından 80'lerde yayınlanan seriye şu an ulaşmak gerçekten zordur heralde.Kapağını hatırlayanınız olacaktır.
< Resime gitmek için tıklayın >

--Number 1 yayınları 90'lar çocuğu iseniz tanıdık gelecektir.
< Resime gitmek için tıklayın >

--Arka bahçe yayınları 90'lar sonu 2000'ler başında örümcek yayınlamaya başlıyor.Ayrıca ultimate seriside bu yayın evi ile bizlere gelmişti.
< Resime gitmek için tıklayın >

--Hoz comics ile örümcek adamın iç savaş öncesi ve iç savaş esnasındaki maceralarına konuk oluyoruz.İron suit'le bu sayılarda tanışıyoruz..Peter artık bir avenger dır ve Stark tower'da halası ve karısıyla kalmaktadır. Tony Stark'ın asistanıdır ve artık ayak altı işlerde çalışmasına gerek yoktur..Hükümetin yeni yasasına destek veren Stark'ın ısrar ve tavsiyesi üzerine kimliğini halka açıklayan peter'ın hayatının nasılda dağıldığını ve en güvendiği dostlarının ona nasıl ihanet ettiğini bu sayılarda okuyoruz..Benim bu ciltler içerisinden en sevdiğim ''back in black'' oldu onuda belirteyim..
< Resime gitmek için tıklayın >

--Marmara çizgi ilede örümcek serisi güncele yetişmeye çalışıyor.(the amazing spider-man)2007-2008 arası sayıları ciltler halinde çıkaran marmara çizgi şimdiye kadar 5 cilt çıkardı ve 6. cilt yolda.Nerden başlayayım diyenler için iyi bir fırsat..İç savaş sonrası hayatı rezil rüsva olan Peter'ın Mephisto ile yaptığı anlaşma sonrası yaptığı hataların ve içinde bulunduğu kötü durumların geri alınmasıyla adeta sıfırdan başladığı hayatı anlatılıyor bu ciltlerde.Artık ne evlidir ne iç savaş öncesi yaptığı hatalar(kimlik ifşası) mevcuttur nede çok sevdiği halasını kaybetmiştir.Yepyeni bir hayat yaşamaktadır kısacası.(Güncelleme:6. ve 7. cilt çıkmıştır,8.cilti beklemedeyiz)

Bu seriyi d&r,baykuş ve inklap gibi birçok kitap evinde bulabilirsiniz.Ayrıca Arka Bahçe'nin 2005e kadar devam eden Peter Parker:Spider-man ve The Amazing Spider-man serileride ciltler halinde ikince el olarak bulunabilir.

Spider-man ayrıca 2005 de tekrar toplanan New Avengers'dada bulunmaktadır.Bu seriyide Gerekli Şeyler tarafından çıkan ciltlerle takip edebilirsiniz.4 mevcut cilt vardır ve 5.cilt yoldadır.(Güncelleme: 5 ve 6.cilt çıkmıştır,7. cilti beklemedeyiz)
< Resime gitmek için tıklayın >.
.
.
.
.
.
.


Spider-man'in Hayatındaki 10 büyük değişim..

Spider-man'in çizgiroman hayatındaki 10 önemli ve büyük değişime bir geri sayım olarak göz atalım..
10-Captain Universe

< Resime gitmek için tıklayın >

Spidey'in 1989 yılında ''Acts of Vengeance'' serisinde kazandığı inanılmaz boyuttaki kozmik güç onu Magneto,Titania ve Tri-Sentinel gibi karakterlerin klasmanına taşıdı.Güçlerle beraber sahip olduğu görünüm öyle çok sevildiki bu kostüm birçok oyuna konuk oldu,figür olarak satıldı.
9-Organik Ağ atıcıları

< Resime gitmek için tıklayın >

Sam Raimi filmlerinden hatırlayacağımız ve fanların çok kızdığı bu bileklerden organik ağ çıkması olayı ''the other/öteki'' serisi ile çizgiromandada kısa bir süreliğine uygulanmıştır.Aynı zamanda gece görüşü ve bileklerden bio iğne çıkması gibi özellkiler kazanan örümcek örümceklikden iyice çıkmıştır o dönemlerde.
8-Altı Kollu Örümcek

< Resime gitmek için tıklayın >

Gwen ve Babasının ölümünden kendini sorumlu tutan Peter güçlerinden kurtularak birdaha böyle birşey olmamasını istemiş ama işler umduğu gibi gitmemiştir.Ortaya belkide en unutulmayacak en garip anlardan biri olan 6 kollu örümcek adam çıkmıştır.
7-Iron Spider/Demir Örümcek

< Resime gitmek için tıklayın >

Peter ve Tony Strak'ın yakın arkadaşlığı ve yaptıkları anlaşmalar sonucu ortaya çıkan Iron Spider kostümü belkide en çok sevilen kostüm değişikliklerinden biridir.Kostümün en dikkat çeken yanı ise 4 ekstra metal örümcek ayağıdır.
6-Gizli kimlik İfşası

< Resime gitmek için tıklayın >

İç Savaşın yaklaştığı dönemlerde süper insan kayıt yayasına teşvik için Tany Stark'ın baskıları ve ısrarı sonucunda Peter basın toplantısıyla kimliğini dünyaya ifşa etmiştir.Tahmin edileceği gibi bu kararı Peter'a ailesine verilen zarar şeklinde dönmüş ve hayatı alt üst olmuştur.Kimlik ifşası olayı ''Yepyeni bir Gün'' serisi ile iptal edilmiştir.
5-Avengers'a Katılması

< Resime gitmek için tıklayın >

Spidey zaman zaman Avengersla omuz umuza savaşmış olsada 2005 yılında ilk kez gerçek üyesi olmuştur.Şimdilerde Marvel Now projesi kapsamında Avengers'ın Ana üyelerinden olmaya hazırlanıyor.
4-Symbiot Kostümü

< Resime gitmek için tıklayın >

İşte orijinal kostümden sonra dünyada en çok sevilen kostüm.Siyah symbiot kostümü..Ortak yaşar symbiotla birleştikten sonra yeteneklerinde ciddi artış olan Peter artık hem daha güçlüdür hemde daha cool dur:).Fiziksel gücünü 5 kata kadar arttıran kostüm ona fazladan hız,çeviklik ve dayanıklılık kazandırmıştır.Tabi bunun götürüsüde misliyle fazladır..
3-Klonları

< Resime gitmek için tıklayın >

Farklı paralel evrenlerde farklı Peterlar olması durumu 70lerde işlenmiş ve ortaya değişik hikayeler çıkmıştır.Bunların içinden en çok sevilen şüphesiz Ben Reilly adı altında Scarlet Spidey olan kişiliktir.Bu Kostüm daha sonra birçok oyunda boy göstermiştir.

2-Evlilik düğün dernek:P


< Resime gitmek için tıklayın >

1987 yılında Amazing serisinde evlenen Peter Parker ve Mary Jane belkide marvel evrenindeki en doğru ve uyumlu çifttir.20 yıl boyunca evli kalan çift yazarların gazabına uğramasaydı hala mutlu mesut yaşıyor olacaklardı.
1-Ayrılık :(

< Resime gitmek için tıklayın >

Joe Quesada yani Marvel'ın patron kişisinin Peter-Mj evliliğinden hoşlanmamasından mütevellit ''yepyei bir gün'' serisiyle bu ilişkiye son verilmiştir.Bu bir kavga yada boşanma değildir.Gizli kimlik ifşasından sonra yaşamı darma duman olan Peter Şeytanla(Mephisto) bir anlaşma yapar ve evliliğini alması karşılığında yaptığı bu ifşa hatası kader çizigisinden silinir.Artık yepyeni bir sayfa açılmıştır....
.
.
.
.
.
.
.
.
GoodCrazy den alıntı;
1-Kuvvet


1.Bir treni kaldırır.
< Resime gitmek için tıklayın >

2-Daily Bugle binasını kaldırır ve onu ağları ile dengede tutar.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

3-Kendini tonlarca ağırlıktaki metal enkazından çıkarır.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

4-Kolayca bir arabayı kaldırır.
< Resime gitmek için tıklayın >

5-Sokak lambasını yerden koparıp bununla polis kamyonunu parçalar.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

6-Altın heykeli parçalara böler.
< Resime gitmek için tıklayın >

7-Wolverine'i ''kırılmaz'' camdan dışarı fırlatır.
< Resime gitmek için tıklayın >

8-Kolayca bir otobüsü kaldırır.
< Resime gitmek için tıklayın >

9-She-Hulk'un daha önce kaldırdığı devasa bir kayadan kendini kurtarır.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

10-Gene kenidini tonlarca ağırlıktaki bir enkazdan kurtarır.
< Resime gitmek için tıklayın >

11-Düşen bir helikoptere inmesi için destek olur.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

12-Ufak bir tankı kaldırıp yere çarpar daha sonrada başka bir ufak tankı ağlarıyla bir diğerine atarak parçalar.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

13-Sadece 2 tane aracı tek koluyla taşır ve sallanırken cama doğru fırlatır.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

14-Paladin'in kaldırmakta zorlandığı vagonu sadece fiske vurarak ters döndürür.
< Resime gitmek için tıklayın >

15-Hızla gelen bir kamyonu sadece elleriyle durdurur.
< Resime gitmek için tıklayın >

16-Hulk'un attığı bir aracı bir sorun çıkmadan yakarlar.
< Resime gitmek için tıklayın >

17-Oldukça fazla molozu kaldırır.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

18-Puma'nın robotlarını parçalar.
< Resime gitmek için tıklayın >

19-Koca bir binayı yıkar.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

20-Iron-Man'ı yumruklar ve duvarı parçalar.
< Resime gitmek için tıklayın >

21-Doktor Ahtapot'un titanyum kollarını koparır.

22-2 Sentinel'i parçalar.
< Resime gitmek için tıklayın >

2-Çeviklik ve Hız


1-O kadar hızlı harekekt eder ki arkasında yansımasını bırakır.
< Resime gitmek için tıklayın >

2-Kolayca bir lazer sitemini geçer.
< Resime gitmek için tıklayın >

3-Elektro'yu yakalamak için direğin etrafında dönerek hız kazanır.
< Resime gitmek için tıklayın >

4-Doctor Ahtapot'un kollarından kaçar.
< Resime gitmek için tıklayın >

5-İnanılmaz bir çeviklik sergiler.
< Resime gitmek için tıklayın >

6-Absorbing Man'ı hızıyla yener.
< Resime gitmek için tıklayın >

7-Speed Demon'u durdurur.
< Resime gitmek için tıklayın >

8-10 Sniper'ın mermisini aynı anda savuşturur.
< Resime gitmek için tıklayın >

9-Lightmaster'ın kopyalarından gelen birçok enerji saldırısından kaçar.
< Resime gitmek için tıklayın >

10-Stilt Man'ın fabrikasındaki tüm robotlar Spider-Man'ı öldürmeye programlıyken attıkları hiçbir lazer veya füze Spider-Man'a erişememiştir.
< Resime gitmek için tıklayın >

11-Iron-Man'ın repulsor saldırılarını savuşturur.
< Resime gitmek için tıklayın >


3-Dayanıklılık ve İyileşme Hızı


1-Doktor Ahtapot bir binayı üstüne yıkar ve Spidey hayatta kalır.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

2-Hızla giden bir füzeyi durdurmak için soğuk atmosfere,nefes alma zorluğuna,füze düşünce oluşan patlamaya ve füzedeki zehirli toksinlere bile dayanır.(Zehirli toksinler tedavi edilmezse onu birkaç dakika içinde öldürür)
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

3-Lizard'ın fırlattığı arabadan sağ çıkmıştır.
< Resime gitmek için tıklayın >

4-Patlayan bir binadan sağ kurtulur.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

5-İnanılmaz miktarda elektriğe karşı hayatta kalır.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

6-Kırık kolu ve kurşun yarası birkaç gecede iz bile bırakmadan iyileşir.

7-Zehirli bir gazın etkilerinden saniyeler içinde kurtulur.
< Resime gitmek için tıklayın >


4-Zeka


1-Dövüşün ortasında EMP yapar.
< Resime gitmek için tıklayın >

2-Et yiyen bakteri için birkaç dakikada bir serum geliştirir.
< Resime gitmek için tıklayın >

3-Morlun'un DNA'sı üzerinde çalışarak onu yenmenin bir yolunu bulur.Kendine radyasyon verir ve artık ''saf'' olmaz.Morlun'a vurarak zarar verir ve yener.Ayrıca o kadar radyasyon alması ve yaşaması iyi bir dayanıklılık örneğidir.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

4-Hank Pym Spider-Man'a onun daha zeki olduğunu söyler.
< Resime gitmek için tıklayın >

5-Reed Richards test sonuçlarında Peter'ın onunla aynı yaştayken aynı zeka seviyesinde olduklarını belirtir.
< Resime gitmek için tıklayın >

6-Yarattığı kimyasal ile Doktor Ahtapot'un titanyum kollarını birbirine karıştırır.
< Resime gitmek için tıklayın >

7-Iron-Man'ın güvenlik kalkanlarını geçmk için bir giriş kodu oluşturur.Bu onun ne akdar ileriyi düşünen ve makine bilgisinin iyi olduğunu gösterir
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

8-Yaptığı kimyasal ile altın zırhı birkaç saniyede eritir.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

5-İrade Gücü


1-Mr. Fear'ın korku iksirine karşı koyar.
< Resime gitmek için tıklayın >

2-Fusion'un ilizyonlarına karşı koyar.


6-Örümcek Hisleri


1-Örümcek hislerini açıklar.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

2-Işınlanma saldırılarını hisseder.
< Resime gitmek için tıklayın >

3-Örümcek hisleri aceleci davrandığında da devreye girer.Örümcek hisleri camı kırdığı taktirde alarmın çalacağını hissettirir.
< Resime gitmek için tıklayın >

4-Örümcek hisleri kumarda birisinin blöf yaptığınıda söyleyebilir.

5-Birisinin yalan söylemesine karşın Spidey'i uyarır.
< Resime gitmek için tıklayın >

6-Black Panther'in onu gizlice takip ettiğini farketmesini sağlar.
< Resime gitmek için tıklayın >

7-İlizyonlarda onu uyarır.
< Resime gitmek için tıklayın >


7-Dövüş Yeteneği ve Dövüşleri

1-Dövüş konusunda eğitimle,elektrikli kılıç ve zırhlara sahip 117 kişiyi zorlanmadan dövmüştür.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

2-The Hand'dan birkaç ninjayı dövmüştür.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

3-Daredevil ile dövüşür.(İlk sayfada aptalca dövüştüğü için Daredevil dövüşü elinde tutar daha sonra Spidey akıllıca düşünürek dövüşü eline alır.)
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

4-Dr.Strange'yi yener.(Dr.Strange kendini tutmuştur.)
< Resime gitmek için tıklayın >

5-Deadpool'u halleder.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

6-Iron-Man'ın sensörlerini devreden çıkaracak kadar sert vurur.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

7-Blackheart'ı yenmek için Daredevil ile ekip olur.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

8-Firelord'u yener.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

9-Ezici bir şekilde Iron-Man 2020'yi yener (Arno Stark)
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

10-Juggernaut'i kurnazlıkla yener.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


8-Örümcek Ağı


1-Ağı milimetre kare başına 120 pound uygulamakta.Bir milimetrelik ağı kırmak için parçalamak için 54 kg'lık bir güç uygulanması gerekli.Bir santimetrelik ağı parçalamak için ise yarım tonluk bir basınç gerekli.Bir kişinin bütün vucudunun ağlarla kaplandığı düşünülürse ağdan kurtulmak için yüzlerce tonluk bir basınç gerekir.

< Resime gitmek için tıklayın >

2-Roket patlamalarını içinde tutabilir.
< Resime gitmek için tıklayın >

3-Büyük patlamalara karşı koyabilir.
< Resime gitmek için tıklayın >


.
.
.
.
.
.
.
.İMZALAR*SPIDER-MAN Fan Club*

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/99/c9/c7/99c9c794530e797be6a109dfe4b5da07.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]

*SPIDER-MAN Fan Club*

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/49/15/c8/4915c88ce11a6caa2f227f42007020b9.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]


*SPIDER-MAN Fan Club*

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/e9/09/03/e90903da20d6b171c50eaad53e8f874c.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]


*SPIDER-MAN Fan Club*

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/93/82/67/938267c6fed086b9f646bbd4ec42740a.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]
*SPIDER-MAN Fan Club*

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/f2/e9/1f/f2e91fa0a7770a77a92ea3ff396e3450.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]

*SPIDER-MAN Fan Club*

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/c3/9e/72/c39e72b0bb5e2720b80b6e4c37156319.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]

*SPIDER-MAN Fan Club*

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/29/ac/4b/29ac4b775f0a927efb125e59db6500f7.jpg[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]

*SPIDER-MAN Fan Club*

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/8f/7e/57/8f7e57783830e53b407394dc683541ee.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/d7/d3/99/d7d39951dbc6915054bea2759abd3eab.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/49/fc/67/49fc67061f4ba434b3edc7447191cf57.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]


[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/34/80/16/34801609c0cb3c3d09d8dfa6ba2fba77.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]


[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/6b/e1/9a/6be19a75cf08fca719243e27d0f14ccd.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]


[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][image]https://store.donanimhaber.com/fc/ce/b8/fcceb8e48cf04f892e8f2a713a1a2878.png[/image][/link] 
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_64318083/f_//tm.htm#64318083][color=#990000][b]*SPIDER-MAN Fan Club*[/b][/color][/link][/center]
Hayran listesi


-Yalarca

-urazs

-Gabriel Van Helsing

-Caped Crusader

-nakashi

-Waidmann

-sigma6

-Boss.dll

-RevelationS16

-YoğunBelKası

-Moseone

-regalangel

-Emmesen

-tor35

-StimuluS

-OlympoSSSSS1

-ProxD

-Dışkı

-DoğaCan.

-Carnage86

-spider 24

-double minded

-Skate2000

-alicho

-berkaykaan

-TheAmazingSemizotu

-Cengiž

-PastırmalıKuruFasulye

-Hydra Mjollnir

-Artyom33

-aksiyon95

-Génésis

-Spider-Man

-Rhaegar Targaryen

-\mXm/

-itachi237

-Nassarien

-Kellerman

-SonictheHedgehog-MZ

-FreezeTimes

-hamisli

-Heudérbaix

-Gokhantiryaki1

-lalilum

-Crazy Fırat

-Limon000

-the deadpool

-Zombi159

-muccos

-aderranyth

-AtheistImam

-bypire

-napolyon94

-Mikail-

-Jim Carrey

-toprak7272

-Ashtray Girl

-SenJi

-Gwynn

-StevieRae

-bLack

-Capaldi

-Karlo

-cmklmc

-ratch

-OsmanlıOyuncu

-phantom_coal

-Born To Die

-adil rastgeldi

-cin

-Russell Crowe

-BerkayCoskun

-beyazcehennem

-Uldyssian

-AyberkGursel

-Eisblume

-emriva12

-barcali33

-Atatürk'ün Askeri

-Dirkules

-NarutoTR

-flaivset

-mehmedaltair

-Grenguvar

-HanGamer

-auraxd200

-The Amazing Spider-Man

-Sir Wentor

-Spread

-.Ağkafa.

-Ricardo22Kaka

-RedBearded

-1s2s

-webhead

-TheFlash42

-Mehmet Can Kahraman

-FB BURAK

-Spidey is here


.