R

Yüzbaşı
22 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
31 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
7 ay
LG Smart Tv mi Vestel Android Tv mi TCL Android Tv mi?
Merhaba arkadaşlar 5000-6500 arasında TV için bütçe ayırdım.

Fakat tv seçiminde kararsız kaldım.


https://www.epey.com/televizyon/lg-55un81006lb.html (Bu tv de IPS ekran var) 6200-6500 TL civarı

https://www.epey.com/televizyon/tcl-55c715.html (Bu tv de android Tv özelliği var) 6000 TL civarı

https://www.epey.com/televizyon/vestel-55ua9800.html (Bu tv de android özelliği var) 5300-5600 TL civarı


Bunlara ek olarak Philips var android olarak fakat ekran ve diğer problemlerinden çok şikayet olması nedeni ile onu tercih etmek istemedim.

Samsungun renkleri bana biraz yapay geliyor bu yüzden onuda eledim.

Android TV güzel bir özellik.Xiaomi Box ile herhangi bir TV de bunu hallederim diye düşünüyorum.Ama Yani görüntü ses bakımından vestelden çok mu ayrılır LG. TCL de çok büyük bir firmaymış internetten araştırmalarıma göre.

Kullanan bilen arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
R
5 yıl
Bu exe dosyasını nasıl açarım? varmı bilen?
Merhaba bir set aldım ücretli içinde dosyalar dosya.avi.exe şeklinde kayıtlı.Flash diski satın aldım.Flash diskin içinde bu dosyalar çalışıyor.Video şeklinde açılıyor.Fakat dışarı bir yere kopyalayınca hiç bir şekilde açılmıyor.

1.Format factory vb programların bir çoğu ile convert ettim olmadı
2.Sonundaki exe yi sildim avi şeklinde kaldı,mpeg,mp4 yaptım yine olmadı
3.Exe dosyaları içeriğini gösteren envai çeşit program denedim yine açamadım.

Öyle bir koruma varki anlayamadım.Hiç bir şekilde çözülmüyor.Kopyaladığın dosyayı flash diske geri kopyalayınca da kopya ürün diyor yine çalışmıyor.Ama bu dosyayı flash diskin içinde iken açabiliyordum.

Bunu nasıl çözebilirim.Varmı çözebilecek kimse.Fikri olan.
R
8 yıl
Maksimum 20500 tl 'lik Araç tavsiyesi?
Merhaba arkadaşlar 3 aya yakındır araç arıyorum bulamadım.İnternetteki araçların çoğu sorunlu 2 araç götürdüm ekspertize ikiside umduğumdan berbat çıktı.Gaziantepte yaşıyorum 20500 limitim var.Bulamadım şöyle temiz bir araç.Boya takıntım yok.Önemli bi hasarı yoksa da kabul edebilirim.Motor,şase ve donanımlar sağlam olsun yeter.Motor performansı benim için çok önemli.Km si çok yüksek olsun istemiyorum 130000 km üstü ve 2004 model altı araçta istemiyorum.Bana böyle seçici olursan araç bulamazsın demeyin çünkü internetteki araçlar gerçek anlamda normal fiyatının çok üstünde.Uçuk fiyatlar istiyorlar.Lütfen yardımcı olabilecek arkadaşlar iletişime geçerse sevinirim...
R
8 yıl
Sizce çalışmak için hangi firmayı seçmeliyim?
Merhaba arkadaşlar
Ben Makine Mühendisiyim.Şu an gaziantebin 2. büyük ambalaj fabrikasında çalışıyorum.Ve çok yorucu mühendislik,ustalık,çıraklık hepsini yapıyoruz tecrübesiz olduğumuz için.işten ayrılacaktım fakat genel müdürüm seni çok seviyorum başka şehire gidersem gelirmisin benimle seninle ilgili bazı şeyler düşünüyorum çok çalışkansın diyor.3-4 ay da vardiyaya dön seni yönetime alacağım diyor 5 ay içinde maaşıma 2 kez zam yapıldı.Fakat şu an beni merinostan çağırıyorlar.Merinos çok büyük bir yer.Ben burada patron ve genel müdürlerle istediğim gibi fikirlerimi paylaşıyorum onlarda hiç bir dediğime yok demedi henüz.İşçi çıkarma yetkisine kadar dahi verdiler bana.İşin çok içindeyim.Fakat merinosa gecersem genel müdürümün bu güzel tekliflerini kaçırmış olacağım.Kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım?
Bu hayati bir karar ve buradaki arkadaşlarımın düşüncelerini almak istiyorum.
Lütfen yardımcı olurmusunuz..
R
9 yıl
HDC SAMSUNG GALAXY NOTE II böyle ram mi olur :)
Arkadaşlar HDC GALAXY NOTE 2 aldım

Rami 2 gb görünüyor.Fakat 1.95'ini kullanılıyor gözüküyor.Oysa telefonu yeni açtım kontrol ettim sizce sorun ne ?
R
9 yıl
Tomb Raider 2013
< Resime gitmek için tıklayın >

Biricik Lara’mızın “reboot”, yani baştan başlayan hikâyesini Tomb Raider ile göreceğiz. Yalnız bu yeni başlangıç, öylesine kökten, öylesine yenilikçi ki, "Önceki oynadığımız oyunlar Tomb Raider serisindense bu oyun neyin nesi?" dememek için zor tutuyoruz kendimizi...


Seriyi yeniden başlatma görevi üstlenen oyunda, Lara Croft'un en genç ve tecrübesiz halini görüyor, görevden göreve koşarak nasıl bir kahramana dönüştüğüne tanıklık ediyoruz.


Senaryodan olabildiğince yüzeysel bahsedeceğim ki oynadığınız zaman siz keşfedebilesiniz.

Henüz genç bir kız olan Lara, bir grup arkeologla birlikte daha önce keşfedilmemiş özel bir yeri bulmaya çalışır. Yaptıkları gemi yolculuğu esnasında işler ters gider ve Bermuda Şeytan Üçgeni’nde bir fırtınaya yakalanarak gemilerini paramparça ederler. Gemideki mürettebat ve arkeologların büyük bir kısmı kurtulur. Fakat onlardan ayrı düşen Lara, vahşi hayvanların ve bir grup yağmacının bulunduğu adada yaşam savaşı vermek zorunda kalır.

Önceki oyunlara göre Lara daha masum, genç, güzel bir kız olarak karşımıza çıkıyor. Gene tüm güzelliğiyle bizi büyüleyen Lara’nın oyun boyunca yaşadığı ve yaşayacağı değişiklikler aslında bizzat sizin kontrolünüzde. Önceki oyunlara göre yeni Tomb Raider’daki farklardan birine hemen değinerek bunu açıklayayım: Yetenek geliştirme sistemi.


Ada hayatınız boyunca yeri gelecek avlanacak, yeri gelecek düşmanları sırtından vuracak, yeri gelecek sıcak çatışmalara gireceksiniz. Sonuç olarak yaptığınız her başarılı eylemin size tecrübe puanı olarak geri döneceğini unutmayın.

Bu tecrübe puanlarınızla 3 farklı alanda ustalaşma şansınız var. Hunter (Avcı), Suvivor (Hayatta Kalma), Brawler (Yakın Dövüş) isimli 3 farklı yetenek grubunda tecrübe puanlarınızı harcayabiliyorsunuz. Silah kullanmada ustalaşabilir, etrafta daha fazla hazine bulabilir ya da düşmanların arkasından tek hamlede işinizi bitirebilirsiniz. Fakat hangi yeteneğe kassam diye çok düşünmenize gerek olmuyor. Çünkü oyunu bitirdiğiniz anda neredeyse hepsini açmış olacaksınız.Oynanış yenilikleriyle ilgili konuya direkt olarak tecrübe puanlarından girdim. Ama Tomb Raider, her alanda kendini baştan yenilemiş. İlk olarak artık açık dünya sayabileceğim bir ortamdasınız. Ancak bunu GTA serisinde olduğu gibi düşünmeyin. Daha çok koridorlardan oluşan bir harita gibi. Bazen göreve giderken göreceğiniz farklı bir patika sizi bir hazineye götürebiliyor. Eğer daha önce ulaşamadığınız bir yer varsa haritanız üzerindeki Fast Travel (Hızlı Seyahat) noktalarından keşfedemediğiniz yerlere tekrardan ulaşabilirsiniz.

Tomb Raider’daki oynanış çeşitliliği temelde 3 noktadan oluşuyor. İşin platform kısmını oluşturan atlama-zıplama yerleri, düşmanlarınızın yanından gizlice gitmeniz gereken yerler, bir de düşmanlarınızla girdiğiniz sıcak çatışmalar. Bunun dışında avlanmak, keşif yapmak, hazine peşinde koşmak gibi yan kısımlar da oynanışı çeşitlendiren öğelerden.

Bu atlama-zıplama diye bahsettiğim platform kısmı, oyunun en ön plandaki kısımlarından biri. Animasyon ve kontroller açısından size hiçbir zorluk çıkarmayacak platform öğeleri, çeşitliliği açısından da oldukça eğlenceli ve tatmin edici.İşin platform tarafında harika bir iş çıkaran yapımcı firma, aksiyon kısmında da bundan aşağı kalmıyor.

Düşmanlarınızla çatışmaya girdiğiniz anda kullanabileceğiniz 4 farklı silahınız olacak. Bunların arasında son dönemin revaçta silahı ‘yay’da yer alıyor. Gizli gizli ilerlediğiniz anlarda oldukça işinize yaracak yay-ok ikilisi, en çok başvuracağınız silah olacaktır.


Silahlara girmişken oyunun yetenek geliştirme sistemi yanında getirdiği bir diğer RPG öğesinden de bahsetmek gerek.

Artık mevcut ekipmanlarınız üzerinden modifikasyonlar yapabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse, pompalı tüfeğinizin vuruş gücünü arttırabilir, makineli tüfeğinizin şarjör değiştirme süresini hızlandırabilir, tabancanıza susturucu takabilirsiniz. Bu geliştirmeleri yapabilmek için düşmanlarınızı üzerinden çıkan veya etraftan topladığınız eşyaları kullanmanız gerekiyor.

Yetenek geliştirmelerinizi ve silah modifikasyonlarınızı oyun süresi boyunca göreceğiniz kamp ateşi noktalarından yapabilirsiniz.Tüm bu bahsettiğim yeniliklerden önce oyunu ilk açışınızda gözünüze çarpacak şey, grafikler olacak. Crystal Dynamics grafikler konusunda harika bir iş çıkarmış. Işıklandırmalar, dış ve iç mekan kaplamaları, karakter tasarımındaki detaylar türünün en iyi örneklerinden. Grafiklerle beraber animasyonlar da seviye atlamış. Lara’nın her hareketi olması gerektiği gibi, gerçekçi. Bir yere atlarken, çatışmaya girerken veya çatışma esnasında Lara’nın hareketlerinin akıcılığı sizi anında atmosfere sokuyor.

İşin görsel kısmı kadar işitsel kısmı da performansını üst düzeyde tutuyor. Oyundaki seslendirmeler harika. Her karakterin duygusal reaksiyonunu o anda hissedebiliyorsunuz.

“A Survivor is Born”

Crystal Dynamics, Tomb Raider’ın yeni versiyonunda ulaşmak istediği her noktaya başarıyla ulaşmış. Oynanış, senaryo konularında akıcılığı sağlayarak oyunculara soluksuz bir maceranın kapılarını ardına kadar açmış. Biz de bu kapıdan geçerek maceranın suyunu sıktık. Ve ortaya çıkan destansı macerayı bir solukta bitirdik. Oyunla ilgili tek söyleyebileceğim eksi, oyun çıkmadan önce vadedilen derin senaryo. Tomb Raider söylendiği kadar derin bir senaryo sunmuyor. Ancak bu kadar muhteşemliğin arasında bu sadece küçük bir eksi olarak yer ediyor.

Lara Croft’un yeniden yükselişine tanık olmak istiyorsanız buyurun, karşınızda 2013 model Tomb Raider.

Alıntıdır
R
9 yıl
System Speed Booster 2.9.9.2 - ( Sİsteminizin hızını 100 de 100 arttırın)
< Resime gitmek için tıklayın >İçindeki özel araçlarla sisteminizi optimize ederek üst düzey performans sağlar.. Birçok programın sağladığı birçok inec ayrıntı ayarları yapmanıza bilgisayarınızı onarmanıza gereksiz dosyalarınızı temizlemeye ve sistem hatalarınızxı düzelterek sisteminizin daha kararlı çalışmasına olanak sağlayan güçlü arayüzlere sahiptir.


İndir
R
9 yıl
Photoupz 1.63 ( fotoğraflarınızdaki istenmeyen nesneleri silin)
< Resime gitmek için tıklayın >

Photoupz, fotoğraflarınızdaki istenmeyen nesneleri kaldırarak onları geliştirir. Lekeleri ve kırışıklıkları kaldırın, tatil fotoğraflarınızdaki turistlerden kurtulun. Araç ile bulanık görünen resimleri netleştirebilir, resimlerdeki karlanmayı azaltabilir, karanlık fotoğrafları aydınlık bir hale getirebilirsiniz.
İndir
R
9 yıl
İnternet Download Manager Otomatik kurulum!!
< Resime gitmek için tıklayın >

Internet Download Manager hızlı yönlü hata düzeltmesi durdurup ve devam edebilme yeteneği durma, yavaşlama, bilgisayarın kapanması gibi indirmelerin kesilmesi durumunda kayıp olmaksızın indirmeye devam edebilme yeteneğine sahiptir. Dosya indirmede hızlandırıcı, dinamik dosya ayrıştırması, ayrı yerlerden download edebilme teknolojileri ve mevcut bağlantıları tekrar tekrar yeniden bağlanma işlemi olmaksızın yapabilme özelliğine sahip kaliteli bir program. İnternet Explorer, Netscape, Opera ve Mozilla ile uyumlu. Gelişmiş web tarayıcısı entegrasyonu, başlangıç ipuçları ve kullanıcı arayüzü geliştirilmiş.

6.12 full

6.12 full Alternatif

6.14 Full Zippy


6.15 full katılımsız
R
9 yıl
fanlı ısıtıcı gücünü artırma?
Arkadaşlar elimde 3 ayarlı 2000 W fanlı ısıtıcı var.bu ısıtıcı 1. ayar soğuk 2.ayar sıcak (1000 W) 2. ayar sıcak 2000 w ile çalışıyor.içinde rezistanslar var.bu rezistanslar bence yeteri kaar ısınmıyor alet performanslı çalışmıyor.Ben bu rezistanslara giden gücü nasıl artırırım.

makine şu

< Resime gitmek için tıklayın >

Bundan ne bekliyorsunuz demeyin daha küçük ama daha fazla sıcak üfleyen bir makine gördüm.
ayrıca fan hızını da artırmak gerek sıcaklığı artırınca.Bi yardımcı olurmusunuz
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.