K

Yarbay
12 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
56 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
K
5 yıl
10 ay kapalı kalan 5s açılmıyor
Şarja takınca tepki vermiyor yardım edebilir misiniz?
K
5 yıl
SIRALAMAM NE OLUR (MF4-TM1)
YGS 1:5900
YGS 5:8200

Mat:60-65
Fizik:23.75
Kimya:30
Biyoloji:21

Edebiyat:25
Coğrafya:16

Teşekkürler
K
5 yıl
Oruç tutup sabaha kadar çalışanlar memnun mu
Ben sabah erkenden kalkıp çalışmayı denedim çok beceremedim
K
6 yıl
İtü Mimarlık okuyan/kazanan var mı?
Varsa ulaşabilir mi
K
6 yıl
MF4 482 puan sizce yaklaşık kaç k dır?
?
K
6 yıl
Sikörtıl Çizimim Nasıl [SS'Lİ]
< Resime gitmek için tıklayın >

Yorumlara açığım
K
6 yıl
Ramazanda çalışma düzeniniz nasıl
11-12 farketmez
K
6 yıl
Telefonu kapattım bir daha açamıyorum
Merhabalar bir kaç saat önce Z5 Compact cihazıma baştan başlatma komutu verdim.Cihaz kapandı açılırkende kırmızı ışık yandı ve döngüye girdi kapanıp kapanıp açılıyordu.Power+Ses açma kombinasyonu işe yaramadı.PC ye bağlayıp yazılım onarmayı denedim öyle de düzeltemedim.Yardım ederseniz sevinirim.

edit:Yazılım onarma yaparken %80 şarj istemişti ancak telefonu açamayacağım için bakamamıştım.Şimdi ise şarj %60 gözüküyor.%100 olduktan sonra tekrar deneyeceğim.
K
6 yıl
Sony Xperia Z5 Compact İncelemem
Öncelikle konuya hoşgeldiniz.
Bu incelemeyi internet ortamında ne Türkçe ne de İngilizce güzel bir kaynak bulamadığım için yazmaya karar verdim.

Neden bu telefonu seçtim?

-Bildiğiniz üzere günümüz telefonları gittikçe büyüyor ve pahalılaşıyor,telefonların küçük modellerine düşük donanımlar koyuluyor.Eğer 4.0-4.7 inch telefonlara bakılınacak olursa fazla seçeneğiniz kalmıyor.Eğer bir amiral gemisi istiyorsanız bu seçenek 2'ye düşüyor:iPhone 6S ve Sony Xperia Z5 Compact

-Gelelim neden diğer seçenek ile gitmediğime;6 yıl kadar Apple cihazları kullandıktan sonra sıkılmaya başladım.iOS ise kendi özelliklerinden oldukça zıt yönlere gitmeye başlamıştı. iPhone'ların pilinin iyi gitmemesi,güncellemelerle yavaşlaması ve fiyatının yüksek olması nedeniyle Z5C ile gittim.

-Z5C'ye iPhone 5'ten geçtim.Küçük orantısız bir ekran,yetersiz pil süresi,kırılmış olması ve güncellemelerle eski performansının kalmayışı ile telefon değiştirmek istedim.

Telefonun Kutusu ve İçeriği

Kutu tasarımı ve içeriği konusunda Apple'ı gerçekten takdir etmişimdir.Bakalım Sony bizleri ne ile karşılamış.

< Resime gitmek için tıklayın >

Öncelikle beni şaşırtan nokta tüm telefonların kutusunun ön yüzünde Beyaz Renk telefonun olmasıydı ve kutu çok küçüktü. Arka tarafta ise telefonun tüm renkleri ve özellikleri belirtilmiş.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kutunun bir PS4 oyunu ile karşılaştırılması

< Resime gitmek için tıklayın >

Kutuyu ilk açtığımızda bizi telefon ve ekran koruyucusu karşılıyor.Karton tabakanın altında ise kutu içeriği bizleri bekliyor.Keşke karton kullanılmasaydı da Apple gibi kaliteli bir kutu bizi karşılasaydı.

Telefonun Tasarımı

Telefonu ilk görenler direk tuğla diye tabir edip hiç beğenmesede telefonun tasarımı oldukça hoşuma gitti.Telefonun kalınlığı bence gayet güzel telefon ele güzel oturuyor ve ben buradayım hissi veriyor.iPhone 5'im bu telefona göre daha ince olsada ele oturmuyor sivri ince kenarlar rahatsız ediyordu.Zaten oldukça güçlü bir işlemci kullanan bu su geçirmez telefon daha ince olsaydı bazı sıkıntılar çıkarabilirdi.

Ağırlığa gelecek olursak telefon hiç ağır değil yine olması gereken özelliklerde.

Telefonun arka buzlu cam kısmı ise tam olarak siyah değil. iPhonelardaki Space Gray rengine benzetilmiş.Ben beğendim
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >Merak Edilen Sorular

Telefon Isınıyor mu?
-Evet.Snapdragon 810 yük altında oldukça ısınan bir işlemci.Yoğun yük altında telefonun arkası oldukça ısınmış oluyor.Normal kullanımda ise anormal bir şeye rastlamıyorsunuz.

2GB Ram yeterli mi?
-Evet beni yarı yolda bıraktığı olmadı.Keşke fazla olsaymış dedirtmedi.Sony arayüzü ise gayet akıcı.

Parmak izi nasıl çalışıyor?
-Parmak izi gayet işlevli.İlk seferde algılayamazsa ikincide gayet güzel telefonu açıyor.Sol parmakla açmak bana daha zor geliyor.Sağ baş parmakla ise eliniz terli veya kirli değilse gayet güzel sonuçlara varıyorsunuz.

Kamera yeterli mi?
iPhoneların kaemrasını her zaman beğenmişimdir.Gece kumlu çekmesi hariç.Görüntü her zaman canlıdır kamera akıcıdır hızlı açılır ve hızlı resim çeker.Burada Android'in ağırlığı devreye giriyor ve kullanım iPhonelara göre biraz daha yavaşlıyor.

Kamerayı Manuel modda kullanmayı bilmesemde Otomatik modda da gayet yeterli geliyor.Doğru ayarları yapmayı biliyorsanızda güzel pozlar yakalanılabilir.

Pil Ömrü nasıl?
Telefon normal kullanımda kesinlikle 1 günü çıkarıyor.Stamina modları ve gerektiği zaman kullanım şartı ile 2.güne de çıkabilirsiniz.Ancak genelde telefon geceleri şarja takıldığı için bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Oyun oynarken vs. yük altında pil oldukça hızlı tükeniyor ancak pil süresi yinede iPhone 5'TEN oldukça iyi.Z3 serisinden ise biraz daha düşük olduğu söyleniyor.

Daha henüz Android 6 güncellemesi gelmediği için değişen şeyler olabilir.
K
7 yıl
iPhonedo Geri Dönüyor !
< Resime gitmek için tıklayın >

Yakında söyleşi geliyor
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.