T

Binbaşı
07 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
136 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
4 yıl
MSI GF62 serisi
Merhaba,

MSI'ın Türkiye'de satılan GF62 serisinden bir model kullanan oldu mu acaba? Okuduğum kadarıyla bu seride 3 farklı panel kullanılıyormuş panellerden biri TN imiş ancak sarımtrak ve çok soluk bir görüntü veriyormuş. Türkiye'de (Mesela Vatan'da) satılan modeldeki acaba böyle bir panel mi? Ona göre satın alacağım ya da almayacağım. Bu seriden bir laptop kullanan varsa paneli nasıldı acaba?
T
4 yıl
Kronik bir sorunu olmayan notebook tavsiyesi
Merhaba,

Yaza gtx 1060 ekran kartlı bir laptop almak istiyorum. Ama konuları araştırdığımda görüyorum ki sorunlar çok. Örneğin Lenovo'da kronik klavye sorunu var, Dell'de adaptör, hp'de ısınma, monster'da ise toplama olduğu için yine ısınma ve fan sorunları oluyormuş. Şöyle sorunsuz bir marka ve laptop varsa önerebilir misiniz? bir de outlet, refurbished falan olmasın. Şimdiden teşekkürler. Bütçe maksimum 7000 TL
T
8 yıl
"Pc, konsollardan çok çok daha iyi" Nvidia.
Nvidia, bir oyuncunun sahip olabileceği en iyi "oyun" sisteminin bir PC olduğunu söyledi ve Pc'nin oyun konsollarından çok daha güçlü ve çok daha iyi bir seçenek olduğunu belirtti.

http://www.ign.com/articles/2013/11/29/pc-is-far-superior-for-gaming-says-nvidia
T
8 yıl
"Battlefield 4, Ps4'te bir şeye benzemiyor" ign
"Battlefield 4'ün PS4 sürümünü Gamescom'da deneyen IGN editörü, oyunun PC'ye nazaran kötü göründüğünü belirtti.
Battlefield 4'ün PS4 sürümünde grafiksel sıkıntıların yaşandığını söyleyen Scott Lowe, kendilerine sunulan demoda PC'ye oranla büyük farkların bulunduğunu belirtti. Lowe'un dediklerine göre BF4, PS4'te daha yumuşak ve bulanık gözüküyor. Söylenilenlere göre bu sıkıntı, oyunun PS4'te sahip olduğu doku kalitesinden kaynaklanıyor. Ayrıca Lowe'un belirttiklerine göre DICE, Battlefield 4'ün PS4 demosunu 1080p çözünürlüklerde çalıştırmamış. "

http://www.bolumsonucanavari.com/gamescom2013Haberdetayi-Soylenti_BF4un_PS4_Surumunde_Grafik_Sorunlari-9-41146.htm

Ign sitesindeki orijinal makale:

http://www.ign.com/articles/2013/08/23/gamescom-battlefield-4s-graphics-lacking-on-ps4


Evet, anlaşıldı ki yeni nesil konsollar yeni nesil oyunları 1080P de çalıştırma gücüne sahip değil. Ayrıca "high" detaylarda da çalıştıramıyor ıgn editörünün söylediğine göre.

Beklentilerimiz düşürmeli miyiz? Bf4 Ps4'te Bf3'ün Ps3'te göründüğünden pek de farklı gözükmeyecek gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
T
8 yıl
Htc One ile ilgili çok ciddi sorunlar
Arkadaşlar HTC one iyi güzel telefon ancak Samsung Galaxy S4 ile kıyaslayınca güvenilirliği çok ama çok ciddi derecede zayıf. Bu forumda ana konuda son 100 sayfayı ve XDA forumlarını inceleme imkanım oldu birkaç gündür. Htc One'ın en önemli sorunu aynı serileri arasında bile devasa farklılıklar var: Örneğin ekran birinde süper olurken diğerinde berbat oluyor. Yani sanki 2 tamamen farklı kalitede ekran kullanılmış gibi. Aynı şekilde bir HTC one ile diğerinin hoparlörleri bile değişik olabiliyor. Aynı seride olsalar bile! (Mesela ikisi de Ht35 olsa bile) Böyle saçmalık olur mu? Böyle amatörlükleri neden Samsung telefonlarda, Iphone larda veya Sony lerde görmüyoruz? Ayrıca toplamda herhalde 40 sayfa falan tartışılan kırmızı pembe kamera problemi gibi şeyleri benzerlerini neden Samsung S4 sayfalarında veya Iphone sayfalarında okumuyoruz?

Yani en azından HTC One lara aynı kalitede ekran/hoparlör/kamera koymak bu kadar mı zor? Siz ne düşünüyorsunuz? Ben nerdeyse 2000 liraya bir telefon alıyorsam bu telefonun kalitesinin review larda okuduğumla aynı olmasını isterim doğal olarak. Ama maşallah ekranı kaliteli mi çıkacak dandik mi, hoparlörü iyisi mi olacak dandiği mi, kamerası iyi ışık alan mı olacak tamamen kırmızıya çalıp batıran mı, kasası kapalı düzgün mü olacak açık mı hiçbiri belli değil. Kumar oynamak gibi bir şey. Ekranı dandik çıksa uğraşıp değiştirseniz bu sefer yeni gelende hoparlör dandik çıkacak onu değiştirseniz bir daha bu sefer kamera problemi olan gelecek. Onu değiştireniz tekrar kasası açık oaln denk gelebilir. İşin kötüsü mesela elinizdeki ekran size güzel gelse bile belki kıyaslama imkanı olmayan başka bir Htc One sizinkinden kat kat iyi görünüyordur? Sayısal loto mu oynuyoruz 2000 lira verip paramızla high end telefon mu alıyoruz? Ohoooo giderim Samsung Galaxy S4 alırım kafam rahat eder kutunun içinden ne çıkacağını ne kalitede olacağını bilirim. Şimdi kimse kızmasın ama bunlar objektif gerçekler.
Sabırla okuduğunuz için teşekkürler.
T
8 yıl
HTC one batarya
Arkadaşlar, HTC One'ın bataryası diyelim ki 2 sene sonra öldü. Değiştirilmesi gerekirse ne yapıyoruz? Okuduğuma göre içini açması ve piline ulaşması en zor telefon HTC One imiş:

http://tech2.in.com/news/smartphones/htc-one-gets-a-terrifying-oneoutoften-for-repairability-after-teardown/857892
T
8 yıl
Samsung galaxy S4 ekran ömrü vs Htc One
HTC One ya da Samsung Galaxy S4 alacağım. Ama feci halde kararsaız kaldım ikisi arasında. En çok düşündüğüm durum da ekranlarının ömürleri. Ben 5 yıl kadar kullanmayı düşünüyorum çünkü telefonu. Yani zırt pırt telefon değiştiren biri değilim. Şimdi bildiğimiz gibi OLED ekranların ömürleri LCD'lerin çeyreği kadardı. Bu nedenle Samsung, Galaxy S3'ten itibaren Pentile teknolojisine geçmişti. Ekran ömrünü uzatabilmek için. Günümüzde Galaxy S4'te kullanılan Pentile Samoled ekranın ömrü kaç saattir bilginiz var mı arkadaşlar? Yani bundan 5 yıl sonra Galaxy S4'ün ekranı mı daha iyi görüntü verir LCD kullanan HTC One'ın ekranı mı?
T
9 yıl
En güzel Skyrim SC leri.
Skyrim, PC oyunları tarihinde şu ana kadar çıkmış, artistik anlamda en başarılı görüntülere sahip olan oyun bence. Teknik anlamda kendisinden çok daha güçlü oyunlar olabilir ama artistik anlamda hiçbir oyun Crysis 3 dahil, Skyrim'in eline su dökemez. Bu başlık altında en güzel Skyrim screenshotları paylaşalım arkadaşlar. 1920*1080 olması daha iyidir. Masaüstüne wallpaper olur. :)

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
T
9 yıl
Epic games "next gen konsollar hayal kırıklığı"
Bildiğiniz gibi Epic Games, 2011'de "Samaritan Demo" isminde muhteşem görüntülere sahip bir video yayınlamıştı ve ardından "İşte Next Gen konsollar bu görüntüleri render edebilmeli artık. Bunun için de en az 2.5 Teraflops gücünde olmalılar" diye bir açıklama yapmıştı. Samaritan Demo:

http://www.youtube.com/watch?v=RSXyztq_0uM

Daha sonra 2012 yılında yeni nesil konsol özelliklerine bakan Epic Games "Yeni nesil konsollar malesef yeterli değil" diye bir açıklama yapmıştı:

http://www.psxextreme.com/ps4-news/27.html

2013 yılına gelindiğinde Epic Games'in hayalleri suya düştü "official" next gen özelliklerinin yayınlanmasıyla. Öyle ki next gen konsolların en güçlüsü PS4 bile sadece 1.8 Teraflops gücünde.

http://www.pcper.com/news/Editorial/Epic-Games-disappointed-PS4-and-Xbox-One

Dolayısıyla, Unreal Engine 4 yeni nesil konsollara fazla geldi. Malesef yeni nesil konsollar, oyun dünyası için, tıpkı eski nesil konsollar gibi, ayak bağı olmaya devam edecek. Yeni nesilde "CGI kalitesinde oyun" sözü veren Tim Sweeney (Ue4'ün baş yapımcısı) malesef konsolların yetersizlikleri yüzünden bu sözünü tutamayacak gibi.
T
9 yıl
Yeni nesil konsollar birer aldatmaca mı?
E3'te göz kamaştıran çeşitli oyunlar gösteriliyor. Ancak bu gösterilen oyunların çoğu hatta Pc'ye çıkmayacak olanları bile, PC üzerinden Geforce Gtx 680 gibi kartlar üzerinden oynanarak gösteriliyor. BF4 öyle, Witcher 3 öyle hatta Killzone Shadow Fall videolarından biri öyle. Final fantasy de öyle olabilir. MGS V öyle. Yani bu oyunların Ps4 de ve Xbox One da, gösterilenler kadar güzel görünmeyecekleri bir gerçek. Şu anda biraz "göz boyama" "ön sipariş bastırma" olayı mı var acaba?

Bir de örneğin Watch Dogs'a bakıyoruz. Oyun duyurulduğunda çıkan videoyu hatırlıyor musunuz? Muhteşem grafikli tam olarak "next gen" bir şeydi. İnsanların (benim dahil) ağzı açık kalmıştı. E3'te next gen konsol üzerinde oynanan versiyonuna bakıyoruz, sıradan bir PS3 oyunundan farksız. yani Ps3'teki GTA lardan daha iyi bir grafik yok birkaç basit efekt dışında. Asla ama asla ilk gösterilen Watch dogs grafikleriyle alakası yok. Neden insanlar aptal yerine konuyor acaba?

Benim asıl merak ettiğim, PS4 ya da Xbox One piyasaya çıktığında, ortalama bir oyun PC si ile kıyaslanınca, oyunları Pc medium quality ayarlarında dahi gösterebilecek mi? Sizin fikriniz nedir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.