S

Yüzbaşı
14 Aralık 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
75 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
8 ay
Ödüllü Anket açabilir miyim?
İyi günler,

Donanımhaber'de ödüllü anket konusu açabilir miyim? Teşekkürler.
S
8 ay
Hayatınızda hiç köpek sahibi oldunuz mu?
Evet diyenler bu kısa anketi doldurursa çok makbule geçer, yeterli katılımcı bulursak güzel bir çalışma olacak :)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEZJ20e-nAcsITDewjoECqo1zDXUR2ndkoHe5KUiILcW1RSA/viewform?usp=send_form
S
9 ay
Köpek sahipleri için anket
Merhaba arkadaşlar, 

Köpeklerle ilgili bir anket var da, şimdi ya da önceden köpek sahibi olduysanız bir doldurursanız sevinirim. Cevaplamanız 5 dakikadan fazla zamanınızı almayacaktır.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEZJ20e-nAcsITDewjoECqo1zDXUR2ndkoHe5KUiILcW1RSA/viewform?usp=sf_link


Şimdiden teşekkürler.
S
2 yıl
Silinebilir
Silinebilir, afedersiniz.
S
2 yıl
Broadway: 30 yaşında (25 bin) / Volvo S40: 20 yaşında (65 bin)
Merhaba arkadaşlar,

Araba ihtiyacı hasıl oldu ve birbirinden tamamen farklı iki araba arasında kaldım. Kaliteli bir araç kullanayım diye 2000 model S40 almayı düşündüm, ama malum çekinceleri var. Orta halli arabaların da bir çekiciliği yok (Fiat Linea, Ford Focus, Toyota Corolla, 70/80 bin, 10-15 yaşında). O halde ayağımı yerden kessin yeter diye Broadway alayım bari diye düşünüyorum. Sizin de düşüncelerinizi dinlemek isterim. 

Broadway avantajları:
quote:

İlk başta cebimden çok para çıkmayacak (25bin TL)
Parçası ucuz (çok canımı sıkmaz)
Parçasını bulmak kolay
Basit araba herkes tamir edebilir
Araba için titizlenmezsin (yok km'si mi düşürüldü, yok kazası var mı, orijinal parça kullanıldı mı vb.) / temiz bir tane bakarsın
Broadway dezavantajları:
Sürekli arıza vermesi
Konforu ve performansının düşük olması
Yolda bırakma potansiyelinin yüksek olması
Hava yastığı gibi güvenlik ekipmanlarının olmaması
Çürük riski (baktırırsın) 
Daha önce kullanmış olmam! (kişisel)
>
Volvo S40 avantajları (20 yaşında)
quote:

Daha az arıza vereceğini düşünüyorum
Yeterince konforlu ve performanslı
Eski de olsa hava yastığı gibi güvenlik ekipmanları var
Tamamen yeni bir deneyim olacak benim için
Volvo S40 dezavantajları
İlk başta cebimden çok para çıkacak (65 bin TL) 
Parçası pahalı
Parçasını bulmak görece daha zor (ama imkansız değil)
İyi bir usta bulmak ve sorunlarını iyi araştırmak gerekiyor
Temizini bulmak ve temiz tutmak için baya titizlenmek gerekiyor
Daha az da olsa yine yolda bırakma potansiyeli var

>70-80 bine alınacak 10-15 yaşındaki Fiat Linea, Ford Focus, Toyota Corolla tarzı arabalar bu ikisinin ortası özelliklere sahip. 
S
3 yıl
İkinci elde fiyatlar uçmuş(anakart-işlemci)
Bilgisayarı yenilemeyi düşünüyorum(phenom x4 965), bu amaçla işlemci-anakart ve ram değişeceğim, çok acil ya da gerekli olmadığı için ikinci ellere bakıyorum, fiyatlar uçuyor.

Bu üç bileşen için beş senelik parçalara 1200 (i5), 1900 (i7) lira civarında fiyat istiyorlar. Hatta şurası, burası kırık ama çalışıyor diyenler de var.

Yeni i5 9400f ile böyle bir sistem toplasam 2000 lira civarı (ben amd’ciyim, ama ryzen almayacağım bu sefer). Biliyorum, ikinci elde satılan i7 2000-4000-5000 serileri 9400f’den iyi olabilir ya da i5 4000’ler çok da kötü değil ve 700 lira daha ucuz. Fakat sonuçta ikinci el hocam, bilgisayar parçaları öyle kolay bozulan şeyler değil ama risk var sonuçta, fiyatlar böyle yüksekken bu riski neden alayım? Adam nasıl kullanmış, günde kaç saat kullanmış ben nereden bileyim? Sonra bir sistem topluyorsun ciddi bir para vererek, ama 5 yıl öncesinin sistemi, yeterince eski.

Bu arada yanlış anlaşılmasın, sonuçta serbest piyasa, isteyen istediği fiyata satar, isteyen de alır. Kimseye bir sözüm yok, saygı duyuyorum, ama bana göre çok yüksek. Bu fiyatlara satılıyorsa daha da bir saygı duyup önünde eğiliyorum. Ama bence yeni sistemlere göre 4-5 senelik parçaların 3’de 1, 4’de 1 ucuz olması lazım.
S
3 yıl
iphone 6-s ses tuşu sorunu
Merhaba arkadaşlar, iphone 6-s telefonumuzun ses açma kapama tuşu bozuldu, iki yetkili servise sorduk, telefonun değişmesi gerektiğini söylüyorlar, tamir olmuyormuş. Garantisi olmadığı için yenisini değiştirmeye 1800 lira civarı fiyat verdiler. Ayrıca bataryası da değişecek. Ankara'da yapacak bir yetkili servis biliyor musunuz?
S
3 yıl
Dizüstü Bilgisayar Batarya Değişimi
Değerli arkadaşlar, halen kullanmakta olduğum MSI CR61 model dizüstü bilgisayarın bataryasını değiştirmek istiyorum. İnternette 130 TL civarında bataryalar mevcut, bunlar güvenilir midir yoksa başka bir öneriniz olur mu? Mecbur bir tane almam lazım.
S
5 yıl
5 günlük monitör bozuldu
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi 5 gün önce aldığım BenQ marka monitör bozuldu, görüntü kaydı, birbirine girdi ekran. Bilgisayarın ekran kartıyla ilgisi yok, çünkü bilgisayar bağlantı kablosunu çıkardığımda da aynı görüntüyü alıyorum.

Şimdi prosedür ne olacak önce size sormak istedim, servise-tamire mi götürecekler? Çünkü daha 5 gün olmuş alalı, iade etme ya da değiştirme hakkım var mı servise götürmeden? Vatan bilgisayardan, dükkandan aldım.
S
8 yıl
dizüstü bilgisayarı temizleyelim dedik
İyi pazarlar arkadaşlar,

Hp marka dizüstü bilgisayarı temizleyelim dedik, açtık içini, tam da açamadık, tornavidamız yeterli gelmedi.. Topladık ama ekrana görüntü gelmiyor, bir öneriniz var mı yapabileceğimiz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.