B

Binbaşı
21 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
54 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
B
10 yıl
PS 3 SLIM LENS TAMİRİ
Arkadaşlar slim cihazımın lensi bozuldu bluray okumuyor genelde, okuyunca da takılmalar oluyor. Ankarada gösterebileceğim bir servis biliyor musunuz acaba? Cihazın garantisi yok.

Teşekkürler
B
10 yıl
Ps 3 Slim Bluray Okumuyor
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2- 2.5 sene önce ingiltere' den aldığım ps3 slim zaman zaman blurayleri okumuyor. Okuduğu zaman ise oyunlarda hafif takılmalar meydana geliyor ve bir süre sonra cihaz donuyor. Sanırım bir lens arızası ile karşı karşıyayım. Size sormak istediğim Ankara' da cihazı gösterebileceğim bir yer olup olmadığı ?

Teşekkürler
B
11 yıl
Dali Concept set için amfi önerisi
silinebilir
B
11 yıl
Head Direct (HiFiMan) RE0 İncelemesi
İlk fotoğraf alıntıdır. Kendi kutumu atmıştım

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Teknik Özellikler:

- Empedans: 64Ω
- Hassasiyet: 100db
- Frekans Tepkisis: 15hz - 22khz

Aksesuarlar: Fotoğraflardan da görülebildiği gibi RE0 2 adet büyük & orta şeffaf bi-flange, 3 adet siyah single-flange silikon kulaklık ucu, 1 adet t-shirt tokası ve 5 çift yedek filtre ile birlikte geliyor. Tek eksik taşımak için birçok iem ile standart olarak gelen bir taşıma çantası diyebilirim.

Malzeme Kalitesi: Son versiyonda güçlendirilmiş L şeklinde jak ve biraz daha kalın kablo ile ben RE0' ın malzeme kalitesini başarılı buluyorum. Kulaklığı elinize aldığınızda size kırılganmış hissi vermiyor fakat Head-fi' de kimi kullanıcıların başına gelen çeşitli sorunlar nedeni ile her iem gibi RE0' ında taşınırken biraz dikkatli kullanılması kulaklığın ömrünü uzatacaktır.

Konfor ve İzolasyon: Ben kulaklık ile gelen 5 ayrı uçtan siyah orta boy single-flange tipler ile en iyi yalıtımı ve konforu yakaladım. Bi-flange' lerin orta boyunda da fena olmayan bir konfor ve yalıtımı yakaladım fakat elde olan başka kulaklık uçları ile daha iyi yalıtım ve konfor elde etmek mümkün olabilir.

Setup: Ipod Touch 3g ---> (FiiO E5) ----> RE0


SES KALİTESİ * RE0 150-200 saat arası bir burn-in sürecini tamamlamıştır. Benim kulaklarım bu süreç içerisinde herhangi bir değişiklik algılamadı.

Bas: RE0 kesinlikle "basshead" diye tabir edilen dinleyicilerin uzak durması gereken bir iem dersem herhalde sürpriz olmaz. Bilindiği üzere RE0 head-fi' ve benzeri forumlarda bas performansının görece zayıflığı yüzünden birçok dinleyici almak veya almamak arasında kararsız kalıyor. Durum şu ki RE0' ın zayıf bas performansı zayıf demek pek de gerçeği yansıtmıyor. RE0 son derece detaylı ve kontrollü bas tepkisine sahip fakat yoğun bas severlerin ve hatta yoğun olmasa da biraz olsun o "boomy" diye tabir edilen dolgun mid bas sesini sevenlerin beklentilerini karşılamayacak bir bas performansına sergiliyor. Bas kendini göstermesi gereken yerde kendini gösteriyor ve head-fi'den Clieos' un da dediği gibi bu kendini gösterme işi biraz hızlı olunca o kulağa hoş gelen ve dinleyicinin içini dolduran mid bas kendini ortaya çıkaramıyor.

Mid: Tiz performansında gösterdiği üstün başarı ile bilinen RE0, orta frekanslarda da son derece detaylı bir mid performansını gayet doğal ve temiz/berrak bir şekilde sunuyor. Benim kulağıma göre midlerde yakınlık veya uzaklık gibi bir problem yok ve her şey son derece nötral.

Tiz: Yukarıda belirttiğim gibi RE0' ın en iyi becerdiği kısım tiz performansı. RE0 yüksek frekanslarda gerçekten inanılmaz bir iş başarıyor ve tizleri dinleyiciye son derece detaylı ve inanılmaz bir netlik/berraklık ile sunuyor. Re0' ın tiz performansında şaşırtıcı olan bir diğer nokta ise bu kadar net ve detaylı bir sunumu yaparken ve görece parlak bir ses karakterine sahip iken hiçbir "sibilance" probleminin olmaması.

Sahne: RE0' ın sahnesi bana göre genel olarak orta seviyede bir performansa sahip. İyi bir sol-sağ dengesi sunarken orta seviyede derinlik ve genişlik sunuyor diyebilirim.

Enstrüman Ayrımı: Bana göre RE0' ın tiz performansından sonra en başarılı olduğu kısım enstrüman ayrımı. RE0 bu konuda gerçekten çok iyi bir iş yapıyor. Çok sesli orkestraları dinlerken fazla yoğunlaşmadan enstrümanları ayrı ayrı takip edebilmek gayet kolay.

Genel olarak RE0 son derece detaylı ve temiz/berrak bir ses karakterine sahip. Fakat kimi dinleyici için bu ses karakteri dolgun olmayan baslar ve inanılmaz temiz ve uzayan tiz performansı yüzünden çok parlak ve bu nedenle sıkıcı olabilir. Her dinleyici için uygun olmadığı bilinen bir iem olmakla birlikte bana göre her müzik türüne de uymayan bir kulaklık aynı zaman da RE0. Bas performansından anlaşılacağı gibi hip-hop/rap veya elektronik müzik gibi yoğun ve güçlü bas kullanımı içeren müzik türlerinde RE0 bazı kullanıcılara hiç zevk vermeyebilir. Fakat ben elektronik müziğin belirli bir türünü sıkça dinleyen bir kullanıcı olarak bas performansındaki belirttiğim unsurlarına rağmen tizlerde sunduğu inanılmaz netlik ve detay yüzünden RE0 ile elektronik müzik dinlemekten bile keyif alır hale geldim.

Teknik özelliklerden anlaşılacağı üzere empedansı diğer iem' lere göre biraz yüksek fakat ipod touch ile bir amfi olmadan benim kulağıma göre yeterli seviyede ses şiddeti alabiliyorum. RE0 E5 gibi bass boost özelliklili bir amfi ile birlikte kullanıldığında birazcık daha dolgun baslara sahip oluyor ve daha yoğun bası sevenler için bir derece daha keyifli bir sunum sağlıyor. Fakat yinede daha yoğun bas severler veya "basshead"'ler için tatmin edici olmaktan uzak kalabilir. Bunun yanında E5 RE0' ın ses sahnesine de çok küçükte olsa olumlu bir etki yapıyor ve biraz daha derinlik katıyor.

Sonuç olarak amfi ses kalitesine bariz bir etki etmese de benim fikrime göre bu kulaklığı almayı düşünenler bütçesini az bir miktar daha arttırıp E5 gibi çok uygun bütçeli bir amfiyi de almayı kesinlikle düşünmeli.
B
11 yıl
Audio Technica ATH - M50 Yorumları/İncelemesi
Merhaba arkadaşlar,

Son 2 hafta içerisinde birçok arkadaştan m50 hakkında özel mesaj aldım ve bir çoğuna m50 hakkında özel soruları olmadıkça hemen hemen aynı cevabı verdim. Eğer özel mesajlara zamanında cevap veremezsem diye bazı arkadaşlarla paylaştığım m50 görüşlerimi bir başlık haline getireyim dedim. Bu vesile ile ilk inceleme tarzı birşeyimi de yazmış oldum umarım meraklıların işine yarar...

İlk fotoğraf alıntıdır. Kendi kutumu atmıştım daha önce fakat piyasada 2 veya daha fazla çeşit kutu var. Benim incelememde kullandığım m50' ler fotoğrafta görülen kutuya sahipti.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >


Setup: Samsung NC10 --> FiiO E7 --> Audio Technica ATH - M50

M50' yi alalı 2 ay kadar oldu yanılmıyorsam. Yorumlarımı aktarmadan önce m50' nin 100+ burn-in sürecinden geçtiğini söylemeliyim. M50 gerçekten insanı burn-in' in placebo etkisi olmadığına inandıracak bir kulaklık. Burn-in süresince ve 40 - 50 saatten sonra bu kulaklık epey değişiyor. Bu büyük değişim basda meydana geliyor. Her neyse yorumlarıma gelecek olursak:

Konfor konusunda da m50' ler kapalı tarz kulaklıklarda üst sıralarda yer alıyor. Benim konfor açısından tek sıkıntım aldığımın ilk birkaç günü sadece sol kulağımda biraz ağrı yapmasıydı fakat daha sonra bu sıkıntım kulaklarım alışınca veya kulaklığın sıkma gücü esneme dolayısı ile azalınca ortadan kalktı. Fakat dediğim gibi m50' ler konfor listesinin üstünde yer alan kafaüstü kulaklıklardan ve bir kaç saatlik kullanım sonucu bunun doğru olduğunu anlıyorsunuz.

İzolasyon konusuna gelecek olursak, dışarıdan gelen sesi kesme açısından m50' nin oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Sizin kulağınızdan dışarya sızan ses konusunda ise normal müzik dinleme seviyelerinde oldukça iyi izolasyon sağlayan, yükses seslerde ise yine başarılı çevredekiileri rahatsız edebilecek seviyelere çıkacak kadar ses sızdırmayan bir kulaklık.

Düşük Frekans (Bas) : m50' nin bas tepkisi burn-in süreci içerisinde dediğim gibi rahatlıkla hissedilir derecede değişim gösteriyor. Kutudan çıkma hali ile basların kapalı bir kulaklığa göre zayıf kaldığını söyleyebilirim fakat 50+ saat içinde bas tepkisi değişiyor. Daha kontrollü, çok iyi uzayan, detaylı ve temiiz baslar ile karşılaşıyorsun. Fakat dinlediğin müzik türüne göre bu değişen bas tepkisi rahatsız edici olabilir. Şöyleki burn-in' den sonra anlıyorsun ki m50' nin odak noktası bas tepkisi. Dolayısıyla m50 burn-in'den sonra BENCE normalden biraz fazla vurgulanmış bas tepkisine sahip olan bir kulaklık. Tabi normal derken demek istediğim benim kulağıma müzik dinleme zevkime göre. Asla basshead diye tabir ettikleri dinleyicilerden biri olmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim bu yüzden dediğim gibi m50' nin bas tepkisi kimi zaman bana fazla geliyor.

Orta Frekans (Mid) : head-fi' de m50' nin genel olarak frekans tepkisinin flat olduğunu söyleyenler var fakat ben bu kullanıcılara katılmıyorum açıkçası. Head-fi' deki bir başka grup gibi bende m50' nin midlerinin çok fazla olmamakla birlikte biraz uzak (recessed/laid back) olduğunu düşünüyorum. Midler için söyleyebileceğim başka bir nokta ise demin belirttiğim bas tepkisinin zaman zaman belki de çoğu zaman midlerin önüne geçmesi. Bu da benim kulağıma dinlerken odak noktasının baslar olması şeklinde yansıyor. Son olarak detay konusunda ise orta/iyi seviyede iş yaptığını söyleyebilirim.

Yüksek frekans (Tiz) : m50 nin tizleri hakkında fazla söyleyecek birşey bulamıyorum açıkçası. Bence yeterli/iyi seviyede detaylı bir tepkiye sahip.

Ses sahnesi orta seviye genişlikte diyebilirim. Kulak içi kulaklıkların bir adım üstünde dersem belki yanlış olmaz. Tabi düşük seviye kulak içi değil re0 gibi orta/üst seviye iemlerden bahsediyorum.

Genel olarak m50 tamamen flat olmamakla beraber biraz V şeklinde frekans tepkisine sahip ve ses spectrumun 'sıcak' kısmında bulunan bir kulaklık. Bu özelliğinden dolayı m50 'fun' diye tabir edilen dinlemesi eğlenceli olan bir kulaklık. m50' nin klasik müzik, bol enstrümanlı orkestra veya jazz dinlemek için en uygun seçim olduğunu söyleyemem. Fakat hiphop, r&b, pop, trance vs tarzı müzikler ile iyi iş çıkaran bir kafaüstü kulaklık bence.

Not: m50 tiz performansından ziyade bas performansı ile tanınan bir kulaklık. Yukarıda da dediğim gibi midler biraz uzak. Bunun üstesinden gelmek için de bir amfi kullanılabilir. Her ne kadar head-fi' de birçok kullanıcı m50' nin amfiye içtiyaç duymadığını söylesede bence m50 bir amfi ile birlikte kullanıldığında midlerde farkedilir bir gelişme oluyor. Bende fiio e5 taşınabilir amfi var o bile m50' nin recessed midlerini biraz olsun öne çıkarabiliyor. Daha iyi bir amfi ile daha da iyi olabilir sanırım.
B
12 yıl
NBA 2k11 Son update' i yapmayın
Arkadaşlar nba 2k11' e çıkan son update' i yaptıktan sonra, my player mode' da oyun içinde zoraki olarak set oynunu oynamak zorunda kalıyoruz. Eğer sete uygun hareket etmezsek oyun kurucu olduğu yerde bekleyip süre biterken topu kendi kullanıyor.

Benim tavsiyem my player modunu oynayanların katiyen update' i yapmamaları. 2k ve diğer yabancı forumlarda epey bir tartışılıyor bu konu. Sanırım kısa zamanda 2k yeni bir update ile bu gereksiz iyileştirmeyi(!) ortadan kaldıracaktır.
B
12 yıl
PS3 Slim olası güç ünitesi arızası...
Merhaba arkadaşlar,

Hatırlayanlar bilir aylar önce ps3 slimimle ilgili yaşadığım bir problemi yanıp sönen kırmızı ışık arızası diye bir başlık altında paylaşmıştım. Anlaşılan o ki ps3 slim açısından şansım çok yaver olmasa gerek ki ilk arızadan sonra değişim yaptırdığım ps3 bu kez ikinci bir sorunla karşı karşıya.

Bu seferki sorun oyun oynarken 5-10 veya 15 dk sonrasında makinanın kendini kapatması. Makina kendini kapattığından sonra güç tuşunun üzerinde herhangi bir ışık yanmıyor veya yanıp sönmüyor. ps3'ü tekrar açmanıın tek yolu güç kablosunu çıkartıp tekrar takmak. Ama bu işlemi yapıktan sonra tekrar bir süre sonra cihaz kendini kapatıyor.

İlk kez bugün heavy rain oynarken başıma geldi bu problem. Elimde bulunan bütün oyunları denedip ve hep aynı problem.

Yabancı forumlardan araştırdım. Aşırı olmasada yaygın bir problem olarak gözüküyor ve genel kanı güç ünitesi arızası olduğu yönünde. Aşağıdaki videodan nasıl bir problem olduğunu izleyebilirsiniz.

Yarın tekrar ps3'üm ile bilrilkte aldığım mağazaya gideceğim. Umarım tekrar ilk seferki gibi kısa bir değişim ile yeni bir ps3 slim alabilirim.

Videoyu izlemek için tıklayınız

edit: Ps3 ü yaklaşık 45 dk dinlendirdim ve sonra gow collection oynamaya başladım. Henüz 30 dk oldu ve bir sorun yok şu an. Problem heavy rain' den de kaynaklı olabilir. Biraz daha deneme yapıp gelişmeleri yazacağım ..
B
12 yıl
Yeni Nesil İpod Touch Yolda mı ?
Arkadaşlar herkese merhaba. Bu hafta içinde kendime bir ipod touch alacağım fakat aklıma takılan bir konu var. Haziran ayında çıkacak olan yeni nesil iphone ile birlikte yeni nesil bir ipod touch' ın da piyasada yerini alma ihtimali nedir acaba ? Bu konu hakkında herhangi bir söylenti veya bilgi sahibi olan veya bu tarz haberlerin yazılıp çizildiği blogları takip eden arkadaşlar var ise bilgilerine muhtacım ve paylaşırlarsa çok sevinirim
B
12 yıl
Statik ip sorunu...
Arkadaşlar merhaba,

Şu sıralar yurtdışında olduğum için ailemin evindeki internet problemi ile uzaktan ilgilenmeye çalışıyorum. Problemden bahsedecek olursak. Geçtiğimiz gün babam telekoma gidip dinamik ip'den statik ip'ye geçiş yaptırmış. Evde us robotics 9105 (yanlış hatırlamıyorsam) marka kablolu modem var. Evde kullanılan 3 bilgisayar var. Bu statik ip değişimi yapılmadan önce modemden çıkan 3 kablo ve 3 bilgisayar ile sorunsuz bağlanılabilirken, Statik ip' ye geçince sadece tek bir kablodan bağlantı kurulabiliyormuş.

Daha önce böyle bir problem ile karşılaşan arkadaşlar var ise veya problemin çözümünü bilen arkadaşlar var ise yardımları için teşekkür ederim...
B
12 yıl
Statik ip sorunu
Arkadaşlar merhaba,

Şu sıralar yurtdışında olduğum için ailemin evindeki internet problemi ile uzaktan ilgilenmeye çalışıyorum. Problemden bahsedecek olursak. Geçtiğimiz gün babam telekoma gidip dinamik ip'den statik ip'ye geçiş yaptırmış. Evde us robotics 9105 (yanlış hatırlamıyorsam) marka kablolu modem var. Evde kullanılan 3 bilgisayar var. Bu statik ip değişimi yapılmadan önce modemden çıkan 3 kablo ve 3 bilgisayar ile sorunsuz bağlanılabilirken, Statik ip' ye geçince sadece tek bir kablodan bağlantı kurulabiliyormuş.

Daha önce böyle bir problem ile karşılaşan arkadaşlar var ise veya problemin çözümünü bilen arkadaşlar var ise yardımları için teşekkür ederim...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.