S

Yarbay
08 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
276 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
2 hafta
UEFI desteği olmayan 10 yıllık PC ye windows 11 kurulumu yapmak isteyen gelsin.
Arkadaşlar elinizde ssd si olan eski bir sistem varsa uefi yoksa üzülmeyin bir adet iso yaptım bu iso ile Pentium dual core sisteme bile windows 11 kurabiliyorsunuz. Bildiğiniz legacy yazdırıp kurabilirsiniz. Kurallara aykırı değil ise isoyu paylaşmak isterim.
S
3 ay
Corsair Klavye Mouse pişmanlıktır.
Arkadaşlar ironclaw mouse aldım 350 lira verip. icue 4 kurup ayar yaptım ancak mouse tuşlarına ne atasam stok özelliği ile birlikte yapıyor o görevi de. Mesela dpi artırma tuşuna başka görev atıyorum ama basınca hem o görevi hemde dpi artırmayı yapıyor, tuşu tamamen iptal et diyorum ama yine dpi artırıyor dpi seviyelerinin hepsini aynı yapıyorum programda yazmayan farazi bir dpi a yinede artırıyor. Programda bununla alakalı ayarda mevcut ama açıp kapamak hiçbir anlam ifade etmiyor. İcue kurup donanımımı da bu program üzerinden güncellediğim için artık icue 3 yüklesem de mousem programda görünmüyor. Kısaca mouse kullanılmaz halde ve bir çaresi yok. İron Claw wireless kullanıyorum ve mouse tamamen gözümden düştü. Sakın siz olun corsair klavye mousesi almayın.
S
3 ay
Technopatın inanılmaz faşist olması.
Büyük harf diye ban yedim, üstüne birde açtığım konuda lütfen kelimesi geçiyor diye yine ban yedim. Hayatımda ilk defa böyle baskıcı bir forum gördüm. Kelime kullanmayı yasaklamak nedir? Üstelik banım saatlik yazıyor ama hala açılmadı :)

O yüzden sonsuza dek burası DH orası ise technopat olarak kalacak. Gerçekten adamların forumlarının 1 adım ilerlemesini istemiyor sanırım.
S
4 ay
Windows 11 Cpu support list hakkında.
Arkadaşlar forumda çok fazla bilgi kirliliği var. Şuan için click bait haberler almış yürümüş dh de her alt forumda da. Windows 11 uefi destekleyen anakartlara kuruluyor işlemci farketmeksizin sadece tpm muhabbeti var. Cpu support list eski sürümlerde de vardı ama bir anlam ifade etmiyor. Uefi olmayan pclere kurulum ile alakalı rehberler var internette hatta tpm muhabbettinide aşıyorlar. Yok bende 5960x var 6700k var çöp oldular tiribine giriyor forumda insanlar gereksiz bir keşmekeş var ve gerçekten sinir bozucu olmaya başladı. Eğer tpm konusu aşılırsa yada tam sürümde zorunluluk kalkarsa i7 2600k ya bile kurabilirsiniz arkadaşlar size işlemciniz eski kurulmuyor demeyecek windows. Windows 10 cpu support list inceleyin isterseniz 6xxx serisi altı desteklenmiyor diyor :) Lütfen forumdaki editörlerin click bait konularına atlamayın artık.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-10-21h1-supported-intel-processors

Hatta size basit bir rehber atayım adam core 2 quad a kurmuş. Elinizde uefi sistem varsa tpm aşan herhangi bir iso ilede kurulum yapabilirsiniz bu videodakileri yapmadan. Zaten windows 11 tam sürüm çıkınca tpm muhabbeti kalkacaktır. Windows 10 kurulan herhangi bir uefi sisteme kurabilir hale gelirsiniz msdn haliyle.

Videoyu izlemek için tıklayınız
S
4 ay
Derisi dökülen gaming koltuk tamiri (Tecrübe içerir.)
Bildiğiniz gibi arkadaşlar ülkemizdeki gaming koltukların büyük çoğunluğu pu deriden üretiliyor. Bu tür suni deriler dökülme ve kırılma nedeniyle bir kaç yıl içinde mahvoluyor tabi ki aldığınız ürünün fiyatı da eskime katsayısına etki ediyor. Ballandıra ballandırıla satılan bazı koltuklar 2 senede pert olabiliyor. Benim koltuğum 5 yılı aşkın süredir sağlamdı ancak güneş ve temizlik ürünleri nedeniyle bir anda hızlı bir dökülme sürecine girdi. Öyleki 5 yıldır kullandığım ürün bir anda bozuldu ve dökülmeye başladı. Sonrasında internetten bir kaç siteye girerek koltuk bakayım dedim. Ancak hüsranla karşılaştım çünkü koltukların ayakları standart ofis koltuğu formunda tekerlekler ise bildiğimiz üstü kapalı tekerleklerdendi. Var olan koltuğum kat be kat kaliteli ve güzel görünüyordu bu koltuklardan. Üstelik ben koltuğu 350 TL ye almıştım ancak sitede ki koltuklar minimum +1000 tl den başlıyordu. Bende koltuğumu tamir ettirmeye karar verdim ve kumaşa çevirttirmek istedim. Bursa'da yaşıyorum ve yapan yer bulmak gerçekten çok zor kimse ellemiyor. Sonunda birini buldum ve yaptırdım. Son 2 resim koltuğun tamir görmüş hali. Size tavsiyem yapan bir yer bulursanız kesnilikle yaptırın hem yeni koltuk fiyatının 5de 1 fiyatına yaptırıyorsunuz hem de eskisinden bile güzel oluyor. Bu kötü görüntüden ve yere düşen deri parçalarından kurtuldum.
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
6 ay
Gıbırnet internet performansı.
İsmiyle dalga geçiyoruz arkadaşlar ama test yaptığımda aldığım sonuçlar memnun edici tarifem 35mbit. Kapanma döneminde sizin internet performansınız nasıl acaba. Şuan ttnette çok problem yaşayan ablamın evinede gıbırnet kurduk oda gayet iyi.


< Resime gitmek için tıklayın >
S
6 ay
RX 570 Radeon Sofware bugdan kurtulamadım yardım edin.
Underwolt yapıyorum pc kapatıp açıyorum ayarların hepsi gidiyor. Tekrar girip yapayım diyorum ayarlar yapılı olarak görünüyor ancak efektif olarak ayarlar aslında yok. Driver sıfırlıyorum her şeyi yapıyorum driver silip kurmadan tekrar ayar yapamıyorum ne ayar yapsam sanki yapmamışım gibi çalışıyor ekran kartı. PC de afterburner falan yüklüde değil. Bios üzerinden ayar yapayım dedim bios modlayan bir program yok. polaris var ondada ekran kartı voltaj ayarlarında garip rakamlar var.
S
6 ay
Yeter artık amd ekran kartından yoruldum.
Ekran kartına undervolt yapıyorum. Sıcaklıklar düşüyor kart gayet stabil 100w Enerji görünüyor. Ancak pc yeniden başlatınca yaptığım ayarların hiçbiri geçerli olmuyor. Driver silip kurmazsam tekrar yaptığım ayarlar etkili olmuyor. 120w elektirik tüketmeye başlıyor kart. Profil yüklesem de driverı komple fabrika ayarlarına getirsem de işe yaramıyor. Üstelik eskiden da böyle bir sorun yoktu bir anda başladı. Undervolt ayarlarını biosa yazma şansım yokmu arkadaşlar driver ile olacak gibi değil.
S
6 ay
evofone garantili ürünleri almayın.
2 kere bu garantili ürünlerden aldım 2 sinde de sorun yaşadım arkadaşlar şuan pistol kulaklık garantide 31 gündür telefon açan yok adam akıllı ne iade formu veriyorlar ne yenisini yolluyorlar. Üründe ellerinde kaldım öyle. evofone görürseniz garantide kesinlikle uzak durun. Paranızı çöpe atmayın.
S
8 ay
Şaka maka attığımız 6 sıfırdan biri geri geldi arkadaşlar.
Arabam 2010 Yılında 32000 TL ye 0 olarak alınmış. Şuan fiesta style modeli benzinli olmasına rağmen 220000 TL sıfır olarak. Şimdi ne diyoruz 5 sıfırmı attık diyeceğiz yoksa 6 atıp bir geri getirdik mi diyeceğiz kafam karıştı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.