A

Yüzbaşı
01 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
2 yıl
İki oda arasında görüntü paylaşımı
Arkadaşlar merhaba bizim evde yan yana olan iki odada iki ayrı tv var biri lcd biri led tv ikiside hdmi destekli fakat akıllı tv değiller wifi v.s. yok. Salondaki tv de türkcell tv+ bağlı yan odadaki tv ye nasıl paylaştırabilirim.Kuzenim kablosuz görüntü aktarma aygıtlarını internetten satın alıp yapabileceğimi söyledi.Yardımıcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
A
6 yıl
Sym Max 400 i Hakkında.
Arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır honda pcx kullanıcısıyım artık cc büyütmek istiyorum.Ve Sym 400 i modelini beğendim. Bu mortosiklet hakkındaki görüşlerinizi istiyorum.Erzurum da istediğim modeli buldum ama Gaziantep te yaşıyorum, uzun yol tecrübem yok otobüs kargosu ile getirtenler duydum böyle bir şey mümkün müdür? Nasıl getirebilirim?
A
7 yıl
Bisiklet seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Merhaba arkadaşlar.

Yıllardır kullanıyor olduğum shimano 21 vitesli çift amortisörlü toplama bisikletimi garajdan kapıyı açık bıraktığım bir gün çalmışlar.

Tabi doğal olarak bu beni yeni bir bisiklet arayışına itti.

22 yaşındayım 74 kiloyum boyum 1.70 ,Bisikleti günlük işe gidip gelirken şehir içinde kullanacağım.(Aşağı yukarı günlük 15 km kadar)

Maddi sorunum yok ama 300tl ile 650 tl arasında ömürlük,az yoran ve gösterişli bir şehir bisikleti istiyorum.

Alacağım bisiklet max. kaç kg olmalı? Nelere dikkat etmeliyim? Hangi marka ve modeli neden tavsiye edersiniz?

TEŞEKKÜR EDERİM.
A
7 yıl
Motorsiklet tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar yarım saat önce ilk motosikletim olan Yamaha 2012 model crypton umu satmış bulunmaktayım.Çok memnundum fakat artık daha iyi bir motorsiklet kullanmaya karar verdim.Sizlerden tavsiye istiyorum.

22 yaş, 1.70 cm boy, 70 kg kilo,

Benim için bir motorsiklet kesinlikle ve kesinlikle az yakmalı alacağım motorsiklette ilk şartım budur.İkinci şartım beni yolda bırakmasın,bozulmasın,sağlam olsun.

Limitim 5.000-7.000 tl ve ikinci el almayı düşünüyorum.Kafamdaki modeller: Honda Pcx,cbr 125 veya son kasa apache rtr 150,Yamaha yzf 125

Yeni çıkacak olan pcx i beklemeli miyim? Sym nasıl bir markadır?

Her türlü öneriye,tavsiyeye,görüşe açığım yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
A
7 yıl
Iphone alacağım ama şöyle bir durum var tavsiye lütfen?
Merhaba arkadaşlar meseleyi size açıkça şöyle anlatayım;Bir iş arkadaşım paraya çok sıkışmış ancak borç para istemiyor.Çünkü parayı ödeyecek gücü yok ancak taksit taksit ödeyebilirim diyor ve dindar bir insan olduğu için de faiz,kredi tarzı şeylerden uzak durmak istiyor.Ben de borç vermek istemiyorum çünkü yüksek ihtimal tayini çıkabilir.
Bizde taksitle bir cep telefonu alıp piyasa fiyatının biraz altına bana peşin para ile satmasının mantıklı olacağını düşündük.(Aslında çok ihtiyacım yok ama uygun fiyatlı olacağı için ve arkadaşıma yardımcı olmak istediğim için)

Bu konuda sizlerden fikir ve yardımlarınızı istiyorum.

1- Nereden en düşük vade farkı ile normal fiyatı ile taksitli cep telefonu alabiliriz? (Vatan düşünüyoruz)
2- Ben ıphone 5 aldırmayı düşünüyorum kaç tl ye sıfır garantili bir ıphone 5 benim için sıcak fırsat sayılır?
3-Bu yaptığımız etik birşey midir? (Değilse vazgeçebilirim ben bir mahsur göremedim)
4-Daha iyi bir fikri olan var mı?Ne yapılabilir?

Teşekkür ederim.
A
7 yıl
Vga lcd monitör nasıl değerlendirilebilir?
Elimde fazladan VGA 17" samsung lcd bir monitör var.Evde boş duruyor.Bunu nasıl değerlendirebilirim? Tv ye çevirme şansım var mı? Var ise nasıl bir çevirici kullanmalıyım? Teşekkür ederim.
A
7 yıl
Bir adalet Bakanlığı mensubu olarak bu memlekette adalet in varlığına inanmıyorum.
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim ben adalet bakanlığı mensubuyum ve adalet yüksek okulu mezunuyum.Adalet in Türkiye de var olmadığına zaten uzun zamandan beridir inanmış,çeşitli meseleler ile teşhis,müşahede etmiş, kanaat getirmiş idim. Fakat başımdan geçen son olay ile bu düşünce kafamda iyice pekişti.Sizlerle paylaşmak istiyorum.

2013 yılının haziran ayı gibi scooter motorsikletim ile aynı yolda iki tane radar cezası yemişim.Ve inanın hızlarımda öyle çok yüksek değil zaten motorsikletim küçük birşey.

Toplam ceza 400 tl küsür. Bu ceza bana kesinlikle tebliğ edilmedi ve aylarca buna faiz biniyor benim haberim olmadan.Bir gün maliyenin sitesinden tc numaramı sorgulatayım dedim (tamemen tesadüf) ve bir gördüm ki 600tl küsür lira borç var.

Çok şaşırdım ve trafik denetim şubesine gittim.Tebligatın tarafıma bizzat tebliğ edilmiş olduğunu iddia ettiler imzamı görmek istediğimde mahkemeye dava aç biz gösteremeyiz dediler.Gidip sulh ceza mahkemesine 2 adet itirazda bulundum.

İki itiraza da red kararı çıkmış ve hakim in red sebebi gerçekten çok komik: 15 GÜNLÜK SÜRESİNDE İTİRAZ EDİLMEDİĞİ İÇİN RED... Ben zaten süresinde tebliğ edilmediği için dava açmıştım :)) Hakim dilekçeyi okumadan karar yazmış isteyene pm yolu ile itiraz dilekçemi ve karar ı gönderebilirim.

Ha Diyelim ki haksızım, Ki zaten asgari ücretin 900 tl olduğu bir memlekette motorsiklet kullanan insanların ekseriyeti de araba alamayan asgari ücretliler olduğu halde 620 tl den fazla bir ceza miktarı ,ne vicdana ne mantığa ne de adalete sığar...

Babam maliye de görevli bir memur.Tayini çıktı ve doğal bir hakkı olmasına rağmen sırf mahkemede sürünmesi için 300 tl yolluk ücretini vermediler.Haklı olduğunu onlarda biliyorlardı yoksa.Ama hakim onları bile şaşırtacak şu kararı vermiş.Kısmen kabul kısmen ret. Yani haklısın 300 TL sana verilsin ama kuruma 650 tl avukatlık ücreti ödeyeceksin. :))

-Bir kaç örnek daha vermek istiyorum.

-Bir adam bir "hayat kadını" na bu şekilde hitap ederse kadın açtığı hakaret davasını kazanır.Ya da onu pazarlayana p.z.v.. diyemezsiniz.Bu işi yapmak suç değil hatta devlet teşvikli ama o şekilde hitap etmek suç.

-Geçenlerde bir kişinin evine hırsız girdi. Bir odaya kıstırıp komşuları çağırıp hırsızı linç etmişler.Polis hepsini tutukladı.Hırsız bunlara işkence ve darpten dava açtı kazandı.

-Bundan 2-3 yıl kadar önce bir adam ortaokul kıyafetli bir kızı döve döve otogara getirdi antalya otobüsüne bindirdi, meğerse bu kız köylüsü imiş adam bunu orada pazarlamaya götürüyormuş.Otobüs muavini polis e haber veriyor polis gelip genci alınca genç muavine bi kaç tane yumruk sallıyor bide ana avrat küfrediyor ama polis adamın kılına dokundurtmuyordu araba ile alıp götürdüler.Muavin yediği dayak ile kaldı.

-Otobüste şöför ile bir vatandaş arasında "Otobüs çok sıkışık nereye ilerleyelim !" kavgası çıktı polisler ilk durakta indiler görmemezlikten geldiler.

-Geçen gün bir kadın televizyonda anlattı kocası doktor ve hastanedeki başka bir doktor ile bunu aldatıyormuş.Nöbet günlerini hep denk getirip gece işi pişiriyorlarmış, cüzdanındaki prezervatiflerden, sms lerden ve dedikodulardan anlıyor kadın bunu.Gidip bayan doktora kocamla aramıza girme, yuvamızı yıkacaksın diye hastanede bağırdı diye bayan doktor kadına iş yerinde aşağılamadan dolayı tazminat davası açıyor ve kazanıyor.

-Eşinizin sosyal medya hesabını kurcalayamazsınız.Dostu ile yatakta çıplak yakalasanız.Onlara hakaret edemezsiniz ve darp edemezsiniz,suçtur.Size dava açarlar hatta tazminat bile alabilirler.Çünkü zina,aldatmak vs. suç değil özel hayattır.Ama darp ve hakaret suçtur!

-Geçen sene çok sevidiğim bir abim kendine pek yakışmayan bir kız ile evlendi.Kız ilk hafta tahminen 30.000 tl lik altını alıp kaçıyor.
Adam sinirlenip boşanma davası açıyor:

Hakime hanım soruyor: Kızım altınları çaldın mı?
Kız: İftira!!
Hk. : Delil de olmadığına göre altınları yarı yarıya paylaşacaksınız.
ADAM KENDİNDE OLMAYAN ALTINLARI KIZLA YARI YARIYA TEKRAR PAYLAŞTI.YANİ 15.000 TL DAHA ÖDEDİ. (Nafaka Hariç)

(Dikkatinizi çekerim hakime hanım dedim çünkü Bakanlık aile mahkemelerinde ekseriyetle kadınlara pozitif ayrımcılık yapması için özellikle bayan hakimleri görevlendiriyor)

Geçen gün bir hukuk kitabında okudum.Türk kadını namusludur!! ve namusuna leke sürecek herhangi bir davranışta bulunmaz!!.Bu sebepten taciz ve tecavüz iddialarında şahit e gerek duyulmaz sözü doğru kabul edilir.

Sırf bu maddeyi kullanarak müdürüne, "Falanca işimi yapmazsan sana iftira atarım" diye açık açık tehdit eden bayan memur tanıyorum.

... Bunun gibi yüzlerce örnek var bende.Amacım asla siyaset yapmak değil sağcı ya da solcu fark etmez, ben bu zihniyeti eleştiriyorum.Levent Kırca'nın Olacak o Kadar ındaki ve Kemal Sunal filmlerindeki çoğu şey gerçektir. Siz de bildiklerini paylaşabilirsiniz.
A
7 yıl
Gaziantep'te aşırı fakir tanıdığınız,bildiğiniz var mı?
Gaziantep'te yaşayan arkadaşlar arasında bu yazıyı okuyan ve gerçekten aşırı yoksul (yalancı fakirlerden hiç haz etmem) ve ekmeğe muhtaç özellikle de YETİM olan birilerini tanıyanlar var ise lütfen benimle pm yolu ile irtibata geçsinler.Yardım sağlamak için çabalayacağım.Teşekkür ederim.
A
7 yıl
Tvs Apache rtr 150 almak üzereyim lütfen yardım...
Evet arkadaşlar Yamaha crypton 110 cc 2012 model kullanıyorum çok memnunum özellikle yakıt,bakım masrafı ve sorunsuzluk konusunda beni hiç üzmüyor.Ama artık biraz daha iyi bir motor kullanmak istiyorum ve uygun fiyatlı bir rtr 150 buldum, 2013 model yeni kasa 3,500 km de yeşil renk ve üzerinde extra performance egzoz varmış.Takas yapacağız. Ama bu motorsiklet beni üzer mi ikinci el piyasası yamaha kadar sağlam mıdır parçası sorunsuzluğu yakıt tüketimi vs. bilgisi olan arkadaşlar var ise bana yardımcı olabilirler mi şimdiden teşekkürler.
A
8 yıl
Bilgisayarım aniden resetleniyor ss'li
Bilgisayarım aniden resetleniyor, bu bazen bilgisayar açıldıktan 10 saat sonra bazen 20 saniye sonra oluyor.Ve şu yazı çıkıyor. Power supplay den kaynaklandığını düşünüyorum.Yardımlarınızı esirgemeyin.
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.