R

Yarbay
28 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
73 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
2 yıl
İpad ve iPhone da yatay kullanım
Merhaba,
Öncelikle geliştirdiğiniz uygulama için teşekkür ederiz.ipad’de yatay olarak kullanamıyoruz bu uygulamayı. Forumda takılırken konulara cevap yazarken klavye olduğu için yan yazmak zorunda kalıyoruz. Lütfen bu yatay kullanım özelliğini ekleyin iOS olan uygulamaya. En azından siz ekleyin istemeyen kapatabilir bu şekilde uygulamaya girmek bile istemiyorum ama yatay kullanımı destekliyor olsa çok daha fazla süre geçirebilirim forumda.

Ekteki resimde de görebileceğiniz üzere bu mesajı yazarken bile yan şekilde yazmak durumunda kaldım.

Konu ile ilgili aksiyonlarınızı bekliyor olacağız.


< Resime gitmek için tıklayın >Cihaz: iPad8,1 (13.4.1)
Sürüm: 1.7.8 (755)
R
6 yıl
Alınık 26-28 Bin liraya kadar Peugeot 307 ya da benzeri HB Araç Alacağım..
26000-28000 liraya kadar Peugeot 307 ya da HB araç bakıyorum düşük km tercih sebebidir..

2006 sonrası makyajlı kasa bakıyorum en fazla 8-9 yıllık araç olursa daha iyi olur..

teklifleri bekliyorum araç satacak olan varsa..
R
7 yıl
İnternet Kullanımı Nedeniyle Faturasız Hatlardan Fazla Alınan Vergiler İade Ediliyor..!
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından hazırlanan Özel İletişim Vergisi Tebliğ Taslağı'na göre, ön ödemeli (faturasız) cep telefonu hattından internet hizmeti alan yaklaşık 14 milyon aboneden internet kullanımı nedeniyle fazla alınan vergiler iade edilecek.

Az Önce Saat Başı haberlerinde dinledim, içeriği tam billi değil ama aklınızda olsun müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebiliriz..


HABERİN AYRINTISI

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/ekonomi/cep_telefonu_kullanicilarinin_vergileri_iade_edilecek-1212379


Özel İletişim Vergisi Genel Tebliğ Taslağı'nda, mevcut tebliğlerden farklı olarak, internet hizmetlerinde uygulanması gereken özel iletişim vergisi ile ön ödemeli cep telefonu abonelerinin mobil internet hizmetlerinden yararlanması durumunda kendilerine yapılacak vergi iadelerine ilişkin düzenlemeler yer alıyor.

Tebliğ yürürlüğe girerse, abonelerin ön ödemeli hatlarını haberleşme hizmetlerinin yanı sıra internet erişim hizmeti için de kullanmaları halinde, fazla veya yersiz hesaplanan Özel iletişim vergisi (ÖİV), abonelere geri verilmesi koşuluyla, mobil elektronik haberleşme işletmecisine iade edilecek. Gerek mükellef gerekse abone nezdinde işlemin fazla veya yersiz ÖİV uygulanmadan önceki hale döndürülmesi esas alınacak.

Bu uygulamada, GSM operatörleri, ön ödemeli hat kullanıcılarının hatlarına yaptıkları yüklemeler üzerinden yüzde 25 oranında ÖİV hesaplamaya devam edecek. Söz konusu abonelerin yüklemelerini internet erişim hizmetinde kullanmaları halinde, bu kullanım miktarına isabet eden bedel üzerinden fazla veya yersiz olarak tahsil edilmiş olan ÖİV tutarını hesaplayacak.

Mobil elektronik haberleşme işletmecileri, bu şekilde internet erişimi hizmetinden yararlanan yaklaşık 14 milyon ön ödemeli hat abonesinin fazla veya yersiz ödediği vergileri takvim yılının üçer aylık dönemleri itibarıyla hesaplayarak, dönemi takip eden ayın sonuna kadar abonelere bildirecek ve abonenin tercih ettiği usule göre iade edecek. Söz konusu Kanuni düzenleme 1 Mart 2014 tarihinde yürürlüğe girdiği için ilk hesaplama işleminin Mart- Eylül 2014 dönemini kapsaması uygun bulundu. Sonraki dönemlere ilişkin hesaplamalar, Ekim-Aralık döneminden başlayarak üçer aylık devam edecek.

İADE YÖNTEMİNİ ABONELER TERCİH EDECEK

Aboneler, söz konusu verginin nakden iadesini talep edebileceği gibi hatlarına yükleme yapılması suretiyle iade edilmesini de tercih edebilecek. Aboneler, söz konusu işleme ilişkin ilk kez yapacakları tercihin sonraki dönemlerde yapılacak yüklemelerde de geçerli olmasını isteyebilecek. Bu durumda abonelerin tercih değişikliği talebi olmadığı sürece abonelere tercihlerinin yeniden sorulmasına gerek olmayacak.

Abonelerin hatlarını kapattırmaları veya operatör değiştirmeleri durumunda iade işlemi nakit olarak yapılacak. Abonelerin iadeyi nakit olarak almak yerine hatlarına yükleme yapılmasını tercih etmeleri durumunda, mobil elektronik haberleşme işletmecilerince, ön ödemeli hatlara yapılan yüklemeler için normal satışlarda olduğu gibi ÖİV ve KDV hesaplanacak.

Ön ödemeli hat abonelerinin, ödedikleri ÖİV'yi indirim hakkı bulunan mükelleflerden olması halinde, ilk yüklemeye ilişkin indirim konusu yaptıkları ÖİV tutarlarının yer aldığı ÖİV beyanlarını düzeltmeleri gerekecek.

GSM OPERATÖRLERİNE YAPILACAK İADELER

Abonelerine iade ettikleri tutarların mobil elektronik haberleşme işletmecilerine iadesi standart iade talep dilekçesi kullanılarak yapılacak. Dilekçeye mobil internet hizmetinden yararlanan ön ödemeli abone sayıları, kendisine iade yapılan abone sayıları, bu aboneler tarafından kullanılan data miktarı, bu aboneler tarafından kullanılan tarife paketlerine ilişkin detaylı bilgiler ve iade tutarının hesabını gösteren bir tablo eklenecek.

İşletmecilerin kendi vergi borçları için yapacakları mahsup talepleri, teminat karşılığında veya vergi inceleme sonucuna göre yerine getirilecek. Teminat gösterilmesi halinde teminatın çözümü vergi inceleme raporu sonucuna göre yapılacak.

Mükelleflerin nakit iade talepleri de teminat karşılığında veya vergi inceleme sonucuna göre gerçekleştirilecek. Teminat gösterilmesi halinde teminatın çözümü vergi inceleme raporu sonucuna göre yerine getirilecek.

Öte yandan, 6518 sayılı Kanunla 6802 sayılı Kanunun 39'uncu maddesinde yapılan ve ön ödemeli hat kullanıcılarının internet servis sağlayıcılığı hizmetlerindeki ÖİV oranını yüzde 5 olarak belirleyen değişiklik 1 Mart 2014'te yürürlüğe girdiği için, yapılmış yüklemelerin bu tarihten sonra internet erişimi hizmetinde kullanması halinde ÖİV oranı yüzde 5 olarak uygulanacak. (AA)
R
10 yıl
KARDEŞLİĞİMİZ BAKİ KALACAKTIR
arkadaslar burdan devam edelım casuslar olmadan bız bıze kesın alıcıları topluyorum buraya.

bırazcık dıkkatlı olalım cıhazın tam modelını yazmıyalım i5 ve i7 dıye sıfrelı konusalım cunku cıhazın tam modelını arama yapınca bu sayfada cıkarsa bı anlamı olmaz
M
S
I
kelımelerını yan yana bıle kullanmayalım

buraya gelenler profıllerını kapatsınlar son msj yazdıgınız konu gozukuyor yoksa damlarlar buraya da.
R
10 yıl
MSI GE620DX-801XTR, İSİM YAZDIRMAK İÇİN SON 2 GÜN. "YENİ MODEL" TOPLU ALIM SAYFASI
arkadaslar bız uzun suredır msi ge620dx gt555m li ekran kartlı modelını arastırıyorduk sımdı ıslemcısı ve ekran kartı yenılenen modelıyle pıyasaya gelıcek martın ilk haftasında, laptop alacak olan varsa pişman olmazz sadece bıze sorun bu nasıldır dıye bız sıze kafanıza takılan herseyı yanıtlayalım.

Burada ilk sayfadaki görsel şölenden testlere ısı değerlerine herşeye ulaşabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_56518642/mpage_1/key_/tm.htm

cihazlar bunlar ama ordakı fıyatlardan almıcaz.

http://www.sanalmarketim.com/urun/c91690da7d393e0f52164974b2c1cd0e/MSI-GE620DX-Core-i5-2450M-6GB-750GB-GT635M-2GB-15.6#34;-Full-HD-FreeDos-(Oyuncu-Paketi-Hediyeli)--Yeni-Model-

http://www.sanalmarketim.com/urun/0f8e96318dd7845bfcf6ba5ef7f7e568/MSI-GE620DX-Core-i7-2670QM-8GB-750GB-GT635M-2GB-15.6#34;-Full-HD-Win-7-Prem.


6 aralıkta cıktıgımız bu maceralı yolun ınıslerı cıkısları oldu,
bazı kısıler tarafından cırkın muamele gorduk ustumuze ıftıra atıldı para yıyor dendı kendıne pay cıkarıyor dendi ama biz hiç bir zaman yılmadık biz bu bılgısayarı ucuz fıyata alıcaz dedik yapıcaz dedik fiyat alıpta sıparıs vermedıgımız bayıler satıcılar geldıler burda alamazsınız yapamazsınız bana gelısı su fıyat bu fıyat dıye atıp tuttular, ama biz ne yaptık?

ANLAŞTIK...

MSI GE620DX Core i5-2450M 6GB 5000GB 7200 RPM GT635M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Oyuncu Paketi Hediyeli) -Yeni Model-

ALDIKK...

ŞİMDİ SIRA İ7 İŞLEMCİLİ MODELİNDE...


odeme:

bu bılgısyarı almak ıcın 2 aydır para bırıktırıyorsun 300 lira paran oldu 300 tl yi havaleyle ödedin
öğrenci oldugun ıcın kredı kartı lımıtın 500 tl ona taksıt yaptırdın kalan parayı da arkadasının kartından (herhangı bır banka olabılır banka farketmez) çektirdin.

YANİ PARÇALI ÖDEME SEÇENEĞİ OLACAK.

İSTEYEN, İSTERSE 3 KARTTAN İSTERSE 5 KARTTAN PARÇALI OLARAK ALABİLECEK
İSTEYEN, HAVALEYLE ALABİLECEK
İSTEYEN, BİR KISMINI HAVALEYLE BİR KISMINI KREDİ KARTINA TAKSİTLE ALABİLECEK.
İSTEYEN, TAMAMINI KREDİ KARTINA TAKSİTLE ALABİLECEK...

ÖDEME İŞLEMİ: LİSTELERİN HAZIRLANIP FİRMAYA GÖNDERİLDİKTEN SONRA BİZİM İÇİN PROJE AÇILACAK (%100) LİSTELER GÖNDERİLDİKTEN SONRA MART SONUNDA BILGISAYARLAR TÜRKİYEYE GELİCEK VE İSTEYEN İZMİR ÇANKAYA DA FİRMADAN ELDEN ALABİLECEK İSTEYENLERDE (FARKLI ŞEHİRLERDE OLANLAR) MAİL ORDER YOLUYLA ALABİLECEK.
İÇİNİZ RAHAT OLABİLİR ÇÜNKÜ ÖDEME İŞLEMLERİ DOĞRUDAN SİZ VE ŞİRKET ARASINDA KARŞILIKLI OLARAK MAİL ORDER YOLUYLA YAPILACAK, FİRMA SİZE MAİL ORDER FORMUNU GÖNDERİCEK SİZ ONU DOLDURUP TARATIP TEKRAR GERİ GÖNDERECEKSİNİZ SATIŞ İŞLEMİ GERÇEKLEŞMİŞ OLACAK.

TEKRAR SÖYLÜYORUM TAKSİT OLAYI FİRMA TARAFINDAN AÇIK BIRAKILMIŞTIR İSTEYEN İSTEDİĞİ BANKANIN 3-6-9-12 TAKSİT SECENEKLERİNDEN HERHANGİ BİRİYLE ALISVERISI YAPABILIR.

BUNUN SEBEBİ LİSTELERİN HAZIRLANIP FİRMAYA GÖNDERİLMESİNDE GEÇEN SÜRE İÇİNDE BANKALARIN FAİZ ORANLARI ANLAŞMALARI DEĞİŞEBİLİR YA DA ŞİMDİ AL 3 AY SONRA ÖDE KAMPANYASI ÇIKABİLİR ONDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ YA DA ATIYORUM 6 AY TAKSİTTE %0 FAİZ OLUR HAVALE FİYATINA ALMIŞ OLURSUNUZ YA DA 9 TAKSİTTE %0 FAİZ VE 100 LİRA ÜZERİ OLDUĞU İÇİN +3 TAKSİT KAMPANYASINDAN FAYDALANIP HAVALE FİYATINA 12 TAKSİTLE ALMIŞ OLURSUNUZ.

HER TÜRLÜ İMKAN AÇIKTIR.MSI GE620DX Core i7-2670QM 8GB 750GB GT635M 2GB 15.6" Full HD WİN 7 HOME PREMİUM

BU ÜRÜN İÇİN KESİN SAYI FİRMAYA GÖNDERİLECEK VE BU ÜRÜN İÇİNDE ÖZEL FİYAT-ÖZEL STOK ALINMAYA ÇALIŞILCAKTIR BÜYÜK ORANLA İŞLETİM SİSTEMLİ GELEBİLİRMİŞ ONUN İÇİN FİYATTA ARTIŞ OLACAĞINDAN **** TL SEVİYESİNDE BİR FIYAT CIKACAKTIR DAHA AŞAĞIYA OLMASI ZOR GİBİ GÖZÜKÜYOR AMA DAHA UCUZA GELMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR.

HEDEFİMİZ HERKESİN BU TOPLU ALIMDAN FAYDALANMASIDIR.

MAXIMUM BİR ADET YOKTUR SAYIMIZ KAÇ KİŞİ OLURSA (İ7 İÇİN GEÇERLİ) ONA GÖRE FİYAT GELİCEKTİR.

İ5 İÇİN DE MAXIMUM BİR ADET YOKTUR 200 KİŞİ OLURSAK 200 TANE GELİCEK 70 KİŞİ OLURSAK 70 TANE GELİCEKTİR FİYAT SABİTTİR.


BAŞKA SORUNUZ KALMAMIŞTIR HERALDE HERŞEYİ SAYDIM.


BU TOPLU ALIM HAREKATINDA BANA YARDIMCI OLAN BİRLİKTE KARAR VERDİĞİMİZ SON GÜNLERDE HEMEN HEMEN HER GÜN İNTERNETTE VE TELEFONLA BİZZAT GÖRÜŞTÜĞÜM
FOXPARK
O.KOSMAZ
NVİDİACI
ARKADAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

BÜTÜN NEGATİFLERE ALAMAZSINIZ YAPAMAZSINIZ DİYENLERE RAĞMEN ALACAZ DEDİYSEK ALIRIZ DEDİK VE ALIYORUZ.


ŞİMDİ KESİN LİSTELERE SIRA GELDİ FİYATLAR BUNLAR SADECE KESİN LİSTE YAPIYORUM
İ7 1800 OLURSA ALIRIM OLMAZSA İ5 ALIRIM
İ5 TAKSITLE 1600 OLURSA ALIRIM GİBİ PM LER ATMAYIN CEVAPLANMAYACAKTIR

SADECE ATACAGINIZ PM LERDE AD SOYAD SEHİR TELEFON BILGILERI VE İ5-İ7 HANGISINI ALCAKSANIZ O YAZSIN KESIN LISTELERE BASLIYORUZ.

HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN.

ANLAŞTIGIMIZ YER NERESI DIYE SORMAYIN PENTA BİLGİSAYARIN RESMİ BAYİSİ
SADECE KESİN LİSTESİNE ADINI YAZDIRAN ARKADASLARA SOYLENECEKTIR.

ÖNEMLİ NOT: ADINI LİSTEYE BİR DEFA YAZDIRAN LİSTEDEN ÇIKAMAZ İYİ DÜŞÜNÜN KARAR VERİN
SONRA BEN İ7 İSTİYORDUM PARAYI BULAMADIM İ5 E KAYDIR BENİ DEMEYİN.DH YÖNETİCİ NOTU:

Arkadaşlar bu grup altındaki tüm üyelere bir konuda uyarıda bulunacağım lütfen bu uyarımı dikkate alınız. Yürüttüğünüz bu kampanya ile ilgili forumdaki diğer konular altına kesinlikle bu konu ile ilgili linkleri koyarak, açıklamalarda vs. bulunmayınız. Diğer konular altında yaptığınız bu tip paylaşımlar konular ile alakasız kalmakta ve diğer üyeler tarafından şikayetler gelmektedir.

Sizlere açıkladığım bu durum nedeni ile ceza alan arkadaşlarımız oldu. Durumun tekrarı halinde sorumlu kişiler hakkında yine gerekli işlemler yapılacaktır, bilginize.

Bu uyarımı konunun ilk mesajına da ekliyorum ki konuyu yeni görecek arkadaşlarımızında haberi olsun.

Hepinize iyi forumlar.
R
10 yıl
1500-1800 TL ARASI EKRAN KARTI İYİ OLAN OYUN BİLGİSAYARI ALMAK İSTİYORUM ACİL YARDIM!!!
arkadaslar yaklasık 2 haftadır forumdakı neredeyse tüm msjları okudum kendime bitane oyun bilgisayarı alıcam, acelem yok ocagın 20 sınden sonra alıcam suanda ön hazırlık yapıyorum. kafamda netleştirmek istiyorum 1 ayda da çok fazla dehşet bi değişim olmaz heralde diye düşünüyorum. piyasayı takip ediyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. zaman ayırıp bişeyler izah eden arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Önyargılı oldugum cok fazla marka yok aslında ama HP çok ısındığı için biraz soğuk duruyorum açıkçası.
Ama mantıklı ve düzgün bir şekilde açıklarsanız HP nin güzel oldugunu ona da yönelebilirim ve çoğu modeli kumandalı oldugu ıcın ciddiye alabilirim..

ALACAĞIM PC DE OLMAZSA OLMAZ DEDİKLERİM:

1-) Uzaktan kumandası kesinlikle olması lazım media özelliklerini kullanmak istiyorum (rahatıma biraz düşkünüm de)
2-) Ekran kartı ya 2gb gt540m ya da 1gb gt555 olması lazım (bu kartlar arasındaki farkı da birisi açıklayabilirse çok sevinirim) oyun amaçlı kullanılacak ve 3-4 yıl daha kaldıramayacağı oyun olmaması lazım full detaylarda yani.
3-) İşlemcisi güncel oyunları full detaylarda kaldırabilecek i5 ya da i7 olabilir.
4-) HDD zaten en kötü 500 ya da 640 olabilir problem yok.
5-) RAM i 4 ya da 6 gb olabilir kendim daha sonradan da ram takviyesi yapabilceğim için problem olmaz 4 ya da 6 olması.
6-) Şarj süresi ortalama ya da ortalamanın biraz üstünde 5-6 saat giderse güzel olur.
7-) 1800 liraya kadar olması lazım bütçem o civarda ama değecek bi model olursa, işte bu dersem, zorlayabilirim kendimi biraz daha.

Evet arkadaşlar aradığım özellikler bunlar. Şuan araştırmalarıma göre en yakın talihli:

http://www.bimeks.com.tr/urun/120247/lenovo-z570am-59-311142-.aspx#comments

tavsiyelerinizi bekliyorum üstadlar... Allah rızası için yardımcı olun bana kafayı yicem çünkü. kafamda netleştirmek istiyorum alacağım modeli
R
10 yıl
LOGITECH MK520 2.4GHZ WIRELESS SET ALICAM, SETIN M310 OLAN MOUSE U SATILIK
Arkadaşlar bu hafta içinde LOGITECH MK520 2.4GHZ WIRELESS DESKTOP set alıcam mouse olarakda Logitech vx nano alıcam setin yanında gelen LOGITECH M310 mouse u da satıyorum hiç kullanmıcam direk satıyorum ilgilenenler ulaşsın çok uygun fiyata vericem çok cuzi bi miktara, ilgilenenler pm atabilir ya da burdan yazabilir. isteyen olursa mersin forumdan alıcam beraber gideriz aldıktan sonra direk veririm arkadaşa onun da içi rahat eder ilk kullanan siz olucaksınız..

LOGITECH M310.. vatan bilgisayarda 50 lira... bende yarı yarıya...

http://www.vatanbilgisayar.com/Mouse/logitech-910-001678-m310-nano-wireless-mouse-(dark)/productdetails.aspx?I_ID=47134


Hatta forumda 1 haftalık kullanılmış olanları 35 liradan satılıyor..

http://forum.donanimhaber.com/m_53863906/tm.htm

kaçırmayın derim...
R
13 yıl
Garanti Süresi...
arkadaslar Air ties tek portlu modemimi 19.06.09 tarıhınde kargoyla Adana dan aldıgım dukkana gondermıstım ertesi gun beni aradılar ve modemin arızasını sordular yani kargo ertesi gun ulasmıs.. 2 hafta sonra arayıp sordugumda istanbula gonderdıklerını soyledıler bugun 29.07.09 hukuki olarak 30 iş gunu doldu ne yapmamı onerırsınız? dırek tuketıcı haklarını mı arayım yoksa once modemı aldıgım dukkanı arayıp soleyım mı? sımdıden tesekkurler arkadaslar...
R
13 yıl
2500 LİRA CİVARI TOSHİBA FULL OYUN VE GRAFİK TASARIMI İÇİN KULLANILCAK LAPTOP...
Arkadaslar 2500 lira cıwarı bırıkmıs param war Toshiba nın saglam modellerınden bı tane onerır mısınz? ekran kartının saglm olması lazım kullanıcagım programlar için ekran kartı cok onemlı şimdiden tesekkurleer...
R
13 yıl
HP PAVİLİON DV6 1115 ET KULLANAN YA DA BILGISI OLAN ARKADASLARA SORUYORUM??
Arkadaslar oncelıkle hp almalı mıyım bu soruyu kendıme sorıyorum gunlerdır ama bı cevap bulamadım gorsellık olarak super bı makıne performans olarakta altta kalmıyor.. ama sonucta HP cıhazlarının arızalı cıktıgını duydum teknık servısının cok beklettıgını duydum ama daha once hıc kullanmadıgım ıcın basıma gelmedı sadece duyduklarımı soyluyorum sız memnun musunz? genel olarak HP urunlerı nasıl kalıtelı bır marka oldugunu bılıyorum ama duyduklarım hıc ıc acıcı degıl.. kaygılıyım onyargılıyım..

sımdıden cevaplarınız ıcın tesekkurler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.