Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Bu konuyu tüm arkadaşları bilgilendirmek ve dikkatli olmaları konusunda uyarmak için açtım.

Bugün saat 5 civarında Google Play'den iki tane mail aldım ve maillerde google play'den alış veriş yaptığıma dair şeyler yazıyordu, fakat ben bunun bazı düzenbazların milleti kandırıp ağına düşürmek için yaptığı birşey sandım. Taa ki maili kontrol ederken K.Kartımın son dört hanesini görene kadar.

Hemen internet bankacılığından hesabıma girip kontrol ettiğimde gerçektende kartımdan iki defa 105 TL lik çekim yapıldığını gördüm. Hemen bankayı arayıp kartımı iptal ettirdim ve çekilen paranında tekrardan iadesini istedim. Fakat benim öncelikle Google ile bağlantıya geçmem istendi. sağolsun google ile Türkiye görüşücek bir yer bir müşteri hizmetleri olmadığı için gözümü karartıp Amerikayı aradım. Çat pat ingilizcemle durumu anlattım ve paramın iadesini istedim onlarda kontrol ettiler, bende bir takım bilgiler aldıktan sonra halledicez dediler bende telefonu kapattım fakat kadın beni beklemeye almış (ne bilelim bu ingilizceyle bu kadar :D ) ardından hemen telefonda görüştüğüm bayandan mail geldi benden bir takım bilgiler istedi bende cevapladım ve bana gelen mailin ve internet üzerinden google play deki hesabımın ekran görüntüsünü attım.

Google play'de ki sayfamda para çekme işleminin 2 yerine 4 defa yapıldığını bunun ikisinin iptal edildiğini fark ettim. (artık bankamı iptal etti yoksa google'mı bilmiyorum). Ve ayrıca kayıtlı telefonlar arasında Samsung marka Sprint kullanan bir cihaz fark ettim. Sayfayı bir kaç defa F5 ile güncelleyip uğraştıktan sonra o telefonda kayboldu.

Az önce bir mail daha aldım ve orda geri ödemenin yapılacağını ve 14 gün içinde bununla ilgili bir mail daha alıcağımı bildirmişler.
Google Playden kontrol da ettim, sahte alışverişlerin hepsi iptal edilmiş.

artık kart bilgisi falan vermek yok google'a. Sizde Dikkatli olun lütfen.

Durumun daha rahat anlaşılması için Ekran görüntülerinden birini yüklüyorum. Sizde mutlaka kontrol edin.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >