E

Yüzbaşı
27 Mayıs 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme (?)
65 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
6 yıl
TTelekom Kampanya Sonu EDIT:IKNA MASASI YALAN OLMUS Açıklama Son Mesajda
Herkese iyi günler arkadaşlar, bugün yaklaşık 10-11 senedir müşterisi-kullanıcısı-abonesi olduğum Türk Telekom ve Türk Telekom İnternet altyapısının 29 Ağustos - 23 Eylül(bugün) itibariyle bana yaşattığı süreci paylaşmak istiyorum.
Öncelikle belirteyim evdeki interneti ben kullanıyorum hat sahibi annem yani ben görüşüyorum işlemleri resmiyete annem döküyor.


-ULTRANET LİMİTSİZ 50 GB (ADSL)_EvTelefonu_olana_24 adlı tarifeye 23/09/2014 işlem tarihi ile 24 ay taahhüt altına girip katılmıştım.Bugün itibari ile kampanya sözleşmem sona ermiş bulunmakta bu tarihi daha önceden bildiğim için işimi önceden tamamlamak amacıyla

-Ev Avantaj 100 Tarifesi ile de 24 aylık ev telefonu aboneliğimiz var. Bunun da süresi 11/08/2015 ile başlamış yani ev telefonu ve internet taahhütleri arasında yaklaşık olarak 1 sene bulunuyor.

1. Gidişim : 29 Ağustos tarihinde ilçemde bulunan Türk Telekom Bölge Müdürlüğü'ne annem ile birlikte gittim.Yaklaşık 20-25 güne 2 yıllık kampanya süremin dolduğunu yeni kampanya için teklif almaya geldiğimi söyledim.Bizi ikna masasına yönlendirdiler.İkna masasında görüştüm ve çalışan hanım
16 mbit 50 gb AKK 24 ay 46 Lira
16 mbit 100 gb AKK 24 ay 54 Lira teklif etti.
düşünmek üzere herhangi bir işlem yapmadan ikna masasından ayrıldık teklifler bana uygun olmayınca:

Ben de nasıl olsa internet sözleşmem doluyor, ev telefon sözleşmemin de yükümlülüklerini kampanyadan faydalandığım tarihler boyunca müdürlüğe gitmeden hesaplamıştım ve bu taahütü imzalayarak bunlardan yasal olarak yükümlü olduğumuzu ve bu ücreti ödemeyi göze alarak gitmiştim.Gittik iptal kısmına cayma bedeli hesaplatmaya

Bu arada bu ev telefonu kampanyalarında şöyle bir çakallık var.(Ev telefonu ile ben ilgilenmemiştim ne yazık ki sonradan baktım.) Sizi müşteri hizmetlerinden veya fatura ödemeye gittiğinizde bir çalışan size her yöne 100 dakika 24 ay taahhüt verirseniz bilmem şu kadar lira diyorlar.Kendi kendinize 100 dakika 1 saat 40 dakika yapar e ben bunu bir ay içinde bu kadar konuşmam zaten deyip kabul ediyorsunuz.Lakin bunların anladığı her yöne tarifesi nasıl birşeyse size her yöne? adı altında bir 100 dakika veriyorlar doğru.Fakat size o kampanyayla birlikte bir de "HEDİYE" 3000 dakika veriyorlar fakat konuştuğunuz her yöne "cep telefonları", 444 numaralar vs size teklif edilen "her yöne" 100 dakikadan değil "her yöne" 3000 dakika "HEDİYE"'den gidiyor.

Sözleşme koşullarını ihlal ettiğiniz durumda da yaptıkları sözde indirimi, bindirilmiş şekilde tahsil ediyorlar.

2016 ağustos faturam
< Resime gitmek için tıklayın >


Taahhütnamede yazıldığı gibi o güne kadar faydalanmış olduğum ve faturada ayrıntılı şekilde yazılmış olan indirim tutarlarını üst üste ekledim ve 15 ağustos fatura dönemi itibariyle bulduğum sonuç 12 aylık bir döneme tekabül ediyor.

240,29 Türk Lirası


Çalışan tarafından ise bana cayma bedeli olarak 29 ağustos tarihinde

372 Türk Lirası


çıkarıldı.Şok oldum taahhütnameyi incelediğimi haydi 5-10 lira gözden bişey kaçırmış olabileceğimi bu farkın nasıl çıktığını sordum.Aynen şu şekilde "biz onu bişeyle daha çarpıyoruz" karşılığını aldım.Tamam dedim bana hesapladığınız formülü, esas aldığınız maddeyi söyleyin bir de ben hesaplayayım, bekliyorum ki Türk Telekom veritabanından benim kullanıcı seçeneklerimden iptale falan basıldığında otomatik olarak hesaplanan bir değer çıkacak.Kafamı çalışanın monitöre bir uzattım gördüğüm manzara şu, resim örnek tabii.

< Resime gitmek için tıklayın > Üstünde 372 yazdığını düşünün.


Eve geldikten sonra kafamda artık 2 yıllık geri dönüşü olmayan bir soru işareti kalmasın diye daha önceden incelediğim kampanya ve tarife şartlarını iyice inceledim.Bunun sonucunda tek başıma görüşmeye gittim.

2.Gidişim : 8 Eylül tarihinde tek başıma görüşmek için gittim.Türk telekom sitesinde

bana teklif edilen 16 mbit 100 gb ADSL internetin kampanyasız değerinin 93 lira olduğunu öğrendiğimi söyledim.Yine aynı tabloda 35 mb 100 Gb VDSL internetin kampanyasız fiyatının 93 lira olduğunu , eğer kampanya yapacaksam bu paketin bana aynı fiyattan verilmesini talep ettim.Çalışan indirimlerin kişiye özel olmadığını, belli bir şekilde geldiğini söyledi istediğim tarifenin kampanyalı fiyatının daha yüksek olduğunu söyledi o ana kadar hak verdim.En sonunda bana size daha iyi bir hizmeti aynı paraya veremeyiz dedi.İşte o an canım sıkıldı sanki bana hız alanı sınırlaması olmayan bir paketi ucuza istiyormuşum gibi bir de iyisini ucuza mı satalım tarzında tepki görünce çalışana bir süre 2016 yılının teknolojisinde 100 gb sınırlamayı koyduktan sonra verdikleri hız farkının hizmet kalitesiyle pek bir ilgisi olmadığını anlatmaya çalıştım lakin ardından bu çabamın nafile olduğunu anladım vazgeçtim.

Ofis müdürüyle görüşmek istedim durumdan bahsettim burdan sağdan soldan duyduğum varlığı billinen kampanyalardan bahsettim bana hiçbirinden olumlu yanıt gelmeyince de aboneliğimi başka bir kuruma taşımak istediğimi ancak şu ev telefonu cayma bedeli konusunu açtım 30 dakikaya kadar açıklamam rağmen önündeki bilgisayardan herhangi bir kontrol dahi sağlamadan bana sözleşmenin altında imzan var vereceksin parayı minvalinde türlü cümlelerden başka herhangi bir yardım alamadım.

Yani 100 liralık bir hizmet var normalde fiyatı 100 lira, size deniyor ki ben sana 80 liraya vericem bunu 20 lira indirim yapıcam ama bu hizmeti artık benden almazsan o aradaki 20 lirayı geri isterim diyor, bir süre sonra bunu da göze alıp hizmetten ayrılmak istiyorsunuz , bu durumda size orda 100 lira yazıyor ama o aslında 100 lira değil 110 lira biz sana 30 lira indirim yaptık çık bakalım 10 lira daha diyorlar.

Nasıl hesaplıyorsunuz,nerde yazıyor bu vs dediğimde tek kelime bişey göstermiyorlar.


Neyse 8 Eylül'ün devamı eve geldim. Bir kaç saat sonra ev telefonu çaldı arayan 444 0 375 Türk telekomun herhangi bir bayiisi değil özel franchise falan değil kendi tüm yurtta geçerli müşteri hizmetleri numarası.Bir bey işte yine saydı tarifeleri valla dedim ben bu şartlarda 24 aya imza atmam.Bakın bu noktaya kadar benim hiçbir teklifim-bilgim-imam(ima etmek) yok.Telefondaki bey bunun üzerine 6 ay şuan kullandığım tarife üzerinden taahhütsüz %50 indirim yapabileceklerini söyledi.

16 mbit 50 gb akk 6 ay %50 indirimli taahhütsüz

benimde kafama yattı lakin ne yazık ki resmi işlem için onay verecek olan annem yanımda yoktu.Beyefendiye 2 defa telefonda teyit ettirdim ben yarın bölge müdürlüğüne gidicem bu kampanyayı onaylamaya bana yarın böyle bişey yok , biz bilmiyoruz vs demesinler diye(telefon kayıtlarında var.) Bir de dedim ilerde ben VDSL tarifesine geçmeyi düşünürsem nasıl olur? Yine ben birşey söylemeden mh çalışanı bana sizin kutudan ancak 21 mb geliyor sana bana sorarsan şimdiye kadar böyle 21 gelip 24 lüğe kayıt olanlarda artık 8-16 mbiti bile düzgün alamıyorlar dedi.Neyse görüşmeyi sonlandırdım.

3.Gidişim: 9 Eylül tarihinde sabah erkenden annemi de yanıma alarak(çalışıyor) bölge müdürlüğüne gittim ikna masasına gönderdiler.Böyle böyle aradılar beni bunu teklif ettiler onaylamaya geldik.El cevap : Ben buradan öyle bir kampanya görüntüleyemiyorum o kampanya ancak telefondan yapılabilir, burdan o işlemi yapamayız telefonla arayın.

Yine sakin kalmaya çalışıyorum, peki diyorum ordan bi kayıt oluşturun, bir yere bağlayın vs. beni arasınlar (çünkü biliyorum ki yarın öbür gün telefonu iptal etsem cayma bedeline 444 aradım diye 10-20 lira daha iliştirirler çünkü kızlık soyadının 3. harfi anket doldurmak ister misiniz derken 10 dakikada ancak derdimi anlatmaya "başlıyorum".) Neyse bu isteğimden de olumsuz yanıt aldım.

9 Eylül cuma zaten sonrası bayram tatili e dedim bayramdan sonra da 2-3 gün daha var sözleşmenin dolmasına ben bunları bayram sonrası arayayım.


2. Telefon görüşmem : 19 Eylül'de Aradım 10 dakikada bağlandık neyse derdimi anlattım dedi biz o kampanyayı yapamıyoruz ama görüşme kayıtlarınızı dinlenmesi için müdüriyete gönderiyorum , işte böyle böyle diyorsunuz doğru mu diyerek dilekçeye ekledi söylediklerimi sizi arayacaklar dedi.

2 gün geçti ne arayan var ne soran.

3. Telefon görüşmem : 22 Eylül'de bu sefer karşı taraftan arandım.Hiç o kadar dilekçe vermemişim gibi bana 16 mbit 50 gb 48 lira 24 ay teklif etti çalışan ben de tekrar şikayet kaydımdan vs bahsettim , peki efendim 48 saat içinde incelenip geri dönülmüş olması lazımdı olmamış vs diyerek acil koduyla gönderiyorum yarına kadar ararlar sizi dedi.Ben de dedim ben bir aydır anlaşma yapmaya çalışıyorum kampanya süremi aştım bu işler yüzünden şimdi kullandığım gün kadar 80 liradan fatura keseceksiniz bana dedim. İşlemler tamamlandıktan sonra gelen faturaya itiraz edin o ücreti iade ederler cevabını aldım.(Daha anlaşmayı 1 aydır yapamadım, ücret iadesini 1 senede yaparlar heralde)

Sonuç olarak anlaşma yapmak istiyorum önce kendileri teklif ediyorlar bi sürü telefon kaydı var o var bu var şimdi de sanki ben şizofrenmişim kafamdan uydurmuşum gibi peşlerinden koşturtuyorlar.Her gün ya ofise gidicem, ya 444 arayacam sonuç sıfır.

Bugün itibariyle kampanyam doluyor 20 senelik ev telefonu abonesiyiz, 10 senelik internet,
Türk telekom saha dolabına 20-25 metre mesafem var sokağın köşesinde duruyor dolap bizde köşe apartman değil bir yanındakiyiz.

2 senedir 16 mbit ve akk sonrası 3 mbit' i sıkıntısız bir şekilde alıyordum bugün internete girdim aldığım hizmete bakın sizce şuan ne düşünmeliyim?

< Resime gitmek için tıklayın >
E
8 yıl
......
........
E
8 yıl
2. Harddiski takmak
Arkadaşlar bilgisayarımda WD 500 GB Cavair Black disk vardı depolama amaçlı Seagate Barracuda 1 TB aldım.

Şimdi bunu kasaya monte etmeden önce bir kaç ayar yapmam gerekiyor galiba master/slave ve BIOS'tan bazı şeyler.Fakat tam anlayamadım yapacağım şeyleri bazı konular buldum ama eski olduğu için görselleri falan uçmuş.

Sizden ricam benim yeni aldığım harddiski bilgisayarıma nasıl bağlayıp,kullanıma hazır hale getireceğimi adım adım açık bir şekilde anlatabilir misiniz?


Teşekkür ederim.


Edit: Dediğiniz gibi direk bağlayıp açtım bilgisayarı zaten açılınca sağ altta aygıt başarıyla yüklendi dedi Bilgisayarım da görünmesi için de Bilgisayar Yönetiminde ayarları yaptım şuan bir sıkıntı yok gibi.Teşekkürler yardımlarınız için.
E
8 yıl
Fan aldım üstünde termal macun kalıntıları var?
EDİT:Arkadaşlar hepsiburada sitesinden DeepCool Gammax 300 aldım gelen üründe üstünde termal macun kalıntıları var iade mi edeyim kullanılmış mıdır yoksa her fanda böyle bi oluyor?


EDİT 2: Hepsiburadaya mesaj attım iade alalım dediler.Form doldurdum verdikleri kargo şifresiyle gönderip 2 gün içinde iademi aldım ben yeni ürünle değişim için yazdım iade formuna ama cevap gelmedi direk paramı verdiler.Arkadaşlar

EP-45-DS3LR anakart
Q9550 cpu
4*1066 ram

bu sistemde stok fan kullanıyorum çıkma bi tane ama sesinden çok rahatsız oluyorum genelde bilgisayar başındayım kafamı ütülüyor resmen bana mümkün olduğunca ses çıkarmayan parçalara da zarar vermeyecek düzeyde soğutma yapabilen bi parça önerebilir misinz?

Cooler master X Dream i117 benim işimi görür mü sizce en alçak dB e sahip kağıt üstünde fiyatı da benim işime gelir doğrusu.

Şuan ki sıcaklıklar sadece 2 adet browser açık dh ye girdim.

< Resime gitmek için tıklayın >
E
8 yıl
Kart Tavsiyesi Butceli
Arkadaslar bugun birden Blur oynunu oynarken oyun takildi sinyal gitti ekrandan sonra yanik kokusu gelmeye basladi hemen kapattim psu den.Ekran karti gibi geldi sonra temizleyip sogutup falan tekrar dikkat ederek denedim sorun ekran kartimda.

Bu arada Zotac Gtx 275 Amp kullaniyorum.

Neyse su 2 gun icinde aksilik bilgisayari kullanmam gerekiyor onboard yok,esden dosttan isteyemem sadece Hdmi li kart kullanabilirim ekran dolayisiyla.Tamir icin ugrasamam bayram kapalidir bir de lazim dedigim gibi bu hafta bana pc.

Simdi benim aradigim kriterler bu arada hep nvidia kullandim ama fani degilim ati de olabilir cok oneriyorsaniz.

Kriterler

Butce 200 TL (su kart 250-300 lira ama tam f/p dir derseniz taksitle dusunebilirim.)

Hdmi cikis olmasi gerek

Anakartim Gigabyte EP-45 DS3LR buna uymali.

Tabiki bozulan kartimin muadilinde veya daha iyi olmali.

Oyun pek oynamam ama madem 0 alicam su Fifa 15 i de calistirsin.

Onun disinda Full Hd film izlerim cok.

5 senedir falan ayni sistemi kullaniorum guncel ozelliklerden uzak kaldim ona gore bellegi-bit i dx destegi falan en f/p ne olursa bana daha uygun olur.

Tesekkur ederim,iyi bayramlar.
E
8 yıl
HP1510 Kartuş Mevzusu
Arkadaşlar ben daha ortaokulda falan HP PSC 1510 yazıcı aldım Tarayıcı-Fotokopi hepsi var ben içindeki kartuşları 1 er defa doldurmuştum sonra doldurduğumda çalışmamıştı kartuşlar neyse ben 5-6 senedir 2 tane vesikalığı taratmak haricinde kullanmadım yazıcıyı şu aralar ihtiyacım olacak o da ayda 40-50 sayfa belki kartuş fiyatlarına baktım benim yazıcıya uyan kartuşlar 50-60 liradan başlıyor 190 sayfa falan basıyor bunlarda.

HP'nin başka ürünlerine baktım orjinal kartuşu 25 lira olup 400 sayfa basan yazıcı var 100 liraya.

Şimdi ben ne yapayım sizce elimdekini satıp başka bir model mi alayım?

Muadil kartuş mu alayım?

Başka ne gibi çözümler var tank falan öyle şeyler gördüm tam anlayamadım boş kartuş alıp tekrar tekrar doldursam kullanabilir miyim?O şekilde ne kadara mal olur bana?
E
9 yıl
Irregular Öğrenci Olmak
Arkadaşlar hazırlığı bir dönemde atlamış oldum.Şimdi öğretmenler,aile vs. devam et okumaya bölüme geç kolay dersleri ver rahatla diyorlar.Arkadaşlarım bi kısmı donduruyor ve internetten biraz okuduğum kadarıyla ders seçimi,sınıf olma vs. konularda sıkıntı çıkıyormuş irregular olanlarda cumaya kadar işlemi yapmam lazım sizce ne yapmalıyım bölüme geçeyim mi yoksa dondurup eylülde regular olarak başlıyayım mı?Bu arada üniversite özel yani ücretli ve yüzde yüz ingilizce bölüm.
E
9 yıl
Ulan Ne Kadar Duygusuz İnsanlar Var
Bi twitter'a bakayım dedim beğenirsin beğenmezsin bi filmi ama sonuçta yaşanmış bir sürü değişkeni olabilir ama esasında bir babanın oğlunu öldürmesi söz konusu arkadaşlarıma,başkalarından paylaştıklarına bakıyorum da yani 2 tane retweet 3 tane favori alacam diye saçmalıyorlar.Sonra gel bu adamlarla muhabbet et,sevincini kederini paylaş.
Dediğim gibi burada mesele film,oyuncular vs. değil anlatmaya çalıştığım başka birşey.
E
9 yıl
Silinsin
...
E
9 yıl
TTNet Ayıp Nedir Bilir Misin?
Yaklaşık Kasım ayının ortasından beri internetim sık sık kesilmekte 8 mbit tarife kullanmama rağmen 4 mbit çıkan GÖSTERMELİK hız sonucum youtube vb. yerlerden 1 dakikalık videoyu 144p kalitesinde 25 dakikada İZLEYEMEMEM Türk Telekom'un verdiği kötü hizmeti bildirmek destek almak için aradığım 4440375 numarasının ay sonunda yine kendilerine ait TürkTelekom sabit hattıma 36 TL olarak yansıması bu ayıpların hepsi iş ahlakından yoksun TürkTelekom yani TTNET'e ait.Çoğu ülkelere göre daha yüksek ücretle aldığımız KISITLANMIŞ eski teknoloji internetin tüm bu şartlara tamam dediğimiz halde bunları bile verememesi sinir bozucu.
Zaten kimsenin umrunda değil de buraya yazayım dedim sonuçta çağrı merkezindeki maaşlı elemanla kavga etmek bunu çözmez çünkü sorunun kaynağı onlar değil.Yani aldıkları bu kadar paraya rağmen verecekleri DANDİK hizmeti de vermemeleri pişkinlik örneğidir.Bana vaad edilen hizmeti alamamamın sebebi herhangi yönetici-CEO-Patron-çalışan artık kim ise hakkımı helal etmiyorum haram olsun bugüne kadar ödediğim paralar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.