E

Yüzbaşı
26 Mayıs 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
E
4 yıl
ASCH(Xas) Coin
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar size bir Çin projesi olan Asch hakkında bilgi vermek istiyorum. Asch, 2017 yılının ortalarından itibaren araştırdığım bir coin ve geleceği olduğunu düşünüyorum. Bu duruma rağmen ülkemizde az bilinen coinlerden biri. Asch'ın temel özelliklerini anlatan teknik dosyasını Türkçe'ye çevirdim. Ayrıca Asch hakkında merak ettiğiniz bir konu olursa cevap vermeye çalışırım.

ASCH Temel Özellikler:

ICO Tarihi: Haziran 2016
Mainnet Yayınlanma: 16 Ağustos 2016
Toplam Miktar: 100 million XAS
Consensus Algoritma: DPoS + PBFT
Avantajları: JavaScript, Sidechain, Cross-chain, Multi-chain, BCH partneri.

ASCH, geliştiricilerin JavaScript ve yan zincir teknolojisine dayalı, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için bir dizi Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) ve Uygulama Programı Arabirimi (API) sağlayan merkezi olmayan bir uygulama platformudur. ASCH, bir dizi endüstri standardı çözümü (özelleştirilmiş yan zincirler, akıllı sözleşmeler, uygulama barındırma, vb.) sağlayarak, geliştiricilerin JavaScript uygulamalarını hızla yineleyebildikleri, kullanımı kolay, tamamen işlevsel bir tak ve çalıştır ekosistemi sunar. Ağustos 2018’de ASCH, çapraz zincir(cross-chain) teknolojisini başardı ve şimdi BTC ve BCH, ASCH mainnet ile birlikte çalışabilir durumda. Ayrıca ASCH, büyük işletmeler için iş modellerini optimize etmek için blok zinciri çözüm hizmetleri başlattı ve ASCH, işletmelerin yan zincirler ile çok daha fazla özgürlüğe sahip, bağımsız bir blok zincir inşa etmesine yardımcı olan yeni bir çoklu zincir konsepti geliştirdi.

ASCH’nin Felsefesi ve Vizyonu Hakkında:

ASCH, merkezi olmayan uygulamalar için ileriye dönük, birlikte çalışabilir, tek duraklı bir DApp çözümü ve bir ağdır. Karşılıklı başarı, öncü inovasyon, teknolojiye olan inanç ve geleceği benimseyen değerler ile ASCH, küresel ticari bir blockchain uygulama ekosistemi oluşturmaya ve token ekonomisinin temel taşı olmaya kendini adamıştır. ASCH, sadece çeşitli sektörleri desteklemek için blockchain teknolojisini kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda dünya standartlarında bir ekonominin temellerini atacaktır.

ASCH Ekip Üyeleri:

⦁ CEO | Shan QingFeng
⦁ VP | Kuai Daping
⦁ CTO | Qian Hantao
⦁ Core Engineer | Liang Peili

ASCH Blockchain Explorer (https://explorer.asch.io/):

ASCH blok Explorer, ASCH üzerindeki mevcut aktiviteyi kolayca aramanıza olanak tanır, bu da bağlı akranlar, düğümler, aktif delegelerdeki verilerden en son işlem ve bloklara kadar her şeyi içerir.

Topluluk kaynakları:

⦁ ASCH Website:https://www.asch.io/
⦁ ASCH Medium Blog:https://medium.com/aschplatform
⦁ ASCH Twitter:https://twitter.com/ASCH_IO
⦁ ASCH Facebook:https://www.facebook.com/AschHQ/
⦁ ASCH Forum:https://bbs.asch.io/
⦁ ASCH Telegram:
İngilizce:https://t.me/AschEnglish
Türkçe:https://t.me/Asch_Tr
Rusça:https://t.me/AschRussian
⦁ ASCH Bitcointalk:https://bitcointalk.org/index.php?topic=2176697.0

Nasıl katılırım?

Aktif bir topluluk üyesi olun ve ASCH’yi geliştirmeye yardımcı olun. Moderatörlerimize, sorularınız, görüşleriniz veya bizim için önemli olan fikirlerinizi belirtmek için mesaj atın.

ASCH Cüzdanı:

Cüzdan, kullanıcının dijital varlıklarını depolamak ve yönetmek için kullanılır. Kullanıcılarımıza mükemmel bir deneyim sunmak için ASCH cüzdanı kişisel merkez, uygulama merkezi, blok oluşturma, blok tarama ve düğümler gibi bölümlere sahiptir. Ayrıca oylama ve varlık transferi gibi işlevler de sağlar.

⦁ Online Cüzdan:https://wallet.asch.io/
Online Cüzdan Talimatları:https://www.reddit.com/r/Asch_Platform/comments/71wmlc/creating_an_asch_web_wallet/
⦁ Mobile Wallet
⦁ Android:http://asch-public.oss-cn-beijing.aliyuncs.com/appupdate/android/app-release.apk
⦁ iOS (Geliştirme aşamasında)
⦁ USB Wallet:http://downloads.asch.cn/appupdate/pc-wallet/asch-wallet-windows.zip
⦁ Light Client (Güncelleniyor)

Konsensüs Mekanizması:

ASCH, Delegated Proof of Stake (DPoS) ve Pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) kombinasyonunu kullanır. DPoS’da, 101 delege, oylama yoluyla XAS sahipleri tarafından seçilir. Oylama cüzdanda gerçekleşir. Delegeler ağdaki düğümleri çalıştırır ve bloklar oluşturur. PBFT, güvenlik ve hata toleransı amacıyla kullanılır; varsayım, ağdaki kötü amaçlı düğümlerin miktarının, sistemdeki toplam düğümlerin eşzamanlı olarak eşit ya da fazla olamamasıdır. Bu, ASCH’deki 68 düğümdür.

Geliştiriciler için Kaynaklar:

ASCH Platformu, geliştiricilere daha verimli gelişim araçları ve teknik destek sağlar. Üst düzey performansa sahip bağımsız ve eksiksiz bir blockchain’in keyfini çıkarabilirsiniz. ASCH Platformu size maksimum kontrol ve özgürlük vermeyi amaçlamaktadır.

⦁ GitHub:https://github.com/AschPlatform
⦁ Gitter Chatroom for devs:https://gitter.im/asch-development
⦁ Dökümanlar ve araçlar:
Starter Tutorial:https://github.com/AschPlatform/asch-docs/blob/master/5_minutes/en.md
SDK:https://github.com/AschPlatform/asch/blob/master/docs/asch_sdk_api_en.md
API:https://github.com/AschPlatform/asch/blob/master/docs/asch_http_interface_en.md

Listelendiği Borsalar:

ASCH, KuCoin ve OKEX dahil olmak üzere bir dizi borsada. ASCH’ı, aşağıda listelenen borsalarda güvenli bir şekilde trade edebilirsiniz.

• OKEx
• Coinegg
• Bit-z
• KuCoin

DApps Listesi:

⦁ CCtime
⦁ Koumei Cottage
⦁ Dream World
⦁ Block Dino
⦁ Help Chain
⦁ Hello Kimi
⦁ 3U Blockchain Club
⦁ Subspace
⦁ ENS

Yol Haritası:

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Sık Sorulan Sorular:

S: ASCH bir platform mu?
Y: Evet, ASCH, Çoklu Zincir Mimarisine dayalı bir Blockchain Uygulama Geliştirme Platformu. Ana ağımız 690 günü aşkın bir süredir 6.2 milyondan fazla blok ve 112.000’den fazla kullanıcı ile faaliyet gösteriyor.

S: Toplam ASCH Kaynağı (XAS) nedir?
Y: 100 Milyon (ICO) + ~ 11 Milyon (Üretilen Bloklardan) = ~ 111 Milyon

S: ASCH’ın Konsensus Mekanizması nedir?
Y: Asch, Delegated Proof Of Stake (DPOS) konsensus mekanizmasını kullanır. DPOS’ta, 101 delege, oylama yoluyla XAS sahipleri tarafından seçilir. Oylama cüzdanda gerçekleşir. Delegeler ağdaki düğümleri çalıştırır ve bloklar oluşturur.

S: Bir temsilci olarak nasıl kaydolurum ve oy kullanırım?
Y: Herhangi bir hesap 100 XAS ödeyerek bir delege olmak için kayıt olabilir. İlk 101’den biri olmanın yanı sıra, bir temsilci, blokları oluşturmak için cüzdanlarında 100 XAS değerine sahip olmalıdır. Bir temsilci olarak kaydedildikten sonra, sahipler delege için oy verebilir.

Her XAS jetonu bir oy hakkıdır ve her cüzdan bir işlemde 33 oya kadar oy kullanabilir. Tüm oylamalar cüzdan üzerinden gerçekleştirilir ve oylama işlemi başına 1 XAS (eklenir ve silinir). Bazı örnekler: Bir cüzdan sahibi aynı anda tüm 33 oyla oy verirse, toplamda 0.1 XAS tutarındadır. Eğer cüzdan sahibi farklı zamanlarda 33 oya sahipse, toplam oy başına 0,1 XAS (33 * 0.1) 0.1. Aynı süreç bir oylamayı kaldırmak için de geçerlidir. Kaldırmak için maliyet 1 XAS’dır. Dolayısıyla, bir hesap 10 hesaba oy verir ve 10 hesabı (önceden oylanan hesaplar) kaldırırsa, toplam maliyet 0,1 XAS’dır.

S: ASCH’in şu anki blok üretimi nedir?
Y: Bir algoritma tarafından seçilen bir temsilci tarafından her 10 saniyede bir blok üretilir. Delegeye verilen ödül, blok üretim programı ile tutarlıdır – bkz. [Zamanlama]. Bu zamanda, ödül blok başına 3 XAS’dır. Temsilci ödülün % 80’ini alır (2.4 XAS) kalan % 20’yi topluluk fonu (0.6 XAS) alır. Topluluk fonu ayrıca, transfer ücretleri ve oylama ücretleri dahil olmak üzere blok üretimi sırasında toplanan diğer ücretleri de alır.

Not: Yukarıdaki bilgiler topluluk taleplerine, ekipten güncellemelere ve kasıtsız yanlışlıkların düzeltilmesine bağlı olarak güncellenecekdir.
E
7 yıl
silinebilir
silinebilir
E
10 yıl
TJ65 Serisi İçin Pil Önerisi
Arkadaşlar selamlar. Packard bell TJ65-010 model notebook kullanıyorum. Yeni bir batarya'ya ihtiyacım var. Şu an üzerindeki batarya modeli AS09A61, 4400 mAh 10.8V. Ben yüksek kapasiteli bir batarya almak istiyorum. Bildiğim kadarıyla Packard bell ile Acer bilgisayarların bataryaları birbiri ile uyumlu. Tj65 serisi ile uyumlu yüksek kapasiteli batarya konusunda bilgili, deneyimli arkadaşlar bilgi verebilir mi? Bu tarz bir pili nereden alabilirim?
E
11 yıl
İstanbul'un Terapi Merkezi
İstanbul'un Terapi Merkezi yeni web sitesi ile karşınızda.

terap-ist
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.