T

Yüzbaşı
14 Mayıs 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
86 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
4 yıl
Retroarch Vita ile Mame oyunlarını oynamak [YARDIM]
Arkadaşlar cihazıma Retroarch son sürüm yükledim. Mame romları oynamak istiyorum, romları bir klasöre attım. Bazı romları görüyor, bazılarını hiç görmüyor. Gördüklerini de düzgün çalıştırmıyor. Programın kendisinden corepack dosyalarını da defalarca indirmeme rağmen çalıştıramadım.

Acaba bios, eboot vs tarzı dosyaları da mı eklemek gerekiyor. Eğer öyleyse o dosyaları nerden bulup indirip nasıl programa gösterebilirim.

Ve romları indirirken hangi versiyonu indirmeliyim.

Vhbb’den standalone Mame emulatörü de bulamadım bildiğiniz başka bir emulatör var mı?

Yardımcı olan olursa çok sevinirim.
T
4 yıl
Ps Vita sd2Vita Yardım
Arkadaşlar merhaba, hiç kırılmamış bir ps vitayı sd2vita ile kullanmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Kırma işlemi için orjinal ps Vita kartı da mevcut. Cihazı kırdıktan sonra hemen sd2vita olayına mı girmeliyim yoksa, orjinal kart takılıyken kullanmak istediğim programları kurduktan sonra sistemi olduğu gibi kopyalayabilecek miyim sd karta?

Mesela adrenaline,retro arch gibi programlar kurmak istiyorum. Sd2vita olayını halletmeden orjinal kartın içine kurduğum programları, sd karta geçtiğimde tekrar kurmam gerekir mi?

Karmaşık anlatım için kusura bakmayın :)
T
5 yıl
Sesli sohbet NAT tipi hatası | ÇÖZÜM ARANIYOR
Merhabalar, konuya hakim veya aynı sıkıntıyı yaşamış arkadaşlardan destek almak için yazıyorum. Forumu ve interneti aradım bir sonuca ulaşamadım.

Arkadaşımla sesli sohbet açmak istediğimizde " X kişisi ile sesli sohbet muhtemelen NAT tipi yüzünden gerçekleştirilemiyor" şeklinde bir uyarı alıyoruz.

Ancak işin ilginç yanı kurduğumuz gruba bir başkasını davet ettiğimizde üçümüz sorunsuz bir şekilde sohbet edebiliyoruz. Üçüncü kişiyi hatayı aldıktan önce veya sonra gruba dahil etmemiz bir fark yaratmıyor, sorunsuz kullanıyoruz. Üçüncü kişi gruptan çıktığındaysa bizim de sohbetimiz kesiliyor, yine aynı hatayı alıyoruz.

Arkadaşım cihazı yeni aldı, ben daha önceden kullanıyordum ve bugüne kadar girdiğim hiç bir grupta böyle bir sorun yaşamadım. Dolayısıyla sorunun arkadaşımda olacağını düşündüğümüz için, bulduğumuz çözümleri onun yapmasını uygun gördük.

Sabit ip atama, port açma gibi ( hepsini doğru yaptığından emin olamıyorum ama rehberlerde eğer bir şeyi dahi yanlış yaparsak ps4 üzerinden internete giremeyeceğimiz yazıyordu ) bir çok şey denedik ama sonuç hüsran oldu.

Uzun uzun anlatmamın sebebi çözüm alanını daraltmak içindi. Lazım olursa; ikimizde aynı şehirde oturuyoruz , kablonetin internetini kullanıyoruz.
T
5 yıl
Ps4 pro harddisk önerisi
Merhaba. Ps4 pro'ya harddisk takviyesi yapmayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Acaba 4.50 ile gelecek taşınabilir hdd mi daha mantıklı yoksa kendi hdd'sini değiştirmek mi?

Kullandığınız ürünlerin yazma okuma hızlarını da yazarsanız herkes için faydalı olur.

Forumda aradım ama bulamadım, böyle bir konu varsa silinebilir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.