D

Yüzbaşı
05 Mayıs 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
2 ay
Pasaport Kayıt için Yol Arkadaşı
2022 bitmeden imei kayıdı yapıp az da olsa bütçemizi korumak için İstanbul'dan İpsala ya da Kapıkule sınır kapısından geçip geri dönmek için yol arkadaşı arıyorum.
Yol ve araba sigortası 2500-3000 TL arasında bir tutara mal oluyor. Kişi sayısına göre masrafı bölüp ekonomimize can vericez.
Sınır kapısından geçip, Duty free den alış verişimizi yapıp sağ salim dönücez inşallah.
Ben kamuda çalışan bir doktorum. Yolcular belirli bir güvenlik kontrolünden geçmek zorunda. Bunun için adli sicil kaydı şart. Ne kendimi ne de diğer yolcuları riske atamam. Yolcular da benden aynı bilgileri talep edebilirler.
İlgilenen arkadaşlar konu altına ya da öm yoluyla bana ulaşabilirler.
D
5 yıl
Xdrive Sorunsalı
Merhabalar
2008 üretim yılı olup da ruhsatta 2009 yazan bir x3 alıcam nasipse. ilanda xdrive yazıyor ama genelde bu araçlarda xdrive logosu da oluyor biliyorsunuz.
Sorunum şu ki bu araçta xdrive yazmıyor. Ruhsatta da xdrive yazmıyor. 2.0d yazıyor sadece. Şimdi bu aracın xdrive olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
xdrive istenildiği anda açılıp kapatılabilen bir özellik midir? Bana hiç lazım olacağını sanmıyorum dağa taşa çıkmıcam ama bir iki sene sonra satarken bunun önemi olduğunu da biliyorum.
D
7 yıl
Sony Nex 5 16-50 lens tamiri
Tamirle ilgili bir bölüm bulamadığım için buraya açtım konuyu. Umarım yanlış olmamıştır.
Geçen gün 1 metre civarından objektif üzerine düşürdük makineyi.
Makineyi açmaya çalışınca diyafram kapanıp açılıyor bir iki ses geliyor ama objektif açılmıyor.
Hasarın fotosunu çektim. sanki etrafındaki kasada sıkışma yapıyor gibi ekstradan içerde de mekanizmada kırık olabilir.
İstanbul Fatih'de oturuyorum. Bunu tamir ettirebileceğim bir yer önerebilir misiniz?
tamir ettirmek yerine direk ikinci el bir objektif bakmak daha mantıklı mı olur?
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
D
7 yıl
iphone 4s ios önerisi
Kendime aldığım 6s sonrası 4s imi hanıma vericem
7.1.2 jailbreakli olarak kullanıyorum. Eşimin jailbreak le hiç işi olmaz. Telefonu sıfırlayıp vermeye çalıştım ama 2 defa da dönen ekran takılı kaldı ve şarj bitene kadar beklemek zorunda kaldım
Bilgileri sıfırlamanın ve yeni bir iphone olarak ayarlamanın başka bir yolu var mı? Sürüm yükseltmek zorunda kalırsak hangisini önerirsiniz?
D
7 yıl
Aile Hekiminden Ehliyet Raporu Hakkında Bilgilendirme
Bir aile hekimi olarak yeni sistemde ehliyet için sağlık raporları hakkındaki uygulamadan kısaca bahsetmek istiyorum.

Tam olarak ne zaman bu görev aile hekimlerine verildi bilmiyorum ama 2000'li yılların başına kadar raporlar Devlet hastanelerinde kurula girilerek alınıyordu. Uzunca bir süre aile hekimleri bu sorumluluğu büyük oranda yüklendi. Yeni sistemle birlikte kişinin baştan aşağı muayene edilmesi öngörülüyor. Öyle ki biraz şişmasanız (174cm 100kg olmak bunun için yeterli) kişiden polisomnografi isteniyor. Üstelik şikayet olup olmamasına bakılmıyor bile. Ülkemizde devlet hastanelerinde bu test için 1 yıl sonrasına randevu veriliyor özellerde 1000TL civarı ücreti var. Göz muayenesinin kapsamı çok genişletildi. Görme keskinliği, görme alanı, gece körlüğü, derinlik duygusu vs. Bunlar için büyük oranda Göz Uzmanı sevki gerekecek. İşitme muayenesinde ilk grup için çok büyük sıkıntı yok ama ikinci grup için KBB uzamanı sevk gerekecek. Yaşınız 40'ın üzerindeyse büyük ihtimalle Dahiliye ve Kardiyoloji sevki gerekecek, Tansiyon, şeker, malignite ve kalp rahatsızlığı olmadığı varsa da kontrol altında olduğuna dair rapor istenecek. Yine herhangi bir nörolojik ve psikiyatrik hastalığınız var mı belirlenmesi için nöroloji ve pskiyatri sevki gerekecek. Mesela iq 79'un altındaysa ehliyet alınamayacak. TR ortalaması 88 bu arada.


Özetle ben Aile Sağlığı Merkezi şartlarında yapabildiğim muayene sonucu problem olmadığına kanaat getirdiğim alanlar haricinde hastalarımı uygun gördüğüm branşlara sevk ediyorum. Zaten bu düzenlemeden sonra bir aile hekiminin bu raporun altına tek başına imza atması bence işgüzarlıktır ve kendini çok büyük bir riske atmaktır. Forumda ve sosyal platformlarda aile hekimlerinden bu raporun kolayca alınabildiğine dair yanlış yönlendirmeler yapılıyor. Sonra o kişiler aile hekiminin yönlendirmesini sorun çıkarma olarak görüyorlar. Bu işin doğrusu budur. Aile hekimleri pratisyen veya aile hekimliği uzmanlığı yapmış hekimlerden oluşan bir grup, Göz uzmanından Kardiyololoji muayenesi yapması beklenmezken 7 ayrı uzmanlık alanının hastalıklarını tek başına aile hekiminin tespiti beklenmemelidir.

Tavsiyem yeni almayacaksanız bekleyin bu iş biraz rayına otursun. Yeni alacaksanız da bu raporun 5 dklık bir iş olmayacağını kabullenip o gününüzün bu işle geçebileceğine kendinizi hazırlayın. Geçmeyedebilir tabi her meslekte olduğu gibi bizde de üzerine vazife olmayan işleri yapacaklar vardır.

Son olarak bunun doğru bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Epilepsi krizi tutanlar, psikoloji rahatsızlığı olup trafikte terör saçanlar, gözü görmeyenler, tabela anlamlarını bilmeyenler azalacaktır

Bahsetmeyi unutmuşum bir beyanname dolduruyorsunuz. Kan verenler bilir yaklaşık 30 sorudan oluşan her bir soruda ayrı bir hastalık ve şikayetle ilgili sorular. Bu beyanname imzalanıp emniyetteki dosyanızda saklanıyor.
D
7 yıl
Ocakta açılacak Simlock 6s 719 euro
Arkadaşlar merhaba Almanya'da bir arkadaşım ebay üzerinden bir satıcı buldu. 6s 128gb 719 euro fiyatla satılıyor. Yalnız şu an sadece vodafone la çalıştığını ocak itibariyle bütün hatlarla çalışacağını söylüyor. Satıcının feedback i çok iyi. Çok fazla ürün satmış ve %99 pozitif. Böyle bir ürün alan oldu mu? Konu hakkında bilgisi olan var mı?
D
7 yıl
Amerika'da internet??
Avea aile paketi kullanıyorum. 7 günlük bir Amerika gezimiz olacak. Epeyce araba kullanıcam, navigasyon vs internet ihtiyacım olacak. Bunun için en uygunu nedir? Avea'yı yurt dışında kullanmak mı, yoksa oradan hat almak mı?
D
7 yıl
Pny 128gb usb3 35$ kargo dahil. Amazon içerir
http://www.amazon.com/PNY-Turbo-128GB-Flash-Drive/dp/B00FE2N1WS/ref=sr_1_1?s=pet-supplies&ie=UTF8&qid=1440602704&sr=8-1&keywords=Pny+128
Tanesi 29.5$ Türkiye ye 5.5$kargo var 2 adet Alıp kargoyu bölüşebilirsiniz bi arkadaşınızla. Ürün Yorumları güzel, yazma Hızı pratikte 80-90 arası
D
7 yıl
Yanlış konu için özür.
Facebook da Leage of Legends sayfasının altında bir paylaşım sanmıştım. Meğer Sponsorlu Spam reklamlardan biriymiş. Neyse ki forumdaki benden daha dikkatli arkadaşlar hemen farketmişler. Bunun için özür diliyorum.
Bu da facebook daki ekran görüntüsü

< Resime gitmek için tıklayın >
D
7 yıl
Lütfen bi yardım
Digitürk üyeliğim vardı bu sene kapattım ve digitürk play aldım.

Şimdi bir uydu alıcısı alarak evde tv işini çözmek istiyorum. Aradığım özellikler.
-Digitürkplay uygulamasını sorunsuz çalıştırmalı.
-Azerspace idman aztv gibi kanallar için bisskey girilmeli.
-Kanal geçişleri çok uzun sürmemeli ve çok fazla donma yaşanmamalı
-Fiyat da makul olmalı.

Sanırım bu kombinasyonu arayan çok sayıda üye vardır forumda. Onlar için de faydalı olur konu. Ana konuları okudum okudum içinden çıkamadım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.