E

Yüzbaşı
18 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
52 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
2 yıl
Süper Lig Klüpler Birliği Vakfı Ve 1. Lig Futbol Klüpler Birliği Derneğinden Açıklama
< Resime gitmek için tıklayın >

Ben şunu merak ediyorum. Bu beinin verdiği parayı ülkede kimse veremiyor mu vodafone,türkcell,avea toplanım mesela?. Hepsinin TV uygulamaları var.

Yada atıyorum devlet destekli olsun yarısını devlet ödesin, TRT versin insanlara üyelik satsın satılan üyelikler bir havuzda toplanıp klüplere bein yaptığı gibi dağıtılsın bu çok mu zor? Devletin kanalı başka ne için var?

Niye biz bu arapların peşindeyiz?
E
2 yıl
Lig maçları
Bence lig maçları 3 günde 1 falan oynanmalı virüsün ne olacağı kestirilmediği için ligi hızlandırıp bitirmek en iyisi.
E
2 yıl
Elektrik kabloları
Fiat marea 1.6 elx aracım var 2001 model aküye bağlı olan tüm kabloları değiştirmek istiyorum kutup başları dahil.? Bunu kendim yapabilirmiyim?(ne kadara patlar?)

Şayet yapamazsam işçilik dahil ne kadar alırlar sanayide?
E
2 yıl
Kaporta işi
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Böyle bir kaza'ya karıştım arkadaşlar maliyeti ne kadar olur acaba? Birde yapılması uzun sürer mi ne kadar vakit alır?
E
3 yıl
Fiber ile ilgili yardım
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Bu nedir ne işe yarar taşındığım binada fiber var dediler ama evde sadece bu var nasıl bağlantı kurarım?
E
3 yıl
Monster T5 V1.4.1 FAN
beyler bu laptoba sahibim turbo fan bölümüne basıyorum ama ışık yanıyor fan hızlanmıyor sebebi ne olabilir?.

Birde bugün tamire vermiştim adam parça getiririp yenisi taktı fanın hatta sordum aynısını mı taktın diye evet dedi zaten borulardan dolayı başka fan uymaz gibi birşey saçmaladı bu muhabbet doğru mudur?
E
4 yıl
Eczacılar uyardı !
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, plastik poşetlerin ücretli olması uygulamasından eczanelerin muaf tutulmasını istedi. Saydan, "Kullanılmış poşetler mikrop bulaşma riskini artırır" uyarısında bulunarak, İngiltere'deki sistemi örnek gösterdi.

TEİS Başkanı Saydan, yaptığı yazılı açıklamada, uygulamanın eczaneleri de kapsadığını, bu durumun hastaları mağdur edeceğini düşündüklerini belirtti.

Poşetlerden alınan 25 kuruşun, 15 kuruşunun Bakanlığa, diğer kısmının ise KDV ve vergiye aktarıldığını ifade eden Saydan, "Eczanelerin bu uygulamadan bir kazancı olmadığı gibi acil durumlarda oluşacak zararlarının nasıl telafi edileceği belli değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Saydan, eczanelerde kullanılan poşetlerin hem ebat hem de kalınlık açısından market poşetlerine göre daha küçük olduğunu belirtti.

'İNGİLTERE'DE YAPILMIYOR'

Hijyen ortamının korunması için temel gıda maddelerinde kullanılan poşetlerin bu uygulamanın dışında tutulduğuna dikkati çeken Saydan, "İlacın da temel gıda ürünleri gibi hijyen ortamının korunması gerekir, bu da ekstra ücretlendirmeye tabi olmamalıdır. İngiltere'de 2015 yılından bu yana gıda güvenliği riski olan ürünler, tohum, çiçek, canlı balık ve ilaçlar için ücretli poşet uygulaması yapılmıyor." ifadelerini kullandı.

'MİKROP BULAŞMA RİSKİNİ ARTIRIR'

TEİS Başkanı Saydan, hastaların yanlarında getirecekleri ve daha önceden kullanılmış poşetlerin mikrop bulaşma riskini artıracağını savunarak, şunları kaydetti:

"Eczacılar hakkında yönetmelikte dahi 'eczanede hazırlanan ilaçların yeni ve uygun ambalajlara konulması' zorunlu tutulmuştur. Eczanelerimizde hastalar tarafından kullanılmış ambalajlarla hizmet vermemiz, yasal açıdan da doğru değildir. Acil durumlarda eczaneye ulaşan hastaların çanta ve poşet tedarikiyle gelemeyeceğini göz önünde bulundurarak ve hastalarımızı hastalıklarından dolayı cezalandırır duruma düşmemek, hepsinden önemlisi, ilacın hijyen ortamının son kullanıcıya kadar korunmasını sağlamak için 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren ülkemizde başlayan uygulamadan, İngiltere'deki gibi Türkiye'de de eczaneler muaf tutulmalı." (AA)
E
4 yıl
Yakıt kaybı?
Arkadaşlar benim aracımda atiker sıralı sistem var arada tık tık tık diye ses geliyor gazdan atıp benzine geçiyor sonra tekrar düzeliyor bazen yapıyor bunu?

Bunun araca zararı var mı ve yakıt tüketimini çok artırır mı?

Ha ek olarak map sensörü ve reglügatörden kaynakladığı söylenmişti.

Geçen gün bir muhabbette usta şey dedi onları değiştirirsen dedi sana başka yerden arıza çıkar daha pahalıya patlayabilir onun yerine sistemi tekrar değiştir yeni taktır dedi onada 1.750 istiyorlar çok para yani.
E
4 yıl
Tüvtürk emisyon
Arkadaşlar ilk defa bir araç götürdüm vizeye ondada emisyondan kaldık benim sorum şu.

Gecesine saniyeye götür orda kalan araç görmedim dediler.

Şimdi ben tüvtürkte kaldığım belgeyi(55 lira verdiğim)paranın yanması önemli değil.

Saniyeye gidip aynı belgeyi alsam sıkıntı yaratmazlar demi hani sen burda bakıldın sanayide bakılamazsın tarzı?

Tecrübesizliğime geldi gittim tüvtürkte girdim kesinlikle girmeyin.
E
4 yıl
Marea 2001
Arkadaşlar konuyu nereye açsam bilemedim yanlış açtıysam affolla

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Bu farın sadece camını satan tanıdığınız var mı?

2. sorum ise bizim cam düz ama atıyorum ben sağ cama çizgili bulup takarsam bu araç muayneden geçer mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.