J

Yarbay
16 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
1496 (Bu ay: 13)
Gönderiler Hakkında
J
11 ay
BlogKaan isimli moderatörün komedi forum yönetimi
Merhaba sayın yönetim; @powerstorm @conjure @Jeolog.

Bu moderatör ve konuyla ilgili son mesajım ve açacağım konu. Artık kabak tadı verdi, gerçekten uğraşmayacağım, ne hali varsa görsün, eğleniyorsa eğlenmeye devam etsin, çocuk parkına çevirdi resmen Türkçe Yama bölümünü. Gürkan beye 2 kere yazdım, konudan haberi var, en son inceleyeceğini söylemişti ama açıkçası hiçbir umudum yoktu, hoş hala da yok. Sadece forumda da konusu olsun istedim. (tabii eğer paşamız sinirlenip silmezse)

Eğer forumun anahtarı bu moderatöre teslim edildiyse söyleyin, 'KİMİ KİME ŞİKAYET EDİYORSUN?' durumu olmasın!


Forum Destek üzerinden de yazdım, başka bir yetkili üzerinden de şikayetimi ayrıca bildirdim ve ilgili konuda da Adminlerin bizzat görmesi için mention'layıp yazmıştım ama paşamız kızıp silmiş mesajımı, o da yetmemiş 4 GÜN HAKARETTEN (?) ceza istemiş Lütfen istenen 4 günlük cezanın mesajına bir bakın, o mesajımda hakaret nerede? Eğer hakaret var diyorsanız 4 gün değil, 40 gün verin, kabulüm! Aylardır üzerimize oynayan moderatörlere karşı sesimizi bile çıkaramayacağız mı? Yahu adam kör göze parmak sokuyor, aylardır hem benle hem de forumdaki diğer üyelerle bilerek, isteyerek, ISRARLA uğraşıyor, sonra "mesajlarımda zoruna giden ne?" diyorum HAKARETTEN 4 gün ceza, "yazık, acıdım" diyorum HAKARETTEN 4 gün ceza. Bu ne böyle ya.. Tanrı mısın, peygamber misin mübarek hiçbir şey söylenmiyor sana? Kim veriyor bu şahsa bu dokunulmazlığı?


Gelelim sadede..


Bu şahıs, forum ve üyelerine HIYARLAR diyen birinin mesajını şikayet ettiğimde, ilgili mesajla ilgili işlem yapmayıp, gidip mesajdaki HIYARLAR kelimesini editlemiş (Ekran görüntüsü aşağıda) Yaptığı hatanın farkına varıp korkmuş ve hızını alamamış olacak ki, yöneticileri mention'ladığım mesajı da HAKARETTEN 4 gün ceza isteyerek silmiş. Mesajımda hakaretin H'si yok zaten de, adama sormazlar mı madem hakaretleri editleyebiliyorsun, neden benimkini de editlemedin diye?

Forum Destek'te bir tane kapalı bir tane açık olan ticket'larımda @powerstorm 'a da yazdığım gibi bu ismini verdiğim moderatör bazı forum üyelerine ve ÖZELLİKLE bana kin beslemekte (sebebini de aşağıda SS'leriyle paylaşacağım), bazı üyelere karşı ise aşırı korumacı ve torpilli davranmakta (arkadaşlarına ve içerisinde bulunduğu grubun üyelerine karşı), ki bunu yapmasının gayet büyük bir nedeni var.


*** Bu moderatörün ben ve bazı forum üyelerine bu şekilde davranmasının sebebi, bir çeviri grubu içerisinde yetkili olması ve bu grubun 7 ay süren bir Türkçe Yama projesi içerisinde görev alması ve yetkili olmasıdır. Bu çeviri grubu Temmuz ayında, bazı davranışları yüzünden forumdan ciddi tepki görmüş ve forumu terk etmek durumunda kalmıştı. Ardından da bu çeviri grubunun ve moderatörün de 7 ay içerisinde bizzat görev aldığı Red Dead Redemption 2 isimli oyunun Türkçe yamasının, forum üyeleri tarafından ilgili oyun firmasına şikayetinden sonra, ilgili oyun firmasının avukatlık bürosu tarafından yamanın çıkması durduruldu. Bu yüzden başlıkta ismini yazdığım moderatör, ben ve benim gibi bu çeviri grubunu eleştiren ve aleyhinde konuşanlarla ilgili akla ziyan, komedi cezalar vererek aklınca intikam almaya çalışmaktadır. O da yetmeyip, foruma ve üyelerine hakaret eden mesajlara çoğu zaman dokunmayıp (daha fazla okunması ve ilgi görmesi için) , üstüne üstlük bununla da kalmayıp şimdi de forum üyelerine HIYARLAR diyen mesajı şikayet etmeme rağmen işlem yapmamış ve ilgili mesajdaki HIYARLAR kelimesini editlemiştir.

Buyurun bu da kanıtı (HIYARLAR kelimesi editlendiği için görünmüyor tabii, bilseydim bu mesajın editleneceğini, ilk halini de SS alırdım ama önemi yok nasılsa yönetim görebiliyor)< Resime gitmek için tıklayın >
Mesajın linki: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146270558Gelelim diğer kanıtlara.. (Ayrıca açık olan 'powerstorm dikkatine!' başlıklı forum destek ticket'ında da birçok şikayette işlem yapmadığının, birçok şikayette de YANLI işlem yaptığının kanıtları mevcut. Aynı şikayetleri bir başka yöneticiye bildirdiğimde ve o kişi kontrol ettiğinde işlem yapıp siliyordu. İlla başka yöneticilere özelden mi yazmamız lazım şikayetlerimizle ilgilenilmesi için?)


** İlgili moderatörün hem çeviri grubu içinde yetkili, hem de oyunun çevirisinde yetkili olduğunu kanıtı

Ekran görüntüsü olarak: https://i.hizliresim.com/cz6CII.png

Arşiv linki olarak: http://teyit.link/bDvBgrS

Grubun Discord kanalında bulunduğunun kanıtı: https://i.hizliresim.com/piys6h.png

Ayrıca bu discord grubunda Temmuz-Ağustos aylarında foruma ve üyelerine ana avrat, soy sop küfürler ediliyordu ve hala da ediliyor yeri geldiğinde ve bu moderatör şahıs forum ve üyelerine ağza alınmayacak küfürler edilirken hala discord grubunda bulunuyordu! En son Eylül ayında kontrol ettiğimde hala discord grubundaydı!


Forumdaki üyeyi "KENDİ REFERANSIYLA" görev aldığı grubun Discord kanalına gönderiyor.< Resime gitmek için tıklayın >
Mesajın linki: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143417847Bitti mi? Bitmedi. Bu moderatör ilgili çeviri grubunun yamalarının videolarını kendi Youtube kanalında da paylaşıyor.

Yani kısaca, forumda moderatörlük(!) yapan ve objektif olması gereken moderatör, başka bir grubun içerisinde hem ÇEVİRMEN, hem TESTER, hem REDAKTÖR hem de PAZARLAMADAN sorumlu durumda. Hem de bu grup olayların patlak verdiği Temmuz aylarında daha forumda iken ve hala grup içerisindeki çevirmenlerin ve grubun discord'undan gelen üyelerinin foruma yazmaya devam ettiği şu anda da sözüm ona moderatörlük yapmaya devam ediyor!

Şimdi bu yazdığımı da hakaret olarak algılayacak muhtemelen bu şahıs (amacım hakaret değil, durum tespiti yapmak) ama bu yaptıklarının TDK'daki karşılığı AJANLIK ya da KÖSTEBEKLİK'tir. Ancak bir ajan ya da köstebek bu şahsın yaptıklarını yapar, kör göze parmak sokarcasına!


Ayrıca 2 farklı yetkili aracılığıyla da yönetime bu moderatörle ilgili şikayetlerimi kanıtlarla birlikte daha önce defalarca sunmuştum, sizlere ulaştırmış olmaları gerekiyor. O yetkililerin isimlerini şu an buradan paylaşmıyorum, ama Adminlerden biri ya da @Jeolog. talep ederse söylerim.


Mesajın başında da söylediğim gibi, bu moderatör ve konuyla ilgili son mesajım, bundan sonra bu şahıs benim için yok hükmündedir, üyeliğimle ilgili istediğini yapabilir, ki zaten yapıyor, sayesinde Türkçe Yama bölümü çocuk parkına döndü, babasının çiftliği gibi at koşturuyor kafasına göre. 10 yıldan fazladır bu forumdayım, daha önce de birkaç moderatörle ilgili şikayette bulunmuştum ama ben 10 yıldır forumda böyle YANLI, böyle KİN TUTAN, böyle KOMİK bir yönetim(!) yapan moderatör görmedim, göreceğimi de sanmıyorum. Hele hele şikayet edilmiş mesajdaki hakareti işlem yapmamak için EDİTLEYEN bir moderatör şimdiye kadar ne duydum, ne gördüm! Kendisine en ufak bir şey söylendiğinde anında mesajı silip, cezai işlem yapan moderatör konu bize ve forumdaki bazı üyelere edilen hakaret olunca mesajı silmemek için AZAMİ çaba sarf ediyor. Tebrik(!) ederim!


Saygılarımla..
J
11 ay
İmza sorunu
Merhaba,

İmzamdan dolayı bazen uyarı alıyorum ama imzam tamamen kurallara uygun.

Kurallara göre size 1'de 7 satır izin var ve benim imzam 5 satır fakat bazı mesajlarda imzam 9-10 satır gibi görünüyor ve bu yüzden uyarı veriliyor ama sorun benden kaynaklanmıyor, tamamen forum scripti ile alakalı. @Jeolog.

Buyrun bu ekran görüntüleri de kanıtı, iki resimde de imzam aynı, herhangi bir değişiklik yapmadım. Admin ve Yöneticiler profilimden de bakabilirler.


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
İmzamın forum kodları da aşağıdaki gibi. 'Code' paylaşma özelliği olmadığı için ekran görüntüsü olarak atıyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
J
12 ay
İstanbul Bilişim iflas etti
İstanbul Bilişim'in konkordato talebi reddedildi

İstanbul Bilişim'in konkordato talebini reddeden mahkeme, şirketin iflasına karar verdi.


İstanbul Bilişim'in konkordato talebi İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nce reddedildi. Mahkeme, şirketin iflasına karar verdi.

İstanbul Bilişim geçen yıl el değiştirdi. Kayıtlara göre şirketin yeni sahibi Nurettin Yavuz. Diyarbakır’da yaşayan 31 yaşındaki Yavuz adına, 114 ayrı dolandırıcılık kaydı bulunuyor. Kayıtlara göre, Yavuz adına hangi bir ev veya gayrimenkul bulunmuyor.


MAHKEME İKİ KEZ SİTESİNİ KAPATTI

Şirketin konkordato davası devam ederken, mağdurlar da birçok yere şikâyetlerini bildiriyor. Yapılan şikâyetlerin bir kısmı ise şirketin web sitesinin kapatılmasına yönelik oldu. Talebi değerlendiren sulh ceza hakimlikleri şirketin sitesini, ‘koruma tedbiri gereği’ erişime kapattı.

Şirket sahipleri bu kez istanbulbilisim.net isimli adres üzerinden satış yaptı. Yapılan şikâyet üzerine bu site de kapatıldı.

Son olarak açılan istanbul-bilisim.com için de 3 gün önce erişim engeli talep edildi. Yapılan başvurunun sonucu bekleniyor.


Kaynak: https://www.birgun.net/haber/istanbul-bilisim-in-konkordato-talebi-reddedildi-319283
J
2 yıl
Arayıp da bulamadığım bir kutulu ticaret oyunu (masa oyunu) [ÖDÜLLÜ] -- #BULUNDU :)
Milyoner gibi bir ticaret (masa) oyunuydu. DH'de de bence mutlaka oynayan, bilen vardır. Bunu bulsa bulsa DH Konu Dışı ahalisi bulur

2000'lerin başında kuzenlerimle çok oynardık. Arada böyle aklıma gelir ama ne kadar aradıysam bulamadım şu nalet olası oyunu. İsmini bir türlü ne ben ne de kuzenlerim hatırlamıyoruz.

Oyunda firma isimleri vardı ve hepsinin farklı renkleri vardı. İlk kim gelirse o kutudaki firmayı alabiliyordu ve daha sonra gelenlerden kira/vergi alıyordu..

Aklımda kalan bir kaç tane firma, Selçuk Şekerleme (sol alt çaprazda sarı renkli bir kutuda) , adında Balıkçılık olan bir firma (mor renkli bir kutudaydı, kartonun kuzey yani üst kısmındaydı, başlangıç noktasına yakındı ve hemen sonraki kutuda da Hapis ya da İflas gibi bir şey vardı. ayrıca oyundaki en değerli firmaydı), yeşil renkli kutuda yine adını hatırlayamadığım bir Kimya firması vardı, isimlerini ve renklerini hatırlayamadığım adında Bijuteri ve Kil/Seramik geçen 2 firma daha vardı..

Şirketlerin değerini ve kira/vergi getirisini hesaplamak için kitapçığında bir formül vardı onunla hesap yapıp tapusunun arkasına yazıyorduk. Almak için şu kadar ödemen lazım, her geçişte şu kadar kira/vergi alınır diye. Tapular ince kartondan ve dikdörtgendi.

Sevabına hatırlayan, bilen varsa söylesin. Helalinden güzel bir oyunun Steam keyini ya da oyun istemezse bir Steam Wallet kodu veririm. Yeter ki bulalım şu oyunu, hadi DH Konu Dışı ahalisi size güveniyorum


GÜNCELLEME: BULUNDU. Harikasın DH Konu Dışı

Oyun piyasada birçok farklı isimde mevcut. Benim bulabildiklerim;

1) Borsa Milyarderi / Borsa Milyoneri
2) TL Borsa
3) Polyturka


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
J
5 yıl
GSStore Özel Butik - Türkiye'nin ilk ve tek 4 yıldızlı ürünleri GSStore'da!
J
5 yıl
Tesadüf?
2014-2015 sezonu 33. hafta

Başakşehir 2 - 2 Fenerbahçe


2015-2016 sezonu 32. hafta

Başakşehir 2 - 1 FenerbahçeJ
5 yıl
Yılın Faili olan 19 Türk twiti :)
http://www.sporx.com/futbol/buzz/leicesterin-ofsayta-dusurdugu-19-turk-futbolseverSXGLQ21619SXQ

Aralarında yorumlarını beğendiğim Bülent Timurlenk'te var (3.)
J
6 yıl
[Avrupa Ligi Kura] Galatasaray SK - SS Lazio
Herkes iyi diyor ama ben İtalyan takımlarını hiç sevmem
J
6 yıl
JD.com'dan aldıklarımız (Ürünler gelmeye başladı)
Evet arkadaşlar bir sıcak fırsatın daha sonuna geldik. Öncelikle bizi bu fırsatten haber eden @CwAltair ve @kralYD arkadaşlarımıza,
ardından ana konuda referans paylaşan ve referanslarımızla üye olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. (3-5 spamci troll dışında)

Bu üzücü sonun ardından bu başlık altında hepimiz neler aldığımızı paylaşalım bakalım kim neler almış (sömürmüş) , kim hangi fırsatları kaçırmış ve 5 centlik ürünleri alıp çıkarız diyerek cebimizden ne kadar çıkmış.
Benim aldıklarım (25 ürün = 50$ / 140 TL civarı)

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
32GB SD Card ve 32GB Flash Bellek geldi


< Resime gitmek için tıklayın >


Arkadaşlar Adres kısmında mutlaka İSİM SOYİSİM yazın, resimde de görebileceğiniz gibi ben Ev (Home) yazmıştım, kargoya da o şekilde yazmışlar
J
6 yıl
Anlık bir hata oluştu! [Yeter artık]
Sayın yönetim,

Foruma 3-4 gündür mesaj atamıyoruz, sürekli "Anlık bir hata oluştu" hatası veriyor. Bazen uzun bir yazı yazıyoruz ve tüm yazdığımız gidiyor. Taslaklar özelliğini kapattım çünkü oda verimli çalışmıyor. Mesaj post olduktan sonra bile orda kalıyor sürekli bir bildirim varmış gibi, bu sebeple kapatmıştım.

Saldırı var diyorsunuz fakat saldırı olsa forumda yavaşlar, forum gayet akıcı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca 2-3 gün önce de hangi konuya girsem Forum Anasayfasına yönlendiriyordu. Forum Anasayfasında da Apple Etkinliğini duyurusu vardı, sanki gözümüze sokar gibi sürekli oraya yönlendiriyordu hangi konuya girersem gireyim.

Belli ki bir çalışma yapıyorsunuz fakat lütfen bu tip çalışmaları Test Sunucusunda kesin olarak çalıştığını test etmeden canlıya aktarmayın. İsim vermek istemiyorum ama sadece saldırıya uğrayan Donanimhaber değil, bütün isim yapmış forum siteleri sık sık saldırıya uğruyorlar ama hiçbiri malesef Donanimhaber gibi günlerce sorunlu olmuyor.

Paranoyak hale geldim artık her mesaj yazdıktan sonra kopyala yapıştıra alıyorum ne olur ne olmaz diye. Hoş kopyala yapıştır yapsakta mesaj atamıyoruz ya sürekli hata verdiği için.

Bu hata uzun süredir mevcut forumda ama özellikle son 3-4 gündür ne zaman mesaj atsam her mesajımda hata veriyor istisnasız. Eğer hatayı sistem aktif iken çözemiyorsanız, 12 saat 24 saat neyse kapatıp bu şekilde çözebilirsiniz ama bir şekilde çözülmesi gerekiyor diye düşünüyorum artık.

Tabi birde resimler konusu var. Yüklenen resimlerdeki linklere bakarsak, resimleri kendi sunucularınıza yükleyip o şekilde post ediyorsunuz. Bu özelliğinde verimli çalışmadığı apaçık belli. Bence çalışır hale gelene kadar eski yönteme geri dönülebilir. Hem sizin ekstradan bandwith ve işlem gücünden kurtarır.

Umarım sorunlar bir an önce düzelir yoksa mesaj yazamadığımız bir forum, forum olmaz zaten.


Dip Not: Deneme 3
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.