S

Yüzbaşı
09 Kasım 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
10 ay
Mi True Wireless Earphones 2 basic Eşleşme Problemi
Belki sizin bilginiz vardır bir türlü çözemedim. Bu ürünü 1 gün önce amazondan aldım. Kullanım klavuzunda iki kulaklığa da 3 sn boyunca basılı tutun ve bağlantıyı yapın diyor. Öyle yapıyorum telefonda 2 tane bağlanılacak kulaklık görüyorum. İkisine de bağlandığımda, hangi kulaklığı en son pods dan çıkartırsam sadece ondan ses geliyor, diğerindeki ses kesiliyor. Aslında İki kulaklık da çalışıyor. Ne yaptım ne ettim çözemedim bu sorunu. Başka telefonda da denedim, bilgisayarda da denedim hepsi aynı. Eşleştirmeyi sadece sağ kulaklıkla yaptığımda bu sefer de soldan hiç ses gelmiyor ya da sol taraf sağ taraf ile otomatik eşleşmiyor. Bu teknik bir problem mi bunun bir çözümü var mı çok merak ediyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgiler
S
11 ay
Ipad kalem ile url bölümüne text yazma
Merhabalar,

İlk kez ipad kullanıyorum cahilliğimi bağışların. Ipad Air 4 ve 2. nesil bir kalemle birlikte aldım.

Videolarda filan görüyorum örneğin bu url kısmına kalemle yazıyor ve içeriye text olarak gidiyor. bende o kısımlarda kalem kullanamıyorum.

Aynı şekilde apple'nin kendi not uygulamasında da yazdıklarımı text'e dönüştüremiyorum.

Türkçe kullandığım için mi? Bu problemi 3.parti bir uygulama olmadan nasıl aşabilirim?

sürüm 14.2

Ayrıca şöyle güzel birkaç uygulama öneriniz varsa duamı alırsınız.

teşekkürler
S
3 yıl
2 ssd harddisk 2 farklı işletim sistemi boot yardım
merhabalar,

notebook içerisinde de 500gb m2 ssd var ve içine de windows 10 işletim sistemi kurdum.

Şimdi elimde eski notebook'umdan çıkarttığım içinde aynı şekilde windows 10 yüklü bir 120gb m2 ssd var.

yani elimde 2 tane içine win10 kurulu hdd var.

mevcut kullandığım bilgisayarın kasasını açınca 2 tane yanyana ssd portu bulunuyor. zaten birinde cihazı sıfır aldığımda takılı olan 500gb hdd montajlı durumda.

diğer porta 120 gb olan ssd yi takıp çift işletim sistemi olarak kullanmak istiyorum.

Lakin problem de burada başlıyor.

ben 120 gb (eski olan) ssd yi 2. porta taktığımda ne biosda ne de windows disk yönetiminde bu disk gözükmüyor. Gene normal şekilde 500gb ssd içindeki windows açılıyor. Açılışta da herhangi bir windows boot durumu sormuyor...

fakat ben 500gb olanı çıkartıp yerine 120 gb olanı taktığımda, eski notebook'umda kurduğum windows 10 gayet güzel çalışıyor, diski okuyor ve sorunsuz olarak kullanabiliyorum...

şimdi ben istiyorum ki bu iki hard disk de bilgisayara takılı olsun ve ilk açılışta bana hangi harddiskden başlatmak istediğimi sorsun. lakin bunu bir türlü yapamadım.

ya anakartın 2. ssd portu çalışmıyor ya da bunun bir başka çözüm yolu var ben bilmiyorum. yardımlarınızı rica edeceğim.

anlatması uzun sürdü kusura bakmayın zamanınızı aldım, ama deli gibi webde bir çözüm arayıp bulamadığım için size yazıyorum.

bilgisayar monster tulpar t7 v17.1

tüm driverler güncel durumdadır.

teşekkürler
S
6 yıl
recruit a friend
merhabalar,

oyuna tekrardan başlama düşüncesindeyim. 60 günlük pre-paid kart aldım.

recruit a friend davetiyesi gönderecek birileri varsa kabul edebilirim. en azından mount almış oluruz bedavadan :)

Nasıl yapılıyor pek bilmiyorum. Yapacak arkadaş anlatırsa sevinirim. Kolay gelsin...
S
6 yıl
Monster Tulpar T7 3.2 İnceleme
Almadan önce baya bir araştırmıştım. Nedir nasıl bir notebooktur diye. Baktımki doğru düzgün kimse alıp incelememiş bu notebook'u. Bende izlenimlerimi yazayım dedim. Ürünün iyi ve kötü yanlarını mümkün olduğu kadar objektif olarak anlatmaya çalışacağım.

Bir kaç gün önce kadıköy mağazalarına gidip ürünü inceledim.

En baştan başlıyayım.

15 yıldır bilişim sektöründeyim. Gerek donanım gerek yazılım konusunda mütevazi olmayacağım ama iyi durumdayımdır. :)

Geçen gün kadıköy bulunan mağazalarına gittim. Aslında öncelikli olarak almak istediğim 980M ekran kartlı modellerden birisiydi. Fakat maksimum 4500 lira bütçe olunca mecburiyetten 970M modellere bakmak durumunda kaldım. Bu arada 970 ile 980 arasında yaklaşık %25 performans farkı var.

Neyse kapıdan içeri girdim merhaba - merhaba, hemen bir satış danışmanı arkadaş kibarca yardımcı oldu. Bütçemi söyledim kendisi bana 2 ürün gösterdi, bir 3.2 yani satın aldığım slim kasa olanı, birde hemen hemen aynı özelliklerde, fakat işlemcisi daha düşük ve kalın kasalı olan 2.6.1 olan modeli önerdi.

Sağolsun satış danışmanı arkadaş gayet ilgili davrandı. Fakat nedense o gün kalın olanı mı ince olanı mı alsam karar veremediğim için birkaç gün sonrasına erteledim alma işlemini.

Eve döndüm ve kalın kasa ile ince kasa arasındaki farklara baktım.

3.2 ile 2.6.1 arasındaki kayda değer farklar kısaca şöyle;

İnce kasada cd/dvd rom yok ve 2 tane ssd girişi var. Kalın kasada 3 ssd ve cdrom var

İnce kasada 3 küçük fan var - Kalın kasada 1 tane büyük fan var

İnce kasa yeni nesil seçtikleri cleo marka (sanırım) - Kalın kasalar eski olan ve artık üretmeyecek(lermiş)leri kasalar.

İnce kasa kalın kasaya göre hem hafif hem de kalın kasa gerçekten çok ama çok kaba duruyor.

Birkaç fark daha var ama genel olarak göze batanlar bunlar diyebilirim.

Her neyse ince kasada karar kılıp tekrardan kadıköy mağazalarına gittim,

Bu sefer satışta başka bir arkadaş yardımcı oldu.

Kendisi kalın kasayı tercih ederdim dedi. Neden onu önerdiğini sorduğumda bana kalın kasanın ses olarak daha iyi olduğunu söyledi.

Ve evet gerçekten kalın kasa ses konusunda çok güzel. Bas filan bildiğiniz iyi şekilde veriyor.

Ama bu 3.2 modelinin yani ince kasanın sesi kötü verdiği anlamına gelmiyor. 3.2 nin ses düzeyi çok çok iyi. Ama kalın kasanın ses bir notebookdan beklenenin fazlasını veriyor.

Bu arada sanırım kalın kasaların stoklarını bitirmek için yoğun bir satma isteği var monster çalışanlarında. Amaçları sanki kalın kasa notebookların stokları eritmek gibi geldi, çünkü anladığım kadarıyla artık kalın kasa üretilmeyecek...

Her neyse kibarca satış danışmanının önerisini reddedip 3.2 ince olan modeli seçtiğimi ve 120 gigabyte ssd disk ile birlikte almak istediğimi söyledim.

Bu arada parantez olarak belirtmek isterim ki, monster firması iyi güzel, çalışanları nazik filan ama fiyat konusunda çok katılar. İllaki kar marjları doğrultusunda fiyatları indiremiyor olabilirler ama adettendir, %2-3 filan indirim yapılsa ne iyi olur. Dediğim gibi mutlaka kar marjları düşüktür, firmaya hak veriyorum. Ama ne bileyim Türk milletinin huyudur biraz pazarlık yapmak. 5000 liralık notebook da hayır hiç indirimimiz yok lafını durunca kötü hissediyor insan :D

1 saat sonra notebook u teslim alabileceğimi söylediler. Bi döner ayran yapıp dükkana geri döndüm ve ürünümü teslim aldım.

Hemen eve dönüp USB üzerinden UEFI olarak windows 10 kurulumu yaptım.

Gittim gittigidiyordan 70 liraya windows 10 lisansı aldım. Nasıl bu kadar ucuz satıyorlar inanın hiçbir fikrim yok. Aldım ama umarım ileride bi problem çıkmaz.

İşin komik yanı ürünle beraber driver cd leri koymuşlar ama 3.2 de cd rom yok :)

Monster driver sayfasından tüm driverleri indirdim ve bilgisayara kurdum.

Kısaca temiz ve güncel driverler ile kurulan bir sistem yaptım.

Öncelikle şunu belirteyim ssd ninde çok etkisi var eminim ama bilgisayar power tuşuna bastığınızda 10 saniye içinde windowsu açmış oluyor.

Farcry 3 - Sins of solar empire ve GTA V kurdum bilgisayara

Ayrıca PS CS6 - Maya ve 3dMax kurup eski çalışmalarımı yükledim.

eski i5 notebookumdan sonra bu performansı görünce gözlerim yaşardı diyebilirim.

Ayrıca ilk başta bahsettiğim 980M ekran kartı almadığım için çok üzgündüm ama artık üzgün değilim.

Çünkü mevcut olan tüm oyunlarda neredeyse en yüksek ayarlarda bile 50 fps civarlarında görüyorsunuz.

Isı olarak maksimum 72 dereceyi gördüm.

Kısaca 3.2 günümüzde gerçekten bir oyuncunun ya da programcının her şeyi yapabilmesine imkan sağlayan, pahalı ama gerçekten aynı fiyata benzerini bulamayacağınız bir bilgisayar.

Şimdi bunlar 3.2 modelin güzel yanlarıydı.

Kötü yanları da yok değil,

Öncelikle şu power girişi arkadan olmasına bi alışamadım. Kablo alta giriyor, kucağında alıp çalışınca bacağına batıyor filan. Keşke sağa ya da sola yapsalarmış.

Touchpad güzel gerçekten. Ama kaydırma vs gibi durumlarda bir apple notebook kadar performans beklemeyin. Bir grafiker olarak apple çok kullandığımdanmıdır nedir, touchpad çok çok kaliteli gelmedi bana. He kalitesizde değil, iş görüyor.

Klavyenin ışıklandırması gerçekten çok gereksiz gibi geldi. Klavyeye yukarıdan bakınca güzel ama neredeyse klavyeye hiçbir zaman yukarıdan bakmıyoruz. Bu yüzden alttaki ledler adamın gözüne gözüne giriyor. Neyseki ışıkları kapatmak sadece 1 tuş ile mümkün :)

Kamerasında Flash yok.

Pili çıkartılamıyor. (Zaten hiç çıkartmam da bilin diye yazıyorum)

Alüminyum kasa olduğu için acayip parmak izi topluyor ve kuru bezle silince kolay kolay geçmiyor. Ancak nemli bir bez ile silince tam geçiyor. Çok sinir bozucu.

17" olduğundan mı bilmiyorum ama klavye kasada biraz küçük kalmış gibi geldi. Touchpad in olduğu kısım oldukça geniş yapılmış. yani klavyede yazı yazarken bileğimin 2-3 cm yukarısı notebookun bittiği sınır noktaya geliyor. Kısa kullanımda sorun yok ama uzun bir yazı yazınca (bunun gibi) insanın kolu acıyor :)

Klavyesinde bir ergonomi problemi var. Şu sağda bulunan okların olduğu bölüme bir alışamadım. Mesela yukarı ok ile return tuşu birbirine çok yakın. Ya da 0 tuşuyla sağ ok tuşu. Alışmak zaman alıyor.

Çok önemli olmasada gördüğüm kötü yanlarıda bu

Şimdi çoğu yerde okuduğum şu mavi ekran hatasını hiç ama hiç yaşamadım. Sadece 1 kere makine kitlendi, neden olduğunu bilmiyorum ama 3dmark kurduktan sonra oldu. Sanırım 3dmark yaptı. Ama hiç mavi ekran hatası almadım. Umarımda almam.

En önemli sorun i7 5700hq işlemcilerde dota 2 ve CS-GO oynarken mavi ekran hatası alma sorunu var. Bu global bir sorun. Yani tüm i7 5700hhq işlemcili notebooklarda olan bi sorun. Monster ile ilgili değil yani.

Bu sorunla ilgili özellikle satış elemanına sordum.

Bunun çözümünü bulduk yakın bir zamanda bios güncellemesi yayınlayacağız dedi. Açıkçası ikiside oynadığım oyun fakat henüz gelen bir bios güncellemesi yok gibi duruyor. Umarım satış elemanının dediği güncelleme yakın bir zamanda gelir ve bu problemdende kurtulabiliriz.

Sonuç olarak monster t7 3,2 notebook gerçekten benden tam not almayı başardı.

Uzun bir yazı oldu. Her yönüyle bilmeyen ve alacak olan arkadaşlara tavsiye niteliği olsun istedim.

Bu modelle ilgili istediğiniz tüm soruları bana sorabilirsiniz.
S
6 yıl
Monster Tulpar T7 3.2 de çanta hediye diyor ama Değilmiş!
Bugün kadıköydeki yerlerine gidip T7 3.2 versiyonunu satın aldım. Alacağım sıra satış elemanına,

- Çantayı hediye ediyorsunuz değil mi diye sordum.

Kendisi;
- Hayır bu ürünlerde çanta hediyesi yok.

Dedim internet sitenizde hediye diye yazıyor.

- Hayır Kesinlikle yazmıyor dedi.

Açtım internet sitesini gösterdim ona
http://i.imgur.com/uVb5rqR.png

bu sayfayı.

- Aaaaa bilgileri kopyalarken yanlışlıkla yazılmış dedi.

5000 liralık bilgisayar aldık 60 liralık notebook çantasını hediye alamadık :)

Her neyse şikayet amaçlı değil, bilgi amaçlı bir konudur bu. Çanta hediye diye webden filan alırsanız çanta hediye olarak gelmeyecektir. Ayrıca notebook ile ilgili bilmek istedikleriniz veya merak ettikleriniz varsa cevap yazabilirim.

Windows 10 kurulumundayım. Makine canavar gibi duruyor. Umarım uzun ömürlü olur...

Adamlar iyi toplamış gerçekten...

Edit: Screenshot görüntüsünü gündüz notebooku aldıktan hemen sonra almıştım. Şimdi ürün sayfasına tekrar baktığımda hediye ibaresini kaldırmışlar.
S
6 yıl
Hyundai i30 Aracımın necvox 9952 HD navigasyon cihazını çok ucuza satıyorum
Merhaba arkadaşlar,

Aracıma orjinal teybini geri taktım. Navigasyon cihazı kumandası dahil tüm bağlantı kabloları ve aksesuarları ile boşa çıktı. Orjinal kutusu bile duruyor. 600 tl ye satıyorum. Cihaz tertemiz. Orjinal servislerde 2000 liraya satıyorlar bu cihazı. OEM olarak dışarıdan almak istediğinizde de 1400 TL gibi bir fiyatı bulunuyor.

Daha fazla bilgiyi sahibindendeki ilanda bulabilirsiniz;

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-navigasyon-cihazi-hyundai-i30-necvox-dva-9952hd-navigasyon-sorunsuz-tertemiz-217268137/detay/

kolay gelsin...
S
6 yıl
Arabam i30 Dizel Elite Otomatik Ama ruhsatta GDH yazıyor. Yardım Lütfen
Merhabalar,

Daha öncesinde 2012 model Dizel otomatik Elite model aracımın ruhsatında Elite A/T yazıyordu. Bu aracımı sattıktan sonra, geçen hafta 2013 model dizel otomatik i30 aldım. Aracı ekspere sokarken şunu farkettim;

Aracın ruhsatında Model kısmında sadece GDH yazıyor.

Servisde duran adama sordum. Nedir bu diye. Oda bilmiyordu. Oda birkaç yeri aradı sordu. Tam emin olmamakla beraber şanzımanla ilgili abi dedi geçiştirdi...

Aracın şase numarasıyla hyundaiden kontrol ettiğimde Elite A/T olarak gözüküyor. Ayrıca kasko yaptırırken şase nodan kontrol ettiğimde de Dizel Elite A/T olarak gözüküyor

GDH nedir diye yoğun bir araştırma yaptım, ama neredeyse hiç bir sonuç alamadım.

Aklıma tek şey geliyor, Ruhsat yanlış yazılmış olabilir mi?

Eğer yanlışsa bu çok önemli mi? Nasıl düzelttirilir?

Teşekkürler şimdiden
S
6 yıl
Orjinal i30 Navigasyon Cihazı Takas
Merhaba arkadaşlar, bugün ikinci el i30 araç aldım. 2013 model. Üzerinde necvox marka navigasyon cihazı bulunuyor. Cihaz tamamen kusursuz çalışıyor, sadece tv çok iyi çekmiyor onunda sanırım anteni takılı değil.

Ben navigasyonu cep telefonundan kullandığım için ve fabrika çıkış teybin görüntüsü hoşuma gittiği için bendeki cihazı takas etmek istiyorum.

2012 model olan önceki i30'umdaki standart teybe alıştığım için bu navigasyon cihazını istemiyorum. Araç sıfır alındığında 2000 lira verilip taktırılmış bu cihaz.

2012 ve üstü i30 aracı olup, bu cihazı isteyen arkadaşlar kendi standart (http://ebay.to/1Ix54Sa bu linkteki ürün) radyolarını takas isterlerse ücretsiz olarak takas yapabilirim. (sizin radyonuzun da sorunsuz olması gerekiyor)

İstanbul anadolu yakasında herhangi bir usta'da takas işlemini yapabiliriz. Tek istediğim navigasyon cihazını alacak kişi servisteki değişim ücretini karşılayacak.

Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına, tekrar belirtmek isterim ki cihazda hiç bir sıkıntı yok. Çizik bile yok. Hatta cihazı gelip görebilirsiniz.

Bendeki cihaz burada satılanla aynı...
http://www.sanalpazar.com/Necvox-Dva-9952-Hd-Hyundai-I30-Oem-Navigasyon-Adana__isp12005933
S
7 yıl
Komik olacak ama AH nerede
Merhaba arkadaşlar

Diablo 3 e yeni başladım

2 kere oyunu bitirdim. lvl 59 oldum.

1.5 milyon altın birikti. Bu altınlar ile ne alınıyor ben bir türlü bulamadım.

Eskiden AH varmış sanırım ama kapanmış.

E şimdi ben bu kadar altını nerede kullanıcam?

Birde hızlı lvl atlama olarak ne önerirsiniz. teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.