C

Yarbay
04 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
632 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
3 hafta
Esnaftan alışveriş yaparken gözünüzü dört açın.
Dün pastaneden çikolata ve şekerleme aldım. Adam 50 TL fazla çekmeye kalkıştı. Hesap basit kafa karışacak bir durum da yok. Kusura bakma bile demedi o kadar rahatlar.

3 hafta önce de 15 yıldır tanıdığım kasaptan 1 kg et aldım. Evde paketi açınca gözüme küçük gözüktü. Tarttım 670 gram geldi. Güya 2 parçaymış diğer parçayı koymayı unutmuş. Tartıya kağıt koyup direkt sarıyorsun zaten nasıl unutacaksın mümkün değil.

Mahallemdeki marketten 1 şişe soda ve biraz ıvır zıvır aldım. Kasiyer sodayı 6'lı paket geçmiş.

Son 1 ayda başıma gelenler bunlar. Herkes tuttuğunu öpüyor dikkat edin.
C
4 yıl
….
…..
C
6 yıl
Apartman Güvenlik Kamerası Görüntüsünü Dairelere Dağıtmak?
Merhaba arkadaşlar,

Yöneticisi olduğumuz apartmana güvenlik kamerası taktırmak istiyoruz. Yalnız dvr cihazının yaptığı kayıt dışında, daire sahipleri aynı zamanda kamera görüntülerini kendi tv'lerinden de izlemek istiyorlar.Şimdi v out çıkışı olan bir dvr ile merkezi uydu sistemine görüntü aktarmayı düşündük ama tv'lerinde karasal anten girişi olmayan daire sahipleri mevcut. Buna nasıl bir çözüm olur bilemedim. Ayrıca sorunlu bir yöntem diyenler de var.

Bir yolu varsa ip kamera sistemini de düşünebilirim. Dairelerde ethernet prizleri de var ve ucu kamerayı kuracağımız yere kadar gidiyor.

Yardım için şimdiden teşekkür ederim.
C
7 yıl
Merkezi Uydu Sistemindeki Garip Sorun
Her daireye 3 kablo giden bir merkezi uydu sistemi kullanıyoruz.

Yatak Odası ve O.Odası sorunsuz ama Salondaki uydu prizi çalışmıyor. Çatıdaki multiswitchten benim prizin bağlı olduğu portu tespit edip üşenmeden küçük bir tv ve uydu cihazı ile çatıda test ettim. Yayın geliyor portta herhangi bir sorun yok. Sorunun aşağı inen kablo ya da prizde olabileceğine kanaat getirerek,

Odadaki prizin bağlantısını kontrol ettim, hatta başka bir priz denedim.
Multimetre ile gelen kabloda kısa devre veya kopukluk olup olmadığını test ettim. Herhangi bir sorun yok.
En son prizi söküp f konnektörle doğrudan uyduya bağladım yine sinyal yok. Çıldıracağım resmen...

Ayrıca sorun sadece benimle ilgili değil, bir kaç daire sahibinin de bazı prizleri çalışmıyor. Bağlantıları kontrol ettim yine aynı problem.

Akla yatkın değil belki ama dairelere giden uydu kablo demetinin arasında bir tane 220V elektrik kablosu var, Multiswitch elektrik beslemesini bundan alıyor. Yanyana bitişik olduğu için uydu sinyalini bozabilir mi bilmiyorum. Ben biraz bundan şüphelenmeye başladım. Bilen biri fikir verirse çok makbule geçer.
C
7 yıl
Vodafone pop-up reklamlar ve bildirim yolu ile abonelik kurnazligi
Vodafone yanimda uygulamasi kullaniyorsaniz dikkat edin. Bu uygulama youtube ' da ya da webde gezerken pop-up mesajlar cikariyor. Yanlislikla evet derseniz bilmem ne paketi ya da servisine abone oluyorsunuz. Bunun yuzunden youtube 1gb paketi adi altinda 6 ay boyunca 10 liram cekilmis.

Uygulamayi kaldirinca bu pop-up lardan kurtuldum. Simdi de sim menusu telefona bildirim gondermeye basladi. Taahhut biter bitmez kacacagim.
C
7 yıl
Eutelsat w3 lnb açısı nedir?
Merkezi sisteme geçirmek için lnb yi değiştirdik.(mdu-5) universal olanı çıkarınca tekrar ayar yapmamız gerekti. Doğru açı nedir? Çanağın arkasından bakınca sola dogru 5 ve 7 derece diye bilgiler buldum. Doğrusu hangi acaba?
C
9 yıl
Ön Ödemeliden Faturalıya Geçişte Kalan Bakiye.
Bir kaç ay önce annemi Vodafone ön ödemeliden faturalıya geçirdik. Normalde geçişlerde kalan bakiye faturadan düşer diye biliyordum. Ama düşmemişler. Faturalıya geçmesine rağmen hala yıldız 123 kare sorgulamasında kalan bakiye görünüyor? Bir fikri olan var mı?
C
9 yıl
Analitik Geometri Sorusu
Soru şu;

3x + 4y-24 = 0 doğrusu koordinat eksenlerini A ve B noktalarında kesmektedir. Buna göre lABl kaç birimdir?

Soru kolay, 5 buldum. Cevap 10 diyor. Hata mı yaptım yoksa cevap anahtarı mı yanlış?
C
10 yıl
AVEA PAKETSİZ İNTERNET ÜCRETLENDİRME LİMİTİNİ 99 TL\u0027DEN 49 TL\u0027YE İNDİRDİ.
Bugün Avea faturamı incelerken gördüm. Önceden BTK kararıyla paketsiz internete ücretlendirme üst sınırı 99 TL idi. Kendileri daha da altına çekmişler. Turkcell'de de yaklaşık 2 senedir üst limit 49 liraydı. Avea biraz geriden geliyor ama olsun bu da bir şey. Sanırım niye elimizde abone tutamıyoruz diye kendilerini sorgulamaya başladılar. Güzel bir gelişme.


''Degerli müsterimiz, bir sonraki fatura döneminiz itibarıyla paketsiz internet kullanımlarınız için faturanıza yansıyacak azami tutar 99 TL yerine 49 TL olarak güncellenecektir.Paketsiz kullanımlarınız için geçerli
ücretlendirme, 0 - 50 KB arası kullanımlarınızda 2 TL, 50 KB - 1 MB arası kullanımlarınızda 5 TL, 1 MB - 4 MB arası kullanımlarınızda 9 TL, 4 MB - 10 MB arası kullanımlarınızda 19 TL, 10 MB - 25 MB arası
kullanımlarınızda 39 TL, 25 MB - 1 GB arası kullanımlarınızda 49 TL olarak uygulanacaktır; 1 GB üzeri kullanımlarınızda ise ek ücret uygulanmayacak ve fatura dönemi sonuna kadar erisim hızınız 128 kbps ile
devam edecektir.''
C
10 yıl
OPERATÖRLERİN 2013 4. ÇEYREK SONUÇLARI BELLİ OLDU.
Operatörlerin Abone Sayıları (Milyon);

Turkcell: 35,20

Vodafone: 19,93

Avea: 14,53

Turkcell bir önceki çeyreğe göre 210 bin abone kazanmış, Vodafone 120 bin, Avea ise 410 bin toplam abone kazanımı ile birinci olmuş.


Mobil Numara Taşınabilirliği Kapsamında Net Gelen Abone Sayısı (Bin);

Avea: +304

Vodafone: -112

Turkcell: -192

Avea MNT kapsamında 304 bin net abone kazanmış, Vodafone 112 bin, Turkcell ise son çeyrekte 192 bin abone kaybetmiş. Vodafone daha önce de kaybetti mi bilmiyorum ancak 9 çeyrekte mnt kapsamında ilk defa abone kaybetmiş. Bu bakımdan ilginç.

Abone Sayılarına Göre Pazar Payları;

Turkcell: %50,53

Vodafone: %28,61

Avea: %20,86

Turkcell bir önceki çeyreğe göre pazar payını %0,24 düşürmüş. Vodafone da %0,14 düşürmüş. Avea ise pazar payını %0,38 artırmış.


Daha Detaylı bilgiler için;

http://www.tk.gov.tr/kutuphane_ve_veribankasi/pazar_verileri/ucaylik13_4.pdf
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.