K

Teğmen
01 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
5 yıl
İş Yeri İçin Laptop Tavsiyesi
1) 15.6 inç ekran olacak
2) En az 1080p çözünürlük
3) Mutlaka numpad olacak
4) m2 SSD olacak. En az 256 gb.
5) 16 gb ram
6) 7. nesil i7 işlemci
7) Harici ekran kartı (orta-üst seviye)
8) Kesinlikle oyun bilgisayarı şeklinde olmayacak.
9) Hafif ve ince

Bu özelliklerde kafamıza göre bir şey bulamadık. Eğer beğenirsek 3 adet alacağız. Bütçe sınırımız yok gibi görünüyor. Önerileriniz nelerdir?

Teşekkürler.
K
8 yıl
samsung 840 pro 256 gb düşük iops değerleri
crystal disk mark:

< Resime gitmek için tıklayın >

magician:

< Resime gitmek için tıklayın >

gerekli optimizasyonları yaptım. windows 8 kullanıyorum. ama iops değerleri olması gerekenden baya düşük. sebebi ne olabilir acaba? diskin yüzde 80 dolu olması ile alakası var mıdır?

teşekkürler.
K
8 yıl
ios 7 gm özet geçiyorum
ota ile (itunes ile bağlanmadan) güncellenmiyor.

gm ile son sürüm arasında yüzde 99 fark olmayacak.

son sürüm 18 eylül'de herkese açık olacak.

bu süre zarfında app geliştiriciler ios 7 için güncellemeleri tamamlayacaklar.

son sürüm çıkmadan ios 7 gm yüklemek isteyenler ipsw dosyasını indirip cihazlarına kurabilirler. betaların aksine udid kaydı gerekmiyor. fakat yeni itunes sürümü daha yayınlanmadığı için güncelleme bittikten sonra cihazlarını itunes göremeyecek. yeni itunes 18 eylüle kadar çıkacak. şu an için betası sadece mac için var.

bazı programlar ios 7 için güncel olmadığı için güncelleme sonrasında çalışmayabilir, sıkıntılı çalışabilir.

genel olarak iphone modellerinin hemen hepsinde ios 7 nin gayet başarılı olduğu söyleniyor. yalnız ipadler biraz sıkıntılı. ipad sahipleri biraz daha bekleyebilirler. ios 7.0.1 sürümünü beklemeleri şu an için daha mantıklı.
K
9 yıl
electroworld'de satılan ipad smart coverlar
Piyasaya göre 70-80 tl uygun gibi. örneğin deri olanları 119 tl'ye satıyorlar. başka yerlerde fiyatı 180-210 tl arası değişiyor. buradan sipariş veren var mı acaba? orijinalliğinden emin olamadım. bu da link:

http://www.electroworld.com.tr/p/apple-ipad-smart-cover-leather-navy/
K
9 yıl
blackberry telefon hotspot'a bağlanmıyor (iphone 4s)
ios 6 güncellemesini yaptığımızdan beridir arkadaşın blackberry telefonuyla interneti paylaşamıyoruz. hotspot'a bağlanıyor ama sayfaları açamıyor. laptop ve iPod sorunsuz bağlanırken bu blackberry bağlanmıyor. ios 5.1.1 yüklü iken böyle bir sıkıntı yoktu.

ağ ayarlarını sıfırladım, restore ettim (eski yedeği yükledim ama) sonuç alamadık. neden böyle oluyor ki?
K
9 yıl
ios 6 güncellemesi sonrasında hotspot çalışmıyor (iphone 4s)
ios 5.1.1 iken arkadaşın blackberry telefonu açtığım hotspot'a bağlanıp internete giriyordu. ben güncelledikten sonra bağlanamaz olduk. blackberry kablosuz ağı görüyor ve bağlanıyor fakat internet çalışmıyor. sayfalar açılmıyor. ağ ayarlarını sıfırladım olmadı. restore yapmadan başka ne deneyebilirim?
K
9 yıl
panorama mod iphone 4s'te de olacak
http://www.apple.com/ios/whats-new/

- Panorama is available on iPhone 4S, iPhone 5, and iPod touch (5th generation).

en dipteki 6. not.
K
9 yıl
online işlemler'de tarife değişikliği yapınca taahhüt mü vermiş oluyorum?
< Resime gitmek için tıklayın >

online işlemlerde tarife değişikliğinde onay sayfasında tarife özellikleri arasında "kampanya taahhüt" yazıyor. yani işlemi buradan tamamlarsam taahhüt mü vermiş olacağım? taahhütün şartları ne? hiç bir yerde bir açıklama yazmıyor.
K
10 yıl
iPhone 4s hücresel veri kullanımı
iPhone kendi sayacında upload+download toplam 600mb veri transferi olduğunu söylüyor. 1 gb paket yüklediğimde sifirlamistim. Turkcell ise 150 mb kaldı diyor. Aradaki bu 250 mb civarı fark nereden kaynaklanıyor ki?
K
10 yıl
formatlanmış sd karttan verileri kurtarma
yanlışlıkla bir sd kartı formatladım ve içinde çok önemli fotoğraflar vardı. üzerine hiç birşey yazmadan dosyaları kurtarmayı denedim. basit bir taramadan sonra kolayca bulurum diye düşündüm ama olmadı. 3-5 farklı program denedim ama klasörleri buluyor, içindeki fotoğraflar yok, klasörler boş.

bunları kurtarmanın yolu var mı acaba? başına böyle bir şey gelmiş arkadaşlar vardır mutlaka. siz ne yaptınız? hangi programı önerirsiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.