K

Teğmen
02 Mart 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
156 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
7 ay
Eski Bilgisayar için Anakart Değişimi/Seçimi
Arkadaşlar benim eski bir bilgisayarım var yedek ve ufak tefek işlerim için kullanıyorum işimi görüyor. Fakat bir süre önce anakartın 1 ram slotu bozuldu şimdi de diğeri arada hata vermeye başladı. Anakartı değiştirmek istiyorum fakat eski bir sistem olduğu için zor bulunuyor ve en düşük maliyet ile atlatmak istiyorum. 2.el vs. ile.

Düzenleme: Aynı kartın 2. elini buldum, mesaj silinebilir.
K
9 ay
Kulaklık Süngeri Temizliği
Arkadaşlar bu kulaklık pad'lerinin temizliği nasıl yapılıyor? İnternetten biraz baktım kolonya kullanan var, söküp direk deterjanlı suya atan var, yumuşatıcıya atanı bile gördüm. Benim kulaklığın 1 sene içinde pad'leri dikiş yerlerinden attı, ben dezenfektan ile bir kaç sefer silmiştim ondan mıdır acaba? Şimdi değiştirdim pad'leri acaba düzenli olarak sadece nemli bir bezle veya ıslak mendil vs ile temizlesem nasıl olur?
K
11 ay
Kaza Sonrası Sigorta
Araba olaylarına çok hakim değilim o yüzden fikir almak istediğim bir konu var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1-2 hafta kadar önce babam yol kenarında arabayı çekmiş ve içerisinde iken arkadan birisi çarpmış, bizim arabanın tamponunda biraz çizik var fakat arkadaki aracın tampon daha fazla zarar görmüş, adam babama, arabayı sen oynattın ondan çarptım demiş fakat babam benlik bir durum yok kenara çektim duruyordum sen durduk yere çarptın demiş. Yol normal sokak sağ tarafa arabalar çekiliyor fakat işlek bir yer adam tutanak tutacağız fakat trafik sıkışmasın az ileri al bende şuraya çekeyim demiş ve tutanak tutmuşlar tabi bu tarz bir olay babamın ilk kez başına geliyor fakat adam sigortacıymış. Neyse babam suçsuz olduğunu düşündüğünden her şeye tamam demiş tutmuşlar tutanağı ondan 3-5 gün sonra aramışlar kimlik bilgilerini vs istemişler ondan sonra bir daha telefon filan gelmemiş ondan bir şey çıkmaz derken %100 babam suçlu çıkmış ve bütün suçu babama yıkmışlar. Sigortacı arayıp söylemiş (çarpan adam değil) itiraz filan edemez miyiz dediğinde olay bitmiş karar verilmiş bir şey çıkmaz denmiş.

Bu durumda ne yapılmalı acaba? Gerekirse detayları vs babamdan öğrenebilirim. Gidilecek yol ile ilgili bir fikir verebilirseniz sevinirim, yoksa sigortacının dediği gibi her şey bitti üzerine bir bardak su mu içmeliyiz?
K
geçen yıl
Bu kablo nedir? Ne işe yarar?
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Bu ucun ne işe yaradığını bilmediğim için nereye açacağımı bilemedim. Yeni bir eve taşınacağız ve eve dışarıdan gelen şöyle bir kablo var. Bilen, yardımcı olabilir mi?

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
K
2 yıl
İnternet Üzerinden Buzdolabı Alınır mı?
Arkadaşlar buzdolabım arka kısmı çatladı usta uzun süre dayanamayacağını söyledi, bende yeni buzdolaplarına bakıyorum. Önceki buzdolabım arçelik olduğu için yine arçelik bakıyorum fakat internet yetkili satıcıları ile benim şehrimdeki arçelik bayiler arasında 400-600TL fiyat farkı var. Buzdolabı markasını yazınca ilk akakçe çıkıyor karşıma mesela gelen ilk iki çok yorumlu site hepsinialalim ve beyazavm. Fakat ikisi ile de ilgili hep iyi hem kötü yorumlar mevcut. Benim baktığım model de 460TL oynuyor fiyat internet ile bayi arasında. Daha önce bu siteleri kullanan veya internet üzerinden beyaz eşya alıp memnun kalanlar hangi siteleri kullandılar acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim.
K
3 yıl
3'lü Avize Montajı
Mutfağımda ki avizeyi değiştirdim eskisi de üçlüydü, bu da üçlü fakat şöyle bir sorunum var. Yeni aldığım avizemde 3 kablo var ve bunlar 2'li yapışık, yani toplamda 6 adet kablo geliyor ve hepsi siyah. Her çift kablo 3 ayrı duya bağlı yani her duydan 2 kablo çıkıyor. Tavanda ise 2 adet kablo var fakat şöyle bir durum var bir kablo tavandan çıkıyor diğeri ise tavandan çıkıp tekrar tavana girmiş ortasındaki plastik kesilmiş. Şimdi bu her bir duydan gelen tek kabloyu duvardan çıkan kabloya bağladım, diğer üçlüyü de duvardan çıkıp tekrar girene bağladım fakat bu sefer de 1 düğmeye basınca 3 lamba bir den yanıyor, ben istiyorum ki 1 düğme ile 1 lamba diğer düğme ile 2 lamba yansın. Bu mümkün değil midir? Bu işlerden pek anlamam yardımcı olabilir misiniz acaba?
K
3 yıl
Türk Telekom Taahhüt
İyi günler arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum. Türk telekom da 35 mb internet kullanıyorum. Babamla yaşadığım için telefon ve internet babamın üzerine. Taahhüt bitmek üzere iken bunlar arayıp taahhütü uzattırmışlar işte sizin kotanız 100gb vs onu yükseltelim size de yararı olur vs babamda bizi düşünerek tamam demiş. Geçenki taahhütüde böyle telefonda babamı kandırark yaptırmışlardı sonra faturaya baktığımda orada tivibu vs filanda görünüyordu halbuki bizde tivibu filan yok. Biz sadece telefon+internet kullanıyoruz. Bu taahhütten kurtulmanın bir yolu var mı acaba? Ben şu akn kalktıktan sonraki fiyat durumlarını filan öğrenip ona göre bir tarifeye geçmek istiyorum. Bir fikir verebilir seniz sevinirim.
K
10 yıl
Smile Adsl
8mbite kadar 50 gb akk li tarifedeyim sitelerinden hız testi yapıyorum 4-5 mbit arası gösteriyor fakat download yapmaya kalkınca 50-60 kb ı geçemiyorum sebebini bilen var mı müşteri hizmetlerini aradığımda net bir cevap alamıyorum mail bile attım 11 gündür cevap gelmiyor bir türlü anlamış değilim. Dün aradım D-Smart + limitsiz internet 4mbitlik 82 tl lik kampanyaya geçmek istedim telefondaki bey geçemezsiniz dedi sonra bir arkadaşıma anlattım ver birde ben konuşayım dedi o konuştu benim adıma geçirdiler 1 temmuza kadar gerçekleşeceğini söylediler ben artık hiç birşey anlamıyorum bu işte dedim yeni tarifeye geçene kadar hazır kotada var bir iki şey indireyim ama normal hız 4-5 mbit olmasına rağmen download da 50-60kb ı geçemedim bilgisi olan birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.