F

Onbaşı
16 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
141 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
7 yıl
Background Manager Karşılığı Protube Tweaki Paylaşacak Arkadaş Arıyorum
Herkese merhaba,

Geçen hafta Background Manager satın aldım gayet kullanışlı güzel bir uygulama. Arkaplanda istediğiniz uygulamaları çalıştırıyorsunuz. Diyelim Tv uygulamasından çıktınız ama bu eklenti sayesinde arkaplanda sesleri duyuyorsunuz. Geri geldiğinizde tv yayını aynen devam ediyor. Ya da itransmission ile torrent indirebilirsiniz. Telefonunuz kilitli olsa bile.

İşte bu uygulama karşılığı Protube satın almış arkadaşlarla bendeki Background Manager tweakini paylaşmak istiyorum.

İlgilenenler başlığa ya da özelden bana yazsınlar...
F
7 yıl
TVOut2 Mirror TVOut'a Alternatif Uygulama Aranıyor
Arkadaşlar bildiğiniz gibi bu tweakle İos 5 ve altı sürümlerinde İphone görüntüsünü tvye yansıtırken video ve uygulamalarda yansımanın tv ekranında ne kadar yer kaplayacağını ayrı ayrı ayarlayabiliyorduk. Mesela videoların ekrana tam oturması için sağdan soldan ve alttan görüntüyü genişletip TVye tam ekran oturtabiliyoruz. Ha keza oyunlar için de bu geçerli.

Ama malesef bu tweak İos 6 ile uyumlu değil. Geliştiricisine mail attım ama pek umutlu değilim. Benden önce illaki başkaları da iletişime geçmiştir.

Şimdi sorum şu: Aynı bu tweak gibi yansıtma esnasında ekran ayarları yapabileceğimiz bir uygulamayı bilen gören varsa insanlık namına buraya yazarsa sevinirim.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
F
8 yıl
İnsomnia, Backgrounder ve PreventSleep - Neden hiçbiri işe yaramadı
Herkese merhaba,

İphone'dan torrent dosyası indirebilmek için Itransmission uygulamasını yükledim. Uygulamanın çalışmasında hiçbir sorun çıkmadı. Lakin telefonda başka bir uygulamaya geçtiğimde veya ekranı kiltlediğimde download da anında duruyor ve ben itransmission uygulamasına tekrar girene kadar öylece kalıyor.

Bunun önüne geçmek ve telefon kilitliyken dahi wifinin kesilmemesini sağlayan uygulamalar varmış.

Güya İnsomnia başta olmak üzere PreventSleep ve Backgrounder uygulamaları telefon kilit ekranındayken bile wifinin kesilmesini engelliyorlarmış. Külliyen yalan. Bu uygulamaların hiçbiri bu denileni yapamadı.

Bu sorunun gerçek çözümünü bilen ya da bu programları denilen şekilde çalıştırabilen arkadaşlara duyuruda bulunuyorum. Lütfen yazılarınızı buraya yazın arkadaşlar. Bu sorun nasıl çözülebilir.

Telefon iphone 4. ios 5.1.1

Herkese şimdiden teşekkürler.
F
8 yıl
Soplite Artık Çalışmayacak Mı ?
Arkadaşlar hepinize merhaba,


Yaklaşık 1 hafta öncesine kadar çok güzel bir şekilde çalışan Soplite 1.1 uygulaması nedendir 3-4 gündür çalışmıyor. Eklediğim müzik kanalları alternatif tematik kanalları artık izleyemiyorum. Kanal tuşuna bastığımda ya zaman göstergesinden çıkıp ana menüye dönüyor, ya da uygulamadan komple çıkıyor.

Bunu çözmek için iphonedaki yer kapladığını düşündüğüm ne kadar multimedya dosyası varsa sildim. Video resim müzik gibi...Ama olmadı bir türlü. Pcde net izlediğim kanalları Soplite'da hiç açamıyorum bile. Ben sırf bu soplite uygulaması için televizyona bağlamak üzere çinden direk hdmi çıkış veren kablo sipariş ettim. 720p görüntüyü kayıpsız olarak tvye aktarmak için. Şu an uygulama kanalları açmadığı için vazgeçicem nerdeyse.

Bu uygulamayı kullanan arkadaşlardan rica ediyorum. Kendi telefonlarında online bir kanalı açmayı deneyip haber verebilirlerse sevinirim. Umarım sadece benim telefonumda yaşanıyordur bu sorun.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Cihaz; İphone 4

ios; 5.1.1
F
11 yıl
Lenovo 300 N 500 Laptopda Ses Kayıt Sorunu
Arkadaşlar belki birçoğumuzun masaüstü bilgisayarlarda rahatlıkla yapabildiği ses kaydını laptopda yapamıyorum. Konuyu bir örnekle anlatayım; diyelimki eski bir filmde yer alan bir repliği videoyu herhangi bir formata dönüştürmeden filmin seyredildiği anda audacity tarzı yardımcı programlarla eş zamanlı olarak kaydetmek istiyoruz. Bu kayıta programın asıl yaptığı iş ses kartından geçen veriyi olduğu gibi kaydetmek. Bu tip bir kayıt hem dönüştürme programlarıyla olandan daha kaliteli hem de daha pratik oluyor. Bunu masaüstü makinada sıklıkla ve hiç bir problem yaşamadan rahatlıkla yapmıştım. Ama Lenovo N 500 Laptopda yapmaya kalktığımda program harici mikrofondan gelen sesleri kaydetmeye çalıştı. Ben ise o anda ses kartı üzerinden geçen veriyi, yani sesi stereo olarakkaydetmek istiyorum. Bana göre bu bir sürücü yazılımı güncellemesiylehalledilebilecek bir sorun. Aslında bunu laptopu aldığım firmaya sormamlazım ama onların bana yeterli cevabı verebileceklerini hiç sanmıyorum.

masaüstü bilgisayardaki program kayıt ve ses özellikleri görüntüleri aşağıdadır;

http://img11.imageshack.us/img11/6140/desktopaudacitykz1.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/2646/desktopsesdzenizw5.jpg

laptopdaki ses kayıt düzeni;

http://img11.imageshack.us/img11/1847/laptopkaytdzeniop6.jpg

2009 martından beri yani 1 senedir bu sorunu çözmeye çalışıyorum. ama olmuyor. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
F
12 yıl
HDMİ Kablo ile Tvden Kayıt Mümkün mü ?
öncelikle merhabalar
çok aradım ama bir türlü başlıkta zikrettiğim bir konuya rastlamadım. o sebepten başlık açtım.
bilen arkadaşlara bir sorum olacak. HDMİ teknolojisinin çift yönlü veri taşıdığını biliyorum ve diyorum ki tvde o anda olan görüntü ve sesin laptopa(ya da pcye) kayıt edilmesi mümkün müdür? izleyemeyeceğim programları bu yolla kaydedebilirsem çok bahtiyarım olacağım. bana olabilir gibi geliyor. hatta olmalıdır da. ama nasıl? görüşlerinizi bekliyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.