D

Çavuş
09 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
74 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
3 yıl
Ahlaklı esnaflık içerir.(esnekadım memnuniyeti)
Gençler,yazımda imla hatalarının olduğunu belirtmiş ve düzenleme yapmamı istemişler.

Bugün ticarette de esnaflıkta da çokça karşılaşmadığımız bir durumu sizlerle paylaşacağım.Reklam diyenler olacaktır.Evet, esnekadım'ın haberi dahi yok bunu yazacağımdan; ama ticari ahlakın,esnaflığın reklamını yapmalıyım.Böyle güzel davranışların hepimiz reklamını yapmalıyız.Güzellikleri çoğaltmak adına...

Takip edenler hatırlayacaktır geçen sene ağustos ayında çok güzel bir kampanya yapmıştı esnekadım sitesi.15 ağustos'ta Sanus 3301 Sneaker tarzı lacivert renk ayakkabımı aldım esnekadim.com sitesi üzerinden.Sonra Tabanlık da aldım birlikte kullanmaya başladım. Resmen tek kullandığım ayakkabı oldu.Ta ki 16 Nisan gibi topuk kısmımım üst kısmında ayakkabı vurduğundaki gibi acıyı hissedince ayakkabıyı inceledim.Topuğu destekleyecek kısım yıpranmış ve sünger destek kısmı delinmişti. Sanus markasını geliştirmek için ne kadar uğraştıklarını her seferinde söyledikleri için firmayla WhatsApp üzerinden iletişime geçtim.Fotoğraflarını gönderdim ayakkabıların. Göndermemin tek amacı vardı: Firmanın ayakkabıdaki sorunu fark edip daha da geliştirmesine katkı sağlamak.Gelen cevap o kadar şaşırtıcıydı ki eve gelir gelmez aile bireylerimle paylaşınca onlar da çok şaşırdılar.

Firma yetkilisi şunu söyleyebilirdi:"Gönderin inceleyelim,kullanıcı hatası, yağmurlu havalarda kullanılmış,taşa çarpılmış vb." bir sürü Dünya devi markalarının bahanelerini sunabilirdi;fakat hiçbirini yapmadı. "Bu sorunlar ara ara gelen şikayetlerden. Bu model tamamen değiştirildi.İsterseniz şu süreç geçip işyerimizi açtığımızda size yeni modelimizden gönderebiliriz.Ayrıca kullandığınız tabanlık aşınmış onu da hızlıca değiştirelim" oldu cevapları. Ben bu yazılanlarla o kadar çok şaşırmıştım ki ahlaklı ticaret ve esnaflığı görünce sanırım hangimiz olsak şaşırırdık.Not aldık.Şu süreç bitince size gönderim yapacağız dediler.

Firma yetkilisi 7 Mayıs tarihinde modelin geldiğini belirtti. İstediğim rengin gönderileceğini söyledi.İnsanın inanası gelmiyor ama ticaret ahlakına sahip insanlarla karşılaşınca sanırım herkesin yaşadığı bir durumdur bu.Tabi ben bu fedakarlık karşılığında Tabanlık da gönderecektiniz diyemedim.İşin açıkçası utandım.Böyle bir güzelliği yapan esnafa asla fazladan yük olmak istemedim.Sokağa çıkma yasaklarından dolayı kargo gecikse de bugünü iple çektim.Bugün kargo geldiğinde ayakkabıyla birlikte tabanlığında gönderildiği hatta kargo ücretinin dahi ödenmiş olduğunu görünce bu yazıyı yazmaya karar verdim. İstedim ki ürettiği ürününe sahip çıkan esnafımıza elimden gelen katkıyı en güzel şekilde vereyim. Eşime,dostuma kime ayakkabı lazım olacak olursa sonuna kadar size destek olacağım. Allah kesenize bin bereket versin. Oluşturduğunuz markanız güçlendikçe büyüsün,Büyüdükçe güçlensin. Ticaret ahlakınız daha da güzelleşsin tüm firmalara örnek olsun inşallah

Not: Reklam diyecekler için acaba firma sahiplerini üzecek bir durum oluşur mu diye esnekadim.com sitesini inceledim modeli sitelerine dahi eklememişler daha. O yüzden buradan gönderilen modelin fotoğraflarını ekleyeceğim. İsteyen olursa önceki 3301 modelin yırtılan kısmıyla birlikte fotoğraflarını da gönderebilirim


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
D
3 yıl
2000-2500 lira aralığında Fiyat/Performans ürünü (İ5 ya da İ3 işlemcili) tavsiyesi
Merhaba değerli forumdaşlarım.Yeni avukatlığa başlayan bir arkadaşım için ofisinde kullanabileceği 2000-2500 lira aralığında olan fiyat/performans ürünü arıyorum.Akıl akıldan her zaman üstündür.Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bende bir taraftan araştırırken hep amd işlemciler bu fiyat aralığında gözüme çarpıyor.Eskiden kalma amd alerjisinden dolayı uzak duruyorum. İntel İ5 işlemcili bulabilmeyi umut ediyorum.SSD olmasına ve RAM illaki 8GB olmasına gerek yok. Bunları sonradan da değiştirebiliriz ama işlemcisi ekran kartı bizi fazlasıyla idare edecek pil performansı üzmeyecek bir makine tavsiyesinde bulunursanız çok mutlu olurum.
D
4 yıl
YARDIM! 12.sınıf Fen Lisesi öğrencisine hediye edilecek kitaplar için tavsiye
Sevgili gençler tyt/ayt(Fen) kitapları için kırtasiye tavsiyesi alabilirdim ama "işin mutfağında çalışan kişiler işi en iyi bilir." Kuralı gereği sizden yardım istemeye karar verdim. İhtiyaç sahibi çalışkan bir öğrenciye elimizden geldiği kadarıyla konu/soru bankası ve deneme alacağız. En iyi kaynakları ayrı ayrı Fizik,kimya,biyoloji,matematik,Türkçe şeklinde tavsiye edebilir misiniz? Bu sene derece yapmış gençlerin çalıştığı kitaplar kullandığı kaynakları özellikle belirtmelerini isterim.

NOT:Bu yapacağımız hayır işine katkı sağladığınız için hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.
D
8 yıl
Renkli Led Ampul
Bugün neredeyse tüm günümü elektrikçi dükkanlarında ya da alışveriş merkezlerinde geçirdim;ama bir türlü renkli led ampul bulamadım. Renkli led ampul ( ayrı ayrı kırmızı-mavi ve yeşil) bulan satın alan veya satın alabileceğim yeri bilen gören duyan var mı acaba? 4 w lık renkli led ampul var ama 9 w veya en düşük 7 watt aramaktayım yardımcı olur musunuz?
D
10 yıl
Simfer 4247 mi Luxell lx 3590 mı
Selamün aleyküm evlilik hazırlıklarında son aşamaya geldik bütçemize göre bir küçük fırın almak istiyorum. iki ürün arasında kaldım yardımcı olur musunuz?

Simfer 4247 İnox mu(kargo dahil 217 lira)

http://www.akakce.com/firin/en-ucuz-simfer-4247-inox-albeni-yogurt-yap-fiyati,766322.html


Yoksa

Luxell lx 3590 mı(kargo dahil162 lira)

http://www.akakce.com/firin/en-ucuz-luxell-lx-3590-super-borekci-fiyati,547722.html

fiyat farkları var ama pişirme de hangisi daha üstün karar veremedim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.