B

Teğmen
03 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
97 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
2 yıl
DSMART 16 gündür internetimi taşıyamıyor
Arkadaşlar.2 yıldır Dsmart kullanıyorum. Kullanmaz olsaydım. 4 Ağustos tarihinde internetimi taşıttırmak istedim. Tam 16 gün oldu. Hala evimde internet yok. 50 kere aradım müşteri hizmetlerini. Sadece oyalıyorlar. Kayıt alıyoruz diyorlar. Başka bir şey yok. Ellerinde düzgün bir teknik ekip yok. Sadece Türk telekoma iletiyorlar talebi. TT isterse taşıyor isterse taşımıyor. DSMART bir de üstüne utanmadan bana tam fatura kesiyor.

Homeofis çalışıyorum. Mobil paketleri tükettim. Konuya destek olun lütfen. Sesimi duysun şunlar.
B
2 yıl
Yeditepe konserleri youtube sayfasına film izleme sitelerinden ziyaretçi çekiliyor
Bugün denk geldiğim bir durum. Yeditepe konserlerinin izlenmediği biliniyor. Harcanan milyonlarca lira da eleştiriliyor doğal olarak. Dizi izlerken bet reklamları ile birlikte youtube açılıyor. Yeditepe konserlerine yönlendirme yapılıyor.SS:

< Resime gitmek için tıklayın >
B
2 yıl
Kişi başı gelir nasıl 9 bin 117 dolar oluyor?
Kişi başı gelirin 9 bin 117 dolar olduğu açıklandı. Buna inansak ayrı bir dert inanmasak ayrı..

2400 TL alan bir asgari ücretli için hesaplayalım:

2400 TL - 350 dolar.
Bu elemanın 4 kişilik ailesi olsa kişi başı yaklaşık 90 dolar aylık oluyor. Bunu da 12 ile çarparsak; 1080 dolar oluyor.

Yani ortalama bir asgari ücretli ailesinin her ferdinin tam tamına 8037 doları her ay başkasına gidiyor. Çok yüksek bir rakam.

Bir memur ayda 1000 dolar kazanıyorsa ve yine 4 kişilik bir ailesi olduğunu düşünelim;

Kişi başı aylık 250 dolar. Yıllık 3000 dolar. Bu ailenin de her ay, her ferdinin 6117 doları başkalarının cebine gidiyor.

Örnekleri çoğaltmak mümkün. Milli gelirden hakettiğiniz payı alabilmeniz için ailenizden her fert 62bin TL yıllık gelire sahip olmalı.

Ülkede teraziyi bu kadar tersine çevirecek kadar zengin var mı? Yoksa birileri yalan mı söylüyor? En önemlisi bu rakamı dinleyen seçmen, ben neden az alıyorum diye neden düşünmüyor?
B
3 yıl
Silinsin
Silinsin
B
6 yıl
Koşu bandı arızası nasıl giderilir?
Arkadaşlar bende de Dunlop koşu bandı vardı. Uzun zamandır E1 hatası veriyordu. Dün bir bakayım dedim. Sizlerin yardımını rica ediyorum.


Adım adım ilerlemelerimi yazayım.

1- Hata E1 hatası. Klavuza baktığımda, hız sensörünün hızı okuyamaması diyor. Ama motor hiç dönmüyor ki hangi hızı okuyacak..

Ben bandı kendi gücümle çevirdim ve hata vermedi. Demek ki sensör arızalı değil. Döndüğünü algıladığına göre..

2- DC motor giriş değerlerini ölçtüm. 6 ohm çıktı. Bana biraz küçük bir değermiş gibi geldi. Ama kısa devre yok. 1.5 HP, 180 Volt motor. P= ı2xR ve I =P/V den yapılan hesap doğru olmaz gibi geliyor bana? Sargı sonuçta tek değildir sanırım.

3- 220 V verip, kartın çıkışlarını ölçtüm. Sonuç : sıfır.. Ama kartın (-) çıkışı ile toprak arası (motor gövdesi de dahil) 100 V çıktı.

4- Kartı söktüm. Bu arıza bana kart arızası gibi geliyor. Önce köprü tipi doğrultma entegresinin sağlamlığına baktım. Sağlam çıktı. UF1004FCT yazan üzerinde diyot sembolü olan etegrenin 2 bacağını (Anot - katot) diyot gibi ölçtüm. Sağlam çıktı. Diğer entegre nedir bilmiyorum.

5- Kondansatörlerde, dirençlerde görünen bir yanma, patlama göremedim.

Fotoğrafları konuya ekliyorum. Şimdi neye bakayım? Bu tarz cihazlarda ne arızalanır?

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
6 yıl
iPhone mp3'den zil sesi yapma (Resimli anlatım)
Arkadaşlar bildiğiniz gibi iTunes 12 versiyonlarında mp3'den zil sesi yapmak için eski yöntemler işe yaramıyor. Bu iş için yeni bir yöntem paylaşacağım:

Apple sürekli olarak “iPhone’da Herhangi Bir Şarkıyı Zil Sesi Yapmak” konusunda sıkıntı çıkartıyor. App Store’dan parayla satmak daha cazip tabi. 😉

Öncelikle belirtmeliyim ki, iTunes üzerinden iPhone zil sesi oluşturma yöntemi artık kullanılamadığından, iTunes yerine başka bir uygulama kullanıyoruz. Uygulama Dünya genelinde kullanılan bir uygulama. Yine de güvenlik açısından sadece zil sesi oluştururken kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Adım 1: Zil sesi olmasını istediğimiz mp3 dosyasını 40 sn’lik hale getireceğiz.

Bunun için,

Aşağıdaki siteden mp3’ü 0 sn lik .m4r formatına (iphone için) çeviriyoruz.

http://www.melofania.com/ (Bu site çalışmazsa google’dan “mp3 to m4r for iphone”) şeklinde aratın. Yeni siteler bulacaksınız. Çeviri yaparken, 40 sn’lik dilimin neresi olacağını, hatta süresini de (en fazla 40 sn olmalı) ayarlayabilirsiniz.

Önce Upload butonuna tıklayın. Zil sesi olmasını istediğiniz mp3 dosyasını bilgisayarınızdan seçerek, bu siteye yükleyin. Yükleme bitince aşağıdaki ekran çıkacak:

< Resime gitmek için tıklayın >


Create Ringtone butonuna tıklayın. Aşağıdaki resim çıkınca işaretli yere tıklayın.< Resime gitmek için tıklayın >

Get ringtone seçeneğine tıklayın.< Resime gitmek için tıklayın >

Bilgisayarınıza 40 sn’lik .m4r dosyası inecektir.

Adım 2:

Buradan iTunes alternatifi programı indiriyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

İndirdikten sonra programı bilgisayarımıza indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyaya tıklayarak, programı kuruyoruz. (kurulum aşamalarında dili soruyor. Hep Türkçe olarak işaretleyin.)

< Resime gitmek için tıklayın >

İnternet bağlantısını test edin. Test Connection butonununa tıklayın.< Resime gitmek için tıklayın >

Kurulum aşamasında güvenlik duvarı uyarısı çıkarsa uygulamaya izin veriyoruz.

Çıkan ekranda aşağıdaki resimde gösterdiğim uygulamayı yüklüyoruz. Uygulama yüklendikten sonra “Start” butonuna basıyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Uygulama açılınca, telefonunuzu buluyor.< Resime gitmek için tıklayın >

Sol üstte melodiler kısmı var. Ona tıklayarak açıyorsunuz.< Resime gitmek için tıklayın >

Buraya daha önce hazırladığınız ve bilgisayarınıza indirdiğiniz m4r uzantılı 40 sn lik zil sesi dosyasını sürüklüyorsunuz.

Sol üstte yer alan Güncelle butonuna tıklayın.

şlem bu kadar. Daha sonra iPhone’dan Ayarlar>Sesler>Zil tonu kısmından (iOS 9.3.2) zil tonunuzu yüklediğiniz dosya olarak değiştirin.

DİKKAT:

Daha sonra iTunes kullanmak istediğinizde, öncelikle CopyTrans programını kapatın. Daha sonra iTunes programını açtığınızda şu hata ile karşılaşırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatın. iTunes artık çalışacaktır.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kaynak:

Apple Uzmanı

Kaynak gösterme şartıyla paylaşabilirsiniz.
B
8 yıl
İngilizce çeviri işi
Arkadaşlar bir internet sitem için ing- tr çeviri yapabilecek bir arkadaşa ihtiyacım var. Üniversite öğrencisi veya zamanı bol bir arkadaş arıyorum. Ücret de verebilirim ama harçlık gibi olabilir şimdilik.
B
9 yıl
Elektronik sitesine yazarlar alınacaktır.
Arkadaşlar daha önce açtığım konuda 2 mühendislik öğrencisi arkadaşla anlaşmıştık. Onlarla problemsiz bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

Ben Mebde elektrik elektronik öğretmeni olarak çalışıyorum. Benimle birlikte konu ekleyecek, içerik girecek, 2 arkadaşa daha ihtiyacım var.

Sitenin geliri az olduğundan ücret harçlık düzeyinde. Zamanla gelir de elde ettiğimizde ücret de artacaktır. Özellikle üniversite öğrencileri ile daha rahat çalışabiliriz diye düşünüyorum.

Ocak ayında 50-100 arası olan günlük ziyaretçi sayısı 700'lere kadar çıktı. Hızla artmaya da devam ediyor.

Hedefim elektronik alanında en geniş içeriğe sahip, çok faydalı olabilecek bir site oluşturmak. Ücretli - ücretsiz her desteğe ihtiyacım var. Ücretsiz yazarlık yapmak isteyenler de başvurabilir. Site elektronik devreler

Hangi alanlarda yazarlık yapabilirsiniz? Her türlü fikre açığım.
B
9 yıl
Elektronik sitesine ücretli yazar veya yazarlar alınacaktır.
Arkadaşlar benim elektronikle ilgili bir sitem var. İçerik konusunda benim fazla vaktim olmuyor. Elektonik konusunda yeterli, zaman ayırabilecek, konu hazırlayabilecek, tercihen üniversite öğrencisi arkadaşlar alınacaktır. İçerik sayısını, özelliklerini ve ücretlendirmeyi özelden konuşuruz. Çok fazla bir ücret veremem ama az da olsa bir harçlık çıkar.
B
10 yıl
Somnoplasti ameliyatı sonrası problemler
Sevgili arkadaşlar. 2 ay önce uyku apnesi problemi nedeniyle somnoplasti ameliyatı oldum. 45 dk sürecek denilen ameliyat 2 saate yakın sürdü. Doktora göre bir sıkıntı yok. Burun kemiklerinin bir kısmı ve geniz etinin bir kısmı alındı. Ertesi gün taburcu oldum. Aradan 2 ay geçti. 1 aydır geniz akıntısı var bende. Sprey + hap verdi doktor işe yaramadı. Uykudan bile uyanmama neden oluyor bu sorun.

Bu ameliyatı olan arkadaşlara soruyorum. Siz de bu tarz problemler yaşadınız mı? Geçici bir sorun mu bu akıntı? Ne yapabilirim? Bilgisi olan arkadaşlar esirgemesin arkadaşlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.