F

Yarbay
02 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1179 (Bu ay: 10)
Gönderiler Hakkında
F
5 ay
Kavşakta Kaza, Kusur Kimde?
Geçen hafta işyerinden bir arkadaşımın yaşadığı kaza.
Kavşakta herhangi bir tabela yok.
Bizimki dobloya sağdan çarpmış. Savrulan doblo da park halindeki corollaya dokunmuş.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Araç opel servisine çekildi. Servis 140.000TL tamir masrafı çıkarttı. Büyük ihtimal perte ayrılacak dedi eksper. Araç ihaleye çıkartılacakmış vs süreç devam ediyor.


Kusur %100 Doblo'nun. Sağdan gelene yol vermediği için.
F
5 ay
Silinebilir benzer konu açılmış.
silinsin.
F
5 ay
Otomotiv Yedek Parça ve Yağları Karaborsa
Ekonomik kriz dolayısı ile yedek parçacılarda parça ve yağ bulmak zorlaşıyor. Yağ toptancıları satış yapmıyor. Direkt yok çekiyorlar özellikle yılsonu olduğu için.
Kaskodan cam değişimi yapmak isteyenlere camcılar yok çekiyor. Kaskodan parayı almak 45 günü buluyormuş. 45 gün sonraki fiyatın ne olacağı belli değil.
Yılbaşında 300TL olan 5lt yağlara 500TL ve üzeri fiyatlar çıkartıyorlar. Çoğu yerde stok yok.

15 gün önce aldığım filtre setine %40 zam gelmiş.

Tavsiyem bakım için filtre ve yağ gibi malzemelerinizi alıp kenara koyun.
F
6 ay
MSI GTX 1080 GAMING X TERMAL MACUN YENİLEME
4.5 yıllık ekran kartımın terman macununu yenilemeye karar verdim. Termal macun olarak Arctic MX4 4gr aldım. Hem genel bir kasa temizliği hem de termal macunları yenilemek için fırsat oldu. Kasa içini kompresör ile güzelce temizledim. İşlemci termal macununu yeniledim. Sıra ekran kartına geldi.

Ekran kartını açınca şaşırdım. Fabrikasyon termal macun ekran kartı işlemcisi dışında her yerde vardı. Şöyle resim olarak da ekleyeyim. Ekran kartının 82 dereceyi görmesine şaşmamalı. Macun yok hükmünde resmen.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Değişim sonrası sıcaklık değerlerine henüz bakmadım ama bu haliyle yük altında 82 dereceyi görüyordu kart. Büyük bir değişim olacağını düşünüyorum.

Bu arada soğutucuyu çıkartmak için yaylı 4 vidayı sökmek yeterli. Arka plakayı sökmeden direkt olarak soğutucu tarafı söktüm.

Youtube üzerinde detaylı videolar mevcut. Yapmayı düşünenler çekinmeden yapabilirler.
F
6 ay
GARANTİ BANKASI 10 KASIM REKLAMI VE DÜZCE
https://www.youtube.com/watch?v=9Usfj8o7o2o
Garanti Bankası 10 Kasım için çok güzel bir reklam hazırlamış. Duygulanmamak elde değil.Pek Düzce'de bugün ne oldu? Saat 09:05'te çalması gereken sirenler çalmadı. Sessiz sedasız geçiştirdiler.

Bir de utanmadan sms gönderiyor BAKAN BEY Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü

< Resime gitmek için tıklayın >
F
7 ay
Arctic MX-4 20Termal Macun 4 gr (AR-ACTCP00002B) 69,86 ₺ Teknobiyotik
F
7 ay
ŞEKERE UNA YAĞA BÜYÜK ZAM (EKONOMİNİN HELVASINI KAVURMAK)
Ülke ekonomisi helvası kavrulacak duruma geldi. Bu arada helva için malzemeler ateş pahası oldu.

İşim gereği şekeri yakından takip ediyorum. Şekerleme lokum imalatında gıda mühendisiyim. İmalatta %60 civarında şeker kullanıyoruz.

Ekim ayında çuvalı 220TL olan şeker bugün 300TL'yi geçmiş bulunmakta. Şeker yok piyasada 320TL'ler konuşuluyor.
Ekim ayında çuvalı 170TL olan un bugün 200TL'yi geçmiş bulunmakta. Un yok piyasada 220-250TL'ler konuşuluyor.

Yine imalatta kullandığımız sanayi tipi susuz yağlara %50 ile %100 arasında zamlar geldi.
Kakao'ya %50 zam geldi.

İpin ucu iyiden iyiye kaçıyor artık.
F
8 ay
Geçmediğim yol ücreti çekilmiş HGS bakiyemden
10 eylül 2021 tarihinde Altınova-Ovaakça arası özel otoyoldan geçmişim gibi 44TL ücret kesilmiş HGS bakiyemden. Bunu 17 eylül de bankamın bana hgs ekstresi göndermesiyle farkettim. Garanti bankasının böyle bir özelliği var hgs ekstresi de gönderiyor. Bu arada ben 10 eylülde karantinada evimdeyim.
Aradım HGS müşteri hizmetlerini anlattım durumu. Dedikleri şey orası otoyol.aş diye özel bir şirketin, orayı aramanız lazım.
Verdikleri numarayı aradım. 10 dakikaya yakın bekleme süresinden sonra müşteri temsilcisine durumu anlattım. Gerekirse aracımın 10 gün boyunca yerinden kıpırdamadığına dair sitenin güvenlik kayıtlarını da gönderebileceğimi söyledim. Muhtemelen plaka benzerliği gibi bir durum olabileceğini, aracımı plakası marka modeli ve rengini söyledim. Geri dönüş yapılacağını söylediler ama 1 hafta geçti ne arayan var ne soran.
Tekrar aradım müşteri hizmetlerini bekleme sırası çok uçuk rakamlar diye söyleyince yine ses kaydında söylenen eposta adresine durumu anlatan bir eposta gönderdim.
Hesabımdan alınan paranın HGS bakiyeme veya iban numarama geri yatırılmasını istedim. HGS ve iban bilgilerimi iletişim bilgilerimi paylaştım. Hala bir dönüş yok.
Sanırım tüketici hakem heyeti ile çözeceğim sorunu mecburen.
F
9 ay
İşverenlere Aşı Olmamış İşçilerinden PCR Testi İsteme Hakkı Genelgesi
Ülkemiz genelge ve kararnamelerle yönetilmeye devam ediyor. Meclisin varlığını, anayasanın ve kanunların varlığını sorgular hale geliyoruz.

Buyrun yeni genelgemiz.

Covid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül itibarıyla zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 81 ile genelge gönderdi. Buna göre corona virüsü aşısı olmayan işçilere haftada bir kez PCR testi zorunluluğu getirildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:
* Çalışma hayatını düzenleyici, işçi – işveren ilişkilerinde çalışma barışının sağlanmasını kolaylaştırıcı ve koruyucu tedbirler almak, iş sağlığı ve güvenliğini sağlayacak tedbirlerin uygulanmasını izlemek Bakanlığımızın asli görevleri arasındadır.
*Bu doğrultuda, Bakanlığımız tarafından, işverenlerin işçilerinden isteyeceği PCR testi ve işçilerini Covid-19 riskleri ve tedbirleri konusunda bilgilendirmesini içeren, 2/9/2021 tarihli genel yazı 81 İl Valiliği'ne gönderilmiştir.
*Söz konusu yazıda, işverenlerin, işyerinde karşılaşılabilecek sağlık ve güvenlik risklerine yönelik koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında tüm işçilerini bilgilendirmekle yükümlü oldukları hatırlatılmıştır.
* Aynı zamanda işverenlerin Covid-19 aşısı tamamlanmamış işçilerini yazılı olarak ayrıca bilgilendirmesi istenmektedir. Bilgilendirme sonrasında aşı olmayan işçilere, kesin Covid-19 tanısı konması durumunun iş ve sosyal güvenlik mevzuatı açısından olası sonuçları da işveren tarafından bu durumdaki işçilere bildirilmelidir.
* Covid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere işyerinde kayıt altında tutulacaktır.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/asi-olmayan-isciye-pcr-sarti-6628972
F
9 ay
Bursa'da 1. sınıf öğrencisinde corona çıktı, öğretmeni ve 30 arkadaşı karantinada
Bursa’nın Yenişehir ilçesi Akçeşme İlkokulu'nda 1. sınıfa başlayan bir öğrencinin corona testi pozitif çıktı. Sınıftaki 30 öğrenci ve 1 öğretmen tedbir amaçlı karantina altına alındı.


https://www.sozcu.com.tr/2021/saglik/1-sinif-ogrencisinde-corona-cikti-ogretmeni-ve-30-arkadasi-karantinada-6629042/?utm_source=dahafazla_haber&utm_medium=free&utm_campaign=dahafazlahaber

Hafta 1 gol 1. Henüz sadece 1. sınıfların olduğu şu haftada bu şekilde haber çıkmaya başladı. Tüm sınıfların yüzyüze eğitime başladığı ve ulaşımın servislerle yapılacağı zamanı siz düşünün.

Çocukların hayatı riske atılıyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.