B

Yarbay
24 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
86 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
8 yıl
DH'de bug buldum (SS'li)
SS ekledim. Toplam 1275 mesaj varsa 24 saat içinde nasıl 1276 mesaj atılmış olabilir?
< Resime gitmek için tıklayın >
B
8 yıl
Duvardaki Telefon Bağlantılarından İnternet Geçirmek
Merhaba. Evimde internete kablolu olarak bağlamak istediğim konum olarak modemden uzak bir bilgisayarım var. Odalar arası mesafe uzun olduğundan ve görüntü olarak hoş durmayacağından uzun bir kablo ile direkt modeme bağlamak istemiyorum bilgisayarı.

Evin duvarlarında 2'şer tane 4 pinli telefon kablosu var. Benim aklımdaki soru, ethernet kablosunu 4 + 4 şekilde ikiye bölüp bunların ucuna telefon soketi (RJ11 oluyor sanırım) takıp bu iki ucu telefon girişlerine bağlayıp öteki odadan da aynı şekildeki bir kablo ile bilgisayara bağlamam mümkün müdür? Bu sistem çalışır mı? Şimdiden teşekkürler cevaplar için.
B
8 yıl
Revell Airbrush Starter Kit Deneyen Var mı?
Herkese merhaba.

Bir süre önce Revell'in aşağıdaki resimdeki ürününü gördüm. Plastik model yapmaktan beni alıkoyan şey boyama bölümü olmuştu hep. Boyama işine elim pek yatkın olmadığından büyük alanları boyarken hep fırça izi kalıyordu veya boya çok kalın oluyordu ve bu da doğal olarak plastik modeli mahvediyordu. Kompresörlü airbrushlar da bu hobiye yeni başlayanlar için tuzlu olduğundan ve RC helikopter ve uçaklarla da uğraştığımdan hiç düşünmemiştim almayı. Fakat bu ürün uygun fiyatı ile sorunlarıma çözüm olabilir diye düşünüyorum Benim merak ettiğim, bu ürünü kullanan oldu mu? Kullanan varsa yorumları neler?


< Resime gitmek için tıklayın >
B
9 yıl
Memoright STM Plus 240GB vs Sandisk 256GB Ultra Plus SSD Seçimi
Merhaba. Yeni topladığım masaüstü bilgisayarımda kullanmak üzere SSD arayışındayım. Başlıktaki iki SSD sürücü arasında kaldım.

Memoright STM Plus 240GB fiyat/performans oranıyla öne çıkıyor fakat firmware güncellemeleri, duyulmamış bir marka olması ve kendi sitesinde bile çok bir bilgi ve desteğin yer almaması kafamı karıştırıyor.

Sandisk 256GB Ultra Plus tanınmış bir markanın desteğine ve benzer özelliklere sahip olduğundan kafamı karıştırdı.

Bu iki SSD sürücüsünden hangisini tavsiye edersiniz?
B
9 yıl
Evga GTX760 FTW Dual Bios ACX vs Asus GTX770 DirectCU II O.C.
Yakın zamanda ekran kartı değiştirmeyi düşünüyorum fakat başlıktaki iki kart arasında kaldım. Aldığım ekran kartlarını uzun süre kullanan biriyim (Şu anda GTX 260 kullandığımı düşünürsek... ) Bu kartlar için Vatan Bilgisayar linkleri:

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx770-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx760-ftw-dual-bios-acx-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html

Tavsiyelerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler
B
9 yıl
GTX 770 ve GTX 260 SLI Mümkün müdür?
Herkese merhaba. Elimde GTX 260 ekran kartı var. Donanımı yenileyip bir tane GTX 770 almak istiyorum. Fakat GTX 260'ı elimden çıkartmak yerine GTX 770 ile SLI yapmak istiyorum. Bu mümkün müdür? Aldığım performans artan güç tüketimine değer mi? Çok önceleri SLI ile bağlanan böyle eski kartların sadece Physx işleri yaptırmakta da kullanılabileceğini okumuştum. Bu hala olası mı? DirectX 11'in nimetlerinden faydalanabilir miyim?

Ayrıca bu zamanlar donanım yenilemek için uygun bir zaman mıdır sizce?

Bayağı soru oldu
B
10 yıl
İlk defa il dışında konsere gideceğim [YARDIM]
Merhaba DH ahalisi. Şu anda Ankara'da oturuyorum. 26 Temmuz'da İstanbul'a Iron Maiden konserine gitmek için bilet aldım. Fakat akraba ziyareti dışında İstanbul'da bulunmuşluğum yok sayılır. Yani İstanbul'u pek bildiğim söylenemez. Konser 26 Temmuz 2013 saat 16:00'da BJK İnönü Stadyumu'nda. Konser alanında yiyecek-içecek işleri nasıl halledilir, konser çıkışı geç bir saat olacak muhtemelen, nereye gidilir, nerede kalınır, ulaşım nasıl sağlanır bilgilerinizi ve deneyimlerini paylaşırsanız çok sevinirim gerçekten.
B
10 yıl
D-Smart CAM Modülü Nasıl Kullanılır?
Merhabalar. Samsung 55D7000 modeli bir televizyonum var. Geçtiğimiz günlerde internetten D-Smart CAM modülü aldım ve üyeliğimi aktifleştirdim. Modülü de televizyona taktım fakat ne yaparsam yapayım D-Smart'ın kanallarını bulamadım. Uyduyu taratmaya çalıştığımda sadece Astra 19.2E gibi bir uydudan 21 tane radyo ve tv kanalı buluyor. Muhtemelen başka bir yerden başka bir ayar yapmak gerekiyor fakat bulamadım. İnternet üzerinde de adım adım anlatan bir sayfa göremedim. D-smart'ın kanallarını nasıl bulabilirim? Adım adım anlatabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
B
10 yıl
Android Kullanan Liseli ve İlkokullu Arkadaşlara Özel... Karne Notu Ortalaması Hesaplayıcı!
Öncelikle belirtmek isterim ki ben de bir liseliyim Liseli ve ilkokullu arkadaşlara daha önceden yazmış olduğum bir Android programını taktim etmek istiyorum... Ortalama Hesaplayıcı

Özellikle liseli arkadaşlar bilir, dönem sonu yaklaştıkça her öğrenciyi bir karne heyecanı sarar. Herkes aldığı belgeyi merak eder, karne notu ortalamaları hesaplanır, teşekkürü 1 puanla kaçırdım kanka gibi şakalar yapılır... Bizim sınıfta da aynı heyecan vardı. Tebeşiri eline alan arkadaş tahtada kendisinin ve birkaç arkadaşının ortalamasını hesaplar, diğerleri de boş bir kağıt çıkarır ve kendisini bu uzun süren dört işlem sürecine verirdi. Bu manzarayı gören ben "Bunun uygulaması yapılır ki" şeklinde bir tepki verip oturdum bilgisayarın başına ve bu işi basite indirgemeyi amaçlayan bir uygulama yazdım: Ortalama Hesaplayıcı.

Ortalama Hesaplayıcı sayesinde karne notu ortalamanızı çok daha hızlı bir şekilde hesaplayabilir ve anında hangi belgeyi alacağınızı öğrenebilirsiniz. Yazdığım ilk işe yarayan uygulama olduğundan bazı eksik yönleri ve hataları olabilir, önerilerinizi ve bulduğunuz hataları bana bildirirseniz sevinirim Birkaç ekran görüntüsü vermek gerekirse:

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

(Not: Uygulama sadece Android 3 ve üzeri sürümlerde böyle gözükmektedir, Android 2 serisinde görünüm daha farklı olacaktır)

Eveeet gelelim uygulamayı indirmeye, bunun için bir Google Code sayfası açtım, hata bildirmelerini buraya yaparsanız sevinirim. İndirme linklerine ve daha fazla resmehttp://code.google.com/p/ortalama-hesaplayici/ adresinden ulaşabilirsiniz. Her zaman için en güncel versiyonu indirmenizi tavsiye ediyorum. Tabii indiren olursa
B
11 yıl
PTT'den Arkadaşım Adına Gelen Kargoyu Nasıl Alırım?
Birkaç sebepten ötürü yurt dışından verdiğim siparişte kargo adresi için arkadaşımın evini göstermiştik. Fakat kargonun gelmesi uzadığı için arkadaşım tatilde olduğu bir günde geldi. Onun adına kargoyu almaya gittiğimde sadece kendisinin alabileceğini söylediler. Kutunun üzerinde arkadaşımın telefon numarasının bulunduğunu ve arayıp durumu sorabileceklerini söyledim fakat yanaşmadılar bu dediğime de. Kargoyu babasının alıp alamayacağını sorduğumda ise cevap aynıydı, sadece kendisi alabilir dediler.

Bu kargoyu alabilmek için ne yapmalıyım? Arkadaşım 1 hafta sonra geliyor fakat kargoyu almak için 1 hafta beklemek istemiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.