S

Yüzbaşı
23 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
7 yıl
Elektrikli araç hakkında - TESLA Model S
Geçen hafta yurtdışındaydım, gezerken elektrikli araç üreten TESLA firmasını yeni bir modelini gördüm, aslında çokda yeni değilmiş trafiktede bayağı gördüm. Araçın içinede oturmak fırsatım oldu. Elektrikli araçlarda teknolojinin nereye geldiğini görmek açısından çok güzel bir örnek. Aslında resimde çekmiştim ama sitesinde çok daha güzel resimler var. Aşağıdaki linkten sitesine ulaşabilirsiniz.

http://www.teslamotors.com/models/features#/performance

Model S 416 hp gücünde elektrikli motor var yalnızca. 0-100'ü 4.2 sn. Asıl önemli konu aracın bir şarjda gidebildiği mesafesi 400km. Araca bakan kişi supercharger' şarj aletleriyle 20dk'da şarj olduğunu belirtti. Sanırım araçlarda gelecek burada. Biz Türkiye olarak normal araç üretme yerine bence devlet teşviki ile çok bakir olan bu alanda çalışmak çok daha mantıklı.

Bilgilenmek isteyenler Tesla'nın sayfasındna bakabilirler. Amerika fiyatı 150.000 USD bu modelin. Birkaç sene önce Ali Ağaoğlu almış ve bayağı gazetelere manşet olmuştu.

Yalnızca paylaşmak istedim.
S
9 yıl
Ford'dan yeni 1.5 lt Ecoboost motor
Türkiyedeki sitelere haberi düşmedi ama avrupa ve birçok farklı yerdeki haber sitelerinde Ford'un yeni 1,5 lt ecoboost motorunu tanıttığı yazıyor. 1.6 ile benzer bir beygir gücüne sahip ama daha az yakıt tüketimi olan bu motorun yeni Mondeo'da dahil olmak üzere birçok araca konulacağı söyleniyor.

http://www.autoblog.com/2013/04/11/ford-confirms-1-5-liter-ecoboost-four-cylinder-engine-for-2014-f/

http://www.examiner.com/article/ford-launches-new-1-5-liter-ecoboost-engine

http://www.autoexpress.co.uk/ford/mondeo/63515/ford-mondeo-gets-15-litre-ecoboost-engine
S
10 yıl
Citroen DS5 Türkiye Fiyatı
Fiyatlar belli olmuş. Kaynak Carmedya Mayıs sayısı...

1.6 Benzinli THP 156 HP 81.400 TL DSport modeli
1.6 e-HDi 112 HP 84.900 TL DSport modeli
S
11 yıl
Ford'ta düşük hacimli turbo motorlar gelecekmi?
Merhabalar,

2011 senesinde yeni Focus'ta yada şu andaki Fiesta üzerinde VW'de olduğu gibi düşük hacimli turbo motorlar (1,2 veya 1,4lt gibi) ve bunlarla birlikte çift kavramalı şanzıman (powershift veya benzeri) gelecekmi?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa, paylaşabilirlerse sevinirim.
S
11 yıl
Ibıza 1.2 DSG Türkiye'ye gelecekmi?
Avrupada Ibiza'nın 1.2lt DSG şanzımanlı modeli satılıyor ama Türkiyede yok. Gelecekmi bilgisi olan varmı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.