3

Teğmen
12 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
3
8 yıl
BMW için Landi Renzo mu Prins mi
Arkadaşlar 2007 model BMW 3.16 araç için iki seçenek arasında kaldım yardımlarınızı rica ediyorum.

Öncelikle durumu bi açıklayayım:

Şimdi tanıdık bir ustadan lpg montajı için başka bir ustanın adını aldım gittim selamını söyledim. Aracı görelim düzen tutmazsa hiç takmayalım vs dedi. Götürdüm aracı kontrol etti. Elimde BRC- Landi var ve landiyi tavsiye ederim dedi.

1.700 TL fiyat verdi.

Netten yaptığım araştırmalarda da prinsin daha iyi bir marka olduğunu öğrendim. Bursa'da montajını yapan Tomurcuk Oto ile görüştüm
Prins Silverline için 2.300 Keihen enjektörlü için 2.700 TL fiyat verdi.

Şimdi Landiyi öneren ustanın içiliği iyi olmasa beni oraya kesinlikle yönlendirmezlerdi ama elinde prins yok ve prins montajı yapamıyor.
Tomurcuk otoyu ise hiç tanımıyorum, işçilikleri nasıldır, montajı nasıldır bilemiyorum.

İki seçenek arasında kaldım, maddi boyut da önemli ama burada asıl önemli olan konu sorum yaşamamak.

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
3
9 yıl
LCD ekran arızası
Arkadaslar merhaba,

2007 den beri kullandığım Samsung samsung 940bw marka LCD ekranımda beyaz fon üzerine renkli çizgiler çıkıyor. Hiç bir görüntü alamıyorum. Az önce ekranın icini actım baktım gözle görünen yanık vs yok. Ömrümü doldu başka derdi mı vardır? Çözüm onerebilecek kimse var mıdır?

Görsel;
< Resime gitmek için tıklayın >

https://store.donanimhaber.com/ef/12/85/ef12850481a5c6151de1ec7b406c71ed.jpg
3
9 yıl
iphone 5 sms gönderme sorunu
Arkadaşlar bu ios olayına yabancıyım. iphone 5 te sms alabiliyor ancak sms gönderemiyorum. •*#5005*7672# yapıp mesaj merkez numarasını kontrol ettim. numara vodafone un güncel numarası

imessage olayından mı kaynaklanıyor diye ayarlar kısmından imessage ı etkinleştirmeye çalıştım ama bir türlü etkinleşmiyor. bir ara etkinleşir gibi oldu ama sonra yine olmadı .

ayarlar-genel sekmesinde hücresel kısmında bulunan bütün başlıkları açtım yine sonuç yok.

Hattın çekmesi ile ilgili de bir sıkıntı yok. Rahatlıkla görüşme yapıpı sms alabildiğim bir yerde deniyorum gönermeyi ama olmuyor.

Önerisi olan var mı?
3
10 yıl
Yurtdışı tur mu? Bireysel mi?
Merhaba arkadaşlar,

Önümüzdeki yaz eşimle İtalya'ya gitmeyi düşünüyorum ama turla mı gitsek yoksa otelleri vs netten ayarlayıp kendimiz mi gitsek karar veremedim. Turlarla ilgili şikayet sitelerinde oldukça fazla şikayet de var.

Daha önce yurt dışına çıkmadığım için bir tedirginlik de var ama ingilizce biliyorum çok uyanık sayılmasam da :) gözüm açıktır. Bir şekilde hallederim diyorum ama yanımda eşimin olması da ayrı bir sorun tabi. Tek olsam bir sorun çıktığında her türlü idare ederim ama eşim olduğu için otelleri vs çok titiz belirlemek gerekiyor.

Daha önce y.dıışına çıkmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilrse memnun olurum.

Bir de turla gitmeye karar vermemiz halinde vize işlemlerini kendimiz mi halletsek yoksa şirkete mi bıraksak? Tur ücretini ödeyip de vize alamadığı için tura ödediği ücreti yanan insanlar olmuş. Öyle bir durumla karşılaşmamak için tur ücretini ödemeden yani uçak bilet vs. almadan vize almanın bir yolu var mıdır?
3
12 yıl
Tv de 1920x1080 monitörde 1440x900 aynı anda çift çözünürlük mümkün mü?
Arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Ati HD 5770 ekran kartı var. DVI çıkıştan monitöre bağlı.
HDMI kablo ile ekran kartından LCD TV ye bağlantı yaptım ama bir türlü gerekli çözünürlüğü ayarlayamadım.

Masaüstğnde kullandığım ekranın max çözünürlüğü 1440x900
TV nin çözünürlüğü 1920x1080

Ekran DVI ile bağlı TV HDMI ile. Windows 7 kullanıyorum. Win 7 nin ekran paylaştırma menüsünden paylaştırmayı seçtiğimde
TV deki çözünürlük 1440x900 oluyor ve TV ekranına tam oturmuyor, Tv yi birinci monitör olarak seçtiğimde bu kez bilgisayar
ekranından müdahale yapamıyorum. Ati Catalyst menüsünden de denedi ama bir türlü olmadı.

Bu kartla aynı anda monitörü 1440x900 TV yi 1920x1080 çözünürlükte tçalıştırabilmenin bir yolu var mıdır?
3
12 yıl
Ses kartı + ekran kartı = HDMI yapmak
Arkadaşlar bir problemim var. Başlık biraz karışık oldu hemen açıklayayım.

HD filmleri izleyebilmek için HD playerlara baktım ama fiyat biraz pahalı geldi.

Bu yüzden bir odada bulunan masaüstü bilgisayarı HDMI ile LCD TV ye bağlamaya karar verdim ve 20 metre HDMI kablo aldım. 5+1 ses sitemi de (optik çıkış yok) TV nin bulunduğu odada DVD player a bağlı olduğndan bilgisayaraın üreteceği sesi bir şekilde ses sistemine bağlamam gerekiyor. Kolay olan ses için de ayrı bir kablo çekmek ama zaten HDMI kalın bir kablo oluğundan evin her tarafında kablo dolaşsın istemiyorum. Zaten HDMI kablolar görüntünün yanında ses iletimi de yapabiliyor.

Sorum; Ses kartından çıkan sesi ve ekran kartından çıkan görüntüyü HDMI kablo ile birleştirmemi sağlayacak bir aparat-adaptör-çevirici veya fikri olan var mı?
3
12 yıl
samsung 2,5" 640 GB hdd bölme (split) sorunu
Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde samsung 2,5" 640 GB hdd aldım. Evde philips dvp 5990 DVD player var. Usb den bağladığımda klasörleri görüyor ama video dosyalarını oynatmıyor. Hdd bilgisayarda sorunsuz çalışıyor ama dvd de problem çıktı. dvd de daha önce 320 gb a kadar çalıştırmıştım sorunsuz.

Bu arada hdd nin dosya sistemi fat 32. dvd ancak öyle tanıyor. forumda bir kaç arkadaş hdd yi daha küçük parçalara bölüp denememi önerdi. hdd bölmek için kullanacağım bir program var mı? sistem w7 partition magic 9 olmadı. eauses de işe yaramadı başka bir yolu varmı?
3
12 yıl
wm 6.1 omia 2 hat sorunu acil yardim
Merhaba arkadaslar,

dun yeni aldigim omnia 2 bugun calismiyor :)

cok kurcaladim galiba ilk kez wm isletim sistemli bir alet kullaniyorum.

dun bir kac program yukledim daha sonra kilitlendi ben de hard reset attım tele. şu anda şeneke problemi var yani hangi kartı takarsam takayım (avea ve tcell) ikisinde de hat bulamıyor lütden acil destek lazım...
3
12 yıl
ALINIK 2006 FORD FOCUS 1,6 TDCI GHIA
Temiz kazası boyası değişeni olmayan az kilometre yapmış focus arıyorum...ilgilenenler doğrudan konuya yazabilir ya da mesaj atabilir.
3
13 yıl
Crea CRU1000 HD + Sansung LE40A656
Arkadaşlar

Samsung LE40A656 Full HD 100 Hz TV ile Crea Cru 1000 HD reciever nasıl bir ikili olur?

Tv 100 Hz fakat alıcının özellklerinde

Video Görüntü formatı PAL/NTSC/480p/576p/720p/1080i 50/60Hz desteği

gibi bir ifade var yai bu uydu alıcısını alsam 100 Hz görüntü alamayacak mıyım? Bu konudan acil yardım bekliyorum.

Eğer alamayacaksam makul fiyatlı HD alıcılardan hangisini tavsiye edersiniz...?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.