A

Yarbay
11 Eylül 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
189 (Bu ay: 9)
Gönderiler Hakkında
A
10 ay
Yunanistan, Ege’deki 19. adamızı da işgal etti
Yerli ve milli'nin tek adresi AKP Osmanlıdan günümüze yapılmayanı yaptı ve büyük bir başarıya daha imza attı, konu AB toplantısında derinlemesine tartışılacak gibi.

AKP'nin üst üste 19ncü başarısı ve daha önce rastlanmamış bir seri, cumhuriyet tarihinde sadece AKP'ye nasip olmuş bu müthiş başarı için Yunan müteşekkir, gözleri mutluluk yaşları ile dolu...

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/yunanistan-egedeki-19-adamizi-da-isgal-etti-6160929/

https://www.karadenizgazete.com.tr/gundem/yunanistan-ege-deki-19-adamizi-da-isgal-etti/302639

https://www.haberler-turkiye.com/404.html/

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yunanistan-egedeki-19uncu-adamizi-isgale-hazirlaniyor-242815h.htm

Evet, yerli ve millici çomarları konuya bekliyoruz, İnönü 12 adayı nasıl vermiş yeniden tekrardan ve yalandan anlatıversinler.

Not: zoruma gidiyor kardeşim, dayanamıyorum, siz nasıl sessiz kalıyorsunuz?
Neden adacıkcık için Yunanlı böyle uğraşıyor ? Bakınız aşağıya, adam adacık, kayacık derken bize ... Kıta sahanlığı işleri devreye giriyor, denizlerimize hakim oluyor.

Birleşmiş Milletler Deniz Hukuku Sözleşmesi’nin “Adaların Rejimi” başlıklı 121. maddesi şu düzenlemeyi içermektedir:

“Bir ada, sularla çevrili olan ve sular yükseldiğinde su üstünde kalan,
doğal olarak meydana gelmiş kara parçasıdır.
3. paragraf hükümleri saklı kalmak üzere, bir adanın karasularının,
bitişik bölgesinin, münhasır ekonomik bölgesinin ve kıta sahanlığının
sınırlandırılması, işbu Sözleşmenin diğer kara parçalarına uygulanabilir
hükümlerine uygun olarak yapılır.
***İnsanların oturmasına elverişli olmayan veya kendilerine özgü ekonomik
bir yaşamı bulunmayan kayalıkların münhasır ekonomik bölgeleri veya kıta
sahanlıkları olmayacaktır.” ***

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/725220
A
geçen yıl
Renault Clio Periyodik Bakım Fiyatı
Arkadaşlar 2017 reno clio, 30 bin bakımı için servisten fiyat aldım. Kampanyalı indirimli fiyat olarak tarafıma söylenen 1700 TL. Kampanya olmasa ne yapacağız?

Fiyat oldukça yüksek geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?
A
geçen yıl
Xbox 360 gamepad kontrolcüsü ve "Windows 10 2004" sürüm Sorunu
Bildiğiniz gibi kablosuz bir cihaz yardımı ile bilgisayarımıza xbox 360 gamepadimizi bağlayabiliyoruz. Her ne kadar eski de olsa, canavar gibi bir gamepad. Bilgisayarda futbol, basketbol vs. oyunlarında, hatta kimi araba yarışı oyununda canavar gibi çalışmakta, yada windows 10 "2004" sürümünden önce çalışmakta idi.

Windows 10 2004 sürümünden memnundum, fakat microsoftun uydurduğu yeni bir takım abidik gubidik işler sonucu, artık çin malı kablosuz alıcımız windows 10 2004'de çalışmıyor. (orijinal alıcı muhtemel çalışır)

Bunun çözümünü zor da olsa bu sayfada buldum. Güvenlik açığı içerebilir, herkesin kendi kararı, çünkü sürücü dijital imza kontrolünü devre dışı bırakıyoruz.
https://www.s-config.com/windows-10-build-2004-vs-the-china-xbox-360-receiver/


Adımlar,

1) CMD prompt'u admin olarak aç ve komutları uygula,

"bcdedit /set nointegritychecks on"

"bcdedit /set testsigning on"

her ikisine başarı ile tamamlandı yanıtı almalısın.

Gerekirse bu işlemin iptali için;

bcdedit /set nointegritychecks off
bcdedit /set testsigning off

2) Şimdi "shift" tuşuna basılı tutarak windowsu yeniden başlat diyoruz, oradan yeniden başlayınca advanced options>startup settings> ve oradan F7 ile 7 numara "disable driver signature enforcement" seçiyoruz.

3) Windows yeniden başlıyor, şimdi aşağıdaki dosyayı indirip, virus taramasından sonra zipten klasöre çıkarıyoruz (7zip isteyebilir)

https://www.s-config.com/slab/get-chinese-xbox-receiver-drivers/

4) Kablosuz cihazımızı usb'ye taktık, şimdi aygıt yöneticisinden, bilinmeyen cihazın sürücüsünü update seçeneği, kendim aramak istiyorum (browse my computer), aşağıdaki seçenek “let me pic from a list of available drivers on my computer.” ve sonra "have disk" (disketi var) seçiyoruz. Buradan çıkartığımız klasör içinden Xbox360_Mod_XP klasörü, ve sonra windows 7 klasörünü seçiyoruz, oradan listeden "xbox 360 wireless reciever for windows" ve sonra kırmızılı bir ekran ile "bu sürücüyü yine de yükle yada install this driver anyway".

5) Hayırlı uğurlu olsun, xbox 360 kumandanızı kullanmaya devam edebilirsiniz, "screw you Microsoft"

Not: Sağ altta çıkan sınama sürümü yazısından kurtulmak için, chinabox klasöründeki uwd.exe'yi kullanabilirsiniz.


---------------------------

Arkadaşlar sorulara cevap vermeyeceğim, nispeten basit işlem, kaynak safya ve driver yukarıda, kolay gelsin. Çözmesini bir zahmet yapın.
A
geçen yıl
intel i7 4790k’dan ryzen 3600’e upgrade hikayesi
Evet arkadaşlar 4790k@4300mhz ve 16 GB 1600 mhz ramlarim ve 5700 xt ekran kartım ile mutlu mesut yaşıyordum. Tek problemim call of duty warzone oyununda 1440p ayarlarda 144 fps alamıyordum, ortalama fps 115-120 arası değişiyordu.

Yeni aldığım dark w242r su soğutucusunu vidalarken fazla baskı ile anakartımın soketini göçerttim yada araya yabancı bir cisim düştü. 8-10 adet pin ciddi anlamda yamuldu. Saatlerce uğraştım ama düzeltme yeterli olmadı.

Dedim ki mazeret bu ya güncel bir sisteme geçeyim. Ryzen 3600 mantıklı bir seçimdi, 16 GB 3200 mhz ram (burası hatalı oldu, 3600 mhz’de hemen hemen aynı fiyata varmış, gerçi rami overclock ile 3600 yaptık sıkıntısız). Sistemi topladım, anakart tercihim tomahawk yerine asus tuf gaming pro atx oldu :) . Tomahawkın 4 sata portu bana yetersiz, üstelik nvme kullanınca 2 sata iptal oluyor?? Aldığım anakart 2 nvme slotlu, 2nci slota nvme takılırsa, 6 sata port da aktif!

Neyse efendim, stok 3600 beni tatmin etmedi, hemen 4300 mhz overclock, 1.250 volt, ramlar oc ile 3600 mhz, canavar işte daha ne istersin.

Neyse biraz oyun oynayalım, 5700XT limitsizce çoşsun artık. Önemli ayrıntı, burası çokomelli, ekranım 1440p çözünürlük ve 144Hz

Call of Duty Warzone, o da ne FPS aynı? Red dead 2 aynı, Tomb Raider aynı, ama 6/12 çekirdek işlemci, 3600 mhz ram, 4300 mhz cpu neden?

Benchmark sonuçlarında Red Dead ve Tomb Raider için ryzen 3600 1-2 fps düşük puan aldı. Tamam 1440p’de olay ekran kartında ama bir nebze de olsa ram farkı vs, fps artmalı idi.

Tabii beklenildiği gibi 1080p işin içine girince, ryzen sistemi yaklaşık %10-15 fazla performans veriyor.

Sadece oyun, eğlence amaçlı bir bilgisayar kullanımında, 6 yaşındaki intel i7 4790k halen çok güzel bir işlemci. Ryzen serisi ise fiyat performans canavarı.

Siz de benzer eski bir sisteme sahipseniz, yükseltme işinde dikkatli olun, hataya düşmeyin.
A
geçen yıl
Monitör tercih AOC 27GU2 vs BenQ EX3200R
Ciddi anlamda bu iki monitör arasında kaldım.

AOC oldukça iyi yorumlar almış bir 27 inch ips, 4 ms gerçek input lag'i olan 144 hz ve 1ms ve full hd, flat bir monitör.
https://www.hepsiburada.com/aoc-27g2u-bk-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000NORXM?magaza=Hepsiburada

BENQ 32 inch va panel, 16ms gerçek input lag (ölçülen), 144hz, 4ms ve yine full hd, curved bir monitör
https://www.hepsiburada.com/benq-ex3200r-31-5-144hz-4ms-hdmi-display-mdisplay-freesync-full-hd-va-curved-oyun-monitoru-p-HBV0000050CSB?magaza=Gamers_Arena

Bu ikisinin fiyatları yakın. Şimdi AOC input lag ve response time olarak gerçekten iyi, BENQ is 20ms altında olduğu için fps oyunlarında yeterli olduğu söyleniyor.

ikisi de 144hz, biri flat, biri curve, ikisi de full hd.

Elimde kullandığım dell se2717h 27 inch, ips ve 75hz monitörden, bunlardan birine geçiş yapacağım. Call of Duty Warzone oyununu çok oynuyorum. 32 inch ekranda full hd çok düşük kalır mı emin değilim. 16ms input lag çok fark yaratır mı, o da bir soru işareti.

Siz olsanız hangisini seçersiniz ?
A
4 yıl
Naval Action [ANA KONU] ÇIKTI !
< Resime gitmek için tıklayın >

Platform: PC
Tür: Simulasyon / Sandbox-MMO
Yapımcı/Yayıncı: Game-Labs
Web Sitesi: http://www.navalaction.com/
Çıkış Tarihi: Tam sürüm çıktı.(13/06/2019)

https://store.steampowered.com/app/311310/Naval_Action/


Oyunumuz tam sürüm olarak çıktı. Arayüz düzenlendi ve geliştirildi. Oyunun fiyatı şu an 32 TL, eski 120 TL fiyatına göre çok ucuz, kaçmaz fiyat. Oyun parasının hakkını verir mi diye soruyorsanız cevabım şu olur, oyun daha Beta iken tam 2700 saat oynamışım. Başka birşey söylemeye gerek var mı bilemiyorum.

Eğer aşağıda paylaştığım Black Sail videosu sizi heyecanlandırıyorsa, bu oyuna kesinlikle bakmalısınız
Oyunun Konusu:

Oyunumuz kısaca 17. yüzyıl civarlarında geçen, kendi geminizin kaptanı olduğunuz, karada ise hammadde toplama, gemi ve top yapımından pek çok alet edavatı üretebileceğiniz ve bunları pazar koşullarına göre, arz talep dengesi üzerinden satacağınız bir ekonomiyi içeren bir oyun. Tür olarak gerçekçi MMO-Sandbox denilebilir.

Bu tarz oyunları çok severim, Commodore Pirates ile başlayan sevgim, yıllar boyunca Pirates yeni sürümleri, Sea Dogs, POTC, ve diğer pek çok oyunla devam etmişti, uzun süredir bu oyunu takip etmekteydim, indirimi gördüğüm sırada dayanamadım aldım.

Oyunda yapılabilecek şeyler, gemileri yağmalayıp, ele geçirebiliyorsunuz (diğer oyuncuların ki dahil), üretim yapmadan sadece ticaret yapabilirsiniz. Fakat korsanlar sizi avlamak için bekliyor olacak. Üretim yapıp, kendi limanınızda satabilir yada daha karlı limanlara satış için yelken açabilirsiniz. Savaş ve ticaret görevleri var, NPC oyunculara karşı bunları yapabilirsiniz. Haritadaki şehirler ele geçirilebiliyor, ülkeler arası el değiştiriyor, ciddi anlamda büyük gemilerin savaşı bu. Öte yandan oldukça derin bir CRAFT (üretim) sistemi var, gemi toplarından, gemilere, günlük alet edavat, gemi parçalarına kadar herşeyi üretebilirsiniz. Hammade ve yeterli deneyiminiz olduğu sürece.

Oyunun ana ve en önemli noktası, gemiler ve gemi savaşları. Nispeten gerçekçi bir gemi kullanımı, gemi savaşı ortamı içeriyor. Açık dünya oldukça büyük tüm karayipleri kapsıyor. En uzak bölgelere gitmek gerçek anlamda saatler sürebilir. Açık dünyada bir saldırı olması, yada sizin saldırmanız durumunda, ayrı bir ortam yükleniyor, burası daha detaylı, gemi savaşını burada yapıyorsunuz. İyi mi kötü mü bilemem ama gemi savaşları 15-20 dakikadan, 1-1,5 saate kadar sürebiliyor.Yeni başladığım zamanlarda başımdan geçen bir oyun içi hikaye:

Bu arada oyun gerçekçi arkadaşlar, tabii ki çok acayip gerçekçi değil. Ama insan kullandığı güzel bir gemiyle limandan açılırken inanın tırsıyor. Çok güzel bir gemiyi Renomee sınıfı, çalıştık çabaldık, uygun fiyata aldık. Yetmedi bir ton para verdik, buna 30 adet top yerleştirdik, yetmedi 250 tayfa kiraladık, yetmedi yedek tahta, yelken, rom stokladık. Efendim limandan çıktım NPC Combat Mission yapcam, bir baktım ticari bir brig bana doğru geliyor, İspanyol bayraklı. Dedim şunu da bir ele geçireyim mallarını yağmalarım. Derken savaşa girdik (savaşlarda belli bir süre iki tarafa da dışardan katılım oluyor), şimdi benim limana yakın, Cutter sınıfı bir gemi (ufak az tayfalı ve hızlı) benim yanımda savaşa girdi. Bu sırada chat kutusunda şu yazdı "1 vs 1 PVP ?" tabii ben kendimi kaptırmışım savaşa, bu uyduruk Cutter'a cevap bile vermedim. Sonra Cutter savaştan çıktı nedense? Bu arada NPC bir gemi benim saldırdığım, bu da dişli çıktı iyi mi. Neyse bir anda ufukta onu gördüm, "indefatigable" cinsi 44 adet topu olan bir Korsan gemisi. Meğersem korsan kibar, o soruyormuş "1 vs 1 PVP" diye, Cutter hemen tüymüş. Evet solumda beklediğimden dişli çıkan NPC, sağımda Korsan, sonuç hezimet. Bir anda onca para, onca emek yalan oldu. Oyun ciddi, oynarkan gaza gelip, fazla açılmayın.


OYUNUN RESİMLERİ:

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


OYNANIŞ VİDEOLARI:

Brig sınıfı gemiyle, ticaret gemisine saldırma
Videoyu izlemek için tıklayınız

L'Ocean sınıfı gemi filosuyla savaş
Videoyu izlemek için tıklayınız


Ciddi anlamda kalabalık bir savaş ortamı
Videoyu izlemek için tıklayınız
A
5 yıl
Paranın Hakkını Vermek, INTEL vs AMD, Radeon vs Nvidia
Selam arkadaşlar,

Kimimiz çalışıyor didiniyor, kazandığımızla en iyi sistemi kurmaya çalışıyoruz, kimimizin anası babası bunu bizim için yapıyor.

Eğer güncel oyunları hakkını vererek ama çok da delice para harcamadan oynamak istiyorsanız ve bunu da en mantıklı şekilde yapmak istiyorsanız, bu konuda sizlerle deneyimlerimi paylaşmak isterim. Aslında aradığımız herşey internette mevcut fakat internet bir yandan da bilgi çöplüğüne dönmüş durumda. Doğru bilgileri almak için biraz çalışmak şart. Yapacağınız yanlış bir değerlendirme ise paracıklarınızın çöpe gitmesine sebep olacaktır.

Commodore ile başlayan oyunculuk hayatıma, 386dx bilgisayar, pentiumlar, vodoo ekran kartları derken. Son olarak,

İntel i5 4690k, gigabyte sniper anakart, 2x4GB 1600mhz kingston, Powercolor R9 270x ekran kartı ve çok sayıda ssd+ hdd ve windows 7 bit sisteme sahibim.

Bu noktaya gelinceye kadar uzun intel devamında uzun süre amd ile devam ettim. Athlon 64, Athlon 64 x2 4600, x4 840, Amd fx6300 işlemciler, pek çok nvidia son olarak 8800gt ve devamında ati 6850 ve son olarak radeon 270x.

Bu son yıllarda gördüğüm kadarı ile artık LİDER -------- INTEL ve NVIDIA olmuştur. Zaten tüm testlerde sonuçlar ortada.

Eskiden amd ve ati ikilisi uygun ücrete iyi performans vermekte iken, son yıllarda ucuz fiyata orta performans çizgisine düştüler. Yani Ortalama bir performans istiyorsanız en uygun sistemi amd ile toplayabilirsiniz. Hatta son zamanlarda intelin yaptığı ataklarla burada bile amd üstünlüğü kayboldu.

Sonuçta profesyonel işiniz dolayısıyla bilgisayar kullanmıyorsanız, tüm bu bahsedilenler OYUN performansı için geçerli. Kullanıcıların çoğu zaten iyi bir oyun deneyimi için para harcıyorlar.

Sizlere aşağıda vereceğim örneklerle kararı zaten kendiniz verebilirsiniz.

Fakat uzun lafın kısası, EĞER UYGUN MİKTARDA PARANIZ VARSA, İYİ BİR OYUN DENEYİMİNİ (1680x1050 monitör yada 1080p olarak en yüksek grafik değerleri, very high, ultra ile 60 fps civarlarında yada en azından oldukça akıcı ) YAŞAMAK İÇİN BU PARAYI HARCAYACAKSANIZ, O ZAMAN AŞAĞIYA DİKKAT EDİN.

1) Mevcut intel işlemciyi yükseltmek için aşağı yukarı 4690k civarlarında bir intel i5 işlemci. K serisi ile overclock imkanı fakat ekstra en az 100 TL yeni işlemci fanı gerektirir. Bu opsiyon çok iyi performansı işlemci ve anakart değişimi yapanlarda düşünebilir, AMD'den geçiş yapma, bu durumda eski DDR3 hafızları kullanabilirsiniz. Yeni DDR4'ler size 250-300 TL ekstra masraf yapar, bundan kaçınmak istiyorsanız. (Alınca tek 8GB olabilir (ilerisi için) yada 2x8)

4690k 840 TL civarı
http://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-intel-core-i5-4690k-dort-cekirdekli-fiyati,3282825.html

1150 intel anakart 300 TL civarı , K işlemci için overclock yapılabilen bir anakart olmalı olmalı
http://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-gigabyte-ga-h97m-hd3-fiyati,3211639.html ( SADECE ÖRNEK !)

AMD'den geçiş Toplam 1150 TL civarı bir upgrade.


2) İleriye yönelik upgrade, intel 6600k işlemci + anakart + DDR4 ramler. Yukarıdakinden yaklaşık 200-400 TL fazla tutar. (Alınca tek 8GB olabilir (ilerisi için) yada 2x8)

6600k 850 TL
http://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-intel-core-i5-6600k-dort-cekirdek-fiyati,5565250.html

1151 anakart 400TL
http://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-h170a-pc-mate-fiyati,6070008.html ( SADECE ÖRNEK! )

DDR4 hafıza 120 TL 8'lik, 2x8 250 TL civarı
http://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-corsair-vengeance-lpx-8-gb-2400mhz-ddr4-cmk8gx4m1a2400c16r-fiyati,6078603.html

Toplam: 1500 TL civarı bir upgrade


İşlemci için bağzı kaynaklar:

INTEL AMD farkını zaten en basit TOM'un işlemci hiyerarşisinde görürsünüz. Üst seviyelere yakın İntel rakipsiz.

http://www.tomshardware.com/reviews/cpu-hierarchy,4312.html

http://www.futuremark.com/hardware/cpu

Oyun Açısından:http://www.tomshardware.com/reviews/best-cpus,3986.html

intel i5 4690K vs AMD fx-9590

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4690K-vs-AMD-FX-9590

*** Benim yorumum, bu testler falan bazen amd fena gözükmese de ARMA 3, ARK, Squad vs. pek çok oyunda AMD işlemci zaten vermesi gerekenin çok altında performans veriyor. Bu oyunu yapanların suçu olabilir ama sonuçta o oyunu siz oynayacaksınız.


3) Ekran kartı konusunda aslında tartışmaya gerek bile yok, direk NVIDIA GTX960'ı yapıştırın, dx12, 128 bit memory son texture sıkıştırma teknolojisi ile sıkıntı olmuyor, sessiz, az enerji harcıyor, overclock potansiyeli, 100 lira fazla verip 4GB versiyonu alabilirsiniz. Ortalama 2 fps fark etsede, ilerdeki oyunlarda belki etkisi daha fazla olabilir.
* witcher 3'den bf4'e pek çok oyunda 1200 TL civarı kartlara kafa tutuğunu göreceksiniz. Sentetik testleri vs. boşverin gerçek oyun sonuçlarına bakın.


Nvidia GTX 960 4GB model yaklaşık 860TL
http://www.hepsiburada.com/zotac-nvidia-gtx-960-amp-edition-4gb-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-zt-90309-10m-p-BD803907

GTX 960 2GB model yaklaşık 750 TL
https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-asus-strix-gtx960-dc2oc-2gd5-2-gb-fiyati,4670543.html

gtx 960 hiyerarşi olarak karşısında en düşük r9 280 var ki ( 280 çok daha pahalı)

Ekran kartı için kaynaklar:

http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

Burada pek çok oyunun testi var, sadece testelere bakın, fan sesine bakmayı da unutmayın. Söyleyecek söz yok !

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_960_SSC_ACX_Cooler/11.html

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız


SONUÇ: 1151 platformu üzerinde iyi bir işlemci, ve ekran kartı olarak nvidia gtx 960 sizleri gayet memnun edecektir. İşlemci ve Anakart seçimi bütçenize göre değişebilir, overclock vs. bunları düşünüyorsanız ona göre seçim yapın.


Yıllarca ATI ve AMD deneyimimden sonra gerçekler bu şekilde ( Aklıma PES vs FİFA geldi ama ona hiç girmeyelim)
A
6 yıl
MechWarrior Online™ [ANA KONU]


MechWarrior Online™ oyunu çıkalı çok oldu, oyunun Steam üzerinden de dağıtımı yapılmakta ve ücretsiz bir oyun. Oyunu yıllar evvel oynamıştım, steam üzerinde denk geldim, yorumların oldukça olumlu olduğunu görünce tekrar denemeye karar verdim. Bu arada DH üzerinde ANAKONU olmaması beni şaşırttı. Elimden geldiğince kısa bir anakonu yapmaya çalıştım. Vaktim kısıtlı, elimden bu kadar geldi.

Oyun çok hoşuma gitti, ilk haline göre gelişmiş. Oynaması bedava bir oyun (F2P) fakat kazanmak için öde (P2W) öğelerine rastlamadım. Zaten steam yorumlarından bu kısmı çok övgü almış. Günümüz F2P oyunları ne kadar iyi olursa olsun, P2W durumu söz konusu ise o oyun bir süre sonra bitiyor. Olgun oyuncu kitlesi oyunu bırakıyor. Bu bakımdan MechWarrior Online iyi bir durumda.


Oyumuz kendi sitesinde "A tactical, 'Mech-based online shooter set in the rich BattleTech Universe" olarak tanıtılmış. Battletech evreninde kurgulanmış, taktiksel mekanik robot online FPS oyunu. (Türkçe için üzgünüm, tam karşılığını bulamadım). Bir kısım MMOFPS olarak da tanımlanabilir, clan, faction savaşları mevcut. Oyunun quickmatch kısmını girince, harita ve oyun modu için oy veriyorsunuz, kısa süre sonra oyun başlıyor.

Oyunda 3 mod gördüm, Assault: düşman üssünü ele geçir yada tüm düşmanı öldür, Skirmish: tüm düşmanı öldür, Conquest: Belli noktaları ele geçiriyoruz, 750 kaynak toplamaya çalışıyoruz (http://mwomercs.com/game/modes)Oyunda pingler, grafikler, kullanım, menüler genel olarak güzel. Ben rahatsız edici bir şey görmedim. Oyunun "tutorial" kısmı size çatışmayı ve mek kullanmayı gayet güzel öğretmekte. Bunun dışında oyuna deneme mek'leri ile başlayabilirsiniz.

Dört Sınıf Mek var:

1) Light (Hafif) : Bunlar ufak ve hızlı. Gözcü, vur kaç rolleri vs. İleri seviye oyunda çok önemliler, kullanımı zor ve ustalık istiyor. İyi grup yada takımlar bunlara her zaman ihtiyaç duymaktaymış.


2) Medium (Orta) : Bunlar biraz daha büyük ve yavaş. Pek çok rolü yapabiliyorlar, yeni başlayanlar için tavsiye ediliyor.


3) Heavy (Ağır) : Bunlar medium'dan bile hızı olabiliyor, ama büyükler ve haraketleri hantal. Başlangıç olarak olabilir.


4) Assault (Saldırı) : Bunlar savaş alanın devleri. Bunlar takım için önemli ve kullanımı tecrübe istiyor. Yeni başlayanlar, çaylaklar uzak durmalıymış.


Bunların dışında ilk 25 maç çaylak bonusu veriyor, siteye kayıt olup, bülten abonesi olursanız 7 gün premium veriyor ---> (http://mwomercs.com/news/2016/01/1453-subscribe-to-our-email-list-get-7-days-free-active)

Bu paralar ile düzgün bir mek satın alabiliyorsunuz, fakat iyi bir seçim yapmak gerek, sınıfları ve deneme meklerini kullanıp anlamak önemli.

Tüm bunların dışında satın aldığınız MEK'i istediğiniz gibi modifiye edebiliyorsunuz. Bu kısım çok detaylı ve anlamak biraz zor. Size aşağıda vereceğim adreslerde bir MEK labratuvarı var, tarayıcı üzerinden tasarlama yapabiliyorsunuz. Oyun içi MEK LAB'ında yine tasarlama yapabilirsiniz, satın al tuşuna basmadığınız sürece sıkıntı yok.

Mech Lab (MEK Labratuvarı):

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Oyun içi örnek silahlar:

Oyun Hakkında Ufak Ama Önemli İpuçları:

* Alfa, Bravo vs. takımlardan birinin içindesiniz, maç boyunca takımınızla beraber hareket edin, tek başınıza kalırsanız ölürsünüz.

* Düşman MEK'e "R" tuşu ile kitlenin bir süre sonra onun zayıf noktlarını ekranın sağ üstünde göreceksiniz, zayıf noktlara çalışın.

* Silahların ısınmasını kontrol edin, mek aşırı ısınınca kendini kapatacaktır, düşman için kolay hedef olursunuz. Kendini otomatik kapatmayı "O" tuşu sanırım, iptal edebiliyor.

* Maça girmek için QUICKPLAY tuşuna basıyorsunuz, onun solunda bir çentik var. Oradan EU (avrupa) sunucuları seçili olsun, okyanusya ve amerika seçili ise o tikleri kaldırın.

* İpuçları gelmeye devam edecekilgili kaynaklar:

Steam MWO mağaza sayfası:http://store.steampowered.com/app/342200/

Oyunun kendi sitesi:http://mwomercs.com/

Oyunun hakkında:http://mwomercs.com/game

Oyunun rehberi:http://mwomercs.com/game/user-guide/game-manual

Bu site size revaçtaki mek tasarımlarını ve oyunla ilgi bilgiler veriyor:http://metamechs.com/

Favori mek tasarımları:http://metamechs.com/mwo-tier-lists/comp-list/

Mech Labratuvarı:http://mwo.smurfy-net.de/
A
7 yıl
This War of Mine (2014) [ANA KONU]

_______________________________________________________________

Arkadaşlar bu oyuna steam'de denk geldim. Çok olumlu yorumlar almış. Ben de oyun içi videoları izleyince ağzım açık kaldı. Gerek grafikler, gerek oyunun konusu, sanatsal yanı, kesinlikle çok farklı ve başarılı görünmekte. Oyun çıktı, oyunla ilgili bir konu göremediğim için, bu konuyu açmaya karar verdim. Bence son zamanlarda çıkan en enterasan oyunlardan biri.

Savaş ortamı içinde hayatta kalmaya çalışan sivillerin yaşamını anlatan bir oyun. Bir nevi hayatta kalma (survival) oyunu.Geliştirici: 11 Bit Studios
Dağıtıcı: Bağımsız
Tür: Adventure, Indie, Simulation, Survival
Çıkış Tarihi: 14 Kasım 2014 (ÇIKTI)


Videoyu izlemek için tıklayınız

Çıkış Videosu (Launch Trailer):

Videoyu izlemek için tıklayınız

Oynanış Videosu:

Videoyu izlemek için tıklayınız

İnceleme, oyun içi anlatım videosu:

Videoyu izlemek için tıklayınız

http://www.11bitstudios.com/games/16/this-war-of-mine

Bölüm Sonu Canavarı :
http://www.bolumsonucanavari.com/Oyunlar-This_War_of_Mine-2264-4.htm

Diğer kaynaklar:
http://www.metacritic.com/game/pc/this-war-of-mine
http://www.gog.com/game/this_war_of_mine
http://www.rockpapershotgun.com/tag/this-war-of-mine/Description: In This War Of Mine you do not play as an elite soldier, rather a group of civilians trying to survive in a besieged city; struggling with lack of food, medicine and constant danger from snipers and hostile scavengers. The game provides an experience of war seen from an entirely new angle.

The pace of This War of Mine is imposed by the day and night cycle. During the day snipers outside stop you from leaving your refuge, so you need to focus on maintaining your hideout: crafting, trading and taking care of your survivors. At night, take one of your civilians on a mission to scavenge through a set of unique locations for items that will help you stay alive.

Features:

Inspired by real-life events
Control your survivors and manage your shelter
Craft weapons, alcohol, beds or stoves – anything that helps you survive
Make decisions – an often unforgiving and emotionally difficult experience
Randomized world and characters every time you start a new game
Charcoal-stylized aesthetics to complement the game’s theme
A
7 yıl
WING COMMANDER SAGA "The Darkest Dawn"
Arkadaşlar bu oyuna şans eseri denk geldim. Eski WING COMMANDER serisinin freespace 2 motoru ile, tamamen gönüllü olarak yenilenmiş hali. BU ARADA OYUN BEDAVA

Açıkçası serinin eski hayranları için kaçırılmayacak bir fırsat gibi.

3GB'lık bir dosya kurulumla 8-9 GB oluyormuş. Oyunu denemedim fakat seyrettiğim oyun içi videolar sonunda buraya konu açma ihtiyacı duydum.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Sitesi:www.wcsaga.com

İndirmek için:

http://www.wcsaga.com/downloads/files.html

(Wing Commander Saga: The Darkest Dawn)http://www.wcsaga.com/downloads/files/download/releases-darkest-dawn-setup-zip.html

Oyunla ilgili video:

Videoyu izlemek için tıklayınızSitesinde yazan bilgiler şu şekilde:

http://www.wcsaga.com/features/features.html

Features

In an interview with TCN News, Colonel Christopher "Maverick" Blair said, "I have never felt comfortable with people calling me 'The Savior of the Confederation.' Sure, I was the wing leader in the raid on Kilrah, and I was the one who dropped the Temblor bomb. But I don't want people to forget that I only got that far because of the sacrifice of hundreds of thousands of others."

This is their story.

The conflict between Earth and Kilrah is drawing to a close, and the Terran Confederation is not winning. Humanity's only hope lies in a desperate plan that will require even idealistic young fighter pilots to stretch themselves beyond all imagination. It's the end of the world, and you have a front row seat.

Raw emotion, realistic characters, a hard look at the devastation of war, and intense large-scale space combat action await you as you assume the role of 2nd Lt. David "Sandman" Markham. Twists of fate will throw you out of your dull backwater assignment and right into the hottest spots of the most devastating war in history.

Wing Commander is back. You know Blair's story, now experience the rest of the Saga.>

Wing Commander Saga Prologue:

Desperate to replace the combat losses suffered in the Battle of Terra, the Confederation has turned to its Officer Candidate School (OCS) programs to fill the ranks. You assume the role of 2nd Lieutenant David Markham, a recent OCS graduate in an accelerated flight training program on an aging, dilapidated carrier in a backwater system. Things are not always as they seem, however. Join with Markham's wingmates as he gets his first taste of the seemingly inevitable doom that the Kilrathi are preparing to unleash upon the Confederation. Fly patrols, work with your wingmen, and struggle to survive as the final battles for the fate of humanity begin to unfold. The Saga Prologue sets up the tone and the story for the epic struggle and apocalyptic finale you will experience in the full release of Wing Commander Saga. Are you ready for this?

Enhanced Freespace 2 engine with features such as autopilot, carrier landings, enhanced graphics and effects, and more
Entirely stand-alone, Freespace 2 not required
Breathtaking, high-detail models
Dozens of believable characters
Bountiful mission variety
Combat ranging from minor fighter skirmishes to full-scale fleet battles
Complex and compelling storyline
Complete voice acting by an original cast
The following features have been excluded from the demo:

Multiple environments including nebulas and mine fields
Command Briefings
Ship and weapons configuration
Multiplayer
Wing Commander Saga "The Darkest Dawn"*:

The flagship campaign of Wing Commander Saga, "The Darkest Dawn" * begins right before Wing Commander 3 and concludes with the ending of the Terran-Kilrathi War (whether or not the Terrans win depends on you).

It has been six months since the Battle of Earth, and inspite of new fighters, carriers, and technology joining the Fleet, the war effort is not going well. Everyday, more news of fresh defeats and losses make their way around the Confederation Forward Fleet, who have to face the possibility that they will not be the ultimate victors.

You are based on the TCS Hermes, one of the handful of large carriers left on the front line. You play the role of Second Lieutenant David Markham, a pilot recently transferred to the Hermes.

Markham is no different from the other young idealistic rookies who are determined to make a name for themselves. Already having your metal tested and your outlook hardened by your time on the Wellington, you still dream of flying heroic strike missions deep into the heart of the Kilrathi Empire, finally bringing this decades long conflict to an end.

But all hopes and dreams are squashed by the burden of reality. In every system, the Confederation forces are badly outnumbered and outgunned. For every Kilrathi fighter and warship destroyed, 10 others takes their place. Comms from HQ order the abandonment of civilian colonies which the Confederation no longer has any strength to defend. The retreat is downward spiral leading to the final stand at Earth. It won't be very long till Markham experiences what the true nature War really is ...

Epic Storyline that complements, not contradict, the events portrayed by the Wing Commander 3 game and novel.
Presence of other Confederation carrier battle groups and fighter squadrons gives large-scale “teamwork” environment – the Hermes does not fight the war alone
Over nine hours of voice dialogue.
Approximately 70 cut scenes for a total of about 90 minutes of pre-rendered footage (not counting in-flight communications and command briefings).
Over 60 voice actors, some of whom are actual professionals.
221 voice acting roles.
55 missions.
Achievements (mission performance is evaluated and rewarded)
90 models created for Saga.
Download size of 3-4GB with an installation size of 8-9 GB
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.