G

Yüzbaşı
28 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
76 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
6 ay
Okulda WIFI Priz Sorunu
Okul interneti olan f@tih ağını bilirsiniz çoğu şeyi engelleyen bir sistemi var.

Fotoğraftaki BlitzWolf® BW-SHP6 model bir prizim var. Cep telefonu uygulamasından kontrol edilebiliyor. Bu prizi evde çok rahat kullanıyorum ama okul WIFI'sine bağlayamıyorum. Uygulaması servere erişemiyor sanırım.

Bu cihazı kullanabilmem için yapmam gereken bir şey var mı? Okulda akülü sandalyemi şarj edebilme amaçlı kullanacağım. Benim için önemli bir durum.


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
G
10 ay
100'lük bloktan çıktım ama halen port açamıyorum
Arkadaşlar CGN havuzu yani 100'lük bloğa alınmıştı IP adresim. Bugün modem arayüzünden gördüğüm kadarıyla talebim kabul edilmiş ve 100'lük bloktan çıkmışım ama halen modem üzerinden açtığım portlar çalışmıyor. Kapalı görünüyor.

Ne tavsiye edersiniz. Operatöre derdimi bir türlü anlatamıyorum Modem üreticisi ile görüşün diyor. Modemlik bir durum yok ki defalarca port açma tecrübem var acemi bir kullanıcı değilim.
G
geçen yıl
F@tih (Okul İnterneti) Hakkında
Merhaba ben okulda çalışan engelli bir memurum. Konu önemli bilgi sahibi olup yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

Okul içinde kullandığım bir akülü sandalyem var. Bu akülü sandalyeyi mesai saatleri içinde şarj edersem çok konforlu olmuyor çünkü her işim çıktığında sök tak yapmak zorunda kalıyorum bu da akünün ömrünü azaltıyor.

Mesaim bitince şarja takıp gidersem de ertesi güne kadar şarj kablosu takılı kalıyor yangın çıkma vs.. ihtimali yüzünden tedirgin oluyorum (Adaptörün şarj dolunca akım kesme özelliği var ama yinede riske giremiyorum)

Ben de internetten 2 adet ürün satın aldım. Evden işyerimdeki cihazları açıp kapatabilmek için. Cihazlar çok başarılı çalışıyor ama okulun F@tih kablosuz interneti her şeyi olduğu gibi bunları da engelliyor kurulumunu yaptırmıyor. Cihazlar server ile bağlantı kuramıyor yani.

Bunları okul Wifi'si ile kullanmanın bir yolu var mı? Cimer'e yazıp ilgili departmanlarla görüşsem işe yarar mı? Misal haksız yere bloke edilen bir siteyi form doldurarak açtırma talebinde bulunabiliyoruz onun gibi bir şey Ya da bir firewall vs.. ayarı varsa oradan kendim halledebilir miyim?

Satın aldığım cihazların fotoğrafları aşağıda mevcut bir tanesi Blitzwolf diğeri Sonoff marka. Bunlar hangi server adresi ile bağlantı kuruyor bunu nasıl öğrenebilirim evvela?

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
G
2 yıl
Root Sonrası Mobil Ödeme Sorunu
Telefonum Xiaomi Mi 9T

Geçenlerde EU Rom'a geçip IMEI Repair yaptık.

İşimi gören az limitli bir kredi kartım var. Yapı Kredi

Önceden Mobil Ödeme yöntemini sorunsuz kullanırken şimdi World Mobil uygulamasından Konfigüre etmemme izin vermiyor. Magisk'teki Root'u da kaldırdım. Uygulamayı Verileri de silerek tekrar kurdum ama işe yaramadı. Tavsiyeniz var mı?

< Resime gitmek için tıklayın >
G
2 yıl
Inter Mu-1 Kumanda Kod Listesi Arıyorum
Merhaba. Evde kutuların içinde eski akıllı kumandamı buldum ama kod içeren kullanım kılavuzunu bulamadım internette'de yok.

Elinde olan paylaşabilir mi?

Inter Mu-1 model slim kumanda

< Resime gitmek için tıklayın >
G
2 yıl
Wifi Lazer Yazıcı Tavsiyesi
Merhaba.

Bana toneri kolay dolan (çipli toner olmayan) ve Wifi özelliği olan bir lazer siyah beyaz yazıcı tavsiye eder misiniz?

Letgo'dan Samsung SL-M2020 satın almıştım ama hem toneri çipli hem de elektrik kesilip geldiğinde yazıcıyı aktif hale getirmek için düğmesine basmak gerekiyor. Böyle saçma iş görmedim ben bu yazıcıyı kablosuz kullanmak için aldım. Belki dolabın en tepesine koyacağım neden ikide bir uzanıp düğmesinden açmak zorunda kalıyorum?

Lütfen istediğim özelliklerde bir yazıcı tavsiye edin. Fiyat aralığı 300-500 TL
G
2 yıl
Azilname İptali Mümkün mü ?
Arkadaşlar ACİL cevap lazım.

Benim birisinin üzerinde vekaletim vardı işler bitti diye Cuma günü azilname verdim notere. Ama azilnameyi geri çekmek istiyorum bu mümkün mü?
Yeni vekalet vermek değil eski vekaleti devam ettirmem lazım çünkü azil ettiğimden haberi olmamalı.
G
2 yıl
Xiaomi REDMI 5 Plus IMEI Sorunu
6 ay önce hepsiburada'dan aldım.

Bana YASAL UYARI telefonunuz 180 gün sonra kapatılacak mesajı geldi fakat gelen mesajdaki IMEI farklı olduğu için kaale almadım. Telefon dün kapandı.
Kapanınca ikinci sim kart yuvasına taktım sabah baktım tekrar YASAL UYARI mesajı gelmiş 180 gün sonra o da kapanacak yani.

Tuhafıma giden şey *#06# yapınca çıkan numaralar ile SMS'de yazan numaralar tamamen farklı olmasına rağmen telefonum niye kapandı?
G
3 yıl
CGN Havuzu (Artniyet Seziyorum)
5 yıldır kablonet kullanıyorum son 2 yıldır taahhütsüz kullanıyordum geçen hafta yeni taahhüt yapıp yüz güldüren kampanyaya geçtim.

Dün IP kamerama ulaşamamaya ve çeşitli anormallikler sezmeye başladım. Araştırınca açtığım portların açılmadığını gördüm. Sebebini araştırınca IP adresimin CGN 100'lü bloğa alındığını gördüm. Sinirim tepeme çıktı.

Aradım şikayet kaydı oluşturdular. Ama ne zaman sonuçlanır, müspet mi sonuçlanır ret mi edilir bilgi vermiyorlar. Statik IP öneriyor paşalar.

2 yıldır taahhütsüz kullanırken tam da yeni taahhüttün ardından bunu yapmalarında art niyet seziyorum.
G
3 yıl
Acer B1-720HD Tablet Brick Oldu
Merhaba forum ahalisi.

Evdeki 7 inç Acer B1-720HD tablet kilitlenmiş ve annem de güç tuşundan kapatmış.

Baktım cihaz döngüye girmiş. Uzun süre ACER yazısında kapanıp açılıyor en son "DroidBoot" ekranı geliyor fakat Reboot ya da Recovery seçince yine döngüye giriyor. Ayrıca Güç tuşu ve ses açma tuşuna basarak açınca normalde Recovery ekranı gelmesi lazım ama gelmiyor. Yani cihaz brick olmuş. Recovery ekranı açılsa SD karta Stock rom kopyalayıp yükleyebilirim.

Root, Rom işlerinde çok uzman değilim yıllar önce Samsung tabletime 1 defa Rom atmıştım o kadar.

Cihaz Intel Atom işlemcili. Acer'in Recovery programı var mı acaba? Ne yapmam lazım çöpe atmak istemiyorum sağlam tabletti.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.