S

Yarbay
23 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
73 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
Hepsiburada telefon iade rezilliği
Merhabalar,
internette 10+ için çift sim kartlı yazıyordu. ben de dikkat etmedim siparişi verdim. meğer türkiyedeki model tek sim imiş.
1 gün sonra iade talebi oluşturdum, telefon daha sıfır hiçbir sorunu yok kutusu düzeni bozulmamış. bir kere şarj ettim o kadar. gelen rapor;

Degerli müsterimiz merhaba, tarafımıza iade talebiyle gönderdiginiz ürün
incelenmistir. Ürün ilk satısta size sunuldugu gibi olmadıgından, arka
ve ön camında çizik oldugundan dolayı iade talebiniz reddedilmistir.
Ürününüz bu siparis numarasına entegre olan adresinize Aras Kargo ile
gönderilcektir.

ön camda çizik? telefon jelatinli çıkıyor kutudan??? çizik ihtimali sıfır. kaldı ki arka camda da çizik falan yok, sert yüzeye koymadım bir gün cepte gezdi o kadar. tertemiz sildim, özellikle baktım sağına soluna çizik falan yok. otomatik cevap koymuş
ama asıl olay, forumda da görmüştüm, aradım "kişiselleştirilmiş" dedi. ee nasıl bakcaktım telefona? "hmm tipi iyi" mi bu mu deneme? internet alışverişinde koşulsuz iade hakkı nerede?

thh'e başvurdum ama o sonuçlanana kadar hepsiburada kesinlikle mağduriyet falan iplemeyecek. ben de kullanamıyorum telefonu. Allah belalarını versin mi vermesin mi siz karar verin ama rezillik.
S
3 yıl
Polis çekicisi araca hasar verdi, "geçmiş olsun" dediler
Merhabalar, zebani yok ruh yok normal konu fakat uzun biraz.

Özetle konu şu şekilde:
Arabayı çekerken zarar verdiler kimse üstüne alınmadı olan bana oldu.

Özetsiz tam metin:
Aracı parkın yasak olduğu bir yere diğer 50 araba gibi bıraktım. Aldığım üründe sorun çıktı, değiştirip geleceğim. Toplam süre maks 4dk. Bıraktım, koşar adım gittim, 10sn'de değiştirdim dönüşte baktım aracı almış götürüyorlar. Aklımdan da saçma şekilde sürekli "ulan bir de aracı taşıyorken görüyormuşum" diye geçiyordu. Bir koşu (trafik vardı) çekiciye gittim el kol sallaya sallaya. Gördü, duruyordu zaten, "yav iki dk sürmedi şunu almaya gittim araç benim" dedim. İndirdiler, beklemezdim ama indirdiler. Tam indirirken adam yakın bıraktı arabayı, sonra çatalı tam ilerletmeden kaldırıp (araba hafif açılı kalktı) biraz iteleyip tekrar indirdi. Dedim 200 liradan kurtulmuşum, bi şey olmaz devam et. Teşekkür falan bindim arabaya baktım vites geçmiyor (99 laguna manuel). Garç gurç sürtme var dedim nasıl noluyo?
Biraz zorladım geçti vitese, ikiye de geçti ama sürtüyor bir şeyler bariz. Çekici de üç dört araba ilerde. Korna bilmem ne peşinden gidip durdurdum. Az ileri çekip geldim yanları, "abi siz bu arabaya naptınız vitesini bozmuşsunuz" dedim. Şoför direk "biz ne yapalım senin arabana ne alakası var" falan diye çıkıştı. Yav yapma etme zor geçiyor vitesler böyle değildi derken yandaki polisin cevabı: "biz nerden bilelim önceden de öyle olmadığını?". "Bu mu yani?" dedim. "Nasıl" diye çıkıştı. "Ya Hu araba benim arabam, buraya gelirken sorun yoktu da sen indir kaldır yapınca niye bu hale geldi?" dedim, şoför gene "biz günde bin tane araba çekiyoruz olmaz öyle şey" diye diretti. Adamların aracın fotosunu çektim zaten bu sırada bastı gittiler.
Sonrası daha garip, 155'i aradım. Bi kadınla zor bela anlaştıktan sonra bana "arabayı çekilen yere götür, mobese falan vardır zaten gelsin trafik tutanak tutsun" dedi. Bir an işlerin çözüleceğini sandım başladım beklemeye. Bir süre sonra trafik aradı, "yani kaportada camda bir şey olsa tamam tutarız da bu kaza değil iş kazası (?)" dedi. Eee napcaz o zaman? "Sen bi daha ara, trafik bakmıyormuş karakoldan adam gelecek diye söyle" dedi. Aradım, tamam dediler, yine bekliyorum. Bir telefon daha geldi. "Ben asayişten arıyorum, böyle böyle dediler de ben tutanak tutamam kaldı ki anlamam da" dedi. O zaman niye sana ilettiler? "Rıhtımda karakol var, sen direk oraya git orası bakar" dedi. İyi deyip çıktım yola. Gittim bomboş. Bir polis gördü hayırdır dedi. Anlattım otuzuncu kez, bi sn diyerek içeri gitti. Sonra geldi "plakasını aldın mı çekicinin" dedi. Ama nasıl mutluyum "var tabi aldım plakayı" dedim. Sonra tekrar girdi içeri, ben de girdim. Adamın teki oturuyor orada, göz ucuyla baktı, "yani şimdi onun hasarını tespit edecek bir eleman burada yok" dedi. Eee nasıl olacak o zaman? "Yani sen git serviste aracını yaptır, sonra raporunla gel" dedi. "Gelince ne yapılacak işleme alınacak mı?" dedim, gayet rahat şekilde "yani alınsa da bir şey çıkmaz" dedi. Sonuç? "Sonuç geçmiş olsun" dedi. Ulan bu mu yani? Güpegündüz arabama polis tarafından hasar veriliyor, bir Allah'un kulu vitesin sürttüğünü ne hikmetse anlayamıyor ve bu konuda yapılacak hiçbir şey yok.
Bugün gittim ustaya, egzoz üstündeki muhafazayı eğmişler, o da vites koluna dayanmış o sürtüyor. Söktü yamulttu bişeyler sonuçta rahatladı ama egzoza da baktır onda da kaçak var dedi. Gayet çekici herif şase yerine egzoza dayamış direk çatalı hem egzozu hem de üstündeki sacı ezmiş. Ve giren bana girmiş.

Bir an için bu süreçte "galiba polis çalışıyor yav" diye düşündüm ama yok hacı. Aynı tas aynı turşu. Cimer'e yazayım diyorum da araba çekilmedi kaydı yok. Şimdi bir de oradan cezayı yazarlar üstüne 200 lira daha girer. Kararsız kaldım, inşallah egzozu çok ezmemiştir mal herif.
S
3 yıl
Yok mu düzgün bi usta?
Merhabalar,
İki ay önce 20 yıllık laguna alarak kendi topuğuma sıktım. Titiz biriyim ama param bu kadar. Öncelikle galeri 1000 masraf yok dedi, bakan usta 4000 çıkar dedi. Boya dahil şu an total 6000 verdim.

Ama sorun şu ki arabada boşluk var. Viteste giderken gaz kesince tavşan gibi zıplıyor. 3 usta gördü (biri motor takozlarını değiştiren) ve yorumlar;

O kadar boşluk olur olmazsa kasa kasılır
O kadar olur toyota 4 kulaklı bu 3
Gayet normal boşluk yok

Ya Hu araba sallanıyor bariz şekilde. Buji, buji kabloları, filtreler, motor kulakları değişti. Aks körüğü bişeyler rotlar vs değişti arabada değişmeyen şey kalmadı. Fabrikadan böyle çıkmadı ya araba?
Bi de d sınıfı. Arabanın bu kadar konforsuz olması kabul edilebilir bir şey değil. Gerçekten işten anlayan usta tanıdığı olan var mı? İstanbul üsküdardayım mümkünse anadolu yakası, yoksa avrupa da olur. Arabayı keyifle süremiyorum şu an.
S
3 yıl
Hepsiburada'nin muazzam telefon takas teklifi
Evet hazır fırsat telefonu değerlendireyim dedim, hepsiburada sağ olsun muazzam teklif verdi

< Resime gitmek için tıklayın >

yani bir miktar eskime var sonuçta;
< Resime gitmek için tıklayın >

şarj aletini de başka yerde kullanırım deyince;
< Resime gitmek için tıklayın >
S
3 yıl
My lady d'Arbanville, var mı daha iyisi?
https://www.youtube.com/watch?

v=sgqf7wEEg4UVideoyu izlemek için tıklayınız

Bu kadar muazzam bir şey nasıl olabilir? Gitar geçişleri, tınıdaki o duygu, 2 gitardan orkestra gibi ses çıkması. Evet aslında çok basit bir şarkı, gamları kolay solosu kolay, ama sesler bu kadar mı ahenkli olur?

Benim öyorlamam bu kadar. Herkes dinlesin isterim.
S
4 yıl
Ben bir ceviz ağacıyım
Gülhane parkındaymış atalarım. Ben daha dalımdan yeni düşmüş, kara kuru bir tohumdum. Karganın biri almış beni ata otağından, uçuyoruz dağ tepe. An geliyor boğazda an geliyor ormanların arasındayız.
Ve yuva kuruyorum. Düşürüyor karga beni ağazından tam da verimli toprağa. Kök salıyor, büyüdükçe büyüyorum. Başka kargalar geliyor, çocuklarımı başka diyarlara taşıyorlar. Sanki tüm Türkiye soyumdan, bu topraklar atadan miras.
Yine bir gün, tatlı bir meltem ile saçlarım haşır haşır keyfini sürüyorum, bir sesle uyanıyorum. Birisi bağırıyor ama anlamıyorum. Dikkat kesildikçe uzaklardan bir otobüsün geldiğini görüyorum. Edirne yolu üzeri istanbuldan geliyormuş sanırım. Koltuğu mu yatırmış birşeyler. Kavga kıyamet. Muavin ayrı şoför ayrı konuşuyorlar. Bir de koltuk var o da şikayetçi durumdan.
Ağacım olm ben bana ne diyip uyumaya devam ediyorum.
S
5 yıl
Sürüş yardımcıları, güvenlik ekipmanları alana değil...
... millete fayda sağlaması için.
Çünkü o beyinsiz hırbo farını ayarlamadan gece yola çıkıyor. Herife rahatsız olduğunu belli etmek için sellektör yapınca o da uzunları açıp abarıyor. Be imansız, be cibilliyetsiz, son model araban var. 97 toyotada bile var öküz, farı bilmem kaç kademede ayarlıyabiliyorsun. Ama nerede?
Ama araba o ayarı kendi yapsa, karşıdan gelen arabayı öküz sürücüsünden daha fazla düşünüp uzunları kapatsa? Mantıken evet teknolojiyi sen aldın, kendine, ama çok şükür yapan mühendis insan olduğu için, senin aksine başkalarını da düşünmüş sağ olsun.
Bi de ota boka selektör yapanlar var. Mal, at gibi farın var zaten. Gecenin bi yarısında geçerken niye gözümü yakıyorsun? "BEN GELİYORUM YOL BENİM BEN BEN BEEEEEN" Allah zenonlarını patlatsın...
İnşallah şu otonom tez vakitte gelir. Ve bu öküzlere de "KHANKAA BU EFFFFSOOO VAR YAAAA" diye satmalı.
S
5 yıl
Reklamını seveyim dh
Tamam anladık rekalm yapacaksınız da, kim kaybetmiş 4000 lirayı da ben telefon alayım? O kadar şu an elimde olsa bis alır üsküdarda turlarım.
S
5 yıl
Metro GTZ fuarında beleş bilet dağıtıyor
Kara para aklama mıdır nedir, neyin bolluğu bu.
S
5 yıl
Butthurt
Saçma sapan bi grupta suratlarına karşı güldüğüm için hanımköylüler beni şikayet etmiş.
Sorsan 30 santim ama. (Klavye boyu. Sen ne sandın)

Hani insan özel olarak forum kurar. Kılıbık united falan. İstediği gibi takılır. Donanımhaber gibi internetin en altına hitap eden bir oluşumda ağlamak nedir ya. Hani tamam forum kalitesi falan diye kasıyoruz da, lan, o zaman ben de "kedi patisindeki pembeyi sevenler kulübü (ÜYE ALIMINA KAPANMIŞTIR)" diye başlatayım. Dalga geçen herkesi de şikayet edeyim anasını satayım.

Geçen mert ile görüştüm de, abi neslim tükendi diyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.