T

Yarbay
24 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
536 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
Prison Break Türkçe Ses
Merhaba, elimde 5 sezondan oluşan Prison Break dizisinin 1080P hali mevcut. Fakat orijinal dilde ve Türkçe dublaj halini tam olarak bir türlü bulamadım. Hali hazırda 1080P olarak da zaten 100GB' dan fazla bir dizi olduğundan bu diziye ait sadece Türkçe dublaj ses dosyalarını bulsam yeterli olacak. Elinde olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim. Teşekkürler ...
T
2 yıl
Ahmet Emre Korkmaz ismindeki DOLANDIRICI!
Merhaba, denk gelirseniz DOLANDIRILMAYIN diye bu kişiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Adı: Ahmet Emre Korkmaz
Numarası: 0.538.334 25 72

Bu kişinin sözde R10 ve Wmaraci referansları varmış, önce ödeme istedi ama "Referanslı kullanıcı adınla bana mesaj at" dedikten sonra "İşim var şimdi sonra" diyerek beni engelledi. Cin olmadan adam çarpmaya çalışan belik bebeye dikkat edin arkadaşlar! Kendisi diğer forumdaki konumu da gördükten sonra arayıp numarasını kaldırmam için (belli ki bu soysuzun adının soyadının bir önemi yok! Varı yoğu telefon numarası olsa gerek) küfür ve tehditler etti. BU SOYSUZU BU GÜN SAVCILIĞA VERİYORUM! BAKALIM ARAYIP KÜFÜR EDİP KAPATMAK NASIL OLUYORMUŞ!

Neyse arkadaşlar olur da denk gelirseniz dikkat edin ...
T
2 yıl
SONY - SAMSUNG - LG ama Hangisi?
Merhaba, 9.000 TL' ye kadar bütçem var ve 5 model arasında kaldım. Modeller sırasıyla;Sony KD65XG8196 65"Sony KD65XG8096 65"LG 65UM7450 65"Samsung UE65RU7105UXTK 65''Samsung QE-58Q60T 58"Aralarında tek QLED panel olan 58" olan Samsung QE-58Q60T ve açıkçası paneli sebebiyle olumsuz bir yorum olmazsa almayı düşünüyorum. Tecrübelerinize istinaden farklı model önerilerine de açığım ..
T
3 yıl
2 TV Arasında Kaldım. Sizce Hangisi Daha İyi?
Merhaba, evde genel olarak uzun zamandır TV kullanmıyoruz fakat şu EBA uzaktan eğitim olayı başladığından beridir ara ara bir TV ihtiyacı doğuyor. Özellikle internet olmadığı zamanlarda TV' den kızımın bu yayınları kaçırmaması adına bir TV arayışına girdim. Gel gelelim normal zamanlarda kullanmayacağımız ve TV bağımlılığımız olmadığından çok da para vermek istemiyorum.

Son günlerde Regal' in 2 modeli dikkatimi çekti fakat bu konuda çok da tecrübe ve bilgi sahibi değilim. DH' ın beni ikilemde kaldığım bu konuda aydınlatabileceğini düşündüm. Almayı düşündüğüm modeller;

Regal 58RH0LU
Regal 55R7560UA


olmakla beraber USB' den yayın kaydetme olanağı da olsa iyi olur diye düşünüyorum. Çeşitli sitelerdeki teknik detaylar arasında Regal 55R7560UA modelinde USB' ye kayıt olduğunu okudum. Fakat Regal 58RH0LU modelinde bu özelliğin olup olmadığı konusunda bir bilgiye erişemedim. Teknik detaylara hakim olan veya bu iki modelden birini kullanmış olan arkadaşlardan beni aydınlatmasını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler ...
T
3 yıl
Ses Sistemi Yardım! Hangisi? Z906 mı? LG XBOOM CL65 2+1 950W mı?
Merhaba, yakın zamanda 2. el 1500 TL' ye bir Logitech Z906 ses sistemi almayı planlıyorum. Amacım New Age, Rap ara ara Metal müzik dinlemek ve yoğunlukla da film izlerken kullanmak. Şu anda LG XBOOM CL65 2+1 950W ve Z906 arasında gidip gelmekteyim. Alacağım ses sisteminin her sesi iyi vermesini bekliyorum. Mükemmeliyet arayışında değilim ve bütçem en fazla 2.000 TL olabilir. Optik çıkış benim adıma önem arz ediyor. Şimdiden vereceğiniz değerli bilgileriniz için teşekkür ederim ...
T
3 yıl
Klima BTU Önerisi Yardım!
Merhabalar, evimin 3 odasına da klima almayı düşünüyorum. Odalar değişken olmakla birlikte en büyük oda 15 mt2. ve 9.000 BTU ile 12.000 BTU aynı marka, aynı özelliklerdeki klimanın fiyat farkı 100/150 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Bende durum böyle olunca hem hızlı soğutsun, hemde hızlı ısıtsın diyerek bütün odalara 12.000 BTU almayı planlıyorum. Sizce bu kararım yanlış mı olur? Yoksa doğru bir karar mıdır? Konu hakkında bilgili arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim. Teşekkürler ...
T
4 yıl
2+1 TRUST 19755 GXT 638 GAMING SPEAKER
Merhabalar "TRUST 19755 GXT 638 GAMING SPEAKER" almayı düşünüyorum. Evim 90-100 Mt2 ve yeterli olacağını düşündüm.

Arada sırada film izlemek ve müzik dinlemek amaçlı bir kullanım düşünüyorum. Aynı zamanda optik çıkışını da kullanacağım. Amacım tam ses açmayacak olsam da, orta üstü seslerde patlama çatlama yapmasın. Forumumuzda illa ki bu seti kullanmış ve yorumlayacak olan vardır. Lütfen 5+1 ve Logitech ürünlerini tavsiye etmeyin. Logitech markasının neredeyse bütün 2+1' lerini dinleme imkanım oldu ve açıkçası beğenmedim.

Aynı zamanda 5+1 kullanacak kadar geniş bir alanım olmadığından TRUST 19755 GXT 638 GAMING SPEAKER seti almayı uygun gördüm. Fakat hakkında pek yorum okuyamadım. Byron ve Tyron modelleri çokça var ama GTX 638 bulamadım maalesef. Teşekkürler ...
T
5 yıl
VERGİDE YAPILANDIRMA BAŞLADI (BEKLENEN 2018 AFFI)
Düzenleme: Bu gün (22.05.2018) birkaç trafik cezasını ödemek için vergi dairesine gittim. Herhangi bir indirim v.s daha başlanmadığını, önümüzdeki haftalarda başlayacağını öğrendim. 01.06.2018 itibarı ile uğramam daha iyi olurmuş.

KONUYU UP YAPALIM. GÖRMEYEN, HABERDAR OLAMAYANLAR VE AF BEKLEYENLER YARARLANSIN!

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Söz konusu Kanun ile,

31.03.2018 tarihi itibariyle gecikmiş vergi borçlarında Yurt İçi ÜFE oranında güncelleme,

Motorlu Taşıtlar Vergisinde büyük oranda ödeme kolaylığı,

Trafik Para Cezaları ve diğer idari para cezalarında önemli indirim,

Peşin ödemelerde Yurt İçi ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca %90 indirim,

Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının %50’sinin silinmesi,

Vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasında %80’e varan indirim,

İşletme kayıtlarının cezasız ve faizsiz olarak gerçek duruma uygun hale getirilmesi,

Eczanelerde cezasız faizsiz stok düzeltme,

Matrah ve vergi artırımında vergi incelemesinden muafiyet,

İnceleme ve tarhiyat safhasındaki borçlar için yapılandırma,

Beyan edilmemiş gelirler ve kazançlar için pişmanlıkla cezasız ve faizsiz beyan,

Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması,

Borçları 18 taksitte 36 ay sürede ödeme,

Yapılandırılan borçları anlaşmalı bankaların banka kartı ve kredi kartı ile ödeme,

Vadesi 31.12.2013 tarihinden önce olan 100 TL ve altındaki borçların silinmesi, gibi çok önemli imkanlar getirilmiştir.


Vergi borcu, trafik cezası ve af kapsamında ödeme yapması gerekenlere ve bana hayırlı olsun bakalım ...
T
6 yıl
HAZAR - 120 CAP SERVER! 1T GOLD - 70 TL
Mevcut bütün goldlar ve itemlar satılmıştır. İlginiz için teşekkürler ...
T
6 yıl
Hangi Fan Kontrolcü? NZXT Sentry 3 vs Bitfenix Recon
Merhabalar, geçenlerde yeni bir kasa olarak Corsair 400R aldım.

Kasa toplamda 3 fan ile geliyor ve ben bu fanlara ek olarak 4 fan daha ekledim. Şu an kasada;

2 x Cougar CFD 120mm
2 x XILENCE COO-XPF120

var. Ekstra olarak High Power Astro Lite 750W PSU' nun fanı mevcut. Çok iyi biliyorum ki PSU' nun fanından ses gelmiyor (özellikle sessizliği için tercih etmiştim) ve XILENCE COO-XPF120 fanlar' da sessiz denebilecek fanlardan (tam f/p ürünü).

Lakin Cougar CFD 120mm fanlar ve kasanın üzerinde gelen orijinal fanları bende ses konusunda bir şüphe uyandırıyor. Açıkçası fanları tek tek iptal edip deneyebilirdim ama fanlar zaten yeni ve performansları için aldığım fanlar olduğundan ses yapsalar dahi değiştirmeyi düşünmem. Zaten içerisinde 8-10 fan olan bir kasadan ne kadar sessiz olması beklenir bu da tartışılır sanırım .

Şimdi 2 adet fan kontrolcüsü arasında kaldım ve sizlerden tercih yapmamı kolaylaştırmanız için yardım istiyorum.

NZXT Sentry 3 vs Bitfenix Recon

Hangisi ve neden?

Teşekkürler ...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.