D

Binbaşı
25 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
41 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
D
7 yıl
XUELIN IHIFI 770C İNCELEME VE KUTU AÇILIMI
Merhaba, Xuelin iHifi 770c model player'ın olabildiğince açıklayıcı incelemesini ve kutu açılımını paylaşacağım.

Cihaz firmanın aynı tasarıma sahip ikinci modeli ilk model iHifi 770 175 $ fiyat etiketine sahipken, iHifi 770c modelinin fiyatı asıl sürümün neredeyse yarı fiyatı. Bu modelde 109 $ fiyatla satışta. İki model arasında dikkat çeken en önemli fark dac kısmında. iHifi 770 modelinde Wolfson wm8740 dac çipi bulunurken iHifi 770c modelinde Wolfson wm8718 dac çipi bulunuyor. İki model arasında teknik olarak başka bir fark göremedim.

Dahili hafızası 8 gb 128 gb'a kadar micro sd kart ile artırılabiliyor. Üst tarafta iki farklı ses çıkışı, açma kapama tuşu (ekran açık ve müzik çalarken durdurma ve başlatmaya yarıyor) ve micro usb girişi bulunuyor. Cihazın sol tarafındada micro sd kart girişi ve reset girişi bulunuyor. Çalıştığı süre içerisinde hiç donma kilitlenme gibi bir durum olmadı arayüz gayet akıcı ve sorunsuz çalışıyor ama yinede acil durumlar için reset girişi eklenmiş, üreticinin uyarısı reset girişine ihtiyaç halinde metal alaşımlı bir malzeme yerine kürdan ve benzeri bir ürünle müdahale edilmesi yönünde.

4 saniyede açılması ve 4 saniyede kapanabilmesi ne kadar sade bir arayüzü olduğunun habercisi. Cihazın ana menüsünde 3 seçenek bizleri karşılıyor. Music, explorer ve settings. Aslında Türkçe dahil bir çok dil seçeneği mevcut ama bu seçenekleri aynı yazdığım gibi bırakmışlar.

Music seçeneği altında sırasıyla son çalınan parçayı başlatma, tüm müzikler, klasörler, medya kütüphanesi yenileme (usb'den dosya atıp bağlantıyı kestikten sonra yenilemeyi otomatik olarak yapıyor)
Explorer seçeneği music altındaki klasörler ile aynı işi yapıyor.
Settings seçeneği altında ekran ayarları, (ekran ışığının yanık kalma süresi) sistem ayarları, (fabrika ayarlarına dönme) dil ayarları, otomatik kapanma ve sistem bilgileri bulunuyor.

Kullanımla ilgili notlara geçersek, yukarıdada yazdığım gibi üst taraftaki açıp kapama tuşu aynı zamanda ekran açık müzik çalarken durdurma ve başlatma görevi görüyor. Diğer tüm kontroller kapasitif tuşlardan yapılıyor.
Sırasıyla sol üstte başlat tuşu müzik listesinde bir müziğin üzerindeyken müziği başlatmaya yarıyor müzik çalmaya başladıktan sonra bu tuşa basınca durdurma yerine işlev menüsünü açıyor. Bu menüde tekrar modu, çalma modu, mseq, (3d, bass ve Leq) eq ve arka plan ayarı bulunuyor. Mseq altındaki seçeneklerin aktif olması için eq altından mseq seçili olması gerekiyor.
Sol alttaki geri tuşu tüm menülerde geriye gitmek için.
Orta üstteki ve altındaki müzik atlatma tuşları aynı zamanda menülerde aşağı yukarı gitmek için kullanılıyor.
Sağ üstteki tuş ses arttırma sağ alttakide ses azaltma tuşu.

Ses seviyeside 60 volume 32 ohm dirençli bir kulak içinde normal dinlemelerde 35-40 yeterli oluyor. 60'a çıktığımızda seste bozulma olmuyor ama kulaklık patlayacak gibi zorlanıyor. Zaten standart kulaklıklarda 60 ses seviyesinde uzun süre müzik dinlenmez sadece bu aletin gücü ne kadarmış diye test edebilirsiniz. İemler için aletin gücü gayet yeterli güçlü bir çıkışı var.

Gelelim ses mevzusuna cihaz yaklaşık 60 saat burnin sürecine tabi tutuldu. Ses karakterini kısaca tanımlamak gerekirse açık ve ferah çalıyor diyebilirim. Dx50 ve Dx90 karakterine benziyor. Nötr'den hafif sıcağa kayan yapıda. Yukarılarda 2 farklı ses çıkışı olduğunu yazmıştım. Üreticinin bilgilerinde A girişi için Soft mode yazılı, B girişi içinde Elegant and beautiful mode yazılı, değerlendirmelerim B girişi için yazılmıştır. Genel manada A ile B arasında ne fark var derseniz A girişinde daha yumuşak çalıyor sahne daha geriye kuruluyor. Seste hafif perdelenme oluyor ve ses seviyeside düşüyor yani B girişinden 40 ile müzik dinlerken A girişinde aynı ses yüksekliğini almak için 5-6 birim daha artırmak gerekiyor. B girişi gayet ferah olabildiğince perdesiz A girişine görede biraz daha sert çalıyor.

Bass :

Çok derine inemiyor bu konuda X3 daha başarılı, ama uygun daha koyu bir kulaklıkla kimseyide üzeceğini düşünmüyorum. Basslar çok fazla derine inemesede bu gövdesiz anlamına gelmesin çok fazla uzatmadan güzelce vurup geçiyor. Sıcak karakterli kulaklıklarla sinerjisi gayet güzel. A girişinden bağladığınız zaman B girişine göre biraz daha koyu çalıyor ve basslar biraz daha derine inebiliyor ve vuruşlar biraz daha yayvanlaşıyor.

Tiz :

Tizler kesinlikle çekinik değil gerektiği kadar uzayabiliyor. Kulak tırmalayacak bir harekette bulunmuyor. Çözünürlük olarak dx50 ayarında. A girişinden bağladığınız zaman hafif perdeli biraz daha çekinik bir karaktere bürünüyor. Çözünürlük olarakda gayet iyi mesela Daft Punk contact parçasında diğer frekanslara fazla bulaşmadan zillerle çok rahat ritm tutabiliyorsunuz.

Mid :

Midler perdesiz gayet net birşekilde duyuluyor. Cihaz genel manada nötr çizgilerine yakın bir karakter segilediğinden midler için ne önde nede arkada diyemedim. Ama duruma göre sanki bir adım öne geliyor mesela Adele'in royal albert hall konser kaydında set fire to the rain parçasında baya baya şarkıyı kulağınıza söylüyor. Detay seviyeside kaliteli kayıtlarda özellikle ve bayan vokallerde kulağınızı okşuyor.

Sahne :

Derinlemesine ortalama seviyelerde olsada, enlemesine fiyatıda düşünüldüğünde kendisinden beklenmeyecek kadar genişliyor.

Enstruman Ayrımı :

Enstruman ayrımıda fiyatına göre iyi pek birbirine girme durumu yok. Kafanızda konumlandırmayı çok rahat yapabiliyorsunuz.


Son söz :

Bence fiyatı düşünüldüğünde dx50 ve o fiyat aralığındaki cihazlara iyi bir rakip olabilir. Fiyat performansı yüksek fiyatına göre iyi işler çıkarıyor.

Umarım fazla sıkmadan duyduklarımı ve gördüklerimi kafanızda canlandırmanıza yardımcı olabilmişimdir.

Sağlıcakla kalın...


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Teknik bilgilerde burda olsun

Headphone output power :max patent level earphone amplifier
Decoding : WM8718(Single)
LPF: AD8656
Headphone 3.5mm earphone output interface A soft mode
Headphone 3.5mm earphone output interface B elegant and beautiful mode
USB date interface/charge jack
TF card expansion interface
Reset interface
Touch key contronl
Earphone output power :120mw+120mw/32 ohm
Player output :3.6v
Signal to noise ratio :Greater than or equal to 103 dB (A weighting)
Channel unbalance≤ 0.5dB (1KHz)
Channel separation :More than 93dB (1KHz)
Frequency response :20Hz ~ 20KHz (+0/-2.5dB)
Total harmonic distortion plus noise≤ 0.007% (1KHz)
Life time :continuosly playing files with high bit rate for about 13 hours (screen turn off)
Support audio format :WAV(8-192k) APE(8-48k) FLAC(8-48k) AAC OGG MP3(8-320k) WMA (8-48k)
Storage capacity : built-in 8GB , expandable to 128GB
Battery type :built-in rechargable Li-ion battery
Size and shape : 117*64*8.8mm
Net Weight :103g

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
D
11 yıl
Xbox 360 Jasper Arcade Hakkında
Arkadaşlar merhaba, bir arkadaşım jasper arcade cihazı 12.1A 150 watt adaptörle değilde 16.5A 203 watt adaptörle kullanıyor, yine orjinal xbox adaptörü ama değerler uyumlu değil, bu şekilde kullanmasının bir zararı olurmu ?

Sizlerden bilgi almak istedim. Teşekkürler.
D
11 yıl
XBOX 360 DRAGON SOĞUTUCU FAN STAND
Arkadaşlar başlıktada yazdığım ürün "XBOX 360 DRAGON SOĞUTUCU FAN STAND" dikey çift fanlı stand soğutmaya, cihazın rahat hava almasına yardımcı olurmu, faydası olacak bir cihazmıdır ?

< Resime gitmek için tıklayın >
D
11 yıl
silinebilir
silinebilir...
D
11 yıl
KULAKLIK TERCİH REHBERİ
Arkadaşlar herkese merhaba head-fi.org sitesinde yapılan karşılaştırmalı kulaklık tablolarını kulaklık bölümü altına eklemeyi s&y kardeşimizinde yönlendirmesiyle uygun buldum.

Bu tablolar sayesinde kulaklık tercih konusunda bir nebze faydamın dokunabileceğini düşündüm, çünkü ayrıntılı bir liste aksesuar puanlamalarından, ses kalitesine, izolasyonundan, fiyatına kadar her türlü bilgi tabloda mevcut.

Şu an için halihazırda testi incelemesi yapılmış joker'in 346 kulakiçi kulaklık, 114 kafaüstü kulaklık ve ClieOS'un 184 kulakiçi kulaklık incelemesi yer alıyor, aşağıya joker'in tablolarınıda ekliyorum.

Yeni kulaklıklar ve incelemeler yapıldığı sürece bende sayfanın tabloların güncellemesine devam edeceğim.

Tabii siz değerli forum üyelerininde yorumları ve desteği ile rehber niteliğinde bir konu haline getirebiliriz. Desteklerinizi esirgemeyiniz.

Şimdiden hepinize hayırlı forumlar.

head-fi.org sitesindeki ljokerl ' in ilgili kulakiçi kulaklık incelemesine ve ayrıntılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-346-iems-compared-philips-fidelio-s1-and-s2-added-10-04-15-p-1087

head-fi.org sitesindeki ClieOS ' un ilgili kulakiçi kulaklık incelemesine ve ayrıntılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.head-fi.org/t/541204/concise-multi-iem-comparison-final-update-march-1st-2013

head-fi.org sitesindeki ljokerl ' in kafaüstü kulaklık incelemesine ve ayrıntılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.head-fi.org/t/433318/shootout-114-portable-headphones-reviewed-xiaomi-mi-headphones-added-04-21-2015

head-fi.org sitesindeki ClieOS ' un eski kulakiçi kulaklık incelemesine ve ayrıntılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.head-fi.org/forum/thread/450407/multiple-iem-shootout-v-3

head-fi.org sitesinde mvw2 isimli üyenin detaylı 10 kulakiçi kulaklıktan oluşan incelemesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.head-fi.org/forum/thread/522993/finished-review-set-um3x-e-q7-re262-triple-fi-10-re252-ck100-re-zero-custom-3-ok1-hje900KULAKİÇİ KULAKLIK TABLOSU (JOKER)


< Resime gitmek için tıklayın >
KAFAÜSTÜ KULAKLIK TABLOSU (JOKER)


< Resime gitmek için tıklayın >
D
11 yıl
Itunes sorunu
Arkadaşlar ipod touch 4g cihazı greenpoison ile jailbreak yaptım ve bir kaç programda ama itunes cihazı kesinlikle görmüyor hiçbirşey atamadım bazen "iTunes could not connect to this iPhone because an unknown error occurred (0xE800006b)" şeklinde bir hata veriyor bazen takılıp kalıyor bazende hiç tepki vermiyor işletim sistemim windows 7, internette yazan standart bazı şeyleri denedim ama sonuç alamadım, bu konuda fikir verebilecek arkadaşlar varmı acaba.

Greenpoison ile jailbreak yapıp ve aynı zamanda windows 7 kullanan ve itunes'a ipod'u gösterebilen arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum. Teşekkürler.
D
12 yıl
Cydia problemi [Çözüldü]
Arkadaşlar merhaba yeni bir ipod touch kullanıcısıyım cihazda cydia yüklü şekilde vardı ben sonrada bir kaynak ekledim ama bu kaynak'la ilgili bir sorun oluştu ve cydia kapandı, tekrar açmak istediğim zaman program çalışıyor ama ekrana güncel içerik gelmeden program kendisini otomatik kapatıyor, sorunun yeni kaynak'tan dolayı olduğunu düşünüyorum, bu son eklediğim kaynağı nasıl kaldırabilirim ?
D
13 yıl
LG VIEWTY KU990 HAFIZA KART DESTEĞİ
Arkadaşlar merhaba yabancı satış sitelerinde ku990 telefonu 4 gb hafıza kartı ile satan yerler var bu telefonun standart özelliklerinde max. 2 gb hafıza kartı desteklediği yazıyor. Fakat 2 gb'la sınırlı olmadığını ve yazılım vs. ile sorunun aşılabileceğini veya aşılabildiğini düşünüyorum,

Bu yüzden bu konuyu açmanın gerekli olduğunu düşündüm viewty ku990 kullanan herkes hangi yazılım sürümü ile kaç gb hangi marka model hafıza kartı kullandığını yazarsa yeni arkadaşlar en azından hangi kartın telefonunda çalıştığını bilirler. Lütfen desteğinizi esirgemeyiniz, tüm viewty ku990 kullanıcılarının katılımını bekliyorum. Kolay gelsin.
D
13 yıl
Desilver aka. SE_GuRu A2 Platform Akustik Modları
W980i Akustik Dosyaları + Yükseltilmiş Ses ( Kulaklık + Hoparlör )

Uyumluluk :

K850i , W910i , K660i , C702i ve G502i

Dosya Linki :

http://www.4shared.com/file/69386059/9529e473/W980i_Acoustic_For_K850i_Mixed_Desilver.html
D
13 yıl
Sony Ericsson SO905iCS Ultimate 5.1 MP CyberShot™ Phone
Merhaba, arkadaşlar nette gezinirken güzel bir şey yakaladım bunu sizlerlede paylaşmak istedim sizlerinde yorumlarını almak istiyorum.

İlk başta güvenemedim ama konu sony ericsson'un kendi resmi sitesinede dayanınca konuyu sizlerlede paylaşmayı uygun gördüm. Ayrıntılar benden, Yorumlar sizden...

Sony Ericsson Cyber-shotTM Mobile Phone SO905iCS

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

CAMERA
5.1 MP CMOS Sensor, 3x OPTICAL Zoom, 16x digital zoom.
3 cm MACRO FOCUS to allow a close-up photography, AntiShock Technology.
Sony's digital SLR cameras "α700" column in the same AD conversion technology, Sony's proprietary CMOS sensor "Exmor" chips.
AD conversion converts analog information into digital information processing mechanisms.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Two features to prevent shake, shake hands and high-sensitivity correction
"Blurred correction," in the subject shake shutter speed to prevent "sensitive", and the night view of the subject, such as moving and shooting well. The low noise, high sensitivity up to ISO 1600 and the shooting of the bright, dark place.

< Resime gitmek için tıklayın >

Do not miss important to smile, "Smile shutter Lite"
Sony proprietary technology "shutter Smile" is a smile in response to a camera shutter automatically cut * innovative features. People want a camera for the only important to smile fashion.
※ shooting mode, "Smile shutter Lite" and select the face of the camera to detect and adjust the focus and brightness. Then, a smile automatically detect and cut the shutter. Depending on the shooting environment does not face is detected, you may not make the shutter.

< Resime gitmek için tıklayın >

Face up to the slope about 42 °. Firmly recognize people's faces.
Three simultaneous detection of face
Simultaneous detection of several cases, the focus adjustment of brightness detected near the middle frame match.

< Resime gitmek için tıklayın >

A piece to fit in all directions, 360 ° panorama shooting
360 ° panorama feature, while the camera moves in a horizontal self-centering of the same photos in all directions to hit it. And a large number of people traveling in the vast vistas for taking the easy way.

< Resime gitmek için tıklayın >

CD rate shot up to 7.5 / s, to capture decisive moments in fashion BestPic ™
I cut the moment the shutter, each about 4 to automatically record and store selected images to the fullest degree. 7.5 CD / s high-speed, continuous shooting animals and children, such as sports, movement of the subject when shooting a decisive moments. VGA to 5 Mega, the size of the big picture and is supported by shooting.

< Resime gitmek için tıklayın >

DISPLAY

Sony's newly developed about 2.7" VGA LCD technology, 16.7 million (true) colors. High-resolution, high-resolution detail and carefully curve. In addition, a significant improvement in contrast ratio, brightness of a clear view of the beautiful night scene. In addition, depending on the brightness around the LCD and buttons to adjust the brightness of light illumination sensors, and lower power consumption also contributes to.

< Resime gitmek için tıklayın >

BRAVIA ® technology to produce high-quality engine
Sony BRAVIA ® TV mounted on edge enhancement and contrast correction technology that combines mobile technology for high-resolution display engine "RealityMAX ®" chips. Beautiful images to display sharp, clear photos of the shooting remain a high-quality watch.

< Resime gitmek için tıklayın >

Corresponding high-resolution VGA movies
Conventional QVGA 15 fps (15 frames / s) from high-resolution VGA 30 fps (30 frames / s) to shoot a movie playback. Smooth, clear and beautiful to watch the video.

< Resime gitmek için tıklayın >

Frame, using photographs and a stamp is decorated with fun.

< Resime gitmek için tıklayın >

Two external memory "microSD ™" corresponds

BRAVIA ® photographs to be connected to the big screen

SO905iCS BRAVIA ® and a USB connection, just a powerful shot in the big-screen viewing. In addition to view the slide show also enables you to play, quick on the remote control.
View Platform: KDL-40X5000

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Taking a location map and satellite images shown
GPS function automatically added to the picture, using location information that is so, "Picture Motion Browser", taking a place on a map. Zoomable map of the area as well as using satellite photos shows a realistic position.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Scroll through a variety of scenes to support the "+ JOG ™"
Key areas of the four-way JOG Dial and versatility combined with lightness "+ JOG ™" has been adopted.
● JOG scroll up and down the dial and decision support functions.
● key to place a cross in surrounding areas, to improve ease of use.

Move smoothly from the non-contact JOG structure.
JOG a significant improvement from the traditional point of the terminals and contacts are not directly in contact with the magnet-production techniques using non-contact. N / S pole in the direction of rotation and speed for detecting the light from the smooth operation of performance.

< Resime gitmek için tıklayın >

PC-based Web site to view
About 2.7 VGA LCD high-definition big screen to view Web site. "+ JOG ™" comfortable with browsing and scrolling. In addition, Web sites on the copy the text and paste it in the search window, such as the ability to navigate comfortably.

You can view the entire site features PagePilot (Like a features on Opera Mini™)
Browse the site during a simple operation as a whole. Page in the position to confirm or want to see parts you can move quickly.

< Resime gitmek için tıklayın >

Fast download is possible "HIGH-SPEED" corresponds, HSDPA CAPABLE

If FOMA high-speed area, up to 3.6 Mbps high-speed packet communication is possible. Web site read music and video downloads quickly overwhelming.

"WMA (Windows Media ® Audio)" "Dream HODAI" Supported
Including WMA, AAC and other music formats can be used. Latest "Napster ®" "HODAI no Uta" service is also supported.

High-speed USB 2.0 transfer music easily
Transfer music from your PC is USB cable (sold separately) to speed data transfer system. Drag and drop, and AAC music files can be easily transferred.

Map Apps
VGA high-resolution map of large-screen access to "map app" chips. Vehicles, car and foot and correspond to the area of information and transfer information easier to find.


Major Specifications
Size (H × × width thickness): About 113 × 50 × 24 (mm)
Mass: Approximately 145g (* 1)
Color: SILVER / WHITE / PINK
Battery Type: Lithium ion
Battery: 870 mAh
Talk time: About 220 minutes (GSM approximately 230 minutes) / TV phone: about 120 minutes.
Receive continuous standby time: Approximately 520 hours (GSM approximately 290 hours)
The main display: 2.7" VGA (480 × 864 dots) / transmission TFT LCD / 16.77 million colors
Built-in Memory: 512 MB
Built: MicroSD ™ (optional) (* 2)


Camera function
Cameras Out
Imaging device: "Exmor" CMOS sensor
Effective pixels: About 5.1 million pixels
The maximum number of recording pixels: Approximately 500 million pixels
Optical zoom ratio: 3 times
Digital zoom ratio: Up to 16 times (an optical zoom to up to 48 times)
Focal length: 4.5 ~ 13.5 mm (35 mm equivalent: 35 ~ 105mm)
F -: W 2.8 ~ T 5.4
Close-up distance: 3 cm (Mid), 30 cm (Wide, Tele)
Autofocus: Multi-AF (auto-5 frame) / spot AF (1 frame Central)

In camera
Effective pixels: Approximately 32 million pixels
The maximum number of recording pixels: Approximately 310,000 pixels

Kaynaklar :

http://www.sonyericsson.co.jp/product/docomo/so905ics/

http://www.nttdocomo.co.jp/english/product/foma/905i/so905ics/main.html
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.