J

Çavuş
23 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
8 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
J
3 yıl
Arabam suya kaçtı, eksper suyunu kaçırdı
Herkese iyi forumlar. Geçen hafta, akşam vakti sağanak yağış görüş mesafesini düşürdüğünden göremediğim göllenmiş su birikintisine girdim. Öyle ki ilk başta suya girdiğimi farketmeyip araba stop etti sanıp bir iki kere marşa basıp çalıştırmaya bile çalıştım. Başına gelen bilir inanın silecek yağmurun hızına yetişmiyordu o su birikintisini görmek imkansızdı. Tek başıma olduğumdan arabayı sudan ittirerek çıkarasıya kadar kabin içine de su girdi. (10-15 cm kadar. Ayak bileğini geçiyordu.) Aracım kaskolu. Usulüne uygun bir şekilde hasar tespit tutanağı tutup çekiciyle yetkili servise çektirdim. Serviste çalışanlara sorduğumda aracın büyük ihtimalle perte ayrılacağını söylemişlerdi.1 haftadır araç serviste. En son edindiğim bilgiye göre eksper aracı görmüş ve onarım talimatı vermiş. Motora kaçan su boşaltılmış, motor çalışıyormuş. Şu anda ahtapotla aracı kurutuyorlarmış. Kuruyunca cihaza bağlayacaklarmış sorun yoksa yağını filtresini değiştirip aracı teslim edeceklermiş. Yani aslında eksper hasar raporunu tam anlamıyla bitirmiş değil. Bu bilgileri aldıktan sonra yaptığım araştırmalara göre içine su kaçmış, sel almış arabalar bugün değilse bile yarın muhakkak elektronik veya mekanik kaynaklı problem çıkarabiliyormuş. Ben galerici veya alsatçı değilim biniciyim. Çoluk çocuğumla bu arabaya güvenip nasıl bineceğim? Satmaya kalksam tramerde sel hasarlı görünecek sel hasarlı aracı kim niye alsın? Öldüm parasına verirsem belki alan olur. Çok uzattığımın farkındayım yardımcı olacak arkadaşlara her detayı anlatmak istedim. Ben sigorta şirketine bu arabaya güvenip binemem pert istiyorum demenin yolu var mıdır?
*Edit: hasar detayı
J
3 yıl
Mid takımı tavsiyesi - 2019un ilk tavsiyesini vermeye ne dersiniz :)
Herkese merhaba. Aracımda aradığım tek şey su gibi berrak ses. Tabiri caizse şırıl şırıl su gibi :) Hedefim müzikteki tüm sesleri almak. Bangır bangır bağırsın ya da kulak çınlaması yapsın gibi bir derdim yok :) bu anlamda f/p ürünü olabilecek ön arka kapılara 16 cmlik mid takımı veya muadili hoparlör tavsiyesi rica ediyorum. Elimdeki anfi ve basa uygun öneriler olursa sevinirim. Aracımda double android teyp var. Pioneer TS-SW3001S4 slim bass ım var. Macoustic 4060 anfim var. 4 ga anfi tesisat kablosu var.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.