S

Yarbay
09 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme (?)
92 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
3 hafta
TURKCELL SUPERBOX DEĞİŞİM TALEBİNE KULLANILMIŞ MODEM GÖNDERDİLER
Merhabalar. 4 gün önce bu ZTE modem için arıza kaydı oluşturdum. Modem kendi kendine kapanıyordu. İnterner hızları sürekli düşük çıkıyordu. 2 gün kadar önce de ekipler gelmiş ben evde yoktum. Kullanılmış yazıları silinmiş bir ZTE modem getirmiş başlamışlar. Eşim evdeydi. Pek anlamadığı için bir şey diyememiş. Şimdi cihazı gördüğümden beri mücadele ediyorum. Yine aynı problemler devam ediyor. Her aradığımda modeme reset atın, güncelleme gönderdim, bir sorun olursa tekrar arayın gibi cümleler duyuyorum. Gerçekten aldığım günden bu yana rezil oldum. Keşke hiç bulaşmasaydım. Zaten satarken de bana 75-100 arası değerler göreceğim söylendi. Bu da yalan tabi ki. Saat 19:00dan sonra bilinçli bir şekilde hız sınırlaması yapıyorlar o da cabası.
S
3 ay
SUPERBOX Bir Anda DL Hızının Düşmesi
Merhabalar. Superbox'ı evin her köşesine koydum. Bir noktada 50mbit dl ve 34mbit upload hızı yakaladım. Cihazı oraya sabitledim. Fakat test yaptıktan 2-3dk sonra upload hızları aynı seyrederken download hızı 2-3mbitlere kadar düşüyor. Sebebini çözemiyorum. Müşteri hizmetlerini arıyorum. Sorun gözükmüyor diyolar. Cihaza güncelleme yolladılar uzaktan bir faydası olmadı. Sinyal gücü 5 çizgide yanıyor. Desem ki sinyal zayıf o da değil. 160 lira para veriyoruz düştüğümüz hale bak. Var mı bir akıl verebilecek?
S
4 ay
29.01.2021'de Başlayan TurkNet "Macerası, Pardon Rezalet" İade Talebi ve Zorla Ödetilen Modem Parası
Başlıktaki tarih başvuru tarihim. 1 haftada TurkNet ekibi geldi. Sadece modeme dsl kablosu takıp gittiler. Denildi ki DSL Sinyali yokmuş Türk Telekom ekipleri gelip bakacakmış. 1-1.5 hafta sonra Türk Telekom ekipleri geldi. Adresiniz yanlış buraya bağlantı kuramayız diyip gittiler. TurkNet'i aradım adres değişikliği yaptım. Aradan yine 2 hafta civarı geçti. Ne gelen var ne giden. Ne zaman TurkNet'i arasam "Mağduriyetinizi ekiplere iletiyoruz, arkadaşlar kontrol edecekler" "Mağduriyetinizi ekiplere iletiyoruz, arkadaşlar kontrol edecekler" "Mağduriyetinizi ekiplere iletiyoruz, arkadaşlar kontrol edecekler" "Mağduriyetinizi ekiplere iletiyoruz, arkadaşlar kontrol edecekler" "Mağduriyetinizi ekiplere iletiyoruz, arkadaşlar kontrol edecekler" "Mağduriyetinizi ekiplere iletiyoruz, arkadaşlar kontrol edecekler"... diye devam eden diyaloglarla karşılaşıyorum. Türk Telekom sizi ciddiye almıyorsa gidin kendi altyapınızı kurun. Eşim öğretmen. Evden ders veriyor. Biz tekelleşmeden kurtulalım, farklı firmalara yönelelim diyoruz siz bizi böyle mağdur ediyorsunuz. Pazartesi de bağlantım sağlanmazsa, aldığım modemi vs. iade edeceğim. Üyeliğimi de iptal edeceğim. Yağmurdan kaçalım dedik doluya tutulduk.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
6 ay
SSD'min Yazma Hızı Çok Düşük
Merhabalar. HiLevel 240gb 500/500 olması lazım bir ssd kullanıyorum. Çok ahım şahım değil biliyorum ama yazma hızı okuma hızına göre çok düşük çıkıyor. Bunun sebebini çözemedim. Herhangi bir yükleme yaptığım zaman saatler sürüyor. %100 disk kullanımına ulaştığı için büyük boyutlu yüklemelerde herhangi bir işlem yapamıyorum pc'de. Kullandığım anakar MSI B450-A PRO MAX. SATA 1 girişine takılı SSD. Sebebi ne olabilir sizce?
< Resime gitmek için tıklayın >
S
7 ay
Aradığınız Tüm Soruların Cevabı
Niye fakiriz, niye ideolojik olarak bu kadar kutuplaştık, niye dışa mahkum edildik, niye pkk'yla uğraşıyoruz hepsinin cevabı burda verilmiş.

Videoyu izlemek için tıklayınız
S
7 ay
Oyun Boyutları, Internet Hızı ve Zaman İlişkisi
Internet hızının zaman açısından ne kadar önemli olduğunu anlatmama gerek yok sanırım. Zaman yeryüzünde satın alamayacağınız fakat imkanlar arttıkça tasarruf edebileceğiniz bir kavram. Ülkemizde artık oyunlara 300-400 hatta konsol tarafında 500-600 lira vermekle bitmiyor. Oyunu satın alsanız bile artık onu indirene kadar oynama hevesiniz de kaçıyor. İşin gücün olmadığı, pandemiden korkumuza eve sığındığımız şu günlerde kimisi film izliyor, kimisi evden çalışıyor, kimisi evden eğitim görüyor, kimisi kitap okuyor, kimisi de benim gibi oyun oynamayı tercih ediyor. Ancak internet hızları dolayısıyla artık oyunlardan bile gına geldik. Bu konunun hassasiyetini hala anlamayan kıt zekalılar için şöyle görseller koyuyorum. Oyun da oynamayıver bu kadar önemli mi diyenler içinse cevabım rezalet internet altyapısı yüzünden uzaktan eğitim öğrencilerinin neler çektiğini de gördük. Bir hastaneye gittiğinizde sistem çalışmıyor, fatura öderken aldığınız sistem yavaş bekleticem cevaplarının hepsinin bu rezalet internet altyapısı yüzünden olduğunu tekrarlamama gerek yok sanırım. Peki çare ne? Hiçbir şey. Maalesef bu konuda muhatabımız hiçbir mecra yok. Sadece Ankara'da kıyrtırık dinazorlar için harcanan 750.000.000$'la nasıl bir altyapı kurulabilirdi bir düşünün. İsraf, bilinçli cahilleştirme, geri bırakılma zihniyeti ülkenin damarlarına COVID-19 gibi yerleşmiş. Nasıl kurtuluruz, ne yapabiliriz emin olun bilmiyorum. Bu konuyu açmamın da belirli bir sebebi yok. Sadece serzeniş. Aynı duyguları paylaşan dostlara ses olmak. Başka da hiç bir niyetim, beklentim yok.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
7 ay
Türk Telekom'u BTK'ya Şikayet Ettim
Merhaba arkadaşlar. Yıllardır mahallemize altyapı istiyoruz, başvurmadığımız mecra kalmadı. Fiber veya vdsl artık farketmez yeter ki şu adsl belasından kurtulalım dedik. Bir gün Turknet sitesine girdim bakayım dedim belki bir gelişme vardır altyapımızda. Baktım hala alabileceğiniz hız 13mbit diyor. Eskiden 16mbit'i de verimli alabiliyorduk neden böyle düştü acaba diye düşünüyordum. Sebebine geleceğim. Neyse efendim yanımızdaki apartmana bakayım bir de dedim. Benim oturduğum apartmanla aramızda 10 metre ha var ha yok. Bir baktım ki ne göreyim. Adamlara VDSL verilmiş. Saha dolabına en uzak olan bina bizim yanımızdaki, onlarında alabildiği hızlar 60-63mbit. Sonra kendi saha dolabıma bakayım dedim. Bir de ne göreyim. Dedim ya 16'yı verimli alıyorduk neden 13'lere düştük diye. Meğerse bu cingöz telekom bizim sokağın köşesindeki saha dolabını kaldırmış, bize interneti 1146 metre ötedeki bir dolaptan çekiyor. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmuşuz haberimiz yok. Halbuki yanı başımda vdsl altyapı var ve bize 10 metre kala vsdl'i fareler yemiş herhalde. Ben de buna binaen 11.11.2020'de BTK'ya konu ile ilgili bir şikayet açtım. Gereken görselleri de koydum. Yanımızdaki binayı seçersek hiper internet, bizim binayı seçersek adsl internet veriyor türk telekom sitesinde. Bunları vesaire görsel olarak aldım yolladım. Tabi ki BTK hemen beni firmaya yönlendirdi ve 1 hafta geçmesine rağmen Türk Telekom'dan ses seda yok. Gelişmeleri, ki bir şey olacağını sanmıyorum ama burdan sizinle paylaşırım.
S
8 ay
Türk Realmlerinde Gold Kasılamaması Gerçeği
Abicim 8-9 sene olmuş şu oyuna başlayalı. Dunemaul'da başlamıştım. Orda da zamanında baya bir türk vardı. Orda da böyle AH ile falan oynuyordum. Şimdi Twisting Nether'dayım. Burda da Transmog farmlar yapıyorum, malzeme alıyorum satıyorum, AH ile oynuyorum ama kendi çapımda oynuyorum sanırım. Adamlar ölücü yahu ölücü. Yabancıların başka realmlerde 7-8k'dan sattıkları transmog itemları 100-200g'dan satılıyor. Cidden milli kimliğimiz her yerde kendini gösteriyor. Görsele önem vermem, ne gerek var, yuh vanilla item'ına o kadar para verilir mi, malzeme için para mı verilir gider kendim toplarım vs. Şimdi youtube'dan vs bakıyorum yabancı herifler var işte 5 milyon gold nasıl yaptım? 10 milyon gold kasmak falan böyle rehberleri var. Ulan adamlar diyorum nasıl yapmış bir bakayım. Herif mailleri açıyor paraları topluyor, sattığı itemlara bir bakıyorum başta da bahsettiğim transmog itemları, craft malzemeleri vs. Adam lapur lupur 8-10k'dan vanilla itemları satıyor. Bu manada yabancılar çok farklı bizden. Hiç ummadığımız şeylere acaip paralar ödüyolar. Benim gibi küçük çaplı düşünen, aylık üyeliğim çıksın diye varsa Türk realmlerinden uzak dursun abicim. Cidden bu ay mesela 192k gold bile toplayamadım. Adamlar aşırı ölücü.
S
9 ay
Sürüntü yapılmadan direk Kan Tahlili ve Tomografi
Merhabalar. 2 gün önce vücudumda sızlama, güç düşmesi ve biraz da ateş (37-37,3) şikayetleri ile acile gittim. Esasında biraz sol kulağıma pencere tarafından soğuk yedim ama gene de emin olmak istedim. Doktor inceledi. Öksürük, boğaz ağrısı, eklem ağrısı gibi şikayetlerim olmadığını belirttim. Koronadan şüpheleniyorum dedim. O da direk başlıkta belirttiğim tetkikleri yaptı. Kan değerlerim normal çıktı. Ciğer filmi de gayet temiz dedi. Sadece ağrı kesici verdi yolladı. E-nabızdan baktım, ben de bir sıkıntı göremedim. Yalnız şuna takıldım, neden direk kan tahlili ve tomografi çekti. Bu iki işlem korona atlatıldıktan sonra yapılan şeyler değil mi? Sürüntü yapması gerekmez miydi? Şu an ateşim 36,7-37 arası değişiyor. Sızlama şikayetim azaldı ancak tam geçtiğini söyleyemem. Bugün de sabah burun tıkanıklığı ve geçiçi olarak koku almada azalma yaşadım. Sizce ne yapmalıyım? Hafif atlatıyorsam bile bilmek istiyorum ama yüksek ateş, öksürük vs. gibi şikayetler olmadan tam test yapmıyolar sanırım. Sorunun kaynağını da bilmiyorum. E-nabıza akut alt solunum yolu enfeksiyonu yazmış ama bununla ilgili bir şey söylemedi veya ilaç da yazmadı. Ağrı kesici verdi geçti.
S
9 ay
Iphone 4s 9.3.6 Sürüme Jailbreak ve Downgrade?
Arkadaşlar merhaba. Babamın kullandığı 4s'e önce jailbreak yapsam sonra da 6.1.3 sürüme downgrade yapabilir miyim? Bir de bu işlemi yaptıktan sonra Cydia üzerinden Whatsapp vs. yükleyip kullanabilir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.