J

Yarbay
25 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
38 üye
Görüntülenme (?)
197 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
J
3 ay
İnternetten mi mağazadan almak mı?
Arkadaşlar merhaba,

Laptop alma sürecindeyim ama bir konuda takıldım. Hep internetten araştırdım ve MediaMarkttan internetten alabilecek noktaya geldim. Ancak ürün sorunlu çıkarsa veya 1-2 gün sonra bir kusru fark edersem süreç nasıl ilerliyor hiç tecrübem yok. Gidip direkt mağazadan almak daha mı mantıklı? En güvenli nasıl almamı önerirsiniz? İnternetten alıp sonra yok servis lazım yok kabul etmiyoruz gibi muhabbetlere girmeme şansımız var mı? Nasıl en az baş ağrılı ilerletebiliriz süreci?

Edit: Amazonda da benzer modeli var baktığım laptopun. En güven veren Amazon gibi geliyor ama site olarak süreçlerde fark olur mu?

Çok teşekkürler
J
3 ay
Akademik çalışma için laptop / Chrome book tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba,

Eşim için, akademik çalışmalarını yapabileceği, internette takılabileceği, ofis programlarını vb. kullanabileceği, online toplantılara katılabileceği hafif ve mobil bir laptop almak istiyoruz.

Yıllar önce piyasayı takip ederdim ancak ara girince epey koptum. Sanırım Chrome Book adı altında böyle laptoplar çıkmış

Kendisinin geçmişte Mac tecrübesi var ondan dolayı Macbook Air istiyor ama malum fiyatlar çok pahalı. Alternatifi olabilecek bir şeyler araştırıyorum.

Önerdiğiniz, F/P Olabilecek ve uzun süre işimizi görecek modeller var mı?

Çok teşekkürler şimdiden.
J
10 ay
Sleeping Cycle app'i gerçekten işe yarıyor mu?
Sevgili DH ailesi,

Kronik uyanma problemi olan biri olarak sabahları çok enerjisiz ve kötü uyanıyorum. Muhtemelen nefes alma ile ilgili sorunum var ama şu Sleeping app i ilgimi çekti bir denemek istiyorum. Epey de ünlü ve indirmesi var.

Gerçekten işe yarıyor mu, deneyen var mı? Hafif uykuda uyandırabiliyor mu? Mikrofondan da ses takip yapıyormuş, odada 1'den fazla kişi varsa saçmalıyor mu?
J
geçen yıl
TTKOM Gaziosmanpaşa Hız Sorunu ve Kopma (Binada sorun var dediler, napmalıyım)
Merhaba, TTKOM a yeni abone oldum, İstanbul Gaziosmanpaşa Meydanda çok merkezi bir yerdeyim. 16 MBye kadar paketim var ancak hız genelde yerlerde sürünüyor ve sürekli kopuyor. (Sinyal sorunu olduğu söylendi). İşin ilginç yanı, bana çok yakın oturan bir akrabamda daha stabil ve kesintisiz bir internet kullaınımı var.

TTNET binaya kadar olan kısımda sorun olmadığını, binada veya kablolarda vb. sorun olduğunu söylüyor. Bu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz? Bina eski olduğu için telefon kutusu eski ve kablolar da eski muhtemelen. Ben tek başıma nasıl bir işlem yapabilirim? Bunu iyileştirme firsatım olur mu? Modem TTNEt ten verildi, yeni modem. Modem kurulurken de görevli yanında getirdiği kablolar ile bağlantı kurdu zaten.

Yol gösterebilecek varsa sevinirim. Kaç tane arıza kaydı ve şikayet açtım ancak aldığım cevaplar binada sıkıntı olduğundan öteye gitmedi. Onun için de ya paralı servis çağırın ya da 3. kişilerden hizmet alın diyor. Hangisini tavsiye edersiniz?

Pandemi sürecinde uzaktan çalıştığım için ciddi sıkıntı yaşıyorum. Teşekkürler şimdiden.
J
geçen yıl
Uzaktan çalışmaya devam eden şirketler hangileri?
Merhaba arkadaşlar, hala uzaktan çalışmaya devam eden, ofislere dönüş yapmamış şirketler hangileri, kesin bildiklerinizi yazar mısınız?
J
geçen yıl
Satılık Temiz Son Bekçi ve Büyük Şef
Arkadaşlar merhaba, elimde 0 ayarında Son Bekçi ve Büyük Şef kitapları var. Artık stoklarda olmayan koleksiyon ayarında kitaplar. Wowcu ve değerini bilecek arkadaşlara satmak istiyorum, bütçenize göre ayarlayabiliriz. İnternetet nadirkitapta vb. hasarlı halleri satılıyor bendekiler temiz durumda. İstanbul için elden vermek tercihim.< Resime gitmek için tıklayın >
J
2 yıl
Yeni eve hangi marka beyaz eşya
Selam arkadaşlar, yeni evleneceğim, beyaz eşya markası belirleyip oradan toplu ürün almak istiyorum. Araştırmalarıma göre Siemens var. Bu yaklaşım doğru mu yoksa her ayrı beyaz eşya için farklı markalar mı belirlemeliyim? Ve bir marka belirleyecek olsanız hangi marka olurdu? Fikir alışverişi olsun diye konuyu açtım. Teşekkürler
J
2 yıl
İstanbul - İdealtepe'de yaşanır mı?
Selam beyler, İdealtepe de oturan ya da bilgisi olanlar yorum yapabilir mi? Hem güzel ve büyük bir parkı var, denize yakın, marmaray ve e5 e yakın ve elit bir yer gibi duruyor. Caddebostanın henüz tam dolmamış hali gibi geldi. Taşınma durumu olabilir. Yorum yapacak varsa buyursun
J
2 yıl
Deri ayakkabıda kırılma normal mi? (SS'li)
Arkadaşlar merhaba, maksimum 4-5 kere giyilmiş, yeni alınmış Greyder marka deri ayakkabılarda fotoğraflarda ilettiğim gibi ön kısımda kırılmalar oldu - oluyor. Bu normal midir merak ediyorum biraz garibime gitti. Eski ayakkabılar olsa neyse ama dediğim gibi yeniler. Hele son koyduğum siyah ayakkabı 1 kez giyildi.

Telefondan çekip attım biraz büyütmek gerekebilir görmek için.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
J
2 yıl
Kiraya girmek mi kredi çekip ev almak mı?
Selam arkadaşlar, Konu Dışı özel'e açtım ama buradaki fikirleri de merak ettim

Şehir : İstanbul
Amaç : Evi kullanmak ( Yatırım amaçlı alıp kiralamak değil)

Yeni evlenecek ve iki kişinin de çalıştığı, aylık toplam ortalama 6-7 bin civarı maaş kazanacak bir çift için, içinde yaşamak amaçlı hangi seçeneği yapması daha mantıklı? Biriktirebildiği kadar nakit parayı bulup kalanı kredi çekerek bir eve yerleşmesi mi? Yoksa böyle bir yüke girmeyip kirada yaşaması mı? İki seçeneğin de artı ve eksileri var, kararsız kalınacak bir durum.

Kredi çekip eve girmek : Havaya kira vereceğinize bir süre sonra eviniz oluyor, uğraşmanız gereken bir ev sahibi yok, kendi eviniz olacağı için rahat rahat istediğiniz eşyayı alıp dizayn edebilirsiniz, içinize siner, yıllık kira zammı derdi yok. Dezavantajları olarak yeni evli için uzun yıllar maddi yük ve borç ödeme süreci, uzun süre evin alındığı yerde yaşama mecburiyeti, kredinin fazlasıyla ödenecek olmasının rahatsız ediciliği, yüksek ev fiyatları. (aklıma gelenler). Bu seçeneği düşünürsek biz muhtemelen 2+1 ve 250-300-350 bin bandında bir eve, 150 bine yakın bir ana para + kalanı kredi olacak şekilde girebiliriz.

Kiracı olmak : Ev almak yerine daha çok bütçe size kalır, eve ve sosyal hayata ayırabilirsiniz, yük altına girmemiş olursunuz, daha mobil olur ve hareket edebilir - iş / şehir değiştirebilirsiniz. Dezavantaj olarak ev sizin değil, kısıtlısınız, aylık kira bedelini boşa ödüyor gibi hissedebilirsiniz, ev sahibi ile sorunlar yaşayabilirsiniz.

Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar. Fikir verecek, yorum yapacak, tecrübesi olan arkadaşlar buyursun, çünkü zor ve önemli bir karar, tartışalım
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.