G

Yüzbaşı
25 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
143 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
7 yıl
Xbox One Yurtdışı Live Store'lardan Alışveriş Rehberi
Merhaba arkadaşlar.Xbox live yurtdışı store'lardan alışveriş yapmak isteyen arkadaşlar için bir rehber hazırlamak istedim.Xbox live'da normalde yurtiçi kredi ve banka kartları ile alışveriş yapılamıyor.Birkaç ufak yöntemle yurtdışı store'lardan alışveriş yapabilirsiniz.Önceki vpn veya hola ile olan yöntemle satın alım işlemi artık yapılamıyor.Bu anlatacağım yeni yöntem ile yeniden ucuza oyun,dlc veya üyelik alabilirsiniz.Enpara kartı olan arkadaşlar hem 25 TL'ye kadar %50 iade alabilirler hem de Türkiye Store'da pahalı olan oyunları veya üyelikleri yurtdışından daha uyguna getirmiş olurlar.Rehberde elimden geldiği kadar açıklamaya çalıştım.Ayrıca Xbox One oyunları için en ucuz ülkeyi bulmanızda kolaylık sağlayacak http://www.digitalgamesprices.com/xboxone.php veya http://www.xbox-now.com/tr/game-comparison sitelerine de bakmanızı tavsiye ederim.Ülke adresleri için Google'dan herhangi bir ülkedeki Türkiye Konsolosluğu'nun sayfasına girip iletişim bölümündeki adresi yazabilirsiniz.Ödeme ekranında sorun yaşayan arkadaşlar fatura ve kredi kartı bilgilerinizi girerken eğer isminiz ve soyisminizde Tr karakter varsa (ı,ğ,ç,ü,ö) gibi düzeltip (i,g,c,u,o) yapıp almayı deneyin.Büyük bir ihtimalle sorununuz çözülecektir.

İlk olarak Xbox One konsolumuz ve bir adet bilgisayarımız hazırda bulunması gerekiyor.Masaüstü bilgisayar kullananlar ya usb lan ağ adaptörü yada wifi adaptörü almak zorunda.Notebook kullanıcıları için wifi 'ında bir sorun yoksa herhangi bir aparata ihtiyacı yok.Bilgisayara herhangi bir vpn (tercihen VyprVPN) ve Virtual Router Manager programlarını kuruyoruz.Sonra aşağıdaki adımları izliyoruz.


Xbox Türkiye sayfasına giriyoruz.Ve xbox live üyeliğimizin oturumunu açıyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >

Oturum açtıktan sonra sitenin en alt kısmında solda bulunan bölge değiştirme linkine basıyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >

Hangi bölgeden oyun alacaksanız o bölgeyi listeden seçiyoruz.Adres ve kart bilgileriniz seçtiğiniz bölgede kayıtlı değilse herhangi bir oyun satın almaya girip ödeme şekli kaydetmek için + işaretli yere basıp aşağıdaki fotoda göründüğü gibi bilgileri giriyoruz.(Fotoda Adres bilgileri Hindistan'a göre girilmiştir.)

< Resime gitmek için tıklayın >

Ödeme ve adres bilgilerini girerken Türkçe karakter olmamasına ve oyunu satın alacağınız bölgede bulunan gerçek bir adresin bilgileri olmasına dikkat etmelisiniz.Adres için Türkiye'nin Büyükelçiliklerinin adreslerini google'dan aratıp bulabilirsiniz.

Eğer adres ve kart bilgileriniz varsa bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Bilgisayara yüklediğimiz vpn ve Virtual Router Manager programını çalıştırıyoruz.Ben ibvpn kullanıyorum fakat ayarlar vyprvpn için de aynen geçerlidir.
< Resime gitmek için tıklayın >

Virtual Router Manager programında Network Name kısmına oluşturacağımız wifi ağının adını password kısmına şifresini yazıyoruz.Shared Connection bölümünden normalde pc'nin internete bağlı olduğu ağı seçiyoruz.Ve Start Virtual Router butonuna basıyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >

Ardından vpn programından hangi bölgeden alım yapacaksak o bölgeyi seçip bağlantı kuruyoruz.Elimizde bir adet normal internete bağlandığımız ağ bir adet oluşturduğumuz sanal wifi ağı bir adet de vpn ağımız oluyor.Masaüstünde sağ altta bulunan ağ simgesine sağ tıklayıp ağ ve paylaşım merkezine giriyoruz.

Vpn ağımızın özelliklerine giriyoruz.(Fotoda Ethernet 2 yazan yer ardından özellikler butonu.)
< Resime gitmek için tıklayın >

Paylaşım sekmesinden İnternet Bağlantısı Paylaşımı yazan yerin altındaki kutucukları işaretliyoruz.Ev ağı bağlantısı butonundan oluşturduğumuz sanal wifi ağını seçiyoruz.(Fotodaki Yerel Ağ Bağlantısı 5)
< Resime gitmek için tıklayın >

İşlemleri tamamladıktan sonra Xbox One konsolumuza geçiyoruz.Konsolun ağ ayarlarından kablosuz bağlantı kurmaya giriyoruz.Wifi listesinden oluşturduğumuz sanal ağı seçip bağlanıyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >

Daha sonra sistem ayarlarından dil ve konum ayarlarına giriyoruz.Buradan sadece konum yazan yeri oyunu alacağınız bölge neresi ise orasını seçiyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >

Konsolumuzu yeniden başlattıktan sonra marketteki fiyatlar seçtiğiniz konuma göre değişecektir.Burdan sonra konsol üzerinden alışverişinizi yapabilirsiniz.

İyi eğlenceler...
G
7 yıl
Gnctrkcll Boş Değilim Kampanyası
Merhaba arkadaşlar Gnctrkcll üyelerine gelen komik konuşmamız lazım içerikli mesajın içeriği belli oldu.Kampanya bilgileri
Boş Değilim Kampanyası
​İtiraf ediyoruz sana yazıyoruz! Sende de bir şeyler varsa BOŞDEĞİLİM yaz 2222'ye yolla anında sana özel hediyelerden birini kazan! 2015 yılı boyunca geceleri hediye internet paketleri, Mini Cooper ve bir sürü hediye kazanma şansı yakala. Bu kampanyada boş yok, herkese özel bir hediye var.
Kampanya kapsamında kazanılacak hediyeler:
2015 yıl sonuna kadar geceleri geçerli 2GB internet paketi
Haftalık 1GB internet paketi
Haftalık 250MB internet paketi
3 ay geçerli hafta sonları hediye her yöne 5000SMS paketi
Haftalık her yöne 1000SMS
Yapılacak çekiliş ile kazanılacak hediyeler:
1 adet Mini Cooper
1 adet Vespa
1 adet 2 kişilik Amerika Seyahati
50 adet Microsoft Xbox One
15 adet iPhone 6
15 adet Samsung Galaxy S5
10 adet Turkcell T50
10 adet iPad Mini
200 adet 150TL değerinde yurt içi tek yön uçak bileti
Kampanya dahilinde kazanılan hediyeler üçüncü sahışlara devredilemez ve bir sonraki döneme devretmez.
Kazanılan internet hediye paketinin tamamı kullanıldıktan sonra paket süresince faturalı müşteriler 5 TL/100 MB ve faturasız müşteriler 2Kr/100Kb olarak ücretlendirilirler.
Kazanılan 1 GB, 250 MB ve yurt içi Her Yöne 1000 SMS 7 gün boyunca geçerli olacaktır. 2015 yıl sonuna kadar geceleri kullanılacabilecek 2GB internet hediye paketi 00:00-06:00 saatleri arasında geçerlidir.3 ay haftasonları kullanabileceği yurt içi Her Yöne 5000SMS paketi cumartesi ve pazar günleri geçerlidir.
Kampanya kapsamında kazanılan 2015 yıl sonuna kadar geceleri kullanabileceği 2 GB hediye internet paketi hız kısıtlı (kota aşımsız) internet paketleri birlikte alınamaz.
SMS hediyesi alan aboneler bulundukları tarifenin ücretleri ve ücretlendirme periyodları ile ücretlendirilecektir.
Kampanyadan her müşteri 30 gün içerisinde bir kez yararlanabilecektir.
Kampanya kapsamında hediye edilen faydalar belirlenen süre sonuna kadar geçerlidir, bir sonraki dönem yenilenmez.
Kampanyaya dahil olan internet paketleri için üst hız limiti 43.2mbps, önceliklendirme seviyesi 2. öncelikte olacaktır. Paket kapsamında verilen kullanım hakları sadece yurt içinde geçerlidir.Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Kampanyaya katılmak için atılan başvuru mesajı ücretsizdir.
Bu piyango TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. tarafından MPİ’nin 12.06.2015 tarih ve 52739871-255.01.02/1836-4433 sayılı izni ile düzenlenmiştir. 15.06.2015 saat: 00.01 - 15.08.2015 saat: 23.59 tarihleri arasında, Türkiye genelinde, cep telefonundan görüşme yapanlar veya SMS atanlar veya internet kullananlardan herhangi birini yapan Gençturkcell’li Turkcell bireysel abonelerine 1 çekiliş hakkı verilecektir. Talihliler 20.08.2015 tarihinde saat 11:00’da Hedef Çekiliş ve Organizasyon Hizmetleri LTD. ŞTİ. 19 Mayıs Cad. UBM Plaza No.37 Kat:5 (Toplantı Salonu) Fulya Şişli/ İSTANBUL adresinde noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecektir. Çekilişte, 1 adet 78.135,86 TL değerinde MINI COOPER 3 Kapı Hatchback 2015 Model 1.499 cc 136 Beygir Benzinli araç, 1 adet 13.294,00 TL değerinde Vespa Primavera 150 i.e. Motosiklet 2015 model, 1 adet 6.099,00 TL değerinde 05.10.2015 -30.11.2015 New York Seyahati (2 kişi için İstanbul –NewYork-İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti. 5*merkezi otelde çift kişilik odada 6 gece oda+kahvaltı konaklama. Havaalanı –Otel arası gidiş-dönüş transfer ETS assistance seyahat sağlık sigortası), 15 adet 2.250,00 TL değerinde I Phone 6 -16 GB (Hat ve Kart Hariçtir), 15 adet 1.784,99 TL değerinde Samsung G900F Galaxy S5 16 GB (Hat ve Kart Hariçtir), 50 adet 1.498,60 TL değerinde XBOX ONE 500 GB Oyun Konsolu, 10 adet 1.349,62TL değerinde I Pad mini 3 16 GB wifi+ Cellular Space G, 10 adet 600,00 TL değerinde TURKCELL T 50 (hat ve kart hariçtir) ve 200 adet 150,00 TL değerinde 05.10.2015-30.11.2015 tarihleri için Yurt içi uçak bileti (Fiyata dahil olan işlemler Bilet bedeli+ havayolu vergileri, Alan vergisi, Hizmet bedeli) verilecektir. Kazanan talihliler 25.08.2015 tarihinde Akşam gazetesinde ilan edilecektir. Kampanyaya katılım ücretsizdir. Kampanya 18-25 yaş arasındaki Gençturkcell’ li, Turkcell bireysel aboneleri için geçerlidir. Kampanyaya katılım 1 çekiliş hakkıyla sınırlıdır. Seyahat ikramiyesini talihliden başkası kullanamaz, devredemez ve nakde çevrilemez. Seyahat ikramiyesi İstanbulda başlayıp istanbul’ da biter. İstanbul’ kadar olan ulaşım, vize, pasaport işlemleri ve masrafları yurtdışı çıkış harcı ve şahsi harcamalar talihliye aittir. Bir kişi birden fazla ikramiye kazanamaz. Kampanyaya Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. , Hedef Çekiliş ve Organizasyon Hizm. LTD. ŞTİ. çalışanları ile 18 yaşından küçükler katılamaz katılmış ve kazanmış olsalar dahi ikramiyeleri teslim edilemez. İkramiyeye konu olan eşya ve /veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV gibi vergiler dışındaki vergi ve diğer yasal yükümlülükler talihliler tarafından ödenir. Bu kampanyaya katılan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.
Kaynak:https://m.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/bos-degilim-kampanyasi
G
7 yıl
4G ve 4. Operatör İhalesi Mayısta Yapılacak
Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 4G ihalesinin Mayıs'ta gerçekleşebileceğini söyledi.

4G ile ilgili sürecin belirlenen takvimde devam ettiğini belirten Elvan, ihalede Ar-Ge'yi şart koşacaklarını söyledi. Verilen frekanslarla şirketlerin 2, 3 ve 4G'yi kullanabileceğini söyleyen Elvan, dördüncü bir operatörün 2600 bandı için ihaleye girebileceğini sözlerine ekledi.

Elvan her frekans için ayrı bir tavan belirlendiğini anlatırken, ayrı ayrı taban fiyatlar belirleneceğini söyledi. Lütfe Elvan ayrıca şu anda 500 kişi olan Ar-Ge ekibinin sayısını ise 750'ye çıkaracaklarını söyledi.

Kaynak:http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1734307-elvan-4g-ihalesi-mayista-yapilabilir

Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan 4G sürecinin başlatılmasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Elvan Burada dördüncü operatörün geleceğin belirtti.

Elvan, "4. operatör sadece 2600 frekans bandı için olabilecek ve diğer operatör yükümlülükleri olmayacak" diye konuştu. Elvan, "4. operatör sadece 2600 frekans bandı için olabilecek ve diğer operatör yükümlülükleri olmayacak" dedi.

2015 BİTMEDEN HİZME GİRİYOR

Bakan Elvan'ın paylaştığı bilgilere göre 4G hizmeti 2015 yılı sonuna kadar tüketicinin hizmetine sunulacak.

- Kullanıcılara uygun fiyatlarla sunulacak olan 4G kapsama alanı sorunu başta olmak üzere pek çok sorunu çözüme kavuşturulacak.

- 4G, tüm il ve ilçe merkezleri dahil olmak üzere, otoyollar, karayolları ve hızlı tren hatlarını kapsayacak.

- 3G’ye göre 10 kattan daha hızlı bir veri akışına sahip olacak 4G’nin ihale süreci başladı.

- 4G teknolojisi kusursuz bağlantısı ile "yüksek hızda haberleşme” kavramını ‘anında haberleşme’ kavramıyla değiştirmesi hedefleniyor.

- 4G’nin yüksek hızlı ve kusursuz bağlantı kalitesi sayesinde Mobil Sağlık, Akıllı Ev, Akıllı Kent ve M2M uygulamalarının kullanımı da kolaylaşacak.

- Hızlanan veri trafiği ve kusursuz bağlantı olanağı sağlayan 4G ile başta mobil uygulamalar olmak üzere e-devlet gibi kamu hizmetlerinin kullanımı kolaylaşacak.

- 4G, 2014 yılında bir öncesi yıla göre yüzde 123’den fazla artan mobil internet kullanımı ile beraber ortaya çıkan yüksek veri talebine doğrudan çözüm üretecek.

ABONE SAYILARI ARTTI

- Mobil abone sayısı 2003 yılında 28 milyon civarındayken, 2014 yılı sonuda 72 milyona yükseldi.

- Geniş bant abone sayısı 2003 yılında 20 bin kişiyen 2015 yılında 42.3 milyon kişiyi geçti.

- 2003 yılında ‘sıfır’ olan fiber internet abone sayısı 2010 yılında 150 bine, 2014 yılı sonunda ise 1.5 milyon kişiye ulaştı.

- 2010- 2014 yılları arasında mobil internet trafiği 26 kattan fazla arttı.

BAZ İSTASYONLARINDAN TELEVİZYON İZLEYECEĞİZ

Elvan, 4G teknolojinin devreye girmesi sonrası internet yayıncılığı için hosting ücretlerinde de düzenleme yapılacağını söyledi.

4G teknolojisiyle birlikte IP tabanlı bir sistemin de başlayacağını söyleyen Elvan, "Artık baz istasyonları aracılığıyla televizyon izleyeceğiz" dedi.

Elvan şöyle konuştu:

"Bugüne kadar yaklaşımımız vatandaşlarımıza yansıyan fiyatlar konusunda hassasiyet göstermek oldu. Son 2-3 yıldaki trende bakacak olursanız fiyatlar aşağı iniyor. 4G'nin ekstra bir mailyeti olacak. Ancak mümkün olduğu ölçüde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek kalitede hizmet sağlarken, olabildiğinde ucuz fiyatlar hedefliyoruz.

Artık 4G ile birlikte IP tabanlı bir sisteme geçiyoruz. İnternet protokolü vasıtasıyla bu sistemler büyüyecek. Bizler baz istasyonlarını kullanacak televizyon izleyecek konuma geleceğiz. Biz fiyatlar konusunda gerekli desteği vereceğiz.

TAM REKABET

Bizim hedefimiz güçlü bir rekabet ortamı yaratmak. Numara taşınabilirliğinde 77 milyon kişi bu hizmeti kullandı. 3-4 yıl öncesine dönün herkesin 3-4 telefonu vardı. Hatta ikili ve 3'lü SIM kartlı telefonlar geliştirilmişti. Bugün bunları konuşuyor muyuz? Hayır. Dünyada bu alanda en rekabetçi ülkeler den biriyiz. Biz Avrupa'dan da çok iyiyiz. Tam rekabet ortamında çalışmalar yürütülüyor.

Kaynak:http://www.internethaber.com/4g-donemi-basliyor-yeni-operator-geliyor-770284h.htm
G
8 yıl
Vdsl Bağlattırma İle İlgili Sorunum...
Merhaba arkadaşlar. 7 ocakta m.hizmetleri vdsl için başvurumu aldı. Adres bilgilerimi verdim vdsl var dediler emin misiniz diyerek teyid aldım ona göre başvurumu yaptım. Bugün kablolamayı yapacak olan elemanlar da telefon edip bağlı olduğum santralde sadece adsl olduğunu bağlayamayacaklarını söyledi. Şimdi ben hangisine inanayım. Ttnet bayisindende tel no vererek sorgulama yaptırttım onlarda vdsl alabileceğimi mesafeninde 0 km yazdığını söylediler. Santral ile aramda 200-300m var ama teknik eleman vdsl portu olmadığını söyledi. 2-3 yıl önce de direk kablolarını değiştiren elemanlara sorduğumda santrale kadar fiber geldiğini ama evlere verilmez daha demişti. Ttneti aradım tekrar adsl istemediğimi vdsl istediğimi söyledim şikayet kaydı oluşturup gerekli birime ileteceğiz gibi rutin cümleler kullandı. Bağlı olduğunuz müdürlüğe başvurup vdsl istediğinizi söyleyin gibi bir şeyler dedi. Şimdi bu durumda ben ne yapabilirim arkadaşlar? İptal kaydı da alamadılar işlem devam ediyor olarak görünüyormuş.
G
10 yıl
HP G62 Bios sorunu...
Merhaba...Ttnetten aldığım g62 b01et laptopum var.Geçen günlerde bios ayarlarınla oynadım pc kapandı şu an açılmıyor.Caps lock ışığı 2 kere yanıp sönüyor ekran gelmiyor.Hdd'den de hp_tools bölümünü silmiştim.Şimdide usb den recovery yapmayı denedim fakat olmadı.Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim.
G
11 yıl
Kazandığım hediye kodunu veriyorum
Napolyon"un kadınlar günü için yaptığı anketten gulaylar dan 15 Nisan"a kadar kullanmak koşuluyla 400 lira üstü alışverişler için 100 tl hediye kodu kazandım.Fakat benim işime yaramaz.İşine yarayacak ilk mesaj atan kişiye vermek istiyorum...[:"(]
G
12 yıl
Camdan Tükürme.
Can sıkıntısı yoldan geçenlere tükürüyorsunuz http://www.cenkoyun.com/camdan-tukur.php
G
12 yıl
Patron Pataklama Oyunu
G
12 yıl
TTNET PC KAMPANYASI HAKKINDA
S.a arkadaşlar.Bu ttnetin taksitli modem kampanyasından Mart ayında almış olduğum kablosuz modemim var.24 sözleşmeli olduğundan bir de laptop alayım diyorum.Onuda sözleşmeli alma hakkım var mı acaba?
G
12 yıl
Cumartesi Son Param Son Kupon !
Geçen hafta son paramla 2 ye 34 almıştım.Bu hafta Şamp. Ligi v.s derken 4 liram kalmıştı.Bugün Eskişehir-Bjk=ms 1,Hannover-Stutgart=ms 1,Swansea-Millwall=üst ve Qpr-Watford=ms 1 yazmıştım. Swansea maçında 1 gol olmaması ve Qpr'ın yenilmesinden 2 TL kaybettim.Ve yeniden kalan 2 liramla şu maçları oynamayı düşünüyorum.Tavsiyeleriniz varsa buyrun...
131=Karabükspor-Antalyaspor->alt
146=Koln-Eintracht Frankfurt->ms 2
154=Stoke-Blackpool->ms 1
204=Bucaspor-Manisaspor->iy 0
211=Udinese-Fiorentina->1
218=Galatasaray-Gençlerbirliği->iy 1
Toplam oran->35,75x2=71,51 TL
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.