J

Yarbay
12 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
606 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
J
geçen ay
Netman sorun olursa mesai başlamdan gelme vurgusu.
Netman(sahilnet) internet saatlerdir yok.
Daha once tecrube etmemistim ama sayfalarindaki numarayi arayinca mesai saatleri disinda gapaliyiz dio. Şaka gibi. Mahallenin esnafi gibi kepenkleri indirip gidiolar.
Wasssap numarasinada yazdim dönen olmadi.
Digerleride mi böle yoksa mesai saati disinda donus yapip sorunla ilgileniyorlar mi.
J
3 ay
Bir ben var benden içerü.
Dünyada sözü lafı pasaportu parası gecen memleketler vardır.
Bide o memleketlere eşşeklik eden, onlarin uşağı, biz ozguruz hülogğğ, bakin demokrasimiz var , seçim yapiyoruz diyen milyonları barındıran ülkeler vardir.

Siz gerisini tamamlayın.
J
4 ay
Dünyanın en güçlü pasaportları
52. Sırada uçan türkiye. Aya yol yaptık. İmamlar artık daha zengin. Bide iha yaptık.


https://tr.euronews.com/gezi/2024/01/11/dunyanin-en-guclu-pasaportu-listenin-zirvesinde-dort-avrupa-ulkesi#vuukle-comments-2453348
J
5 ay
Speaking için free kaynak lağzım.
Speaking yapabilmek için FREE web site yada uygulama yada discord ne olursa; bana kaynak gösterebilcek var mı?

Udemy kursları paralı onların dışında lütfen. Amacım speking geliştirmek, kelime sorunum az. Ama speakinge ihtiyacım var.
J
6 ay
Asgari ücretten, Möhterem dövletimizin her ay temiz 2.000 tl vergi alması.
İşverenlerin köle tüccarlığı yaptığı yetmezmiş gibi , işverene ortak çıkan dövletimiz başımızdan eksik olmaya.

Utanmadan bu paraya hükmedip üstüne bide , yükü umuma yaymak yerine , ömrü boyunca kölelik yapan işçiye

yıkma ondan nemalanma. Düzen değişir, düzülen bakii.

İşçiler dışındaki herkes dahada zengin olurken işçiler köleliğe devam ediyorlar.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2016’da işçiler milli gelirin yüzde 40’ını alırken bu oran 2020’de yüzde 38’e, 2022’de ise yüzde 25’e geriledi.

Şirketlerin aldığı pay ise aynı yıllarda sırasıyla yüzde 41, yüzde 42 ve yüzde 54 oldu.< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
J
9 ay
LG tv gene bi saçmalık daha.
6 aydan fazladır LG c1 tv'de Amazon Prime uygulaması çalışmıyor. Sildim update ettim bi halt olmadı. Sizde sorun var mı varsa çözüm bulan var mı.
J
12 ay
Gaztecisi olmayan ülkenin hali bu olur.
Gazteci yurutme-yasama-yargıdan sonra dördüncü ayaktır. Çocunuzun geleceği için. Biliyorum .....nizde deil. Ama 1 kişi öleymiş dese iyidir.

Tren kazasını görüntüleyen gazeteci gözaltına alındı (msn.com)


Bakın aşağıya ekledim. Bu bir tepkidir. İnsan olmanın inek gibi sağılmamak için , çocuğunun geleceği için burdayım demektir. Onlar müslüman olmadığı için şükretmek yerine bu yanlış diyorlar. Sağılmıyorlar. Gece gündüz. Çocukları ölünce vatan sağolsunda demiyorlar. Bayrak inmez ezan susmaz da demiyorlar.

Sen bunları demediğin için çocuğun ölüyor.


Fransa’da genç sürücünün öldürülmesi sonrası gösterilerde polis ile göstericiler arasında çatışma çıktı (msn.com)
J
geçen yıl
İnternetten alışverişte yaşadığım banka tecrübesi içerde
Sanal marketten alışveriş yaptım. Sepet 513 tl tuttu. İş bankası onay kodu gönderdi oradada aynı tutar yazıyordu. Bende onayladım. Ardından provizyona 543 tl düştü. Bende noluyor deyip sanal marketi aradım. Onlarda bana sipariş tutarınında fazla provizyona düşürdüklerini böylece kiloyla tartılan ürünler gibi ürünlerde ekranda görülmeyeceğinden gerçek tutarı bankadan fazla çektiklerini söyledi.

Bankayı aradıgımda bunun kendileriyle ilgili olmadıgını sanal marketin istediği miktarı çekebileceğini söyledi. Ben bunu ilk defa yaşadığımdan dehşete düştüm. Burada sanal marketin benden izinsiz fazla çekmesini saymıyorum , bankanın bize gönderdiği onay mesajının hiç bir anlam ifade etmediğini, alışveriş yaptıgınız portalın keyfi ne isterse onu çekebileceğini size anlatıyorum.

Bankanın size yaptıgı tek teklif , bozuk plak gibi haberiniz dışında yapıldını düşünüyorsanız kartı iptal edelim aksi takdirde sorumluluk kabul etmiyoruz demesiydi.

Bu yazıdan sonra sepeti tekrar kontrol edip neden sepet miktarından fazla para çekildiğine bakıcam ve MH'yi arıcam kafama yatmazsa.

En son aradımda Fazla konulan provizyonun hepsi harcamalara düşmez sadece fiş miktarı kadar düşer gerisi iade edilir demeleriydi. ama hepsi harcamalara düşmüş.


EDİT : Anladığım kadarıyla 0,8 kilo et aldım sepette ama tartılırken 0,88 kilo gelmiş.

Tabi yukarda sölediğim gibi onaya gelen mesajda yazan para tutarının sizin tarafınızdan onaylanmasını hiç bir anlamaının olmadığını örenmiş oldum. Bu ülkede şaşırdımmı buna hayır.
J
geçen yıl
Xbox App\u0027de Save dosyaları nerde.
Win 11 de xbox uygulamasından serious sam oyununu almış idim. Bitiremeden windowsu silmek zorunda kaldım.

Yeniden kurdum oyunu. Fakat farkettimki tüm save dosyalarıda gitmiş. Yahu yıl 2023
xbox oyunlarını windowsta oynadımızda save dosyaları hala diskte mi saklanıyor. Bu herifler üç kuruşluk dosyaları bulutta saklayamıyor mu. Bende mi hata.

Birde oyunu c'ye değil D'ye kurmuştum ama save dosyaları D de değildir tahminime.
J
geçen yıl
Yunanistandaki olayları takip etmionuz dimi.
Bizde bilirsiniz itten hallicedir insan hayatı.(çok mu yükselttim?)
Orda yaşanan tren kazasında millet her yerde protestolar düzenlio. Polisle felan kavga etmeye başaldılar. İstifalar geldi iktidardan.

Şunu bilin bilicek kadarda kafanız var mı bilmem. Medeniyet götünüzün üstüne oturarak yaşanmaz. Bunun için bedel ödersiniz. Çocunuzun geleceğini satmayın. Siz kendi geleceiğinizi zaten satmıssınız bunu geçtim. Azıcık şerefiniz varsa onunkinide sizinkiyle bir yapmayın.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.