M

Teğmen
09 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
79 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
M
3 hafta
Hepsiburada Selpak 32 li tuvalet kağıdı 50TL
Hepsiburada Selpak 32 li pudra kokulu tuvalet kağıdı 50TL
Kişi başı en fazla 2 adet alınabiliyor
https://www.hepsiburada.com/selpak-tuvalet-kagidi-32li-pudra-kokulu-p-ZYECZACI7900061?magaza=Hepsiburada&url_src=and-product-detail
M
5 ay
GÖNDER 60/50 İndirim
Gönder uygulaması çoğu hesaba(çevremdeki herkese) sepette 30 TL hediye çeki tanımlamış. Ayrıca sepette de direk 20 TL ek indirim yapıyor. Denedim her iki indirim birleşiyor. Siparis alt limiti 60 TL alışveriş için 10 TL ödeniyor.

Acçıklama: Sepet oluşturunca 20 TL indirim direk düşüyor
Ödeme ekranına geçince aşağıdan hediye çeki seç kısmından da 30 TL ekleniyor.

Iyi alışverişler
M
4 yıl
Sandık Motor Değişikliği Ruhsata İşletme
Merhaba aracımın motoru arızalandığı(yatak sardı rektefiye ile uğraşmak istemedim) için sıfır orjinal sandık motor alıp değiştirdim.
Bu aşamdan sonra motoru ruhsata işletmem için ne yapmam gerekli?
Benim elimde motorun gümrük girişinden bana satışına kadar olan evrakları ve satış faturası mevcut.
Araştırdığım kadarıyla ARAÇLARIN İMAL, TADİL VE MONTAJI HAKKINDA YÖNETMELİK kapsamında resmi süreç işliyor.
Bu yönetmeliğin Tadilat başlıklı Ek IV' de madde 4.1.4' e göre "Aracın orijinal tipindeki motor, yenileme işlemi yapılmış olanlar dâhil, kullanıldığı takdirde ve motor blok değişikliklerinde, montaj uygunluk raporu ile proje gerektirmeden değişiklik yapılır." hükmü var.
Yani orjinal motor değişimde proje gerekmez deniliyor. Dışarıda müşavir firmalar var ama onlardan birine sorduğumda proje şart dediler(muhtemelen para almak için) bu konuda net bilgisi olan veya tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.
Bu aşamaya kadar zaten oldukça masraf ettim yasal gereklilikleri tabi ki yerine getireceğim ama gereksiz/yanlış bilgi yüzünden ek masrafta yapmak istemiyorum.
M
4 yıl
Mazota 7 kuruş indirim 22.08.2017 den itbaren
Bu geceden itibaren mazota 7 kuruş indirim var bilginize. Bu başlığı sırf anacına uygun olsun diye sıcak fırsatlar bölümü altında açtım. Önce o kadar zam şu kadar indirim muhabbetini/siyaseti mümkünse başka yerde yapalım. Her mazota zam indirim başlığında bu konular oluyor.
M
5 yıl
KOMBİ ve TESİSATA SU YERİNE ANTİFRİZ KOYMAK
Merhaba geçen gün bir tanıdık tesisata su yerine antifriz koymanın ısınma avantajından bahsetti. Bu konuda tecrübeli kişilerden yorum alabilirsek faydalı olur diye düşünüyorum. Artıları nelerdir eksileri var mıdır nelerdir?
M
5 yıl
Bursa Sabit Radarların 82' ye çıkarılmasına hala alışamadık...
Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın açıklamasında; “Ukome Kurulu’nun 29/04/2016 tarih ve 224 sayılı kararı ile Bursa kent merkezinde ana ulaşım güzergahı olan İzmir Yolu Caddesi’nin Gençosman Kavşağı- Mudanya Caddesi ile Uludağ Üniversitesi Köprülü Kavşağı arası, Mudanya Yolu’nun Mudanya Kavşağı Sanayi Caddesi ile Mudanya Girişi Güzelyalı Dönel Adalı kavşağı arası, İstanbul Yolu’nun, Gençosman Kavşağı ile Ovaakça Gemlik yönü çıkışı arası, Ankara Yolu’nun Gençosman Kavşağı ile Otoyol Bağlantı Kavşağı arası, Yakın Çevre Yolu’nun (Avrupa Konseyi Bulvarı - 11 Eylül Bulvarı - Mevlana Bulvarı) Acemler Kavşağı ile Otosansit Kavşağı arası ve Orhaneli Yolu (Lefkoşe Caddesi) İzmir Yolu Orhaneli Sapağı Kavşağı ile Gümüştepe Giriş kavşağı arası yol güzergahlarında hız sınırlarının 1 Haziran Çarşamba itibariyle otomobil cinsi araçlar için 82 km/sa, otomobil dışındaki diğer motorlu araçlar için 70 km/sa olarak düzenlenmesinin uygun olduğuna oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Aradan neredeyse 3 ay geçmiş olmasına rağmen ve her yere 82 tabelası asılmasına rağmen hala otomobil sürücülerinin kural bilmemezlik mi desem trafik bilmemezlik mi bilemedim sabit radarlara gelince hızını eski alışkanlıklarına rağmen 70 yetmezmiş gibi birde 60' a düşürmeye devam etmesine anlam veremiyorum. 3 şeritli yolun her şeridi hemen hemen hep aynı şekilde kameralara gelince 60' a düşüyor. Geçince de hemen gaza yüklenip basıp gidiyorlar. Yani zaten 60' a düşmeyip 80-90 bandında seyir etsen daha sonra basmana da gerek kalmayacak arkandakilerin fren yapıp trafiği kitlemene de gerek kalmayacak. Ben bile normal seyrimde 80 ile giderken kameralara gelince önüm boşsa aynen devam ediyorum aynalara baktığımda millet yavaşlamış görünce anlık refleks olarak kadrana bakıp acaba hızlı mı geçtim diye anlık tırsıyorum. Bir türlü alışamadık gitti vesselam.
M
6 yıl
MİDEA BUSES
Midea - Buses isac 12000 invereter klima hakkında bilgisi olan var mı? Linki aşağıya koydum.Fiyat orada yazan değil benim alacağım. Galiba midea üretimi buses diye bir marka ben çok anlamadım. kutusu açılmamış sıfır durumda uygun fiyatlı buldum tavsiye edilir mi? Servisi kimdir?
Marka Midea model Buses mi?
Yoksa Midea üretimi Buses marka mı?
bilgisi olan varsa memnun olurum.

http://www.avrupabilisi...ac-12000-inverter-klima
M
6 yıl
9000 btu en ucuz klima tavsiye
merhaba 9000 btu en ucuz klima öneriniz nedir bütçem kısıtlı 1000 tl yi geçmek istemiyorum
M
6 yıl
2. El Klima Alınır mı?
Merhaba oturduğum ilde 2. el eşya satan bir spotçuda klima gördüm 9000 btu arçelik marka r410 gazlı bir klimaydı. Fiyat olarak montaj dahil 500 tl gibi bir rakam söyledi gelir kurar çalışır vaziyette teslim ederiz diyor. Böyle bir alışverişte klimayı takıp çalışır durumda teslim etmesi o klimanın sorunsuz olup olmadığı hakkında ön bilgi verir mi? Bireysel olarak ürünün sorunlu olup olmadığı hakkında yapabileceğim bişey var mıdır? Klima için bütçem pek yok vantilatör almak yerine bunu alsam 12 metrekare oda için iş görür mü? ya da mmaceraya girmeye gerek yok mu? Yani klima arızalı vs çıkıp çok masraf çıkarabilir mi? Biliyorum ürünü görmeden net yorum yapılamaz ama konu hakkında tecrübeli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var?
M
6 yıl
Ağır Hasar Kayıtlı Araç Kasko Yapılır mı?
Ağır Hasar Kayıtlı Araç Kasko Yapılır mı? Şartlar koşullar nelerdir bilgi veren olursa makbule geçer.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.