R

Binbaşı
30 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
5 yıl
Vodafone Jet Fatura virus uyarısı
Fatura yatırmak için giriş yapmak istedim, her seferinde antivirus devreye girerek sitenin güvenli olmadığı yönünde uyarı verdi. Avast kullanıyorum, benim haricimde sorun yaşayanlar var mı bu durumla ilgili olarak ?

< Resime gitmek için tıklayın >
R
5 yıl
Vodafone fiber alt yapı çalışması hakkında
Merhaba arkadaşlar, İzmir Menemen'de ikamet etmekteyim ve mevcut vodafone adsl abonesiyim. Bulunduğum muhitte vodafone fiber kazı çalışmaları başladı. Ancak apartmanların kapılarına kadar kablo kanalı kazı çalışması yapılmasına rağmen ara sokak ve müstakil evlere herhangi bir çalışma yapılmadı. Benim bulunduğum sokak ara bir sokak ve müstakil bir evde oturuyorum. 3 bina öteye kadar kablo kanalı kazı çalışması yapıldı. Proje sorumlusu ile görüştüğümde sokağa girmeye gerek olmadığını açılan kanalı kutu ile sonlandıracaklarını ve dağıtımın bu şekilde yapılacağı söylendi. Fiber uzun zamandır beklediğim bir hizmetti ancak bu durumda yararlanamayacak gibi duruyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni bu durum ile ilgili olarak aydınlatırsanız sevinirim.
R
6 yıl
Hat değerleri hakkında
Temmuz ayından bu yana vodafonenet 16 mbit'lik yalın tarifedeyim ve 8 mbit hız alıyorum ancak elimde airies rt-103 model oldukça eski bir modem var ve belirli aralıklarla hattan düşmeler yaşıyorum. Hat değerlerimi yorumlayabilir misiniz ? Ayrıca pingim biraz yüksek ve online oyunlarda bazen sıkıntı yaşatabiliyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Bina içi tesisatta sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü telekomun dış hatların daha kalın çapa sahip bina içi kablo. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
< Resime gitmek için tıklayın >
R
6 yıl
Samsung Secure Erase Rehberi
Arkadaşlar, Samsung 830, 840, 850 ve msata modelleri için Secure Erase işleminin nasıl yapıldığını dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.
Uyarı: Bu işlem sonucu diskinizdeki tüm bilgiler silinecektir ve geri dönüşü yoktur.

Öncelikle kullanacağımız flash diskimizi varsayılan ayırma boyutu ile fat 32 olacak şekilde formatlıyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >

Bilgisayarımızda kurulu olan Samsung SSD Magician programında secure erase sekmesine tıklıyoruz. Create a bootable usb drive bölümünde fat 32 olarak formatladığımız flash diskimizi programa gösterip start sekmesine tıklıyor çıkacak olan uyarıda evet sekmesine tıklıyor ve işlemlere devam ediyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

İşlem tamamlandıktan sonra çıkacak olan uyarıda Tamam sekmesini tıklarsanız bilgisayarınız yeniden başlayacak, İptal sekmesini tıklarsanız restart işlemini istediğiniz zaman yapabileceksiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Sonrasında bilgisayarımızı usbden boot edecek şekilde ayarlıyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Karşımıza Samsung Secure Erase Aracı gelecek. "Y" tuşuna basarak işleme devam ediyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu aşamada sürücü tarama işlemi başlayacak.

< Resime gitmek için tıklayın >

Disk üzerinde Secure Erase yapmak isteyip istemediğimizi soran ekranda "Y" tuşuna basarak devam ediyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu ekranda diskin Frozen durumunda olduğunu ve yapmamız gereken işlemleri göreceğiz. Secure Erase işlemine devam edebilmek için kasa kapağımızı açıyoruz, ssdmizin sata güç kalosunu çıkartıyor bir süre bekledikten sonra tekrar takıyor ve bir sonraki ekranda yazacağimız SEGUI0.exe komutunu bir yerlere not ediyoruz. Sonrasında herhangi bir tuşa basarak işleme devam ediyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Çıkan komut satırına SEGUI0.exe komutunu yazıyoruz ve Secure Erase programı yeniden başlıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Program yeniden başlayacak ve Frozen uyarısını aldığımız kısma kadar tüm işlemler sırasıyla aynı şekilde devam edecek. Frozen uyarısını vermeden Secure Erase işlemine geçecek ve bu işlem 10 saniye gibi bir sürede bitecek. Ne yazık ki bu ekranın görüntüsünü almayı unutmuşum o yüzden fotoğraf ekleyemiyorum.
Sonrasında bilgisayarımızı yeniden başlatıyor ve windows yükleme işlemine geçiyoruz.
R
6 yıl
max 2250 inventus
Arkadaşlar merhaba bir arkadaşıma sistem topluyorum bütçe max 2250 inventustan şu sistemi toparladım önerilere açığım.

< Resime gitmek için tıklayın >
R
7 yıl
Max Bütçe 650 TL
Hepsiburada'dan aldığım artes q972 modelini, wifi problemi nedeniyle iade ettim ve bütçeyi 650 TL'ye çıkartıp başka bir cihaz bakmaya karar verdim. Tabletin öncelikli kullanım amacı internet ve video olup bunların yanı sıra sözlük programları kullanılacaktır. Amaca uygun tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
R
8 yıl
Tasarım amaçlı sistem Bütçe:4000 TL monitör hariç
Arkadaşlar şirkette tasarım amaçlı kullanılacak sistem tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? Bütçe maksimum 4000 TL monitör mevcut durumda, kullanılacak olan program ise 3ds max. Tavsiyelerinizi bekliyorum...
R
8 yıl
tp link wn8200nd kullanıcı incelemesi
Arkadaşlar merhaba;
Kuzenimden ödünç aldığım wn7200 modelinden sonra aynı markanın wn8200nd model usb adaptörü almaya karar verdim. incehesap.com'dan 54 Tl'ye temin ettiğim adaptör Rtl8192cu chipsetine sahip. Forumda da rastladığım bazı konularda adaptörün sadece sağ anteninin çalıştığı diğerinin çalışmadığı söylenmiş yine bir tp link yetkilisi cihazın 150 mbps üzerinde ikinci antenin kullanıma geçtiğini belirtmiş. Ad hoc bağlantı kurup sağ anteni söktüğümde adaptör wi fi sinyali almıyordu ancak telefonum ile wi fi arattığımda telefon kurduğum ad hoc bağlantısını gördü buda cihazın sol antenininde sinyal gönderebildiğini gösteriyor yani bir problem yok. Adaptör ne yazık ki tak çalıştır özelliğine sahip değil mutlaka sürücüsünü yüklemek gerekiyor. Windows altında wi fi ağ araması yaptığımda sinyal düşük görünmesine rağmen ağa bağlandığımda sinyal mükemmel olarak görünüyor, sanırım driver ile alakalı bir problem. Bağlandığım ağda en az 5.5 Mbps transfer hızı, internet içinse speed testte minimum 2 mbit gördüm arada ki 2 3 apartmana göre iyi bir değer bence. Backtrack 5 r3 adaptörü şimdilik desteklemiyor. Linux tabanlı sistemlere aşina olmadığım için şu anda tanıtmanın bir yolunu bulamadım ama araştırmalarım devam ediyor.


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
R
8 yıl
Gigabyte 970a ud3 boot sorunu
Hafta sonu indirimi ile bugün vatandan fx8320 gigabyte 970a ud3 ve kingston hyper x 4 gb 1600 mhz cl9 ram üçlüsünü aldım anakart gaziemir vatandaki son karttı evde sistemi toparladım ama bir türlü boot etmiyor anakart hem kasa içi hem uzay montaj denedim tek tek rami ekran kartını söktüm o şekilde denedim en azından bios uyarı verir diye kasa üzerindeki speaker da takılı olmasına rağmen beep sesi çıkmıyor karttan bir türlü dolayısıyla post ekranına geçmiyor yarın gidip vatandan m5a97 r2.0 ile değişim yaptırtmayı düşünüyorum sizlerinde fikrinizi almak istedim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Psu high power 650 watt modüler Ekran kartım asus gtx 560 ti dc II
R
11 yıl
mitsubishi electric 2 model arasında kaldım
Eve keşif için servisi çağırdım 9000 btu luk cihazın uygun olacağını söyledi ve 1500 tl ye msz hc serisinden bir cihaz tavsiye etti kendi çapımda biraz araştırmadan sonra bu cihazların inverter olmadıklarını sadece 3000 6000 9000 gibi 3 kademe de çalıştıklarını söyleyenlerin olduğunu gördüm msz ge serisine baktığımda ise kullananların çoğu memnun ancak arada 1000 TL kadar bir fark var aradaki bu fiyat farkına değer mi arkadaşlar HC serisi 26 db GE serisi ise 19 db ses ile çalışıyormuş (ses konusunda takıntılıyım biraz) arada ki tüketim farkı ne kadar olur 1000 TL fark ödemek mantıklı birşey mi sağlayacağı konfor açısından önemli bir değişiklik olur mu? 1 2 güne almayı düşünüyorum ve acil yardıma ihtiyacım var.Cevaplarınızı bekliyorum...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.