P

DH Yönetici
28 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
125 üye
Görüntülenme (?)
163 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
P
5 yıl
Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480)
P
7 yıl
Sony Xperia Z2 23.0.1.A.0.167 Güncellemesi
Merhaba;
An itibarı ile Xperia Z2 için 23.0.1.A.0.167 güncellemesi Pc Companion ile yüklenebiliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Android sürümü 4.4.4'e yüklesiltilmiş. Usb bağlantı uyarı sesi eklenmiş ve genel kullanımda da hızlanma var.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Ana sayfaya Google arama çubuğu eklenmiş. Widget'ler içerisinde ilk dikkatimi çeken köşeli analog saat oldu. Cihazın kasası ile uyumlu çok şık ve sade olmuş.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Launcher görünümü ve Stamina Saati Modu (yeni Launcher'de simgeler büyümüş ve Kitkat Launcher'e benzetilmiş):

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Xperia Canlı Duvar Kağıdı ayarlarına tek renk seçeneği eklenmiş:

< Resime gitmek için tıklayın >

Güç menüsü seçeneklerine yeniden başlatma ve ekranı kaydetme seçeneği eklenmiş.

< Resime gitmek için tıklayın >

Ultra Stamina modu eklenmiş ve bu modda %86 şarjla yaklaşık 11,5 günlük kullanım süresi vaat ediyor. Bu modda arka plan monokrom oluyor ve belirli sistem uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. Normale dönmek için sistem yeniden başlatılıyor.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >


Yaklaşık birkaç dakikka önce yükledim, gözlemleyemediğim değişiklikler vardır muhtemelen. Ayrıca batarya tüketimi ile ilgili müsait olabilirsem sınama sonucunu paylaşacağım. Sony'den Lollipop güncellemesini de en kısa zamanda bekliyoruz.
P
7 yıl
PCI-E 3.0 x16 @x16 1.1? Problemi
Arkadaşlar merhaba. İki gün önce sistemi (7970'in arızadan iadesi sebebiyle) Asus R9 290 DirectCU II' ye yükselttim. 7970 ile merak edip de kontrol etmemiştim fakat Gpu-Z ile PCI-e bant genişliğinin x16 1.1'de (ATI PP aktif; boşta x1 1.1, yükte x16 1.1) çalıştığını fark ettim. Klasik çözüm olan kartı çıkar - tak yönetmi işe yaramadı (yarayacağını da sanmıyordum).

(Asus Rog anakart için) Bios'da "Advanced \ System Agent Configuration \ NB PCIe Configuration" altında kartın yüklü olduğu PCI-E slot1'in "Link Speed" seçeneğini "Auto" dan "Gen_3" e getirdim ve sorun çözüldü.

< Resime gitmek için tıklayın >

Gen_1 = Max Bandwidth PCI-E @1.1
Gen_2 = Max Bandwidth PCI-E @2.0
Gen_3 = Max Bandwidth PCI-E @3.0

Şeklinde çalıştığını fark ettim. MSI Kombustor Kmark Benchmark Preset: Extreme - 1920x1080 fulscreen testinde Min Fps 20'den 21'e yükseldi. Bunu da tahmin ediyordum fakat insan takılıyor işte...

< Resime gitmek için tıklayın >
P
7 yıl
Epson LX 350 Türkçe Karakter Ayarı
Merhaba. Piyasaya (en azından Antalya piyasasına) yeni girmiş bu yazıcı için internette geçerli bir döküman bulamadım (Google ile). Arşivlemek ve yardım amaçlı konu açayım dedim. Sözü uzatmadan buyurun:

LX-350 Türkçeleştirme işlemi için aşağıdaki işlemleri takip edebilirsiniz:

-Yazıcıya alacağımız ayar dökümü için boş bir kağıt yerleştirelim.
-Yazıcı açık konumdayken aynı anda "LF/FF" ve "Load/Eject" tuşlarına basalım.
-Ardınan bir defa "Load/Eject",
-Bir kez daha "Load/Eject",
-Ayar dökümü yazdırılmaya başlayacak.
-Yazdırma işlemi bittikten sonra yazıcının son yazdığı bilgi "Character Table" olana kadar "Tear Off" tuşuna basalım.
-"Character Table" menüsüne geldiğinizde "Character Table" nin değeri "PC857" olana kadar "Load/Eject" tuşuna basalım.
-"Character Table" değeri "PC857" olduğunda"LF/FF" ve "Load/Eject" tuşlarına aynı anda bastığımızda cihazdan gelecek sinyal sesi ile Türkçeleştirme gerçekleşmiş olur.

Kolay gelsin...

Cihaza ait görsel:

< Resime gitmek için tıklayın >
P
8 yıl
Yol Bisikleti Pedal Önerisi
Merhaba arkadaşlar. Bilinen internet mağazalarından Shimano Pd-A530 için stok yok görünüyor. Bu ürünü arıyorum, ikinci el de olabilir. Ya da aynı kategoride yol için çift taraflı (kilitli - düz) önerebileceğiniz başka bir pedal var mı? Öncelik (resimdeki gibi) siyah renkli olanı ama bulamazsam aliminyum olacak artık.

< Resime gitmek için tıklayın >
P
9 yıl
BİSİKLET BÖLÜMÜ KURALLARI
### BİSİKLET BÖLÜMÜ KURALLARI ###


1. Yeni konu açmadan önce lütfen forumun "Arama" bölümünü kullanınız.

2. Yasa dışı içerik paylaşımında veya isteğinde bulunmayınız.

3. Konu başlıklarını anlaşılır ve konuyla alakalı yazınız. Açtığınız konu başlıklarında ve mesajlarda tamamıyla büyük harf (bazı ana konular bu kuraldan muaf olabilir), dikkat çekme amaçlı yanlış ve gereksiz noktalama işareti (ya da karakterler), "Acil yardım", "Lütfen yardım", "İmdat", ''??????'', "Uzman sorusu" gibi vasıfsız başlıklar kullanmayınız ve yardım istediğiniz konularda sorununuzu açıkça belirtiniz.

4. Kişi, kurumlar veya firmalar hakkında hakaret içerikli, rencide edici, küçük düşürücü, aşağılayıcı ya da ispat edilemeyecek nitelikte suçlayıcı mesajlar yazmayınız.

5. Yanlış bilgi verildiğinde art niyet aramak yerine özel mesaj sistemini kullanarak veya konu üzerinden (uygun bir dille) mesaj yazarak yanlışın bildirmesine özen gösteriniz. Kişisel olarak karşılaştığınız olumsuz durum üzerine polemiğe ya da tartışmaya girmek yerine şikayet sistemini kullanarak bildiriniz.

6. Açmış olduğunuz bir konuya cevap gelmemesi durumunda mükerrer nitelikte yeni konu açmayınız. Gerekli durumlarda (bir iki sefere mahsus) konuyu yukarı çıkarabilirsiniz. Ancak abartı olacak şekilde, açılan konuyu ilgi görmesi ya da aşağıya düşmemesi için gereksiz (sadece ifade içeren, "up, güncel" vb.) mesajlar yazmayınız.

7. "O parayla motor, araba (vs.) alırım", "Bisiklete o kadar para verilir mi?" tarzında mesajlar yazmayınız. İlgili konuya sınıfından öneriler veriniz.

8. Bölümümüzün öncelikli amacı (yarışmalar ve tur etkinlikleri de dahil) bisikletler hakkında teknik yardım, öneri ve bilgi paylaşımıdır. "Kaza yaptım, düştüm, lastiğim patladı" gibi vasıfsız konular açmayınız.

9. Bölüm içerisinde doğrudan ya da dolaylı reklam içeren konular açmayınız. Reklam vermek için "Reklam Departmanı" ile iletişime geçiniz.

10. Satılık, alınık ya da takaslık ilanlarınız için (ilgili bölümün kuralları dahilinde) forumun "Diğer ikinci el ürünler" bölümünü kullanınız.

11. Burada yazmayan fakat "Forum Genel Kurallarına" aykırı olan tüm kurallar bu bölüm için de geçerlidir.


* Bölüm içerisindeki tüm kullanıcıların yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş olduğu sayılır. Mevcut kurallara ısrarla uyulmaması halinde cezai işlem uygulanabilir, anlayışınız için teşekkür ederiz.

DH YÖNETİMİ
P
10 yıl
Floppy disket sürücü ile Star Wars Imperial March'ı çalmak.
P
10 yıl
Programcılar Gününüz Kutlu Olsun!
Programcılar Günü Kutlu Olsun!

Bütün meslek gruplarının özel günleri olur da programcıların olmaz mı? Bugün, hayatlarının büyük bir kısmı bilgisayar ekranı karşısında kod yazarak geçen programcıların günü!

İlk olarak Rusya'da başlatılan uygulama aynı zamanda resmi kutlama günü olarak da kabul edilmiş.

Programcılar Günü her yılın 256. gününde kutlanıyor. Tabi bunun özel bir anlamı var. 2 üzeri 8'e denk gelen 256 sayısı 1 byte (8 bit) ile ifade edilebilecek en büyük sayı oluyor.

Şimdiye kadar pek duyulmamış olan Programcılar Günü için henüz kayda değer bir etkinlik yapılmıyor.

Eğer çevrenizde saatlerini kod yazmakla geçiren bir tanıdığınız varsa bugün ona bir sürpriz yaparak programcılar gününü kutlayabilirsiniz.

Alıntıdır.

P
10 yıl
AMD, Fusion'un Sandy Bridge'den daha az enerjiyle daha hızlı çalıştığını iddia eden sunum hazırlamış
P
10 yıl
Kota ve Internet bilgilerini indekslemek istiyorum.
Arkadaşlar merhaba, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Yardım istediğim konu şu; Bir tanıdığım kullandığı xxx sağlayıcılı 3G internetinden (söylediğine göre) sürekli olarak kota aşımı ücreti ödemesinden dolayı mahkemelik olma durumuna geldi.

   Kısaca istediğim, internet hareketlerinin kaydını şu saatte, şuradan, şu kadar KB download (upload olmasa da olur) edilmiş şeklinde görebileceğim bir program arıyorum. Antivirüs, tarayıcı, mesajlaşma programlarının hepsini takip etmesi gerekli, program kullanıcıdan habersiz olması gerekmiyor (casus yazılım istemiyorum). Bilinçli olarak kullanılacak. Sanırım otellerde kullanılan firewall programlarıya bu mümkün (port açarak takip ediyor galiba). Son kullanıcı için böyle bir yazılım var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.